Každý jednou musí zemřít (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Každý jednou musí zemřít

Pán Jeskyně:

Kamikatze

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Ať už jste odkudkoli a kýmkoli, zubatá Vás stejně očekává. Možná namítnete, že elfové jsou věkem nesmrtelní. Ale i pro ně je zásah mečem životu nebezpečný. Pokud byste se ovšem chtěli všem nebezpečenstvím vyhnout a zachránit tak svůj mrzký život, pak nežijete vůbec.
A o to tady půjde především, proč "žít" desítky let a v podstatě jen přežívat, když můžete radši žít sice krátce, ale na plno. Staňte se legendou a budou Vás opěvovat ještě za tisíc let! Staňte se postrachem a za tisíc let se ještě budou třást, když uslyší Vaše jméno.

Klíčová slova:

DrD2, sranda musí být i kdyby ...

Jaké hráče:

Když mě zaujmete, tak 1 hráče ještě přiberu, ale musíte opravdu zaujmout!
...
Pravidla nebudu nijak hrotit a spíš používat ty co se budou hodit (takže minimálně). Před vytvořením postavy si přečtěte nástěnku. Hrát se bude v 3-4 lidech, chtěl bych většinou delší příspěvky (žádné slohy, ale nic krátkého a aby to mělo hlavu a patu), na druhou stranu rozhovory občas budou velice krátké a bude pro ně potřeba více příspěvků. Proto bych tu rád viděl aktivnější hráče (aby se tu objevovali aspoň ob den)!

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
https://goo.gl/vvVysy Pravidla DrD 2 jsou k nalezení na ulozto, jak vytvořit postavu Vám nastíním ve zkratce i na stěnu. Sám v tomto systému hraji s několika přáteli na živo a není to nijak složité (hrajem s pauzami i pár měsíců dlouhými, takže vždy pravidla stihneme zapomenout, takže mi věřte). Naše hra vypadá ... "zajímavě". Jsme ve městě, kde jsme zodpovědni za zombie apokalypsu, epidemii a "meteorovou" smršť díky kterým ve městě zbyla asi 1/3 obyvatel. Jsme hledaní, jeden druhému děláme na schvály, ale hlavně si to pekelně užíváme. Něco podobného bych chtěl začít i tady. Nebudu se vás snažit zabít, ale jizev (viz pravidla) budete mít dost, Zvláštnosti: Nejsou tu postihy, když střílíte z blízka. Takže se mi stalo, že jsem prohrál (jako bojovník) souboj s lučištníkem a to jsme začali bojovat až když jsem byl u něho. Stejně tak vás soupeř může přemlouvat když se ho snažíte "vykydlit". A pár dalších, ale to poznáte během hry. Jako bojovníkovi mi to docela vadilo, ale později jsem poznal, že to pomáhá ke zvýšení zábavy hry. Ke hře se budou využívat google dokumenty, které budete mít k nahlédnutí, ale upravovat Vám je budu já.
Hráči: (4/5) Alitera, Paljaci, redwolf, SiragoN

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 9 ⇒|

otec Gustavson - 23. října 2017 17:48
otec Gustavson

Neúspěšný hobití válečník
Když se vynoří krví zbrocený hobit, zůstane otec Gustavson stát jako solný sloup. Čekal všelico, ale tohle ne. O lesních raraších toho moc neví, možná že dokonce ještě míň, ale nikdy si je nespojoval s kovy, natož s plnou zbrojí. Trpaslík se ještě zmateně podívá na babku, ale ta je viditelně překvapená podobně, jako on.
"Předpokládám, že tohle ten lesní duch nebude." zamručí si trpaslík pod vousy a pak oslový hobita: "Co se ti stalo, rytíři? Sám se nemůžu hnout, drží mne tu tyto lesní šlahouny. Zkus se dostat blíž, snad ti budeme moci pomoci."
S těmi slovy se znovu pustí do své strategie opatrného postupu krok-sun-krok. S tím že tentokrát do posunu vpřed vynaloží víc síly.

---
Nepředpokládám, že by to bylo na hod, ale kdyby náhodou tak Bojovník (2), nějaká hrubá síla či jak se to jmenuje, nevyčerpávám sem.

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 22. října 2017 07:28
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

"Uuuuuuuuf tohle bylo opravdu o cumak, ja nevim jak vas, ale me to celkem zmohlo" Pro jistotu se jeste zkontroluju, jestli jsem cely.
" Tusime jak daleko to bude jeste k te vezi? Nebo aspon smer?" sednu na zem vezmu si neco maleho ze zabob a zacnu to chroupat. * hmmm suchary kapitana Osmidrapa, jsou opravdu tak tvrde jak se zdalo*

Ersill Idranel - 18. října 2017 20:05
Ersill Idranel

"Nejspíš ano, můžeš se na něj podívat ještě sama, mám pocitže se ve zvířatech vyznáš líp než já"odpovím na Sioninu otázku."Ale moc dlouho bych se tady nezdržoval, chtěl bych najít tu věž co nejdříve" na chvíli se odmlčím... "Můžeme se zatím poradit co podnikneme až ji najdeme. V přímém boji budou mít lapkové určitě přesilu"

Sion - 18. října 2017 15:39
Sion

Když se hobit dostane k nám na druhý břeh, viditelně si oddechnu a oddechnu si ještě víc, když vlci o nás ztratí zájem. „Tohle bylo hodně těsné," pronesu a sednu si na zem, abych si chvíli odpočala. „Paljači, jsi v pořádku? A co tvůj kůň, Ersille? Už jsem měla strach, že o něj přijdeš," Podívám se na každého z mužů. „Řekla bych, že zatím jsme v bezpečí a navrhuji si dát chvilku oddech, než vyrazíme dál," navrhnu.

Pán Jeskyně - 17. října 2017 19:44
Pán jeskyně Kamikatze

Překvapení
Při otočení se kořen ohnul a natáhl se ti opět před nohy, potom co si zapíchnul svoji hůl do země se vedle ní vytočil ze země další kořen a obtočil se párkrát kolem její spodní části, nijak moc a tak si prozatím nezareagoval, ale trochu si přeci ještě více znervózněl. Pak jsi promluvil a čekáš, čekáš a čekáš, nic se neděje, začínáš přemýšlet co dál, když najednou za stromem uslyšíš tření plechu o plech (6+4). Zpoza stromu vyšel hobit, ale ne jen tak ledajaký. Celý v železe pod hrudním plátem mu vylézá kroužková košile, komplet v plátovém zdobeném brnění a na zádech štít. V pravé ruce drží meč, tedy spíš než drží jej táhne za sebou a špičkou drhne v zemi, levá ruka mu visí k zemi a s každým krokem se zakývá tak, že je poznat, že ji nikterak neovládá a té krve! Skoro s každé škvíry vytéká malý či větší pramínek krvek, největší zdroj je ovšem z díry právě u ramene ruky, která volně visí. Hobit je v obličeji bílý a než stačíš ty nebo babka něco říct upadne do sedu a s těžkým dechem na vás oba hledí.

https://goo.gl/H9C9VC

Další přestřelka v Harlemu?
Sion neváhala a hodila celý kus masa na druhý břeh (automatický úspěch), plán to byl dobrý, ale přední dva vlci jsou až moc zafixovaní na kus masa před sebou, tedy na Paljačiho. Zadní 2 ovšem odběhli. Ersill prohlédl drápnutí na koňském stehně, pak ovšem začne soustředit na magii a přeci jen si nejsi jistý, jestli bys alespoň nějak neměl pomoci Paljačimu, v tom si však zachytil známky magie (3+5+6), jsou slabé a poměrně daleko, takže si nejsi vědom co je jejich zdrojem či jaké jsou jejich účinky, ale pravděpodobně vás teď nijak neovlivňují. Jsi si však jistý jednou věcí, stojí vám v cestě, tedy když budete udržovat směr. Paljači začne přelézat kládu, těsně za svým zadkem uslyšíš cvaknutí čelistí, když přelezeš, vidíš jak alfa samec ještě stojí na kraji klády, přelézat se mu očividně nechce. Pak se dají na útěk.

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 12. října 2017 06:00
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

Osamely provazochodec
* a ted je rada na me* Mezitim co Sion zamestnava vlky a Ersill s konem jsou uz v bez, je ted rada na me. Udelam prvni krok na kladu. Hobiti hola noha doslapne na kmed padleho stromu. Musim opatrne povrch muze byt kluzky a vykoupat v rece se nechci. Dasleduje dalsi a dalsi krok. Hura na druhou stranu.
( prelest padly kmen stromu, kejklir- akrobacie +2, vycerpam se)

Ersill Idranel - 11. října 2017 21:22
Ersill Idranel

Opravdu se mi ulevilo, když kůň konečně vylezl na břeh. Z hřbetu koně jsem se ještě rozhlédl po okolí a zkontroloval hobita na druhém břehu. Pak jsem seskočil na zem a spěšně zkontroloval zranění svého koně, teď stejně nemám prostředky a čas ho ošetřit. Na rozdíl od Sion nemám luk, a i kdybych ho měl, pravděpodobně bych vlka nedokázal trefit, takže s vlky hobitovi nepomůžu. Jenom doufám že jsme tady už v bezpečí, pro jistotu ještě jednou důkladně prohlédnu okolí, a poté se zaměřím na stopy magie, možná by nás dokonce mohli zavést k té věži...

(prohlédnout okolí, smysly.) (hledat stopy magie +2, zdarma přesně. Nevyčerpávám se)

Sion - 10. října 2017 18:11
Sion

V duchu jsem zajásala, když se moje nohy dotkly pevné země při seskoku z klády. Ohlédla jsem se a viděla jak Ersill bojuje s proudem, ale Paljači je stále na břehu s vlky. Rychle jsem přemýšlela, co mám udělat. Napadla mě spásná myšlenka. Položila jsem luk a zabodla šíp do země. Z vaku jsem vylovila 1 porci masa, co jsem koupila ve vesnici, hodila ji na druhý břeh a doufala, že tak odvedu pozornost šelem od hobita. (Lovec, ovlivňování zvířat, odvedení pozornosti od hobita za použití 1 porce soleného masa, +3 vyčerpám se) Také mi blesklo hlavou, že bych u jednoho zkusila zlomit jeho vůli a ochočit jej. To jsem ale v tento okamžik zavrhla, a raději vzala znovu luk, založila šíp a zamířila na vlka, který byl u Paljačiho nejblíže.(Lovec, pěší střelba proti zvířatům +3 nevyčerpám se)

Pán Jeskyně - 9. října 2017 19:48
Pán jeskyně Kamikatze

Boj na lávce
Paljači zastaví v poslední chvíli otočí se a zavije přímo na vlky (1+1+6; úspěch i přes to, že ti nepřičítám bonus, protože lovec má napodobování hlasů zvířat a považuji to tedy spíš za jeho schopnost), vlci na sebe zmateně chvilku koukají. Sion mezi tím leze po stromu, mírně škobrtne, na chvilku ztratí rovnováhu, ale nakonec se jí podaří přelést (1+2, vyčerpala si se o 3). Ersillův kůň vchází do vody, cítíš jak na tebe od kamenů v proudu cáká voda, je ledová. teď když jsi v proudu vypadá proud nezvládnutelný a chvilku chceš koně obrátit, ale kůň hnaný strachem se nedá a proud projde (6+6), když kůň ovšem vyleze z vody je očividné, že toho má plné zuby (se sudbou je na nule). Jediný kdo tak zůstane na břehu s vlky je Paljači (začíná další kolo).
------------
Otci Gustavsonovi odepíšu zítra. Vím, že posledních asi 14 dní to celkem flákám, ale mám toho teď dost, ale zlepším se.

otec Gustavson - 8. října 2017 11:07
otec Gustavson

Dormammu I've come to bargain
Na rozdíl od stařeny zůstává otec Gustavson klidný. Zakopávání je sice nepříjemné, ale nikoliv smrtelné. Pohledem zkusí najít strom, kterému otravné kořeny patří a aspoň se na něj ošklivě podívá.
Pak se postaví do své plné výše a pokusí se nasadit co nejdůstojnější vzhled.
"Zkusím s tím rarachem promluvit," řekne ještě k babce, načež se otočí směrem k lesu.
Zapře svou hůl do hlíny, z níž byly všichni trpaslíci uplácáni a raději ji pevně sevře - z části kvůli nervozitě, z části aby mu ji nějaký šlahoun nesebral.
"Jménem mého pána, slavného Heimerdalla, jehož zrak hledí od obzoru k obzoru a jehož skutky byly po zásluze odměněny Tě vyzívám - vystup lesní duchu ze smaragdového houští a prozraď mi, jako bys mluvil s mím pánem, proč nás tady držíš?"

-----
Pokus o přivolání neprovedu, pokud by mě ta babka chtěla zastavit.
Zaříkáváč (1), Jednání s nadpřirozenými bytostmi, je-li ohrožení 2 a míň, tak se vyčerpám.

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 6. října 2017 05:59
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

Vlci vyti
*No nic. Vim, ze kdyz zacal vyt jeden pes ve vesnici zacal vyt dalsi a dal ... Nic jim to neudela, ale nam to da cas.*
Zacnu vyt jako vlk
( vyvest vlky z miry- kelklir +2, herectvi napodobovani ciziho hlasu a mimiky, komediant +presne, -1 vliv rozsahle)

Pán Jeskyně - 4. října 2017 21:22
Pán jeskyně Kamikatze

Oživlý les
Babka zaskuhrá a zvedne se na všechny čtyři "Je to možné, ale tenhle je tu nový!" pak šoupneš jednou nohou a kořen se k ní přisune tak, že ji nemůžeš posunout dál aniž by jsi ji zvednul, tak tedy šoupneš druhou nohou a kořen se ohne a zahradí ti i druhou nohu. Babička to celé sleduje a znatelně se otřese strachem a je to znát i na jejím hlase "Když dlouho nepůjdem, tak Verunka nás určitě přijde hledat a zachrání nás!"

Liga za ochranu zvířat
Paljači utekl před úspěšně před útokem (7+2; útočil na něj vlk č. 1). Pak se tři vlci ovšem vrhly na koně (sudba 6, charakteristika 2, ohrožení 3), kůň prohrál střet proti alfě a alfa mu zanechal sice jen povrchový, ale krvácející šrám na stehně. Následně zaútočila i hlavní vlčice a vlčice č. 2, oba útoky byly koněm odraženy, ale kůň se musel na oba vyčerpat (zbývá mu 1 sudba něco jako zdroj s tím rozdílem, že kůň se nemůže jizvit!). Sion nastoupila na padlý strom a začala ho přelézat (ohrožení 3; pokus o přelezení nastane v dalším kole). Ersillův kůň z těžka oddechuje, ale slezl do koryta řeky a vstupuje do vody (ohrožení 4, pokud se kůň neudrží a spadne, tak to pro tebe bude obtížná akce vylézt s ohrožením 4; obtížná akce - zaplatíš 1 zdroj předem ať je výsledek jakýkoli). Vlci si ovšem všimnout, že lezeš do vody, a tak tě nenásledují a zaútočí 2 na Paljačiho, protože ten už je také kus na kládě a víc jich tam není schopno se vměstnat (ohrožení má pořád 3). Paljači kryje vlastně svým tělem Sion, která je před ním na kládě.
---------
Snad jsem to napsal správně, námitky do diskuze prosím.

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 1. října 2017 15:33
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

U reky
*hmm ta reka je vetsi nez jsrm si myslel*
Nez Sion preleze postavim se vlkum. * jit do rozbourene reky je hloupost, snad ten kun az ho strhne proud nestrhne i ten padly strom.*
Hazim kamen na nejblizsiho vlka.
( trefit se do cumaku a zvisit ohrozeni, kejklir +2, zdarma lstive)

otec Gustavson - 30. září 2017 08:51
otec Gustavson

Zlý skřet Ralph zřejmě posunul hranice svého území
Les, jak se zdá, ožil. Asi si vzpomněl na to, že většina trpaslíků nosí sekery a teď jim to dává sežrat.
Po druhém pádu se otec Gustavson rozhodne postupovat trochu jinak. Znovu se postaví, ale při pohybu v před jen šoupe nohama, nadzvedává je jen minimálně. Pokud narazí na odpor nějakého zákeřného kořenu či šlahounu, zastaví postup a začne přešoupávat nohu druhou.
"Co se to děje? Nějací zlý duchové?"

Sion - 28. září 2017 23:39
Sion

útěk

* Hurá, jsme skoro na místě, * bleskne mi hlavou. Okamžik radosti vystřídal úlek, když jsem zhodnotila situaci. Dle předpokladu šli po koni, ale jeden se oddělil a chtěl útočit na hobita.
Když mi padne do oka kláda, i když očividně kluzká a nebezpečná, vydám se k ní. Ohlédnu se ještě kde je Ersill s koněm. Okamžik zaváhám, jestli se vydat po kládě nebo vedle ní, ale dno je plné kamení a proud dravý, mohlo by mi to podrazit nohy jako nic. Naprázdno jsem polkla a vstoupila na kládu, vyvažujíc rovnováhu rukama a pustila se po ní na druhý břeh.(přejít kládu, vyčerpám se)

Ersill Idranel - 28. září 2017 21:23
Ersill Idranel

Voda

*S koněm se přes kládu nedostanu* byla první myšlenka, která mi prolétla hlavou, když jsem potok s padlým stromem spatřil. *Na druhou stranu, přijdu o koně kvůli vlkům, nebo kvůli vodě...* zvažuji možnosti cestou k vodnímu proudu. *Co to ten hobit dělá... eh... takže utíkáme na druhou stranu* u řeky naskočím na koně a pokusím se s ním řeku přebrodit. Jedu hned vedle kmenu, aby se o něj dalo opřít v případě potřeby. (přejet řeku na koni, vyčerpám se)

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 28. září 2017 19:29
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

Utek
*ke klade je to daleko*
Vezmu hak s lanem hodim ho, aby se hak zasekl na druhe strane ve vetvych stromu a prehoupnu se na druhy breh.
* jeste ze jsem maly hobit ostatnim by to urcite delalo problemy*
( utek pres reku, kejklir+2, nastroj hak+ lano, vycerpam se)

Pán Jeskyně - 27. září 2017 21:24
Pán jeskyně Kamikatze

První krůčky
Babka pobíhá okolo košík se jí začíná pomalu plnit, když poodběhne dál, tak najednou zakopne a natáhne se jak široká, tak dlouhá. Samozřejmě tě nenapadne nic jiného než ji hned přispěchat na pomoc a jít jí pomoci vstát, ale sám zakopneš a spadneš, jste od sebe jen pár metrů. Pro to je divné, že když se znovu postavíš a uděláš krok tak zase zakopneš, tentokrát už připravenější si dopadl na kolena a ruce. Babka před tebou malinko skuhrá a pomalu se začíná sbírat, ale pořád ještě leží na zemi.

Chcete mě?
Voda je slyšet čím dál více, už dokonce vidíte světlo dopadající přímo na zem a všimnete si asi o 20 metrů níže povaleného stromu přes prudký lesní proud valící se přes skaliska. Strom je už od pohledu dost mokrý, pokrytý mechem a kůra z něho odpadává, takže nejspíše bude dost klouzat, ale jinak vypadá relativně pevně. Paljači vám kupodivu stačí (4+4), jeho hbitost je až omračující a to i přes to, že jste chvátali, co vám síly stačili. Tenhle problém je ovšem teď vedlejší, než stihnete vkročit do volného pásu kolem vodního toku dostihnout vás vlci. Ti neváhají a jdou po tom, po čem šli od počátku, po koni. Jen jeden z nich si ovšem všimne Paljačiho a vzhledem k jeho velikosti si vybere spíše jeho jako snadnější cíl.

otec Gustavson - 26. září 2017 18:53
otec Gustavson

Každá houba je jedlá, jen některé ale víckrát
Po upozornění na nebezpečí, která by čekala dole pod kopečkem by zběhlejší čtenář možná očekával, že se náš hlavní hrdina pokusí aspoň nakouknout, před čím že se to má mít na pozor. Bohužel pro nás, otec Gustavson nějakou dobu pobyl v podzemí - tam, když někdo moudřejší řekl, abyste někam nešli, tak jste tam skutečně nešli.
Místo toho si trpaslík protáhuje zada a krk. Stařena sice nebyla moc těžká, ale ten výšlap tomu příliš nepomohl. Prohlíží si okolí i to, co vlastně babka dělá.
Původně chtěl zavést řeč na to děvče, jeslti se žena nebojí ji nechávat samotnou, ale na to si zvládl trpaslík odpovědět sám.

Paljači Bosochoz z rodu Kakostů - 26. září 2017 07:47
Paljači Bosochoz z rodu Kakostů

Party u reky
Bezim za Sion
( beh- akrobacie, kejklir +2)

1 2 3 4 ... 9 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog