Družiníci (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Družiníci

Pán Jeskyně:

Torq

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Na počátku věku, kdy se lidé s bázní klaněli drakům, se hrdý válečník Radgast se svou družinou rozhodl těmto netvorům postavit. Nedlouho poté se Radgastovi Drakobijci a jeho chrabré družině povedlo pobít nespočet těchto krvelačných bestií a osvobodit tak svůj lid.
Radgast sám, jež padl v boji s posledním z nich, byl prohlášen za Drakorozeného a vynesen na Horu Předků, kde se přidal k trojici doposud uctívaných.
Pět jeho velitelů si rozdělili osvobozenou zem mezi sebe a na počest svého padlého vůdce založili spolek Družiníků.
...
Píše rok 742 a na trůn usedá král Hogrik Sivooký, Jarl Sněžného Průsmyku, syn krále Erika Jednorukého. Harghardskými državami se nese předzvěst nepokojů a hrozba občanské války. Na pozadí toho všeho se v neprostupných končinách divočiny formuje prastaré zlo, jež tiše vyčkává na správnou chvíli.

Klíčová slova:

#Fantasy, Dobrodružství, Seveřané, Skyrim, Dračí Doupě

Jaké hráče:

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Hráči: (1/1) Corosa

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Nimhael Bluewood - 2. září 2018 14:13
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 11. srpna 2018 19:24
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 20. července 2018 18:06
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 29. června 2018 14:18
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 7. června 2018 19:03
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 16. května 2018 14:31
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 25. dubna 2018 08:24
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 3. dubna 2018 16:17
Nimhael Bluewood

//

Nimhael Bluewood - 13. března 2018 04:46
Nimhael Bluewood

//

Pán Jeskyně - 19. února 2018 17:31
Pán jeskyně Torq

//Ahoj, promiň, odepíšu koncem týdne. Mám ještě do středy hodně práce a ve čtvrtek budu pravděpodobně ještě KO.

Pán Jeskyně - 20. září 2017 17:04
Pán jeskyně Torq

//hele nevadí, mě taky nenapadlo to tam někam přímo napsat :)

Alitera - 17. května 2017 00:35
Alitera

// super

Pán Jeskyně - 14. května 2017 16:51
Pán jeskyně Torq

//Jednou za pár týdnů se zde ukážu, podívat se na zprávy a odepsat, ale je to vždy jen na skok. Já vám každopádně děkuji za trpělivost a zároveň ohlašuji konec mé dlouhodobé neaktivity.

Pán Jeskyně - 18. února 2017 00:33
Pán jeskyně Torq

//Pro některé z vás jsem již dnes sepsal příspěvek, pro vás ostatní doplním během zítřka, popřípadě během pozítří a od příštího týdne to můžeme rozjet ;)

ediemi - 17. února 2017 08:49
ediemi

//Tak co, kdy bude nějaký úvodní příspěvek?

Swarty - 14. února 2017 11:34
Swarty

// Taky všechny moc zdravím a doufám, že si hru užijeme.

Pán Jeskyně - 14. února 2017 03:03
Pán jeskyně Torq

Zrození Drakorozeného, Staré báje a pověsti

Mrazivý vítr, jež vhání leckterým poutníkům a dobrodruhům slzy do očí, rozháněl mračna sněhových vloček a vytvářel neprostupnou bílou tmu, která již několik dní sužovala vnitrozemí. Na skalnatém vrcholku zvaném Hora Předků, který se tyčil uprostřed Ocelových hor, jako kopí osudu v nitru země zvané Harghard, jež leží daleko na severu tak daleko, že její severní hranici tvoří pobřeží Mrazivého oceánu, byli vytesány tři hrobky z tvrdé skály.
Každá hrobka měla na svém podstavci vytesáno jméno napsané v prastarém jazyce seveřanů a muž, jež klečel před nimi, každé z těchto jmen velice dobře znal. Jeho modré oči těkali z jedné hrobky na druhou, dokud se nezastavili na té, jež byla napravo.
Hrobka měla na podstavci vytesané jméno 'Jörm' a na náhrobním kameni se tyčila socha lovce připraveného ke střelbě z luku, jež měl místo hlavy vytesanou lebku jelena s rozložitým parožím. Muž tiše vzpomínal na dobu, kdy o tomto muži slýchával, jako malý kluk. O zkazkách z temných hvozdů, kde se král Divokého Honu proháněl se svou družinou a udržoval tak lesy bezpečné a čisté od lesních běsů a přízraků. O králi Jörmovi a jeho družině, jehož stihla strašlivá kletba a společně se svou družinou byl odsouzen po smrti se nadále prohánět temnými hvozdy a namísto lesních běsů a přízraků, lovit zbloudilé pocestné.
Vzpomínal také na Freyu, jejíž náhrobní kámen zdobila socha ženy klečící a pokorně se modlící k prastarým sílám tohoto světa, jež jí propůjčili sílu, s jejíž pomocí mohla léčit nemocné a raněné. Vzpomínal na zakladatelku Kultu Prastarých, jejíž kněžky dodnes uctívali pradávné síly tohoto světa, kterou upálili na hranici jako prachsprostou čarodějnici při její strastiplné cestě na jih, kde se snažila šířit svou víru.
A v neposlední řadě upřel muž zrak na sochu Vranohlavého. Proroka Hargharda, jež předpověděl příchod draků již před dávnými časy, kdy svému lidu narovnal jazyk a daroval prastaré runy jako písmo, jímž mohli zaznamenávat dějiny svého národa a jeho proroctví. Na poutníka v otrhaných hadrech, jež třímal svou dřevěnou hůl a vyhlížel cosi v dáli. Na starce, jež během Doby Ledové umrzl ve vánici tak mrazivé, jako byla ta, která již několik dní sužovala naši zemi.
Té však nastal právě konec a z nebes se líně snášelo k zemi již jen pár vloček. Vítr utichl a přestal uhánět všechny běsy větrů na které mohl narazit cestou k azurové modři oblohy po cestě touhle zmrzlou krajinou. Kdesi v dáli se ozval divoký a hrůzu nahánějící řev strašlivého netvora, jemuž se doposud nikdo z jeho lidí neodvážil čelit. To byl čas, na který muž čekal s pohledem upřeným na poslední vločku dopadající na podstavec před ním.

"Teď přišla řada na mě, mí předkové," nechal se slyšet seveřan a opírajíc se o svou bitevní sekyru, povstal. Nastal totiž konec Dračího věku, neboť toho dne začala pršet krev z nebes, a ten jenž vládl ohněm a řevem, dnes poprvé okusil chladné ostří sekyry a hořkou pachuť porážky...

halicek.99 - 12. února 2017 18:00
halicek.99

// zdravým všechny spoluhráče a přeji příjemnou hru i vám

Pán Jeskyně - 12. února 2017 00:39
Pán jeskyně Torq

Pár slov úvodem:

Takže ještě než začneme hrát, je třeba si ujasnit pár následujících pravidel:

Zaprvé, tohle není Skyrim, jedná se pouze a jenom o hru, jež byla částečně inspirována severskou kulturou, hrou Skyrim a herním systémem Dračí Doupě 2. Zbytek bude tvořen mou a vaší představivostí. Přesně tak, i vaší :) Jakožto průvodce hrou jsem otevřen vaším nápadům a nemám problém se tomu přizpůsobit. Dále jakožto hráči máte právo využívat vaší příběhové pravomoci,. Tzn., že pokud ve městě napíšete, že zakopnete o žebráka ležícího před krčmou, kde předchozí noci pravděpodobně usnul apod., tak vám to nebudu vyvracet. Jediné, do čeho vaše příběhová pravomoc nespadá, je mnou připravených věcí ve hře a věcí, jež by výrazně ulehčili vaší postavě postup v ději :) Z počátku vám samozřejmě budu ukazovat případy a chvíle, kdy budete moct svou pravomoc využít :)

Zadruhé, co se týče otázky, zda budete hrát ve skupině, nebo každý zvlášť, je mi to jedno. Je třeba si uvědomit, že se nacházíte ve stejné zemi a ve stejném časovém období jako ostatní. Pokud budete na stejném místě ve stejný čas, je dost pravděpodobné, že na sebe narazíte a budete moct spolu komunikovat, popřípadě vyrazit na jedno či dvě dobrodružství společně, a pak se klidně zase rozejít a jít si vlastní cestou. Takže pokud si chcete zahrát ve skupině, dohodněte se mezi sebou. Faktem je, že ve skupině se to lépe táhne :) Na druhou stranu, vaši družinu můžou a nejspíše i občas budou tvořit i postavy mnou vymyšlené.

Zatřetí, zda musíte být součástí Družiníků? Nemusíte, ale ulehčí vám to hru a poskytne i nespočet zajímavých situací a zápletek do vašeho příběhu. Dostat se mezi Družiníky však znamená projít jejich vyřazovací zkouškou, a ta samozřejmě není vždy jednoznačně lehká. Na oplátku nabízejí spojenectví, ochranu, místo k odpočinku a spoustu jiných věcí, od pevného zázemí až po rady a zkušenosti zkušenějších dobrodruhů. Navíc práce pro dobrodruhy se najde vždycky a vzhledem k dlouholeté tradici, tak právě na tomto místě nejvíce. Závěrem bych rád poznamenal, že Družiníci jsou nezávislým spolkem dobrodruhů, kteří nespadají pod správu žádné z Harghardských držav a jejich Jarlů.

Začtvrté, ano zde v této jeskyni se bude sem tam házet kostkou. Akce vašich postav dle situací a vašeho vybavení, budu posuzovat a dělit mezi tři základní pilíře:

- akce běžná = akce je pro vaši postavu za daných podmínek a se současným vybavením samozřejmá, netřeba si tedy házet kostkou.

- akce náročná = akce je pro vaší postavu výzvou za daných podmínek s vaším současným vybavením, bude tedy třeba hodu kostkou a jedná-li se o akci spadající do skupiny dovedností vašich povolání, můžete si přičíst k hodu bonusové body podle toho, zda se jedná o vaše hlavní, či vedlejší povolání.

-akce nemožná = akce je pro vaší postavu za daných podmínek s vaším současným vybavením nemožná, tudíž se o ni vaše postavy nemohou pokusit, dokud se nezmění dané okolnosti týkající se vaší výbavy nebo situace v níž se zrovna nacházíte.

Hod kostkou:

Ve hře se bude házet se setkáte se dvěma odlišnými hody kostkou:

Zkouška - vzniká, pakliže je zapotřebí hodu kostkou a žádná další postava nebrání ve vykonání této akce. Úspěšnost hodu se započítává, padne-li na k10 hodnota 8 a více, nebo dá-li váš hod dohromady s bonusem za povolání hodnotu 8 a více. neúspěch nastává tehdy, padne-li vám na k10 hodnota 7 a méně, nebo součet vašeho povolání a hodnoty na k10 nepřesáhne hodnotu 7.

Střet - vzniká, pakliže je zapotřebí hodu kostkou a nějaká další postava brání ve vykonání této akce. Taková to akce se posuzuje tak, že se porovnají hody obou stran jež se účastní střetu a vyhrává ta s vyšší číselnou hodnotou na k10.

V případě dalších otázek a nejasností se nebojte zeptat :)

ediemi - 12. února 2017 00:12
ediemi

//Možná by bylo dobré shrnout jak přesně je svět koncipován, ať všichni víme nakolik se řídit Skyrimem a nakolik nějakým severským světem z DrD.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace