Hrdinové z Brannanu II. (4 strany zpět) | Herna - Aragorn.czHerna

Hrdinové z Brannanu II.

Pán Jeskyně:

Kufi

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Do Brannanu, významného obchodního města na řece Escano v královstí Tamerie, zavítala skupinka začínajících dobrodruhů. Město si ovšem žije svým životem a tak není zdaleka jisté, co je zde čeká.
*********
Oldschoolová jeskyně bude hrána podle pravidel dračího doupěte 1.6. a vychází z her a reálií již dříve použitých při herních sezení i zde na aragornu. Je jen na družině, jak se rozhodnou a na která z připravených dobrodružství narazí. Některá na družinu počkají, některá proplují kolem, aniž by bylo možné se k nim vrátit.

Klíčová slova:

Brannan, Dračí doupě, Oldschool

Jaké hráče:

Hledám maximálně pět hráčů, jakmile budou tři, hra se začíná hrát. Hledám hráče s opravdovou chutí si skutečně zahrát. Lidi, kteří chtějí prožít příběh intezivně. Nechci hráče, kteří se budou v chatu trápit rok nad jedním dobrodružstvím Proto hledám hráče, kteří jsou ochotní kromě aragornu využívat pro hraní i moderní technologie. Při hraní hodlám využívat mobilní aplikace (konkrétně WhatsApp), proto nechť přihlášení hráči počítají s tím, že po nich budu vyžadovat telefonní číslo. Následně vytvoříme WA skupinu, ve které se bude děj odehrávat. To nejdůležitější se pak bude "zálohovat" v upravené podobě sem na aragorn, kde budou probíhat i případné souboje s monstry apod. Na aragornu samozřejmě využijeme i všech dalších funkcionalit, jakými je vedení osobních deníků, vytváření map jeskyní, databázi předmětů ....
*****
Postavy budou začínat na 3. úrovni, aby už něco málo uměly. V počátcích netrvám na dlouhosáhlém životopise postavy. To zpracujeme společně s přibývajícím časem tak, aby co nejvíc ...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) jaja.ujik, Selinius, skalet

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 20 z celkem 258 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 ⇒|

Pán Jeskyně - 29. července 2020 07:20
Pán jeskyně Kufi

Dozvídáte se, že na oběd chodí kapitán většinou do hostince U Kruhového stolu, kde je možné ho zastihnout. Co má ale po obědě v plánu, to vám hlídka nedokázala říct.

Ohledně pravidel se dozvídáte, že je dobré se vyhýbat Belderogovi, což je místní otrokář, a jeho chlapům. Belderog prý, na rozdíl od vojska a městských strážníků, necítí potřebu ctít zákony a tak své oponenty likviduje trochu jiným způsobem. Strážníci to říkají tak, že vám je zcela jasné, jaký způsob to je.

Pak taky v Přístavní čtvrti panují trochu jiná pravidla. Sice je tam relativně bezpečno, ale hlídka tam nechodí tak často, jako do zbytku města. Respektivě hlavní ulice, která vede z této čtvrti do centra města, je celkem bezpečná. Ale všechno okolo je v moci místních obyvatel, kteří si zde žijí vlastním životem. Víc vám k tomu ale strážníci říct nemohou, protože ani oni ve svém volném čase tam vůbec nechodí. Nemají k tomu důvod. Přístavní čtvrť obývají spíš chudší a dělníci z doků a vůbec takové podivné existence.

Zaggon - 23. července 2020 17:41
Zaggon

Otočím se k Andriel,
"určitě se musíme okolo řeky a toho mola porozhlídnout. To nám zabere nějakej čas a potom se vydáme za kapitánem, to by moh mít už čas a vyřízený svý záležitosti."
Pak se zase obrátím na strážný.
"Kde asi najdeme kapitána, řekněme tak za tři, čtyři hodinky. A když už se tu tak bavíme, nějaký zajímavosti, pravidla, něco co by nás mohlo vyvarovat se zbytečným problémům. Každý větší město a kor to přístavní, má své vlastní zákony, tím myslim ty mimo zákony vaše. Chápete mě. A jak to tu je s těma co určujou děj věcí, at dobrý nebo ty na druhý straně zákona. vy chlapy z ulice víte víc než ty za stolem a na radnici, tím nechci nikoho urazit, ale je to tak."

Pán Jeskyně - 23. července 2020 10:01
Pán jeskyně Kufi

Andriel 21. července 2020 21:31
Od hlídky se dozvídáte, že ti lidé se měli ztratit vždycky v noční době asi nejspíš někde v okolí řeky. Jednalo se "nedůležité" obyvatele, snad nějaká pradlena, žebrák a ještě někdo, ale to hlídka neví přesně. Všichni strážní se shodli na tom, že nic podobného nepamatují. Že sem tam někdo někoho zabije, to jo, ale většinou to má motiv a většinou se nakonec najde i ten, kdo to udělal. Tahle zmizení ale moc smysl nemají.

Andriel - 21. července 2020 21:31
Andriel

Konečně jsme potkali skupinku strážných, kteří vědí kde je kapitán a celkově vypadají, že jsou sdílní.

"Děkuji vám pánové, že jste nám pomohli a dovolte mě se ještě zeptat. Určitě se k vaším uším muselo donést co se ve městě povídá o těch ztracených lidech v přístavní čtvrti? Řekli by jste nám k tomu prosím něco víc? "

Pán Jeskyně - 20. července 2020 14:01
Pán jeskyně Kufi

Jdete městem a ptáte se strážných. Někteří odpoví, že neví jistě. Pak ale, ještě než dojdete k hostinci v Přístavní čtvrti, potkáte jednu trojici strážných, která je očividně ráda, že si může s někým pokecat. A tak se po chvíli dozvídáte, že kapitán je zcela jistě ve strážnici u Západní brány a že tam určitě bude nejméně do oběda, protože tam vyřizuje nějaké věci a řeší se svým zástupcem rozložení hlídek na celý další týden.

Když se optáte na hřbitov, tak i tuto chvíli je na strážných vidět, že by vám rádi pomohli, ale konstatují, že pokud jim je známo, tak na hřbitově se nic zvláštního neděje. Normálně tam sem tam probíhají pohřby nebo kremace. Dozvídáte se, že je normální, že bohatší rodiny mají na hřbitově své hrobky, kam se ukládají mrtvoly. Chudší obyvatelé a otroci skončí na hranici za hřbitovní zdí.

Protože je hlídka sdílná a evidentně nikam nepospíchá, máte možnost se ptát na to, co vás zajímá.

Zaggon - 18. července 2020 10:42
Zaggon

"Asi máš pravdu, omrkneme to tedy společně. Okouknem tedy to okolí mola a potom zajdeme do hostince, poptáme se tam a při tý příležitosti se i najíme a dáme něco k pití."
Odpovím Andriel a zamyšleně se zadívám někam, představa pití je jasná, "pivo".
Cesta přes město je klidná a Andriel se čas od času poptá strážných na kapitána.
"Aby sme ho nakonec nenašli v tom hostinci, to by byla náhodička."
Zavtipkuji a rozhlížím se po okolí. Občas kopnu do nějakého kamínku, sem tam se pozastavím a pozoruji kolemjdoucí, co dělají a kam jdou.
Po chvíli mě napadne jedna taková možná souvislost,
"Andriel, když se už ptáš těch strážnejch, poptej se i na zdejší hřbitov a jeho okolí, jestli se tam nedějou nějaký divný věci nebo jestli si lidi v okolí na něco nestěžujou. Přeci jen je v blízkosti toho mola."

Andriel - 17. července 2020 20:06
Andriel

"Myslím, že by jsme zatím měli zůstat pospolu. Přeci jen nevíme proti čemu stojíme a pátrání na vlastní pěst by mohlo být nebezpečné. Pokud vezme v úvahu, že by tu řádili otrokáři nebo nějaký psychopat."Při tom zaměřím hlavně svůj pohled na Zaggona a snažím se vypadat zranitelně.

"Čas je zatím dost, tak se tedy vydejme k tomu molu a tam uvidíme co dál."
Cestou přes město se snažím koukat po strážných a ptám se jich zda neví, kde se právě nachází jejich kapitán.

Pán Jeskyně - 13. července 2020 12:01
Pán jeskyně Kufi

//Smazal jsem všechny "covidové" příspěvky, abychom to měli trochu přehlednější. Rád bych vám napsal herní příspěvek, ale potřeboval bych vědět, jak jste se vlastně dohodli. Zaggon 15. března 2020 09:07
navrhuje několik možností co dělat, ale zatím bez odezvy, pro co se rozhodnete.

Zaggon - 15. března 2020 09:07
Zaggon

Kouknu se hned do mapy, abych si udělal nějaký obrázek o situaci a co můžeme v tuhle chvíli dělat dál. Když se dost vynadívám, mám nějakou tu představu co asi by jsme mohli udělat dál.
"Díky moc pane Derendele, to by mělo pro začátek stačit."
Když se potom zastavíme u brány, aby jsme si vzali své věci, opět vytáhnu mapu a ukáži ji i ostatním.
No, jestli chceš jít hned na výzvědy do hostince Andriel, máme přímo po cestě k molu jeden hostinec, myslím že nic lepšího nás ani nemohlo potkat. Je to přímo v okolí těch zmizení."
A prstem ukážu na hostinec u mola a na molo samotné.
Potom mrknu na nebe, jak vysoko je slunce a jestli by se při té příležitosti nemělo i něco sníst.
Ale usoudím, že času na jídlo je ještě dost.
"Jestli tedy chcete běžte do hostince, já se poptám tady v okolí toho mola a trochu to tam prolezu."
A prstem po mapě vyznačím prostor, kde se chci porozhlídnout.
"Potom by sme se měli mrknout po tom kapitánovi, mohl by nám lecos ujasnit a někam nás přímo nasměrovat. Co vy na to."

Andriel - 13. března 2020 20:43
Andriel

"Děkujeme za váš čas, který jste nám věnoval."

Odvětím na správce Derendela, při odchodu z místnosti. Z tohoto jednání mám spíšené pocity. Sice jsme se nic nového nezjistili, ale zas na druhou stranu jsme dostali jiný zajímaví úkol. Mít případně plusové body u správce toho města, by se určitě mohlo hodit.
Dál následuji své společníky až bráně. Kde si opět vezmu na zpět své věci.

"Tak co pánové vydáme se rovnou do Přístavní čtvrti? Určitě by také nemuselo být na škodu zastavit se v hospodě a zjistit co se mezi lidmi povídá."

Sidar - 13. března 2020 09:56
Sidar

Rozloučím se s panem Derendelem úklonou a nahlédnu Zaggonovi přes rameno do mapy. Z mého obličeje je možné na malou chvíli vyčíst mírné zklamání. Nic ale neříkám, naopak s úsměvem pokynu ještě jednou ve znamení díků.
"Vynasnažíme se do soboty zjistit co nejvíce pane správče."
Pak se vydám se ke dveřím a pro své věci.

Pán Jeskyně - 12. března 2020 10:17
Pán jeskyně Kufi

"To máte určitě pravdu. Mám tady jednu mapu, která by mohla postačovat pro vaše potřeby."

S tím vám podává pan Derendel svitek, na kterém je město vyobrazeno.

/najdete jej v mapách v této jeskyni/

Zaggon - 11. března 2020 20:36
Zaggon

Když je vše řečeno není čas strácet čas a tak se točím zády a s pozdravem se chystám opustit místnost a i budovu. Však myšlenka zastaví mé kroky pryč a já se ještě jednou otáčím a vracím k Derendelovi.
Prosím vás pane Derendel, teď mě tak napadlo, určitě by nám velmi urychlilo hledání kapitána i pátrání, kdyby jsme měli mapu města a i blízkého okolí. Neměl by jste tu jednu na půjčení? Takový běhání po městě, rozměrů jako je toto, by nám zabralo většinu času a s mapou by jsme mohli být už třeba na stopě. Už jenom v přehlednosti pátrání by bodla.

Pán Jeskyně - 10. března 2020 08:43
Pán jeskyně Kufi

"Nevím přesně, kde je teď kapitán, ale zřejmě plní své povinnosti obhlídkou strážních stanovišť nebo kontrolou pohyblivých hlídek. Takže ho najdete někde po městě. Pravidelně mi pak chodí podávat hlášení v sobotu ráno, ale to je až pozítří. To ho jistě do té doby zvládnete najít sami.
A co se týče času, byl bych rád, kdybyste se problému začali věnovat hned. A víte vy co? Nejlepší bude, když přijdete v sobotu na ráno na kapitánovo hlášení a podáte mi zprávu o tom, co jste zjistili a jak jste v řešení věci postoupili."


Nevypadá to, že bych chtěl ještě pan Derendel pokračovat. Zda se, že vše již bylo řečeno.

Andriel - 7. března 2020 19:52
Andriel

Pozorně poslouchám starého elfa a přemýšlím co by mohlo stát za zmizením tří lidí. Že by tedy otrokáři nebo nějaký vrah? Vše se stalo poblíž vody, možná to mohlo být i nějaké vodní či obojživelné zvíře? Ovšem to by jsme se museli poptat někoho kdo se vyzná v místní fauně. Protože si nejsem jistá, jestli zde vůbec žije nějaké člověku nebezpečné zvíře.

Dál poslouchám ostatní a do diskuze se zatím nezapojuji.

Zaggon - 5. března 2020 16:29
Zaggon

Poslouchám informace a přemítám, místa a lidi kteří v tom nějak figurují.
"Takže jak vás tak poslouchám, všichni tři se s největší pravděpodobností ztratili u vody a nejspíš v okolí mola. takže tam by jsme se asi měli podívat jako první. Jo, kde najdeme toho kapitána, co hledal toho ramenáče, třeba objevil něco, co pro něho nemělo nějak zvlášť význam, ale pro nás by to mohlo bejt vodítko."
Pronesu, když Derendel domluví a kouknu i po ostatních.

Sidar - 3. března 2020 08:17
Sidar

Během Derendelova výkladu přikivuji mírně hlavou na znamení souhlasu a pochopení. Jsem soustředěný, snažím se vše zapamatovat, nerad bych se správce na něco ptal dvakrát. Informaci naštěstí či spíš bohužel není mnoho.
"Děkujeme pane správče za zevrubný výklad, jen bych se chtěl dotázat kolik přibližně máme času než na onu záležitost nasadíte své nejlepší lidi. Bude se od toho odvíjet náš postup a zvolené metody."
Zeptám se zdvořile

Pán Jeskyně - 1. března 2020 20:21
Pán jeskyně Kufi

"Jistě chápete, že ne každý obyvatel tohoto panství má pro nás stejnou důležitost. Byli byste naivní, kdybyste si to mysleli. Takže o některých lidech toho víme víc, o některých míň a o některých vůbec nic. A to je přesně případ z Přístavní čtvrti. Tam žije jen málo lidí, o které máme důvod se starat. A mezi nimi jsou ještě další, kteří jsou pro nás prakticky bezcenní. Je na to hrozné takto nahlížet, ale je to prostě tak.
Takže jistě pochopíte, když vám řeknu, že se asi ztratili dva, jak bych to jen nazval, řekněme bezdomovci. Lidi, co pro nás ani pro nikoho jiného prakticky nikdy nic nedělali. Lidi, kteří do města přišli bůhvíkdy. A nejsem si ani jistý tím, že se jednalo o lidi. Ale nejspíš ano.
U třetí postrádané osoby je to něco jiného. To se ztratil někdy v noci před dvěma dny jeden dělník. Svobodný občan, ale na pokraji propadnutí do otroctví kvůli dluhům, které měl zejména u Belderoga. Ale podle všeho s tím Belderog nemá nic společného. Prostě jednoho dne se tenhle dělník, říkali u Raven Ramenatý, nebo taky jenom Ramenáč, vydal ze skladu, do kterého celý den vykládal z jedné lodi zboží, do místní krčmy na večeři. Tam ale nedošel. A to je to pouhých tři sta metrů od skladu. Cesta vede podél vody. Ani Ramenáče vlastně nikdo moc nesháněl, ale když nepřišel na večeři, a pak ani druhý den, tak se jeho mistr zeptal jednoho z městské hlídky, jestli Ramenáče náhodou nesebrali za nějakou rvačku. Ale v šatlavě Ramenáč nebyl.
Kapitán městské hlídky v Rybářské čtvrti po Ramenáčovi pátral, ale na nic nenarazil, jen na informaci, že pár dní neviděli ani dva staříky, kteří běžně sedávali u mola a snažili se z přijíždějících obchodní vymáčknout nějakou almužnu.
No a tady vstupujete do děje vy, kteří přicházíte pár hodin potom, co se ke mě kapitánovo hlášení dostalo na stůl."

Osvětluje vám pan Derendel celkem obšírně celý problém.

Sidar - 27. února 2020 15:23
Sidar

Stojím pár kroků za svými druhy a vše si pozorně prohlížím a poslouchám. Nakonec i já usednu na nabízenou židi a chvíli přemýšlím.

"Vážený pane správče. Je mi jasné, že tak dobře informovaný muž jako vy je zneklidněn, když se v jeho městě děje něco o čem neví."
Začnu mírnou narážkou na jeho velmi dobrou imforvovanost. To že o nás ví jen den poté co jsme vstoupili do města mne překvapí, ale snažím se to sobě nedat znát.
"Tak trochu mi to napovídá, že pokud se do vyšetřování vložíme bude se to brzy vědět. Což by mohlo pátrání ztížit. Proto bych vás rád požádal o chvíli Vašeho drahoceného času a vyložení co možná nejvíce informací, které o případu máte, abychom se mohli pokud možno co nejsprávněji rozhodnout jak se do celé věci co nejlépe a nejůčiněji vložit."
Nachvíli se odmlčím a a dodám
"Otázky které položila Andriel jsou jistě na místě, nicméně nebylo by určitě od věci vyložit celou věc od začátku včetně časových a místních souvislostí."
Otočím se na své druhy a dokončím svou řeč.
"Myslím, že mohu mluvit za všechny, že vaši nabídku přijímáme"

Zaggon - 26. února 2020 18:55
Zaggon

Knihovna nám byla prozatím zapovězena, ale ne na vždy. Pan Derendel mluvil přímo a rozumně, že bylo jasné, jak to bude dál. Pro trpaslíka nota na kterou slyší. Prostě něco za něco.
Po chvíli nás vyzve, aby jsme se posadily. Neváhám a sedám si na židli. Když nám pan Derendel potom vypoví, co by po nás chtěl, jsem překvapen, že to už nějak nezačal řešit.
Ale co, každej má svůj způsob jak řešit problémy.
V tom se dá do řeči Andriel a zeptá se ve skratce na všechny podrobnosti. Takže jen sedím a zatím nic neříkám.

Vypisuje se 20 z celkem 258 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 8 ... 13 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)