Bojovníci Běži (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Bojovníci Běži

Pán Jeskyně:

Snaga

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Jsi bojovník se zlem. Je jenom na Tobě zda budeš chránit slabé a bezmocné nebo bohaté a movité. Příběh se bude odehrávat přibližně ve středověku na stezce a okolo ní přes pohraniční pralesy mezi Tractem a Flakzami. V obou zemích žijí lidé, ale v pralesích to je jiná. Sem tam vlkodlak, divoženky a bludičky jsou na denním pořádku. Na stezku dohlížejí strážní, kterým se říká Běži. Jen tak prochází krajinou nebo bydlí na hradech na nedostupných místech okolo cesty a získávají od mládí tvrdým tréninkem a alchymistickými udělátky zvláštní schopnosti. Mezi ně patří vidění po tmě, prakticky u všech je to extrémní zdatnost v boji se speciálně upraveným stříbrným mečem. Občas se vyskytne i nějaká podivnost (jedna na osobu) jako je předvídání blízké budoucnosti a podobně. Mezi Běže patří jak muži, tak ženy. I když v zásadě obyvatelům a pocestným pomáhají (rozhodně nejsou lupiči), povídá se o nich spousta nepěkného. Například to, že kradou malé děti, pořádají ohavné rituály a podobně.
Hraje se přes fórum

Klíčová slova:

Zaklínač

Jaké hráče:

Jeskyně je určena každému. Budu se snažit odepisovat alespoň jednou do týdne.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Mezi ochránce stezky patří zaklínači,... Budu se snažit, aby svět (kromě zeměpisných údajů) vycházel ze Zaklínače.)
Hráči: (5/7) CoolGuy, Erinye, Erms, Jindra, lapras

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Berenika - 22. května 2019 22:04
Berenika

//Dík! Ona i ta růže má sice trny, ale budu na to pamatovat ...

Máte někdo nějaké plány kde se vyskytnout, zatím jsem našla tedy Kruuha (snad to píšu správně) že se potuluje venku, a Leslava jenž se vyvaluje v Třech Sekyrách, a právě přemýšlím kam se zahodit sama, takže pokud někdo plánujete nějakou koperativku jsem jedno velké ucho.

Já aktuálně přemýšlím o Třech Sekyrách, nebo Ztracené Vartě, pokud někdo máte zájem?

Dundur - 22. května 2019 21:51
Dundur

//Vítej Bereniko, růže v trní! Neboj, já tě ochráním!

Berenika - 22. května 2019 21:31
Berenika

//Garrett 22. května 2019 21:25
//ď :)

(A všem ostatním taky, ať vás pak nemusím vypisovat a zaneřádit to tu spamem)

Garrett - 22. května 2019 21:25
Garrett

Berenika 22. května 2019 17:53
//Tak tě tady u nás vítám :)

Pán Jeskyně - 22. května 2019 21:02
Pán jeskyně Snaga

//Pro upřesnění zaklínači a čarodějové nemohou mít děti (stejně jako v Zaklínači) a ví to. Jinak ostatní Běži děti mít v zásadě mohou a občas mají.

Pán Jeskyně - 22. května 2019 18:47
Pán jeskyně Snaga

Berenika 22. května 2019 17:53
// Ano. Přesně tak. Můžete si zvolit, kde budete začínat, podle svého uvážení.

Berenika - 22. května 2019 17:53
Berenika

//Ahoj vši! Díky za přijetí ... už se na vás těším!

(jestli chápu - situace se slonem je tak nějak pro všechny, hoďte se všichni někam kam chcete na začátek?)

Pán Jeskyně - 22. května 2019 17:46
Pán jeskyně Snaga

//Vítám novou posilu.

Pán Jeskyně - 21. května 2019 20:20
Pán jeskyně Snaga

//Díky Ermsovi máme hezčí mapu. Jinak pro upřesnění,cesta přes hvozd je. Je pravda, že není dimenzovaná pro slony.

Kruuh - 21. května 2019 18:50
Kruuh

Vymyslet slona, to ale musel být yntelygent! Mocní se už ale navymýšleli takových hloupostí, že by mě to ani nemělo překvapit. Přesto mě to ale překvapuje! A to se mi nelíbí.

Do žádné osady rozhodně nepůjdu, v budovách dostávám závratě a je mi na blití. Budu pěkně z dálky stínovat jejich pohyb, schovaný v lese.

V údolích potoků, kde nerostou stromy moc blízko u sebe, slon projde. Do lesa aby si najali pořádnou dřevorubeckou partu, budou potřebovat prokácet cestu. Hlavně mezi Ztracenou vartou a Bizoním potokem. Vlastně se začínám těšit, může to být zajímavé zpestření.

Dundur - 21. května 2019 15:13
Dundur

// Sem jenom vobyčejnej blbec z lesa, všecko mi chvíli trvá.

Leslav - 21. května 2019 12:32
Leslav

//Já to necílil na tebe PJ, ale snažil jsem se povzbudit ostatní! Protože chlapi, takto se k problému Běži přece nestaví! :D

Pán Jeskyně - 21. května 2019 12:30
Pán jeskyně Snaga

Leslav 21. května 2019 10:19
//Já čekám na nějaké alespoň krátké reakce typu: 10. června budu tam a tam (nebo úplně mimo mapu). Pokud nebudou, tak to o víkendu nějak posunu podle vlastního uvážení.

Leslav - 21. května 2019 10:19
Leslav

//Běží bojovníci Běži nebo neběží? :D

Leslav - 19. května 2019 09:30
Leslav

Ach jo, slon! Větší blbost si už mocní nemohli vymyslet! pomyslím si hned jak mě kruh pověřil dohledem nad touto hloupostí a je to myšlenka, která mě tu a tam proletí hlavou.

Ale příkaz kruhu je... no příkaz kruhu. Řekněme, že bych se z toho mohl vykroutit, ale teď zrovna potřebuji, abych si u nich udělal očko.

Města nemám rád, ale Tři Sekery není město.. naštěstí! Do osady dorazím o pár dnů dřív než je domluvený sraz. Počítám s tím, že tady bude míň lidí a že si na ně budu zvykat postupně a když se pak setkám s vojáky, tak už bych mohl být trochu víc komunikativní. No a taky mám své zvyky.

V hospodě pozdravím kývnutím hlavy, víc říkat nemusím. Na pult položím pytel bylinek, které do hospody nosím a výměnou za to většinou mívám zadarmo jídlo a přespání. Dneska jsem toho přinesl víc, protože bych tu chtěl zůstat do doby než vyrazíme.

Sednu si ke stolu a čekám. Jednak na jídlo a pak taky na lidi, kteří se začnou trousit, abych je ošetřil...

Pán Jeskyně - 18. května 2019 10:28
Pán jeskyně Snaga

Džambo

Již od jara šly zvěsti o slonovi. Tedy, ne, že by se v pralese nějaký usadil, ale jižní soused Tract se svému severnímu sousedu Flakzám rozhodlo jako přátelský dar darovat Džamba. Džambo byl, jak už téměř všichni Běži věděli, dospělý slon. K daru chyběla maličkost: dostat slona přes prales a hory. Kolovali různé zvěsti. Zkouší se tak prý nanečisto útok sloní armády, na slona se chystají dryády, které zrovna o přátelské vztahy jižního království se severní hanzou zrovna moc nestály. Uzavírali se sázky, jestli o slona projeví zájem Kruuh. Proti názoru, že ho to bude zajímat, protože je vysoká pravděpodobnost, že se v souvislosti se slonem něco většího semele, se objevil názor o jeho naprostém nezájmu, protože už prý v mládí viděl stovky mamutů.

Nejvíc se zpráva dotkla Leslava, protože od druidského kruhu dostal za úkol na slona dohlížet. Sjednaná odměna za zdárné překročení hor se zdravým slonem činila 100 zlatých a dalších 100 zlatých při potížích pro další zúčastněné Běže. Sraz s vojenským oddílem, který slona doprovázel, byl domluven na 10. června v dřevorubecké osadě Tři Sekyry na jižní straně hvozdu. Celá cesta měla končit v Brodě na Zlé Řece na severním okraji hvozdu.

Osadu Tři Sekyry všichni dobře znáte. Tvoří ji kolem deseti stavení postavených převážně ze dřeva obehnaných palisádou. Určitě se tu najde hospoda a kovář. Pro větší nakupování se musí dál od hvozdu.
Na cestě přes prales jsou ještě dvě zastávky tvrz Ztracená Varta se stálou posádkou 5 mužů, do které se slon ale nevejde. Mají jen ustájení pro koně a studni. Další zastávka je až na Flakzské straně. Jedná se o opevněnou loveckou osadu. Ta je přes zimu prázdná. Přes léto to záleží na okolnostech.. Většinou tu bývá kolem dvaceti lidí, jak muži, tak ženy.

Jak se ke slonovi postavíte vy? Rozhodně nehrozí, že by se v Třech Sekerách shromáždili všichni Běži. Mladší, zejména Garrett, by se mohli přijít podívat. Starší by mohli ve zvýšeném počtu kontrolovat stezku a na slona se přijít podívat. Co se týká Kruuha, netroufnu si odhadnout, co udělá. Každopádně slíbená odměna je vysoká a bylo by škoda o ni přijít. O slonovi se určitě dozvěděl kde kdo. Možná ani ty řeči o Dryádách nebudou plané. Třeba se přijde podívat i nějaký kouzelník. Jinak cestovní rychlost v pralese je tak dvacet km (mil) za den, i když Běži jsou schopní po cestě dát i dvojnásobek. Dokonce i víc, ale jen za příznivých okolností, které jsou málokdy.

Pán Jeskyně - 18. května 2019 10:24
Pán jeskyně Snaga

//Rozhodl jsem se dát takový předúvod, aby se stále nezačínalo, sešli jste se v hospodě. :D

Pán Jeskyně - 17. května 2019 22:02
Pán jeskyně Snaga

//Nahrál jsem první mapu. Úvod bude hotov patrně v neděli.

Garrett - 17. května 2019 11:52
Garrett

//Ok, ok, dik za privitani :D

Dundur - 16. května 2019 21:32
Dundur

//Garrett! Moje oblíbené jméno.
Jó, příroda... Nezdar a slabost tě tam asi potká taky.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)