Putování za slávou - válka (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Putování za slávou - válka

Pán Jeskyně:

Mack

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Píše se desátý rok Temnoty. Temnota není to, co si myslíte. Je to bytost, která před jednou dekádou vyšla z říše nemrtvých a se svou armádou pohůnků napadla obrovský svět Venerae. Království za královstvím padala na kolena před nemrtvou zhoubou. Až před vidinou zániku se i z nejzarytějších nepřátel stali spojenci. Národy všech ras a vyznání se spojily a dokázaly vytvořit úspěšný protiúder. To bylo před třemi lety. Nemrtví drží severozápad světa a na válečné frontě zuří líté boje. Venerae se brání. Daleko za frontou, v bezpečí světa živých, vyslalo velení armády jednotku žoldáků na průzkum opuštěné pevnosti Drakohrad…

Klíčová slova:

DrD

Jaké hráče:

//Jedná se o téměř klasický svět DrD s pár menšími úpravami. Hráči budou představovat žoldáky najmuté do války, kteří plní svou první misi (Žoldákem nemyslím burana s vymlácenýma zubama, kterej za stříbrňák prošpikuje vlastní mámu. DO války proti nemrtvým se v této fázi nechává najímat úplně každý, mladí kluci putují klidně přes celé Venerae, aby se přidali ke spojeným armádám). Prosím, posílejte postavy, které už mohou mít pár zkušeností za sebou, budete začínat na 3-5 úrovni. Proto bych raději hráče, kteří už mají DrD párkrát za sebou. Striktní dodržování pravidel považuji za přežitek, použiji zjednodušená pravidla. Plus pokud hráč zahraje nějakou situaci naprosto správně, tak se na špatný hod dívám trochu jinak (pochopitelně platí i naopak). Prosil bych klasičtější povolání. Zloděje nebo alchymistu až po předchozí domluvě, stejně tak hobita, kudůka, krolla. Napište předem ale klidně v případě jakéhokoliv povolání, nebo kvůli tvorbě životopisu. Aktivita 1x-2x týdně.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku

SVĚT VENERAE mapa zem mrtvych
Čeká se na: Astinas, Beluga, Blackmoore, Sidar, Tweety
Hráči: (5/7) Astinas, Beluga, Blackmoore, Sidar, TweeTy

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 8 ⇒|

Pán Jeskyně - 9. listopadu 2017 09:11
Pán jeskyně Mack

Aktivita

Pán Jeskyně - 17. října 2017 10:12
Pán jeskyně Mack

Akzivita

Meldon - 23. září 2017 13:28
Meldon

prostě šance že se to zlepší je mizivá a méně než dva příspěvky za týden nedám zase já bez toho, abych pořád nenačítal děj dozadu, co se to vlastně stalo, takže za mě ne

Pán Jeskyně - 20. září 2017 10:42
Pán jeskyně Mack

//aktivita a jinak jedinou jasnou odpověď mám od blackmoora

Rogan - 4. srpna 2017 10:54
Rogan

Pán Jeskyně 2. srpna 2017 18:57
// Pokud by se to zase rozjelo, klidně se opět zapojím... ;)

Meldon - 3. srpna 2017 21:47
Meldon

Pán Jeskyně 2. srpna 2017 18:57
asi to nechceš slyšet, tak to nebudu říkat

Pán Jeskyně - 2. srpna 2017 18:57
Pán jeskyně Mack

Ma cenu v létě s tím soupat a sidara řešit? Popř kdyby se hra rozjela na podzim kdo by byl ochoten ještě hrát?

Pán Jeskyně - 27. června 2017 21:26
Pán jeskyně Mack

//aktivita

Pán Jeskyně - 7. června 2017 00:05
Pán jeskyně Mack

/úmno uznávám, že teď je nejdůležitější Sidar, který se nám ztratil. Uvidím, jestli to nějak zvládnu vyřešit

Pán Jeskyně - 16. května 2017 16:08
Pán jeskyně Mack

//vzhledem k tomu že jsem od marlona a meldona nemel akce, tak jsou nahore s roganem a neurcil jsem zda stříleli nebo ne.

Pán Jeskyně - 15. května 2017 21:32
Pán jeskyně Mack

Zatímco se Grun hne a zaútočí na Gnollského druida, DUmont vedle něho skočí s dýkou po malé postavičce a pokusí se ji strhnout ze zad popruh s truhlou a odříznout ji. Jenže ten malej zmetek je hodně obratnej a ještě než ho stihne čapnout, prosmikne se a zkusí utéct za roh. Jak ho Dumont chtěl chytit, místo toho ho udeřil rukou do zad, kudůk škobrtl a svalil se i s truhlou na zem.

Trochu štěstí jim přinesl Rogan, protože ikdyž nemrtvá armáda zdánlivě zakolísala, přecejen se jejich pozornost obrátila směrem k teleportující se dvojici. Rogan a trefil nemrtvého zlobra do hrudě. Hořící šíp se zanořil hluboko do mrtvé tkáně a ozvalo se jen tiché puf a nic. To bylo na začátku kola. Po teleportaci a zmatku u gnollů vypálil ale Rogan rychle druhý šíp a trefil bestii do krku. Začoudilo to a pod upadlou čelistí vyšlely malé plameny a bestie začala čudit, zvedla jednu pracku, začala se ošívat a mlátit si po krku a řvát (ikdyž má upadlou čelist, je to spíš takové hučení) a snaží se oheň uhasit, asi jí to není uplně nepříjemné.

Kroll se děním kolem nezdržoval a sekl po gnollovi. Byl by ho i trefil, kdyby se jak nekromant tak jeden ze zbrojnošů neotočili ve stejnou chvíli podívat se, co se děje za nimi a nekromant spíš jakoby instiktivně před ránou ukročil a nastavil svou ruku. Kroll máchl a trefil nastavený nárameník zbrojnoše (pravděpodobně mu i přes zbroj něco zlomil), meč se svezl a trefil naplocho druida, který se kryl rukou a taky mu ji přerazil, jen to luplo.

No a jak tam tak je Dumont a kouká na padajícího kudůka a Kroll kouká na tu nepovedenou/povedenou ránu do ruky, tak vidíte, co gnoll v té zlomené ruce držel. Na to se vám to před obličejem až moc zaleskne, psovi z ruky vylétne obrovský bílý krystal, na vteřinu se zablyští v ranním slunci, spadne na dlažbu, odskočí a zmizí někde ve skrumáži nohou armády nemrtvých. Nejvíc vyděšeně na to kouká gnoll, který šokem zapomene i řvát bolestí. V momentě, kdy krystal opustí gnollovu ruku, začne armáda řvát a hučet.

Pán Jeskyně - 29. dubna 2017 10:48
Pán jeskyně Mack

Sorry za neaktivitu osmého se vracím z dob snad a tím hnu. Nebo když bude chvilka na dov

Meldon - 24. dubna 2017 22:31
Meldon

//... +1

Rogan - 24. dubna 2017 12:38
Rogan

//...

Rogan - 28. března 2017 07:49
Rogan

*Bojový plán už je v plném proudu, karty jsou rozdány a není cesty zpět... *
Pomyslí si Rogan, zapálí první z šípů zamíří na vysušenou nemrtvou zlobří obludu a vystřelí...
*Kéž by byla pravda, že oheň dokáže způsobit bolest i nemrtvému... Kdyby ta potvora zpanikařila mohlo by nám to dost pomoct...*
Když sebou nemrtví trhnou a na chvíli zakolísají patrně v důsledku Dumontovy a Grunovy teleportace využije situace a vyšle na stojící cíl další 2 hořící šípy...

Grunädar - 27. března 2017 16:18
Grunädar

Grun by potřeboval poněkud více času, aby to co se právě stalo, správně vstřebal a dostatečně si to užil. Ten čas však rozhodně neměl a naštěstí pobral dostatek rozumu na to, aby nezůstal stát a zírat slintající s otevřenou mordou. Plán nevyšel úplně stoprocentně, ale na druhou stranu možná lépe než plánovali. Kroll rychle přemohl nutkání odkopnout nejbližšího mrňouse, který mu stál bezprostředně u nohy, cíl byl však jiný. Co víc by si mohl přát, na jeho straně byl moment překvapení i prostor pro sek a ten čoklí černokněžník, před ním klečí na kolenou…jako na popravě. Švihl zápěstím, přehodil si meč v dlani, rutině tak jako řezník sekáček, úsporně se napřáhl a bez zaváhání ťal. Mířil na kouzelníkův krk, nesekal však úplně vodorovně. Věděl, že useknout hlavu čistě od těla nemusí vždy úplně vyjít. Mířil tedy šikmo mezi rameno a hlavu aby meč spolehlivě přeťal páteř a pokračoval dál hrudním košem a dál…. Pokud bude potřeba aby spolehlivě na kouzelníka dosáhl udělá i rychlý přísun. Ač nerad tak kudůka u nohy bude ignorovat.

Pán Jeskyně - 24. března 2017 23:20
Pán jeskyně Mack

Rogan vezme tři zápalné šípy a pochodeň a vydá se s hobitem a elfem ke kraj podlahy. Z patra máte krásný výhled na celé prostranství.

Vidíte pět gnollů před vámi na rohu protější budovy. Dva vysocí s mohutnými štíty částečně zakrývají výhled na zbylé tři. K celé skupince se dávno stáhla doslova malá armáda nemrtvé hlídky, která přichází skrz bránu po vaší pravé ruce, kterou předtím Gnollové vyrazili z pantů, když na Vás šli. Mezi vojáky vidíte i zlobří obludu, dobré čtyři sáhy, rozpadlé tělo, shnilá lebka, upadlá čelist, pěkně nechutná bestie. Jestli jste chtěli odvést pozornost, tak vězte, že už není potřeba. Gnollové už jsou nasměrovaní k vaší budově společně nemrtvými, kteří se jako jednolitá vlna derou k troskám, asi s úmyslem přes ně přelézt. A ať už byl timing jakýkoliv, zhruba v tom momentě, kdy jste si uvědomili, že už s na Vás ženou, vyřkl kouzelník magickou formuli a v patře zmizel s tichým puf i s Krollem.

Z pohledu Belugy:

Belugo vyřkl jsi kouzlo, místnost Vám zmizela před očima a objevili jste se na denním světle. Asi ta vteřina ti stačila na to, abys věděl, že jsi místo trefil přesně tak, jak sis představoval. Další Nepostřehnutelný moment jste zatuhli ve vzduchu, abyste spadli dolů. Krollův meč narazil do kamenné dlažby, narazil rameny do dvou těl a srazil je na zem, víc toho přes Vašeho obra bojovníka nevidíš, protože stojíš hned za ním. Ale gnollové nestáli tam, kde před chvílí!!!

Z pohledu Krolla:

Tak Magie ti asi není zrovna moc známá, ale dneska už ti jednou trochu vyléčila rány a teď ještě kouzlí Dumont, už jsi dnes viděl ohnivé koule a blesky, takže máš vlastně něco jako svátek. V jednu chvíli jsi v rozbořené hale a hned na to jsi venku a padáš vzduchem na dlažbu. Špička tvého meče udeří do kamene a ty cítíš, jak jsi ramenem a štítem srazil někoho k zemi. Vyhlédneš zpoza štítu a jestli sis nebyl jist, že máš svátek, tak teď už není pochyb. Před tebou se rozprostírá po celém nádvoří naprosto neuvěřitelná armáda bojovníků, zaplňují skoro celý prostor, jen to tu vymlátit. Mezi válečníky jako kolos trčí nemrtvý zlobr. úplně u tebe asi přehlédneš malého kudůka se špičatou čapkou, co ti stojí u pravé nohy a asi nemůže být vícero překvapen, už více si všimneš dvou obřích Gnollů kolohnátů zakutých ve zbroji stojících zády k tobě a pomalu se otáčejících, aby zjistili, co se stalo. Mezi nimi a tebou se nacházejí další dva gnollové, které jsi srazi právě na zem. Jeden z nich je kušiník, jeho zbraň mu po pádu vylétla z ruky a sklouzla po dlažbě někam do zástupu nohou. Pokud jde o druhého sraženého, tvůj cíl poznáš zcela jasně. Gnoll v zeleno červeném plášti je se po nárazu zhroutil na kolena, až se musel opřít o jednoho z velkých gnllů před ním, aby neupadl úplně.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/5b/a3/4c/5ba34cdcc6cef7a76113c8e8bd02aa19.jpg

Zvrchu z patra to vypadalo asi takhle:

V momentě, kdy se za vámi ztratily dvě postavy, se stejné dvě bytosti objevili ve vzduchu asi dva sáhy nad gnolly. Celý plán měl jen jeden problém, kouzelník si představoval místo, kde gnollové stáli, když je viděl on. Jenže teď se už natočili ke kasárnám a lehce změnili pozici. Dvě postavy spadly za gnolly a vidíte, že i přesto, že nikoho asi pádem nezadupali, skupinka psů se najednou rozpadla, jak několik z nich srazili. Čeho si všimnete, že v momentě, kdy Beluga s Krollem spadli mezi psy, semknutá linie nemrtvých pohybující se směrem k budově, jakoby zakolísala...

http://www.aragorn.cz/map.php?id=5318&do=load

1 2 3 4 ... 8 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog