Temnítko (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Temnítko

  • Temnítko - obrázek
  • Autor: Katanga
  • Publikováno: 10. prosince 2014
  • Rozměry originálu: [791 px × 621 px]
  • Popis:

    Portrét pro známou. Tak zase po roce jsem se pokusila načmárat nějakou tu člověčinu.

Kdo hodnotil obrázek Temnítko?
Fyren (3.80*), Plž (3.80*), Torq (3.80*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

1

Inchorny - 10. září 2016 10:58
Inchorny

Já se za sebe musím omluvit, ted když se nato koukám zpátečně tak si připadám jak dost velkej hulvát.
Moje stránky: http://sindarion.hys.cz/

Katanga - 4. ledna 2015 08:10
Katanga

...dobrý, už jsem se bála, že se strhne pranice.

Tady jsem asi hodně zmátla publikum slovem portrét. Asi jsem měla spíše zvolit skovo karikatura, ačkoli sama to slovo nemám moc ráda, má pro mě takový mírně zesměšňující podtext.

Je to prostě hodně stylizovaný portrét. Byla to spíše spontánní malba, nic plánovaného a nic, u čeho bych chtěla strávit mládí pokusem o co největší realističnost. Měla jsem to hotovo asi ta nějakých 5 hodin, což je na mé poměry docela rychlovka. Prostě jsem to neřešila.

Lidi moc nekreslím, tak jednoho až dva ročně. Rozhodně se mám co učit a ocením každou radu. Ale pokud někdo vezme karikaturu a začne vyznačovat, které její části se liší od realistického portrétu, tak je to pro něj trošku zbytečná a nesmyslná práce, která navíc mně žel vůbec nic nedá.

Plž - 12. prosince 2014 12:45
Plž

Megan 12. prosince 2014 12:17
Ne, neporovnávám neporovnatelné. Jen poukazuji na skutečnost, že mnohdy je celkový umělecký dojem důležitější než přesné lidské proporce.

Plž

Megan - 12. prosince 2014 12:17
Megan

Plž 11. prosince 2014 20:17

Nechceš porovnávat tuhle práci s dílem Zrzavého, že ne
Ježíš je bůh a bůh je k jídlu. PS: Jednorožce do každé domácnosti!

Inchorny - 11. prosince 2014 22:44
Inchorny

ano ja nemohu posoudit co je a není umělackým záměrem to vý většinou jen umělec. pak se ta věc těžko hodnotí když nevým co tomu předcházelo a jaký mišlenky a pocity zatím stáli, ale já z toho mám takovýto pocit. a pokud bylo záměrem tam dělat a atomický chyby nebo to vzniklo tím že autor prostě anatomii neřešil nebo se to snažil stilizovat či tím že jí nezvlád. je věc co musí zvážit autor ja můžu říct jen svuj názor. s kterým nemusíte souhlasit a je taky správná že sním nesouhlasíte.
Moje stránky: http://sindarion.hys.cz/

Plž - 11. prosince 2014 20:17
Plž

Inchorny:
A na následujících odkazech je taktéž spousta tebou zmiňovaných chyb:
https://farm4.staticflickr.com/3186/2556030549_6a4d795fa1.jpg
http://www.katyd.cz/res/data/009/001068.jpg

...a přitom jsou to díla vysoce ceněná kde jsou ony chyby uměleckým záměrem.

Plž

Inchorny - 11. prosince 2014 18:51
Inchorny

některé věci co jsem vyznačil jsou jen malou chybou ale chyba to je. ja mám třeba na tom posledním obrázku co jsem sem dal taka dlouhý krk a chibně lícní kosti pod krkem a určitě tam je blbě ještě něco ale tady je toho trochu víc. http://inchorny.rajce.idnes.cz/Fantasy_kesba#kanatomie.jpg
Moje stránky: http://sindarion.hys.cz/

Plž - 10. prosince 2014 23:03
Plž

Asi bych nebyl tak přísný kritik jako Inchorny. Ano je pravda, že pokud budu srovnávat s živým originálem tak jsem od něj daleko, ale tady jsem ve světě uměleckém, kde je mnohdy důležitější celkový dojem obrazu a umělcův záměr. Mě osobně třeba tenhle obrázek připomíná některá díla Jana Zrzavého.

Pokud tedy přeskočím maličkosti jako dysneiovsky útlý krk, tak se dostanu k jediné věci, která moje oči na první pohled zaujala a to je pokračující linka z výstřihu na rukáv a stejně tak pokračující linka stužky na krku na náramek na ruce. Tyhle dvě linie na první pohled maskují ruku jako jakousi iluzi jako by tam původně snad ani neměla být. Takový malý optický klam.

Možná je to chyba, ale možná je to taky umělecký záměr. Kdo ví, snad jen autorka.

Plž

Inchorny - 10. prosince 2014 19:41
Inchorny

na tomhle obrázku je skvěle vidět jak výborně máš zvládlo techniku a jak si vykreslená a jek děláš základní chyby v portrétu. techniku bych ohodnotil za 4,5 a anatomii a proporce a návaznosti člověka bych hodnotil 1,5
Moje stránky: http://sindarion.hys.cz/

Inchorny - 10. prosince 2014 19:20
Inchorny

moc nepoznám rozdíl mezi uměleckým záměrem a anatomickýma chibami ale je tam toho blbě moc. ramena, krk, ruce přechod krku na hlavu oči, lepka, brejle vůči očím, špatně anatomicky vystínovaný obličej,.. jediný co mohu ocenit je technika a detaili a ten stojánek vedle. zvířata a draky máš zvládlí skvěle a nemáš v nic a anatomický chyby a ani nemíváš jednu část výrazně větší než druhou ale portrát by potřeboval a i zbylá část těla desítky anatomických skic, nebo obrázků co by to mu předcházeli a rozhodně bys měl malovat tyhle věci podle něčeho a častěji si poměřovat.
Moje stránky: http://sindarion.hys.cz/

1


↑ navigace

Záložková navigace