Nyah - nová generace (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Nyah - nová generace

Pán Jeskyně:

Akasha

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Osud bájné ostrovní říše Gaelie byl již před mnoha lety velmi ohrožen. Pod rukama krvelačného tyrana umírala a chýlila ke svému konci. Tenkrát se vyšší sféry smilovaly nad zuboženým, ale hluboce věřícím lidstvem. Pomalu neodvratitelná katastrofa byla zažehnána a zažehnána.
Uplynulo ale více jak dvěstě let a zrádné nebezpečí znovu vystrkuje růžky. Gaelie se ocitá podruhé ve velkém nebezpečí. Najdou se tentokrát hrdinové, co ji dokáží zachránit a nebo bude osud bájné země definitivně zpečetěn?

Klíčová slova:

orp, fantasy

Jaké hráče:

Nehledám, s hráči jsem domluvena.
Pro zajímavost - příběh očima Arilly:
http://nyah-arilla.blogspot.cz/

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Říše Gaelie je rozdělena do 5 hrabství. První z nich, nejmocnější a nejbohatší je Galatie, jejíž hlavní město je Providence, kde sídlí samotný král. Sárské hrabství a Hnědozem jsou menšími ale neméně podstatnými částmi Gaelie. Hnědozem je známá svou těžbou kovu v Hnědých horách a Sárské hrabství se pyšní První magickou univerzitou. Harcourt je hrabství nejseverněji položené, chladné počasí nedovoluje dobré pěstování obilovin, zeleniny… a proto žije víceméně z rybolovu a obchodu s ostatními hrabstvími. A v neposlední řadě je tu Bisaň. Část říše, která je nejchudší, protože právě v ní bylo před těmi sty jádro plenění a devastování tyranského maniaka. I když uběhlo tolik let, tato část se ještě plně nevzpamatovala. Gaelská říše je založena na patriarchálním systému (z hlediska lidské rasy, u jiných ras je to individuální). Vládnoucí rasou jsou lidé, nicméně nejsou jedinou rasou, která se v říši vyskytuje. Hlavou celé říše je král, sídlící v Providenci, kterému zemi pomáhá spravovat 5 určených hrabat. Každé má na starosti jedno hrabství. Ovšem král není jediný, kdo má v zemi vysoké postavení. V Sárském hrabství, kde leží První magická univerzita, žijí kněží-mágové, jejichž společenství vládne arcimág, který má k dispozici 12 velekněžích. Jejich magická moc a proslýchá se, že i prastaré magické předměty, mnohdy pomohly králi v potlačování zla. Je tedy moc krále a kněžích na stejné úrovni anebo jeden z nich hraje prim? Těžko říct, tato oblast politiky je zahalena pro obyčejné lidi rouškou mlhavého oparu. Co se ras týče, jsou v Gaelii rozmanité. Najdeš tam trpaslíky, lesní elfy, ale dále třeba i sylvy (ebenová pleť, světlé vlasy… mohou připomínat drowy, nicméně jejich podstata není krutá a zákeřná.), gobliny, dryády… jednoduše klasické fantasy rasy. Lidé se naučili s některými rasami vycházet, např. trpaslíky, elfy… s jinými propukají neustálé boje – goblini, trollové… a sváry mezi rasami jsou jinak taky velmi typické. Božstva: kladní bohové: Mithra Bůh světla, Ochránce Dobra Samadhi Bůh vědění, Ochránce mudrců a vzdělanosti, Vládce nebe Mariga, Bohyně země a mateřství Amrita Bohyně lásky, Ochránkyně milenců záporní bohové: Azachs Bůh temnot, Praotec Zla Naar Bůh nenávisti, Pán pomsty a zloby Kargal Bůh ohně Farnih - Bůh vězňů, trestanců a vyvrhelů neutrální bohové: Seth Hadí bůh, Pán magie Adonai Bůh lesů a hvozdů, Pán elfů Ymir Bůh věčného ledu, Pán válečníků Jadir Bůh zlodějů a šprýmařů Gilgul Bůh důmyslných, Ochránce obchodníků a učenců Agaratha Bůh podsvětí a smrti (v případě zájmu dodám další)
Hráči: (4/4) Khanemis, Miar, samovrah, Tinamar

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 12 ⇒|

Pán Jeskyně - 21. srpna 2017 16:11
Pán jeskyně Akasha

//

Arilla - 30. července 2017 18:19
Arilla

Arella povzdechla a kývla. Ustoupila kousek stranou, opřela se o letitý strom a připravila luk do bojového stavu. Promnula si prsty a vyčkávala.

Pán Jeskyně - 2. července 2017 20:01
Pán jeskyně Akasha

//

Pán Jeskyně - 10. června 2017 21:06
Pán jeskyně Akasha

//

Mindy - 19. května 2017 12:39
Mindy

//Jsi zlatíčko ^_^

Pán Jeskyně - 19. května 2017 08:33
Pán jeskyně Akasha

//No, to víc než festovně... zkusím teda něco sepsat :)

Mindy - 18. května 2017 19:34
Mindy

//spíše jsem myslel jako že skočit rovnou do boje, abychom už neřešili nic kolem. Ale to je jen můj nápad, určitě to jde udělat i jinak. Jen bych řekl, že jsme se tu docela festovně sekli.)

Pán Jeskyně - 17. května 2017 15:32
Pán jeskyně Akasha

//takže uděláme skip tohohle boje a scény nebo jak to myslíš?

Mindy - 15. května 2017 22:06
Mindy

"Heleť zavalení je enom poslední možnost, teďkonc je deme umlátit a ukamenovat u vchodu. To bude dobrý," usmála se konejšivě na starostlivou dívku, zatímco se připravovala k akci.

Kývne na Malteka na znamení domluvy, pokyne dědovi, a až budou všichni připraveni, tak naběhne ke vchodu do jeskyně, zaútočí na kohokoliv poblíž a bude se pokoušet hlukem přilákat pozornost zevnitř.

//Myslím, že se asi všichni shodneme na tom, že tohle domlouvání strategie se nechutně protáhlo a je v tom pěkný zmatek. Možná by bylo lepší to nekomplikovat a posunout děj, pokud to nějak rozumně půjde:)

Arilla - 7. května 2017 23:25
Arilla

"Ten otvor," ozvala se nesměle Arilla, "je sotva na jednoho muže. A za ním je chodba, která se ohýbá na jednu a pak na druhou stranu, takže zevnitř jeskyně není vidět, co se děje u vstupu."
Pak se ošila. "Nepřipadá vám ten nápad se zavalením lidí vevnitř trochu... no... není to kruté?"

Pán Jeskyně - 12. dubna 2017 21:36
Pán jeskyně Akasha

//

Pán Jeskyně - 22. března 2017 12:31
Pán jeskyně Akasha

//

Prebek - 27. února 2017 11:31
Prebek

"Máte pravdu, Mindy, čas není na naší straně. Holt budeme doufat, že to zvládneme bez větších příprav. Jen chci podotknout, že jsem vás varoval..."

Prebek přelítl očima celou skupinku s ne právě přesvědčeným výrazem. Místo posledního rozloučení, ale zavelel:

"Tak se připravte, jdeme do toho. Arillo, pojďme trochu bokem. Maltaku, Mindy odveďte pozornost a nenechejte se zabít."

Stařík položil svůj raneček na zem, aby mu nepřekážel, snad bude příležitost se pro něj vrátit, vyhrnul si rukávy roucha a v duchu se modlil ke všem bohům.

Mindy - 12. února 2017 19:01
Mindy

//Omlouvám se všem za zdržování. Služebníček.

Mindy - 12. února 2017 19:00
Mindy

Poslouchala tu vzrušenou debatu o dalších krocích a začínala ji z toho bolet hlava. Tolik plánování, a co z toho? Ve výsledku stejně bude určitě všechno jinak.

"Heleďte, esli tu budem kecat eště dlouho, tak si nás ty paznehti najdou zatim sami," začala nakonec po chvíli tiše a přitom se ohlížela kolem sebe.
"Ale jako házet jim šutry na hlavu mi příde jako brá věc. Vono ani nemusíme zavalit celej vchod, stačí je sejmout kamenim jak se budou štrachat ven. Já sem pro. Můžem se jim tady s chlapákem postavit u vchodu a ty Arillo se o ně postaráš z vrchu. A esli by ses na to cejtil, tak bys jí moh trochu pomoct, dědo."

Mindy si vydechne a kouká na ostatní, jestli souhlasí nebo jestli je čeká další kolečko návrhů, protinávrhů, hlasování a vší té obecné legrace, když se více lidí snaží dohodnout na čemkoliv složitějším než je organizace závodu v plivání.

Pán Jeskyně - 8. února 2017 13:02
Pán jeskyně Akasha

//

Maltak - 17. ledna 2017 17:53
Maltak

Maltak pozerá zamračene na tú jaskyňu i stav a rozloženie tábora pred ňou a zahundre si odpoveď popod nos ale dosť nahlas aby to Prebek počul:
Viem ako to myslíš ty stará paprika ale aj tak súhlasím. Toto sám nedám. Majú výhodu známeho prostredia a úplne kľudne môžu mať okolo tábora nejaké tie pasce. Aj keby išlo len o pasce na zvieratá oni o nich vedia. My nie.
Nápad so zavalením znie dobre ale spustiť lavínu nie je práve ľahké ako aj starch sám uznáva:
Pôjdeme k tomu krok za krokom. Ak pôjdeme metódou závalu ako ho spustíme? Nejaké kúzlo? Alebo si to už niekedy robil? Alebo niekto prítomný?
Načo sa odmlčí a pozrie na výzbroj svoju i ostatných a usmeje sa:
O tých, čo zostanú vonku sa nebojím. Tých pár zvládneme. Ale ak majú nejaký ďalší východ máme problém. Ale tipoval by som, podľa toho ako mizerne to vyzerá v blízkosti tohto východu že sa nenamáhajú so strážami ani s ukrytím takže ak majú ďalší východ bude vyzerať podobne ako tento. Ohnisko, smeti a stopy po ľuďoch.
Potom len pozrie na svah nad jaskyňou a poznemaná, stále ticho ale zreteľne:
Neviem ako to vidíte vy všetci a som prvý, ktorý prizná, že sa v horách nevyzná, koniec koncov som z plání, ale neviem, či sa z tohto svahu dá spustiť lavína. Možno by sme ich mohli chvíľu pozorovať a zrátať si ich. Prinajhoršom by sme s nimi mohli bojovať v ústi jaskyne. Aj keď ich bolo viac cez otvor ich prejde len jeden alebo dvaja a s tým by sme si mohli poradiť. Samozrejme, ak tam niekto používa aspoň polovicu mozgu tak by prestali s tým sa pretlačiť von ale potom by sme ich tam mohli vyúdiť.
Dokončí Maltak vážnym hlasom bojového veterána a potom sa zase zazubí:
Alebo ak nám to výjde s tou lavínou tak by sme ich mohli vytiahnuť von všetkých predstieraným útokom a tú lavínu im zhodiť na hlavu. A v chaose doraziť tých čo to ustoja. Hlásim sa ako dobrovoľník pre predstieranie.

Pán Jeskyně - 15. ledna 2017 19:51
Pán jeskyně Akasha

//je to ted ciste na vas... ja vas postrkovat nemuzu :)

Pán Jeskyně - 9. ledna 2017 20:09
Pán jeskyně Akasha

//

Arilla - 18. prosince 2016 03:12
Arilla

S každým dalším slovem byla Arilla skleslejší a skleslejší.
"Já..." odvážila se za chvíli. "Já bych se třeba podívala z druhé strany, jestli je tam nějaký jiný vchod, jestli myslíte."
Její výraz nenapovídal, že by z toho nápadu byla sama nadšená.
"Nebo... je můžeme třeba vlákat do pasti."

1 2 3 4 ... 12 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog