Hayateho herní koutek | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Hayateho herní koutek

Správci:Hayate
Popis:Zde budu uvádět své jeskyně a budeme se domlouvat i na jiných jeskyních. Budu zde dávat i jeskyně, kde sám hraju a nejsem tam PJem
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

1 2

Deloran - 2. listopadu 2017 15:40
Deloran

NMrrrrrrrrrr
Jedna gorila je lepší než deset šimpanzů :O

Deloran - 24. října 2017 18:21
Deloran

Jak to vypadá s aktivitou na Gene? :)
Jedna gorila je lepší než deset šimpanzů :O

Hayate - 22. října 2017 22:54
Hayate

// sry, spíše až zítra :-) nejspíš to bude tak 3 příspěvky do týdne :-) tent otýden bych snad měl mít klidnější
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Deloran - 22. října 2017 18:29
Deloran

Bude dneska respond na Gene? :3
Jedna gorila je lepší než deset šimpanzů :O

Hayate - 21. října 2017 13:26
Hayate

Postavení znamená postavení ve společnosti. Tam zatím si můžeš napsat toho průzkumníka a hodnost, co máš.

Zde je několik hodností, které máte na výběr. Hodnosti jsou sjednocené a je jich méně. Jsou jen rozděleny na řadové vojáky, Poddůstojníky, Důstojníky, Vyšší důstojníky a poté generály.
Mezi řadové vojáky patří Vojín a Desátník
Poddůstojníci jsou Seržanti a Praporčíci
Mezi Důstojníky se řadí hodnosti Poručík a Kapitán
Mezi vyšší důstojníky pak Major a Plukovník
A pak zde máme několik generálů jako je brigádní, admirál atd atd.

Prosím ne vyšší jak Praporčík. Jinak pak nejvyšší je Admirál, ale ten tam bude jen jeden a to bude NPC a bude patřit mezi vládu

Do dodatečné tam pak ... to jsem tma dal prostě jako něco co se nebude hodit do ani jedné položky, třeba čeho chcete dosáhnout či si tam dělat poznámky, to nebude muset být přímo k postavě
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Šimon.Brugezsi - 21. října 2017 12:45
Šimon.Brugezsi

dotaz k přihlášce:

postavení: předpokládám, že sem se zapíše hlavní obor/funkce postavy. v mém případě voják-průzkumník

dodatečné: tady hádám zapíšu, jestli chci krom základního vzdělání (pro mě meteorologie) něco navíc. měl bych zájem o geologii a geografii a kartografii
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Hayate - 20. října 2017 23:20
Hayate

Mno.. typická kolonizace :-D jsou i reálné plány kolonizací jiných planet a přesně takto jsou nastavené. .rozložitelné lodě, ze kterých se udělá základní osada :-D
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Šimon.Brugezsi - 20. října 2017 23:17
Šimon.Brugezsi

Galactic Civilization. Pripadne jakakoliv jina sci-fi budovatelska strategie. Jedna zakladna s kterou uz nepohnes a buduj :)
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Hayate - 20. října 2017 23:13
Hayate

Co? :-D
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Šimon.Brugezsi - 20. října 2017 23:11
Šimon.Brugezsi

GalCiv
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Hayate - 20. října 2017 23:00
Hayate

To pak ještě budu dopisovat. Samozřejmě se letí na planetu, tkerá je 1,75x větší než země a je tam gravitace 1,5 G, takže se každý den, po dobu 50 let měnila přibližně o 0,0001 G gravitace, aby tělo opravdu pomalu, ale jistě bylo následně přizpůsobeno na planetu. I podnebí a vše se měnilo a samozřejmě se neví co tam může být za mikroby, proto tam jde první výsadek, tkerý má nabrat vzorky, udělají se testy na lod ia následně se rozhodne, zda se poletí dál, či zda se zůstane. Samotná loď pak slouží k tomu, aby se z ní dalo udělat menší město. Loď dokáže přistát na planetě v jednom kuse, ale už nedokáže vzletět. Jakmile přistane, tak jsou na palubě obrovské stroje, i těžící, které pomůžou lidem rozebrat loď a postavit první osadu. Kdyby to lidi měli tahat ručně, tak tu loď nerozeberou :-D

Vše je tam promyšlené, to budu pak popisovat i v prvním příspěvku. Jinak se předpokládá i, že na planetě bude vyšší obsah kyslíku v atmosféře, protože je ze 70 % pokryta zelení, takže se i zvyšuje kyslík obsažený v umělé atmosféře, aby pak nenastala hyperoxie u některých lidí. Takže je i dost možné, že tohle nebude vaše konečná destinace a poletíte třeba dalších 30 let k jiné planetě a pak k další a další :-)
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Šimon.Brugezsi - 20. října 2017 21:57
Šimon.Brugezsi

Snad tedy 1 dotaz.

Když to znovu čtu... vychází mi, že stavba lodi zabrala 51 let. Od chvíle začátku kongresu po opuštění orbity Země.
To moc "stavitelů" do posádky asi nevybrali, protože byli už dost staří. Možná jejich děti.
A let trval dalších 50let, což znamená, že na lodi mohly vyrůst klidně dvě generace lidí, kteří Zemi nikdy nepoznali. Mohl by v důsledku nezkušenosti s mezihvězdnými lety nastat problém s jejich aklimatizací na nové planetě, když celý život strávili v přísně sterilním prostředí.

Opravdu to tak je nebo jsem jen něco špatně pochopil?
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Šimon.Brugezsi - 20. října 2017 17:09
Šimon.Brugezsi

Za mě souhlas.

Zabírám si Průzkumníka. :)
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Hayate - 20. října 2017 14:48
Hayate

Tak tu mám info ke hře, které pak bude na nástěnce... rád bych znal názor, nežto tam pak plácnu :-D

https://pre00.deviantart.net/03b0/th/pre/f/2017/155/f/d/mithra___green_forest_by_bjbon14-db8e5oj.jpg

https://c1.staticflickr.com/8/7006/6672827979_b5faa5672b_b.jpg

Něco málo k historii

V roce 2071 se na celosvětovém kongresu předneslo ,že planeta zcela jasně umírá. Lokální války způsobily to, že většina půdy nebyla orná, tudíž méně potravy. Začaly větší sucha a poušť se dostala již na Sicilii a byla jen otázka času, kdy dojde ještě dál. Světový kongres se ustanovil, že nesmí dopustit, aby Lidstvo vyhynulo a proto, byl podán návrh na kolonizaci. Ne na Kolonizaci nové oblasti na Zemi, ale na kolonizaci jiné planety! Tento návrh se projednával přibližně rok. Rozhodlo se, že se vybuduje plavidlo, které přepraví část lidstva. Během dalšího roku se projednávaly detaily- Kde se bude plavidlo stavět, jak se bude stavět, kdo jej bude stavět, kam vlastně poletí a kdo na něm poletí.

Rozhodlo se, že plavidlo musí být dostatečně velké, aby mohlo přepravit aspoŇ 500 000 lidí. Jenže, kdo poletí? Rozhodnutí bylo jednoduché- vezmou se genetické vzorky lidem, co chtějí letět a na základě toho se vyberou lidé + ti co loď stavěli, pokud budou zdraví. Následně se muselo vymyslet, jak plavidlo bude vypadat, kam poletí a jak poletí. Výběr planet měl probíhat dalších 10 let, ale tvar a pohon musel být vybrán co nejdříve, protože bez toho, nemohla začít stavba. Tvar lodě měl být velký válec, který se bude otáčet, aby se udržovala umělá gravitace, která je vzhledem k délce letu, která by i k nejbližší exoplanetě trvala přes 30 let, musela být udržována, aby lidé nedegenerovali.

Během následujících 10 let se vybírala planeta a odebíraly se genetické vzorky od všech lidí. Pokud bylo nějáké novorozeně, tak se mu okamžitě odebraly vzorky. Vybudování plavidla bylo složité, protože každý chtěl na palubu a někteří jej chtěli prostě zníčit. Vesmírné středisko bylo vlastně jedna velká, vojenská základna. Dovnitř se jelo přes 4 brány, kolem dokola bylo přes 200 metrů tlustý pás min a všude byly kulomety a věže a v okolí 3 kilometrů bezletová zona a kdokoliv zde vstoupil byl bez varování sestřelen.

Loď jmenem Exodus byla 30 kilometrů dlouhá a 5 kilometrů široká v průměru. Uvnitř velkého, rotující válce byla umístěna svítilna, která měla simulovat sluneční svit. Loď opustila oběžnou dráhu Země 7. Října 2122. Na palubě bylo přes 500 000 lidí, kteří posledních 5 let byly uzavřeni ve vesmírném centru, aby byli izolování od všech nemocí a především aby každý byl k užitku. Nebylo místo pro obyčejného úředníka, který si bude sedět v kanceláři a vlastně nebude ničemu a nikomu prospěšný. Lidé byli rozděleni do tří hlavních sekcí- Civilní sektor, Armádní sektor a Přímá posádka. V Civilním sektoru byli všichni, kdo se podíleli nějak na chodu lodi a obyvatelstva. Učitelé, psychologové, obchodníci, řemeslníci, dělníci, kteří se staraly o chod lodě a opravovali loď atd… V armádním sektoru byli převážně inženýři, vláda a samozřejmě vojáci. Vojáci zde fungovali jako policie, ale i tvrdě trénovali, aby byli připraveni, protože nikdo neví, co vás bude čekat na nové planetě a především museli být schopni v případě nouze potlačit nepokoje. Posádka lodě byli piloti, navigátoři a inženýři. Civilisté to měli nejednodušší. Prostě chodili do práce. Vojáci na tom byli hůř. Museli znát oď, lodní systémy, museli umět základy inžernýství, základy lékařství a vše z každého odvětví. Byli zde však specialisté.

Od Země se letělo přes 50 let k planetě vzdálené 14 světelných let daleko. Pohon lodě byl na antihmotu, což umožnilo loď urychlit až na 25 % rychlosti světla. Jinak loď byla zásobena jaderným reaktorem.

Vláda zde byla složena ze všech tří sektorů a z každé části tu byli 3 zastupitelé, aby se rozhodovalo pro všechny stejně. Všichni si zde však byli rovni. Nebylo tu ,že někdo měl vyšší hodnocení než jiní.

To něco málo k lodi. Nyní spíše k postavě a ke hře. Vaší postavě by mělo být od 15 do 60 let, takže je možné hrát ještě za pozemšťana. TeĎ především vaše povolání, které budeme moct mít. Budete hrát za specialisty, kteří budou důležití buď pro výsadky či pak pro tvoření kolonie.
Průzkumník- voják, který je cvičen v pohybu v terénu a aby se dokázal orientovat téměř kdekoliv. Dokáže dobře zakreslovat mapy a také se dokáže pohybovat neslyšně a neviděnně. Má speciální zbroj, která částečně splývá s okolím a jeho zbraně mají tlumič, aby se neprozradil při případném střetu či napadením zvířete. Nosí jednu silnější pistol a rychlopalný samopal se silnější municí. Také má v přilbě několik vizí- termo, noční, infra. Také se velmi dobře vyzná v počasí.

Lékař- Byl jste civilista, ale dostal jste vojenský výcvik a jste tvrdě trénován k tomu, aby jste dokázal účinně zabíjet, ale i zachraňovat životy. Vyzná se velmi dobře v lidské anatomii a dokáže operavat snad vše. Budete v prvním výsadkovém týmu na planetu

Botanik- máte částečný vojenský výcvik, aby jste se dokázal ubránit a nemusel vám furt někdo stát za zadkem, ale dobře trénovaný voják by vás nejspíše sundal jak malou holku. Vyznáte se v rostlinách a budete v Prvním výsadkovém týmu na planetu a budete brát vzorky rostlin a následně je zkoumat a zároveň se pokusíte na místě určit jak j na tom tamnější flora

Zoolog/Xenobiolog- jste specialista na vše živé, jak už brouky, tak i různé živočišné tvory. Vašim úkolem bude zkoumat zvěř na nové planetě a budete také v Prvním výsadku, kdyby se náhodou podařilo najít nějákou mršinu či cokoliv. Máte také vojenský výcvik.

Geolog- Vyznáte se jak v horninách, tak minerálech a budete součástí prvního výsadku, kde bude vašim úkolem sebrat několik vzorků zeminy, kamení a další. Budete určovat, jak je půda stabilní, jaké jsou v ní prvky a podobně. Máte vojenský výcvik.

Antropolog- jste specialista na historii. Víte, jak postupovat při hledání minulosti a dokážete se orientovat v různých ruinách a znáte několik jazyků a i těch již dávno mrtvých. Nemáte vojenský výcvik/ ale můžete mít a nebudete v Prvním výsadku na planetu.

Chemik- Máte dobrý vojenský výcvik a výcvik v pyrotechnice, toxikologii a podobných vědách. Vaším úkolem bude jít s Prvním výsadkem a analyzovat složení atmosféry a celkově se podívat na vzorky s ostatními specialisty. Jste také specialista na mikrobiologii a tak budete zkoumat mikroby ve vodě a půdě.

Inženýr- Jste součástí posádky a máte slabší vojenský výcvik. Vyznáte se v lodních systémech a celkově elektronice a v tom, jak má co fungovat. Poletíte s prvních výsadkem, aby jste dávali pozor na chod lodě a aby byl kdo v případě nouze loĎ opraví. Na Exodusu máte za úkol obcházet loĎ, hlídat všechny normy a opravovat co je rozbité, popřípadě navrhovat vylepšení lodě.

Technik/navigator- Taky máte vojenský výcvik, ale vyznáte se spíše v menších věcech jako jsou různé senzory, menší automobily a jste spíše takový vesmírný mechanik a elektrikář. Jste součástí prvního výsadku, kdyby byl potřeba opravit nějáký přístroj. Také máte za úkol navigaci a spojení s Exodusem.

Fyzik- Máte slabší vojenský výcvik a jste specialistou na celkovou fyziku. Vaším úkolem bude prozkoumat, zda fungují fyzikální zákony správně a zda zde nejsou neznámé anomálie jako třeba jiné magnetické pole či třeba výkyvy gravitace nebo zvláštní elektromagnetické jevy.

Pilot- Máte dobrý vojenský výcvik a vaším úkolem je řídit Exodus( je vás víc pilotů), ale jste nejlepší kandidát na to, aby jste řídil První výsadkovou loď. Dokážete řídit téměř vše a chápete velmi dobře řídící systémy všech strojů.

Voják- Máte nejlepší vojenský výcvik, podobně jako Průzkumník. Vaším úkolem je na Exodusu udržovat pořádek a také jste nejlepším adeptem pro První výsadek. Vaším úkolem bude udržovat ostatní členy v bezpečí v případě ohrožení. Je to vlastně vaše jediná práce a jste víceméně v případě ohrožení nejméně postradatelným členem a očekává se od vás, že položíte život za své vědecké kolegy, aby mohli prozkoumat vzorky a případně se dostat na další planetu. Máte švak dobré vybavení a skvělý výcvik, takže smrt vás rozhodně nečeká.

Jinak všichni můžou mít dobrý vojenský výcvik. Můžete klidně hrát za vojenského Fyzika. To ,že máte slabý vojenský výcvik je myšleno ,že pokud ubdete obyčejný civilista, tak minimálně ten vojenský výcvik musíte mít ,aby vás pustili na planetu. Nemůže se při prvním výsadku riskovat, že tam bude nějáký maminčin mazánek.
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Hayate - 20. října 2017 12:01
Hayate

Tak, to jdu zkusit :-D Při nejhorším to zruším pak mno :-D Snad se toho někdo chytne
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Hayate - 18. října 2017 11:05
Hayate

Tak budeme doufat, že to nedopadne jak teď má jeskyně- bojiště: Země, kde mám jediného člověka a to se mi moc nechce taková jeskyně hrát je ns jedním člověkem.. navíc mi ani neodpovídá ,tkaže tam mám jednoho neaktivního :-D zkusím to teda založit a uvidíme, třeba se někdo přihlásí :-)
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Šimon.Brugezsi - 18. října 2017 11:03
Šimon.Brugezsi

já mám "kdo má zájem", ale nevím, koho ještě přifařit. ti, s kterými jsem dříve hrával už nejsou nebo jen sporadicky. :(
a z těch nových tu skoro nikoho neznám a o jejich aktivitě či kvalitě nevím vůbec nic
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Hayate - 18. října 2017 10:06
Hayate

// TAk co? měli by jste tedy zájem? :-)
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Hayate - 13. října 2017 12:15
Hayate

Jinak mám sci-fi jeskyni, kde se bojuje na Zemi proti mimozemšŤanům.. hodilo by se mi, kdyby jste se tam někd opřihlásil, určitě by vás t obavilo, bude to trošku na způsob XCOMu
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

Hayate - 12. října 2017 10:33
Hayate

Zkuste sehnat ještě aspoň jednoho člověka a založím to... počítám ,že sem isnad připojí ještě někdo, ale chtěl bych mít aspoň 3, pokud možno aktivní lidi minimálně :)
Když chceš vládnout světu, musíš jít přes mrtvoly. Jen jich nenadělej příliš, nebylo by pak komu vládnout.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog