Rada Berguldu (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Rada Berguldu

Pán Jeskyně:

TweeTy

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Berguld je ostrov, který je obýván lidmi. Tvoří jedno království, kterému vládne král. Jestli dobře nebo špatně je vlastně jedno. Ten minulý byl celkem dobrý, lidé ho měli celkem rádi, ale nelíbil se jednomu členovi královské rady. Spiknutí kolem královské vraždy nikdy nebylo rozluštěno. Každopádně je tady nový král, z královské krve, mladý a perspektivní vládce.
Král dostal doporučení na osoby a některé si sám zvolil do rady. Někteří tam jsou z toho důvodu, že díky politickým tlakům dostali toto místo. Jiní jsou natolik kompetentní, že by bylo nesmyslné je tam nemít. Každý má ale svoje vlastní úmysly a vášně. Nikdo není tak bezelstný, aby tam seděl jen pro dobro království.
Někteří členové rady mají na starosti přístav, jiní armádu, další nejrozšířenější náboženství světa (Bílý řád bohyně Galenwe). Někteří jsou jen schopní ve správě měst nebo zemědělství. Je tu také správce královské pokladnice.
Dokáže ukočírovat král zemi bez toho, aby vznikla občanská válka nebo nepokoje? Kdo je v radě největší záško...

Klíčová slova:

pletichy, lidé, královská rada

Jaké hráče:

Každý z vás bude mít na starost nějaká města, věci, funkce. Také mu bude dán úkol, který chce jeho postava splnit, pokud se mu to podaří, vyhrál.
Budete mít k ruce schopné služebníky, ale nemáte jich neomezený počet, takže vaše příkazy a pletichaření bude trošku omezené.
Jeden týden je jedno kolo, kdy budete moci rozdávat příkazy.
Do rady si můžete volit koho chcete, ale bral bych také zaměření jako:
král
správce pokladnice
správce přístavu
generál
nejvyšší kněz
vámi zvolené "ministerstvo"
K tomu většinou dostanete pod správu nějaká větší města, území a další věci.
Potom to bude už jen na vás, jestli dokončíte váš cíl. Jednou za dva týdny se musíte objevit u královského stolu a podat zprávu o tom, jak hospodaříte a účastnit se královské rady.
Většina příspěvků může být šlachovitých a krátkých, stačí v nich ukázat záměr, tak doufám, že to tu pojede.
Cílem jeskyně je bavit se, hra bude ovlivněná mým míněním, kostkami, takže třeba nevyhrajete i když jste podle vás měli neprůstřelnou tak...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
mapa http://www.imagehosting.cz/images/mapsks.jpg
Hráči: (3/8) Deloran, dracik, Jizva

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Hadya Darwenys - 25. dubna 2017 14:07
Hadya Darwenys

Keď kráľ vojde postavím sa a snažím sa narovnať šaty. Predsa len nebolo až tak bežné vidieť ma v šatách a hlavne nie v ťažkých brokátových s čipkou, presne také ako nosí vyšia šlachta. Hlavou som pokynula v jemnú poklonu. Až potom sa usadím znova si naprávajúc sukňu šiat. V tváry sa mi nemihne ani jedna emócia. Postupne si premeriavam mužské osadenstvo. Najprv Johna, ktoré mu moc pozornosti nevenujem. A potom sa zameriam na Tzeentcha, môj pohľad sa zastavím na mečoch. Povytiahnem jedno obočie, ale ďalej sa venujem len kráľovy. Bola som vďačná za krátkosť tejto rady, pozdvihla som pohár s vínom.
,,Na Vašu vládu."
Keď kráľ opustil miestnosť už som si nesadla. Mala som v pláne odísť, ale keďže ma John oslovil bleskla som po ňom len pohľadom a donútila som sa k pokojnému vlúdnemu hlasu.
,,Leminster má svoje chybičky, ale nieje to nič čo sa nedá riešiť."
Vlúdny hlas sa zmenil v trochu chladnejší, keď som hovorila na Lorda Tz'arkana.
,,Posledný muž ktorý so mňou skrížil meč, bol starý generál. Skončil s odťatou hlavu uprostred námestia. Neberte to ako vyhrážku, ale ako varovanie.
Pozrela som po oboch.
,,Páni."
Jemne som kývla hlavou na rozlúčku.

Tzeentch Tz´arkan - 22. dubna 2017 15:09
Tzeentch Tz´arkan

Když se ozve ohlášení příchodu krále, tak se zvednu a pohybem ruky si upravím svůj oble, čímž skryji své zbraně u pasu. Ty dva meče pro mně jsou stejně charakteristické jako pro Johna Malevika to, že zbraně nemá u sebe.
Podívám se na krále a následně můj pohled sklouzne i na stráže. Ne, že bych očekával nějaké potíže, pouze mně zajímalo, jak vypadají. Přece jenom na to, aby vznikli nějaké potíže je příliš brzo když ještě ani jeden z nás podstatě nevstoupil do funkce.
Následně už přijde pokyn a tak se stejně jako ostatní posadím.
Z tohoto zasedání jsme měl dobrý pocit, jelikož jsem nepředpokládal, že by se mělo nějak dlouho protahovat. Tedy rozhodně ne, tak dlouho jako některé sněmy.
Během představení se pokaždé lehce podívám na osobu, kterou král představuje. Ne, že bych je teda neznal, minimálně z doslechu je znám. Zvláště pak Malevika, kterého někteří členové sněmu označují čistě za patolízala, ale dle mého posudku pouze chytře využil příležitosti.
Když dojde král ke mně, tak přikývnu hlavu a lehce se ušklíbnu nad jeho poznámkou o menší radě.

"Na vaši dlouhou vládu."
dodám svou část přípitku a následně se napiji. Stejně jako ostatní, nemám žádnou připomínku a tak jen mírně zavrtím hlavou, na znamení, že se nechci na nic zeptat.
Po odchodu krále se odsunu od stolu, jelikož se chci pomalu rozejít, ale jelikož Malevik začne rozhovor, tak zatím ještě zůstanu. "Jsem si jistý, že pro svůj rod získáte, díky vaší pozici v radě." řeknu s přikývnutím. "Ach,jistě část s tím není zrovna dvakrát nadšená, ale to je běžné přece jenom se nedá zavděčit všem." řeknu a lehce pokrčím rameny. "Diplomacie, přece jenom vojenský zákrok by oslabil královu pozici víc než posílil. První krokem bude patrně potvrzení privilegii." řeknu a podívám se na generálku. "Někdy bych s vámi rád zkřížil meče, slyšel jsem že jste výbornou bojovnicí." řeknu a následně se zvednu, ze židle.

John Malevik - 22. dubna 2017 10:47
John Malevik

Usměvavý muž ledabyle zchodil nohy ze stolu když do místnosti vstoupil jeho král. Ser John Malevik, na jednu stranu snad špatný vtip – na druhou černý jezdec na této politické šachovnici. Svižně se vyhoupl na nohy ze své židle a vysmeknul vládci mělkou poklonu. Pro tuto příležitost se oblékl do prošívaného hnědého kabátce, jeho košili lemovaly postříbřené knoflíky a kolem hrdla mu visel stříbrný řetěz. Vzduch kolem něj nesl lehký nádech rozmarýnu s mírně znatelným podtónem alkoholu, bezpochyby závan jeho kolínské. Byla pravda co se říká, skutečně u sebe neměl žádnou zbraň. Prohlédl si pozorně ostatní účastníky setkání, s pohledem náležícím mladému muži, s nadšenou jiskrou v oku. Generálce Darwenys věnoval možná až nepatřičně vlezlý pohled, ovšem nezdálo se, že by si s tím příliš lámal hlavu.
Na královu výzvu se opět posadil a pohodlně se uvelebil ve svém křesle. Bříšky prstů pravé ruky zakresloval pomyslný kruh po hladké desce dubového stolu.
Vřele se usmál když zaznělo jeho jméno a přátelsky pokynul každému z ostatních když zaznělo to jejich.
Ušklíbl se a po vzoru panovníka pozvedl číši “ Na Vaši vládu, můj králi. Ať je sladká jako toto víno “
Věděl o čem mluví, sám jej vybíral přesně pro tuto příležitost. Caburhské, sklizeň tři zimy zpátky. Tenkrát byla dobrá úroda a hrozny šťavnaté.
Po posledních formalitách se ser Malevik opět uklonil a posečkal až mladý vladař opustí místnost. S takovou se svalil zpět do svého křesílka. Hodil si nohu přes nohu a dopřál si další doušek rudého moku.
Na chviličku slastně zavřel oči. Když je opět otevřel, jeho pohled mířil k jediné ženě v místnosti. “ Gratuluji Vám k Leminsteru, generálko. Upřímně Vám jej závidím“ Připustil, ale spokojený úšklebek z jeho rtů nezmizel. “ Je to úžasné město, plné přístavních hostinců, mořeplavců s nejrůznějšími historkami, bohatým ač občas nebezpečným nočním životem“ Následoval další doušek z číše. “ Ale co by byl život bez trochu toho nebezpečí že“
Jeho zrak se stočil směrem k lordu kurfiřtovi. Zamžoural na insignii tří lebek na modrém poli. “ Lord Tz ´Arkan“ Uznale přikývl mladšímu muži. “ Je mi ctí setkat se s někým z tak starého a věhlasného rodu“ Následoval další doušek vína. “ Povězte mi lorde; jakou strategii zvolíte pro to abychom si získali věrnost šlechty pro naše krále? Slyšel jsem, že část z nich reptala když jeho výsost Hatravinus přebírala korunu

Pán Jeskyně - 21. dubna 2017 22:40
Pán jeskyně TweeTy

1) na mapě jsou i vesnice a vesničky patřící pod vámi svěřené město, není to jen planina a město
2) jak jste na tom s popularitou ve městech nevíte, protože jste tak trochu dosazení správci do těch měst a seznamujete se s úřadem

JAK se hraje
vždycky to jde po sobě následdovně:
- Královská rada
- vyslání špeha
- zadání příkazů pro první týden
- moje vyhodnocení vám
- zadání příkazů pro druhý týden
- moje vyhodnocení vám
- vyhodnocení špehů
- královská rada a zase dokola
teď je ZIMA 1. týden 1. roku kralování Hatravia

TÝDEN
Za týden toho zase tolik nestihnete. Vzhledem k tomu, že všechno dlouho trvá, vy máte spoustu povinností a papírování, otevírání hostinců, návštěvy u šlechticů atd. Stihnete proto vydat jeden příkaz pro své poddané a druhý udělá vaše osoba. Může to být komplexní příkaz o zřízení něčeho, průzkum území, vyhláška apod. Pamatujte na to, že příkaz, který děláte vy, je veřejný, takže ať tam nemáte plánování spiknutí.

ŠPEH
Máte pod sebou celou síť informátorů, špehů, lidí na těch správných místech, kteří vám dokáží dodat potřebné informace. Prostě jen řeknete jméno (může to být i král) a tato celá síť se zaměří na jeho akce, které nedělá jeho osoba. Výpočet je takový, že za dva týdny stihne 2 akce. Já si hodím k4 (z toho dvě akce jsou popis toho, co jeho postava prostě vykonávat musí) a danou akci vám popíšu. Samozřejmě jen náznaky a mlhavě, ale můžou to být cenné indicie.

KORESPONDENCE
Mezi sebou a králem si za týden stihnete poslat omezený počet psaní. Maximálně zvládnete k časové náročnosti vaší práce 4 zprávy/poštovní holuby. Pokud si s někým domluvíte osobní setkání, můžete se bavit dle libosti.

//tak snad jsem řekl všechno a můžete zadávat špeha a akce na 1. týden

Pán Jeskyně - 21. dubna 2017 22:20
Pán jeskyně TweeTy

POPIS MĚST
Creacot - hlavní město, nejvíce rozšířený obchod, největší dostupnost zboží a nejlepší řemeslníci, vyrábějí se tu pokročilé výrobky různého druhu
Ompmoor - největší zpracování obilí, síť vesnic s mlýny a největší vývozce sýrů a mouky
Baleah - nejrozšířenější dřevařský průmysl, tvrdí se, že tam jsou nejlepší kováři
Siwold - pláně s pící, dobytkem a obilím, samý farmář
Caleah - dochází tam ke zpracování železné rudy (hory na západě) a drahých kovů (hry na východě)
Caburh - v okolí zpracování hroznů z vinic na severu
Mefold - největší dovozce ryb a uhlí nedalekých hor
Leminster - bují tam hlavně obchod a kriminalita typická pro přístavní města, je tam k dostaní hodně exotických věcí, než ještě jsou expedovány do Creacotu
neznamená to, že by se jinde rozličná výroba nevyskytovala, nebo že by byly farmářské vesnice jen na severozápadě, ale je to dominanta území, asi jako Znojemské okurky ve své době

hlavní trasy:
Leminster - Creacot: dováží se a vyváží zboží na Velký kontinent
Mefold - Creacot (přes Baleah): dovoz uhlí a dřeva, v Creacotu se to expeduje na všechny strany
Ompmoor - Lerurm - Creacot: dovoz zmíněných potravin a zásobení Lerurmu
Caleah - Caburh -Baleah - Creacot: vývoz drahých kovů a zásobení Caburhu potravinami, v Baleahu se to potom dělí na cesty do Dimoru, Medordu
Siwold - Caleah: dovoz vypěstovaných potravin na další zpracování
Siwold - Ompmoor: dovoz vypěstovaných potravin na další zpracování
Caleah - Wyford: hlavní trasa do vojenského města a zásobení potravinami

hodnoty oblíbenosti
75-100 lid je oddaný
50-75 lid je poslušný
25-50 lid je znepokojený
0-25 lid se bouří

ROZDĚLENÍ MĚST
Tzeentch Tz´arkan - Baleah, Mefold
Hadya Darwenys - Leminster, Dimor
John Malevik - Ompmoor, Caleah

Pán Jeskyně - 21. dubna 2017 22:14
Pán jeskyně TweeTy

Vstát, král Hatravinus přichází.
Zahřmí malý muž s velkým hlasem v síni, kde již sedíte u stolu, za kterým se za několik málo chvil bude odehrávat Královská rada. Všichni se podle protokolu postavíte. Vejde král a dva stráže se postaví po obou stranách dveří, takže je máte za zády a tváří se nepřítomně.

Král je celkem mladý, docela fousatý a usměvavý. Culí se do chvíle, kdy usedne a pokyne vám, abyste usedli také. Jeho výraz tváře zvážní mrknutím oka.

"Vážení, vítám vás na našem prvním zasedání. Země je trošku v úpadku, nakonec se tedy podařilo dosadit mě na trůn, nevím zda to je výhra a jak dlouho tu vydržím. Hodlám ale zabránit tomu, aby se země rozpadla."
Odkašle si.
"K tomu mi pomůžete vy, John Malevik, který má kromě svých měst na starost ještě kulturu a slavnosti, což se nám bude tuze hodit," poté ukáže na Johna.

"Také tu s námi sedí sličná Hadya Darwenys, která, nedejte se zmást, kromě jejich měst má na starost ještě armádu," mírně se ukloní a ukáže na Hadyu.

"Posledním čtvrtým členem rady je Tzeentch Tz´arkan, který předsedá sněmu šlechticů, který je takovou menší radou než jsme my. Myslím tím pravomocemi. Taktéž spravuje města," jako u předešlých ukáže paží směrem k místu, kde sedí Tzeentch.

Poté si odkašle, napije se líně vína, které má připraveno v číši před sebou, stejně tak jako vy. "Tak tedy na zdraví," postaví se a vy s ním. Poté si připijete na prosperující království.

Poté se vás král zeptá, zda k němu máte nějaké připomínky. Jelikož jste v úřadě chvíli a seznamujete se s ním, jen pokývete hlavami.
"Tak tedy, přijměte své kanceláře a s případnými záležitostmi království mě seznamte za dva týdny na naší pravidelné radě," postaví se král, mírně se ukloní. Poté odejde a stráže u dveří, kteří s nim přišli, odchází za králem.

Pán Jeskyně - 21. dubna 2017 20:31
Pán jeskyně TweeTy

Váš svět je jako klasický středověký svět. Žádná bájná stvoření neexistují, nebo teda je nikdo nikdy neviděl, leda tak ožrala z místní putyky. Jediné, co trochu mystično připomíná je alchymie, kde dokáží ti nejnadanější vytvořit docela účinné lektvary. Některé dokáží změnit tvar, léčit nemoci apod. Jenže suroviny jsou většinou velmi exotické rostliny, které skoro nikde nerostou, nebo jsou velmi draze kupovány.

Hadya Darwenys - 21. dubna 2017 19:51
Hadya Darwenys

// Vsetci su mrtvy ehm... zakaslanie a sladky usmev :)

Tzeentch Tz´arkan - 21. dubna 2017 18:37
Tzeentch Tz´arkan

//Kdyby měla, tak by už neexistovala, jelikož král nemá čas starat se o záležitosti státu :D

John Malevik - 21. dubna 2017 18:08
John Malevik

// Není příhodné, že naše země nemá žádné sousedy :D

John Malevik - 20. dubna 2017 13:57
John Malevik

// Jestli to tak půjde dál tak začne zkouškové a pak budu zase plakat já :/

Hadya Darwenys - 18. dubna 2017 16:40
Hadya Darwenys

// Neviem ako PJ ale ja mam hotovo :) teraz zacinam davat dokopy podklady na diplomovku

Hadya Darwenys - 14. dubna 2017 23:37
Hadya Darwenys

//Tak ja som ako prve mala dotaznik, nejsom typ na omacky okolo:D ale kedze mam vsetko napisane a mam aj uvod tak zaver a abstrakt bude za chvilu vsak sa to na seba podoba :D

Pán Jeskyně - 14. dubna 2017 17:25
Pán jeskyně TweeTy

Hadya Darwenys 13. dubna 2017 22:37
já závěr mám v hlavě už od napsání prvního písmene a abstrakt je to, co rozvádím do 40 stran BP ...

Hadya Darwenys - 13. dubna 2017 22:37
Hadya Darwenys

// tak ja jediny problem mam s abstraktom a so zaverom XD

Pán Jeskyně - 13. dubna 2017 22:16
Pán jeskyně TweeTy

já tlačím, až mi leze mozek z uší

Hadya Darwenys - 13. dubna 2017 18:33
Hadya Darwenys

// este mam osem dni hej :D dost casu staci dopisat pod kapitolu zaver a finito :D

Hadya Darwenys - 13. dubna 2017 00:17
Hadya Darwenys

// tak ako ja si najdem cas aj nahranie porpi pisani, ale viem sa dost v citit, lebo dnes som zazila krizu a uz aspon mna tlaci cas nakolko 21. odovzdavame, ale zase niekedy je lepsie vypnut ako to silou tlacit :D

Tzeentch Tz´arkan - 10. dubna 2017 19:45
Tzeentch Tz´arkan

//Jsem rád, že tohle ještě nemusím řešit

Hadya Darwenys - 10. dubna 2017 19:32
Hadya Darwenys

// Joj poznam aj ja finishujem :( u nas sa od druhaku neda, lebo az v decembry v tretiaku dali temy :/

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Buri's blog