Nobunaga - Ať žije věčně (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Nobunaga - Ať žije věčně

Pán Jeskyně:

sashiko

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Nacházíme se na počátku éry Edo a dáváme vale všemu, co jste dosud věděli o japonské historii. Nobunaga Oda pár jeho přívrženců získalo elixír nesmrtelnosti, který využívají, aby dál pokračoval ve sjednocování Japonska, jenže si na něj dělá zálusk i čarodějnice z Evropy Cordelie a její frakce. Proto je Nobunaga nucen skrývat se v nevalně známé čtvrti Shimabara, zatím co Cordelie řídí svou frakci z chrámu Enryakuji an hoře Hei. Navíc ani jeden z nich netuší, že oni dva nejsou jediný, kdo se elixír snaží získat pro sebe.

Klíčová slova:

Japonsko, dobývání, historie

Jaké hráče:

Hra bude obsahovat válečná tažení, bojové strategie, vraždy, intriky, ale i takové věci jako například crossdresing, (homo)sexuální scény a taky filosofické prvky, tak jen ten, kdo to zvládne. Pište nejdřív do poštolky.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
INFO
Místa

Při hře se sice bude cestovat, ale oblasti, které Vás budou zajímat hodně, jsou oblast Kanto (kolem dnešního Tokya)hlavně provincie Owari, Mikawa, Mino a Ise a pak oblast Kyoto. hora HEI - Před dvaceti lety jí zachvátil požár a značnou část zásluh na tom má i Nobunaga. Nicméně chrám Enryakuji a pár dalších bylo rekonstruováno. Dříve to bylo sídlo buddhistické sekty Tendai, ale nyní je sídlem čarodějnice Cordelie škola TENDAI - vznikla podle původních čínských myšlenek, ačkoliv se trochu zvrtla a z Tendai se stala sekta, myšlenky školy Tendai pronikly do celého Japonska dřív, než stihla podlehnout této náboženské podnoži. Školy Tendai patří k těm prestižním v Japonsku a učí mladé lidi ne jen číst, psát a počítat, ale také etiku, filosofii a další. SHIMABARA - Je vykřičená čtvrt zprovozněná na popud Ieyuse Tokugawy. Pánové si zde mohou užít společnost dam i dobrého pití, ceny jsou možná trochu přemrštěné, ale zde je také dobrý informační zdroj a nikde v okolí Kyota se nenajdou tak pěkné nástěnné malby. ONSEN - Jedná se o japonské lázně, které nejčastěji vznikají kolem horkých pramenů. Většina domácností si nemůže dovolit vlastní koupelnu nebo ohřívat vodu ve velkém. Jeden z největších onsenů se nachází na severozápadě Eda (Tokya) DOJO - Jedná se převážně o jednopatrové dřevěné, lehce vystavené budovy, jejihž podlahy jsou pokryté předchůdci dnešních Tatami, či dřevěnými čtvercovými díly. Slouží převážně k tomu, aby se zde mladí samurajové naučili zdokonalovat svoje umění


Osobnosti

Nobunaga Oda - Vynikající stratég, za svůj život dokázal sjednotit velkou část Japonska a nyní se snaží svůj sen dotáhnout dokonce. Jeho heslo „sjednotit vše pod nebesy silou zbraní“. Ieyuse Tokugawa - Ačkoliv už by měl být dávno ve věku dospělého muže, jako mladík se napil elixíru života jeho podoba mu zůstala, bohužel pro Nobunagu také jeho mladický elán a pošetilost a to má zastávat funkci Shoguna. Hideyoshi Totoyomi - je Nobunagův sekundant a rádce, má také velmi jemné ženské rysy a tak to bývá často on, kdo je využívám jako geisha pro potěšení mužů. Date Masamune - Asi ybs e dalo říct, že doba jeho slávy jakožto vojevůdce už je dávno pryč, dokud nepotkal Nobunagu, který mu nabídl spojenectví. Date nemá pravé oko, aby to nebylo poznat, nosí pásku. Katsuie Shibata - Spoustu let velel Nobunagovým vojskům. Asi by se mohlo zdát, že spolu ti dva měli prazvláštní vztah, která nedokázal ustát Mitsuhide Akechi. Mitsuhide Akechi - Ve skutečnosti identita tohoto bojovníka je velmi neurčitá a zajímavá. Navzdory tomu, že Nobunagu zradil a pokusil se ho zabít, jej Osa opět přivítal do svých řad. Kirigakure Saizo - Je mladý, ale také velice náladový muž, pochází ze skryté vesnice Igy, která by měla sídlit někde v okolí Kyota a posílá do světa skutečně dobře vycvičené ninji. Saizo je sám za sebe, ale platí, že bojuje proti Hatori Hanzoovi. Saturobi Sasuke - je ninja o jehož původu se toho zrovinka moc neví, nicméně je specialistou na výrobu jedů, omamných látek a inklinuje k přírodě. Hatori Hanzo - je velmi dobře vycvičený ninja. Málokdos e mu dokáže vyrovnat. Dříve byl spojencem Yukimury Sanady, ale toto spojenectví se rozpadlo. Yukimura Sanada svého času vlastnil poměrně velké území, původně to byl samuraj, který se později stal majitelem nemalých pozemků. Je to milovník tabáku a žen. Hlídací psi z Mina - Bývala to prestižní jednotka bojovníků v době, kdy Nobunaga sjednocoval Mino a Owari. Nyní zbyli pouze tři. Cordelie Garro - Je čarodějnice z Evropy, přezdívaná také jako čarodějnice černého ohně. Se svými pomocníky se nebojí jít přes mrtvoly, jen aby si vzala od Nobunagy elixír a vlastnoručně ho zbavila života.
Shen-Lon a Yan-Li - jsou bratři, kteří do Japonska přicestovali z Číny, asi by se dali označit za mladé delikventy, ale nikdo skutečně netuší, co je jejich cílem.


Hodnosti/společenské postavení

Shogun - V doslovném překladu Generál, ale v éře Edo ke to označení pro někoho s nejvyšší vojenskou mocí v Japonsku(nejvyšší společenská/politická moc-císař) Kanrei - je označení pro zástupce Shoguna. Momentálně jsou dva Kanrei a to Kanrei Kyoto a Kanrei Kanto, podle oblasti působení. Samuraj - Bojovník sloužící výhradně jednomu pánovi (platí v éře Edo). Titul samuraje byl dědičný, nemohl ho získat zemědělec atp. Ronin - je samuraj, který přišel o svého pána a nebo svého pána zradil. Seppuka - dalo yb se říci, že jde o smrt ze cti nebo alespoň tehdy tomu tak bylo. Samurajové, kteří měli spáchat seppuku ji považovali za čest. Prováděla se na veřejných místech za asistence někoho dalšího, protože se jedná o podélný průřez břicha, daný člověk většinou řez nedokáže dotáhnout, pak je mu useknuta hlava.Je to častý způsob, jak vysvobodí vyšší důstojníci svého pána ze zajetí. Harakiri - je totéž, co seppuka, ale jedná se o nečistý způsob smrti určený pro zrádce. Také je to znaky psáno opačně. Kodex Bushido - Je souhrn pravidel pro samuraje, který byl vytvořen až v éře Edo, také udává jasné hranice mezi společenskými vrstvami, až do teď byl post samuraje docela benevolentní.Základní zásady jsou: Věrnost pánovi, úcta k předkům a rodičům, čestné jednání, pravdomluvnost, odvaha a upřímnost, ctnost a sebezdokonalování. Pár pravidel za všechny. Samurajové netancují, nepíši eposy ani básně. Nosí převážně bavlněné stejnokroje, žádné výstřednosti se nepovolují. Budíček je přesně na čas. Maso ve stravě není důležité tak jako rýže. Katana a wakizashi budou viset na levé straně pasu. Pokud jdou dva samurajové proti sobě, pak dbají na to, aby to bylo levou stranou k sobě.Samurajové mají alespoň základní vzdělání. Sohei - jedná se o bojové mnichy, kteří původně podporovali sektu Tendai. Všichni prochází od mala tréninkem. Mají vyholené hlavy a na nich značky. Nosí tradiční bavlněné kimona jedné tmavé barvy (většinou hnědé). Dokáží posvětit zbraně tak, aby se vyrovnali magikům. Ninjové - jsou v podstatě postrachem samurajů a dalo by se říci, že jsou určeni na jejich likvidaci, ale nemusí tomu tak nutně být. Ninjové byli původně farmáři,a le feudální systém je donutil se nějak bránit. Na rozdíl od samurajů nepoužívají zbroj a jako zbraň použijí všechno, co se namane, takže jsou rychlejší a obratnější, ale jsou téměř nechráněni.Samurajové mohou být pouze muži, kdežto ninjové jsou i ženy. Ikko-Iki rebelové. - Tato organizace vznikla s příchodem Tendai, nicméně později byla rozprášena. Nyní se ale opět srocuje za neznámým účelem. Rebelové bojují proti aktuálnímu myšlení, vedení státu i náboženským zvyklostem. čarodějnice - Říká se, že je to pouze ženská záležitost. Nicméně čarodějnictví je dědičné a přechází i na syny. Čarodějnice jsou schopné ovládat různá kouzla a jejich krev je jako kyselina. Pozn. k náboženství v této době pouze Buddhismus a Shintoismus.


Zbraně

Katana - meč dlouhý v té době asi 60-90, několika vrstvý kov, používali samurajové. Wakizashi - asi o půlku kratší sestřička Katany, používali samurajové. Naginata - meč se zakroucenou čepelí, používali bojoví mnichové. Tonfa - jednoduchý nástroj s kužely pro držení, rychlým točením dokáže odrazit útok a také jej vrátit. Yumi - Luk pro delší vzdálenost. Yari - dřevěné kopí s dlouhou kovovou čepelí. Shuriken - vrhací hvězdice, používali ninjové. Yutte - obranná tyč pro samuraje v městské hlídce atp. Tessen - kovový vějíř sloužící na obranu i útok. Kunai - vrhací nůž, který používali ninjové. Tanto - krátké dýky používané samuraji.

P. S. Pokud nějaké info chybí, napište.
Hráči: (4/6) Corosa, fox2, Katara67, Sharkozis

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1

Pán Jeskyně - 12. ledna 2017 15:43
Pán jeskyně sashiko

//během zítra bych mohla hodit začátky, tak prosím doplnění ikonek.

Pán Jeskyně - 10. ledna 2017 11:05
Pán jeskyně sashiko

//Kdyby to někoho zajímalo, rozjezd bude pomalejší kvůli zkouškám. :-)

1


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog