Sniperův kritický koutek | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Sniperův kritický koutek

Správci:Sniper
Popis:Rozborka a sborka Aragornu
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

1

Fenda - 13. února 2013 18:21
Fenda

Sniper 13. února 2013 18:01
Očividně nejsem pozitivní. :)

Sniper - 13. února 2013 18:01
Sniper

Fanda: vím, pravidelně sleduji statistiky diskuze, abych viděl jak si jí kdo všímá. Docela by mne zajímalo, na základě čeho byla povšimnuta.

Slangový anglicizmus fíčura může být neznám, ale čekal bych že RPG pozitivní hráči si jej dokáží odvodit z angličtiny/kontextu...
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

Fenda - 12. února 2013 19:37
Fenda

Sniper 12. února 2013 14:55
Diskuze povšimnuta a slovo "fíčur" nepochopeno.

Sniper - 12. února 2013 14:55
Sniper

Diskuze založena... tak abych se do toho pustil.

Mořem herních serverů se pohybuji již nějaký pátek – ať se jednalo přímo o hru, diskuzi o hře či jako v tomto případě o server pro online RPG hraní. Na mnoha z nich jsem dříve či pozuději založilo obdobu zdejšího SKK, kde jsem rozebral server od podlahy na půdu. Zde jsem tedy poučen zkušenostmi takovou diskuzi založil hned – abych využil úvodního zápalu, i abych ukázal jeden nešťastný nešvár (viz níže).

Rád bych se hned na začátku pozastavil nad účelem této diskuze.- rozhodně se nepovažuji za znalce všeho a nechci pošlapat mnoholetou práci zdejších vývojářů a adminů. Můj zájem je dát zpětnou vazbu, jak to tu vidím jako někdo z vnějšku se zkušenostmi. Co se mi líbí, co se mi nelíbí, co mne nadchnulo, co mne zklamalo, čeho jsem si všimnul. A budu rád, pokud to povede k diskuzi, pokud mi bude vysvětlen pravý stav věcí. A pokud dokonce se díky tomu podaří něco zlepšit, opravit, lépe popsat – budu jen a jen rád.

Takže jak si apophis na PGF přál, začnu pochvalou. Co pro mne zde na Aragornu bezkonkurenčně vede je pošta. Ještě jsem tedy neměl možnost ozkoušet její limity, ale potenciál je výborný. Dá se nechat vypsat komunikace s konkrétními lidmi, krásně vidím co kdo četl a co já četl. Dost pomáhá i skin, velice rychle jsem přešel na RE:Size by apophis, který je tak o dvě třídy jinde než zbytek a využívá dostupného prostoru tak, aby vše bylo přehledné a po ruce i na mém malém notebooku.

Nové hry a diskuze... tady jsem trochu zklamán že se čeká na schvalování. Docela by mne zajímalo, kolik toho zamítnete. A když už tedy dané čekání je, proč už během toho nemá autor do dané hry a diskuze přístup, aby mohl pracovat – zaprvé tím neztrácí čas, zadruhé je to pěkný signál pro schvalující, co očekávat.

Dělené her na DrD a ORP je prodle mne nešťastní. ORP v sobě evokuje RP, což není nezbytně hlavní složka takových her. Dálo v první chvíli jsem si myslel že se jedná o konkrétní systém a mám tedy na výběr mezi dvěmi systémy, což moc nesedělo. A přitom zrovna toto by mohlo extrémně pomoci ve vyhledávání her, kdyby dělení bylo vhodně dotaženo – dle systému, dle hlavní náplně hry nebo jiného unifikovaného klíče.

A k tomu se opět váže zvídavá otázka na administrátory – máte přehled kolik % her se hraje podle Fidláků, WoDka a tak?

Hra na rozcestí je pro mne jako neznalého, no, nepřátelská. Nápověda je až uvnitř, až jsem do hry vržen. To nepovažuju za zrovna dobrý tah. A obecně se mi nechce vrhat do něčeho neznámého, když ani netuším co od toho očekávat. Nemyslím si že tak, jak je to nyní nastavené, to může oslovit větší množství neznalých. A nějaké nahlédnutí k diskuzím mě přesvědčilo, že opravdu základna hráčů je stálá.

Na a teď asi k jediné opravdové výtce – diskuze. Ty mi příjdou jako hodně nešťastné. Zaprvé v některých skinech není vidět, které diskuze již byly navštíveny. Zadruhé chybí možnost si je vytřídit dle aktivity (a vidět kde už to dva roky zapadá prachem). No a hlavně, nevšiml jsem si nějakého upozornění na novou diskuzi, když je založena – jak se někdo má o ní dozvědět? Jsem sám zvědav, zda tato diskuze bude povšimnuta, taková praktická zkouška :)

A co závěrem? Rozhodně vidím v Aragornu potenciál? Vidím za ním tu práci a mnoho dobrých fíčur. Ale doufám že vývoj se nechce zastavit, a po applovsku se dá dosáhnout mnohého, co zlepší život všem.
Pokud si myslíš, že tě nikdo nevidí, mí tajní dostanou prémie.

1


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog