Já? Hrdina? A proč vlastně ne (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Já? Hrdina? A proč vlastně ne

Pán Jeskyně:

Chor Chorel

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Náhodní kolemjdoucí, usvědčení zloději a násilníci, osoby toužící po slávě, nebo jen nudící se lidé? Ti všichni se mohou stát hrdinou (Nebo smrtí hrdinskou zahynou?).

Klíčová slova:

DrD, Zrod hrdinů,

Jaké hráče:

Plno.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (4/4) Alousses, George, Multiscrime, Selinius

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1

Paris z Hadej zátky - 12. června 2018 10:00
Paris z Hadej zátky

"Mať malý domček je dobrý nápad," poviem Candellanovi ignorujúc elfku. "A s odmenou sa už nejak vyrovnám. Pokiaľ dovolí majster trpaslík, rád by som sa s ním šiel pozrieť na ten dom, ktorý ste nám ponúkli ako dočasné útočisko. Čo vy nato?" pozriem sa na Eidiho

Pán Jeskyně - 12. června 2018 09:51
Pán jeskyně Chor Chorel

Je vidět, že Candellan je z té nabízené odměny vyveden míry. Nejspíš se se Správcem před tím dohodl na jiné sumě. Ale během okamžiku to ze sebe ztřepe a je zase jako dřív. Brogar naposled shrne domluvenou odměnu. "Nějaký domek u hradeb by se našel, dvoupatrový, kuchyně, pokoje, jedna větší místnost, která by mohla sloužit, jako společenská. Záloha sto zlatých při odchodu z pevnosti. Po splnění úkolu dvakrát dvanáct set zlatých. Může to být vyplaceno velé hotově, nebo půl na půl. Polovina ve zlatě, druhá polovina v nemovitosi, nebo tak nějak. Záleží na dohodě. Myslím, že je to pro obě strany výhodné. " Odmlčí se a pomalu přejde ke dveřím.

"Z mé strany je to všechno. Pokud něco chcete, tak to řeště tady s Candellanem. Přeji vám hodně štěstí v plnění vašeho úkolu. Jo a abych nezapomněl, Darethare, ještě na slovíčko." A s tím odejde z místnosti a nechá za sebou otevřeny dveře a čeká na Darethara, který na sebe nenechá dlouho čekat. Vyjde za Správcem a zavře za sebou dveře.

"No? Máte někdo ještě něco na srdci?" zeptá se Candellan. "Ne? Tak to jsem rád. Můžete se tu zdržet, dopít. A až budete odcházet, tak strážný, který bude za dveřmi vás vyprovodí ven. U brány dostanete každý svoji zálohu. " Oznámí vám a také se přesune ke dveřím. "Jak řekl pan Správce, Hodně štěstí, vkládáme do vás veškeré naše naděje, že se vám podaří rozluštit tuto záhadu." A s tímto vás zanechá v místnosti samotné.

Chvilku mlčky přemýšlíte, co vás čeká, než ticho přeruší Eloen. "Nechci, aby to mezi námi bylo takto vypjaté po celou dobu našeho vyšetřování. Vím, že jsme nezačali dobře a máme k sobě určitou nevraživost a tak. Ale pokusme se to nějak odsunout do pozadí a chovat se profesionálně. Řekla bych, že by nám to mohlo pomoci, než kdybychom se stále hádali a osočovali. Co vy na to?" zeptá se s pozvednutým obočím. Tentokrát nikomu nenabízí ruku, aby to opět někoho nepobouřilo.

Eidi - 27. května 2018 20:50
Eidi

Rychle přepočítám částku. Tak dva a půl tisíce to máme na korble Hmm sudy sakra za todle by byl rovnou menší pivovar.Na chvíli se my v očích usadí zlatá horečka. Rychle ji ale vytlačí trocha logiky. "Rovních deset tisíc za chycení nějakého únosce? To je velká hromada peněz. Tedy jestli se jich vůbec dožijeme." Ale co možná to je šance, která se naskytne jednou za život. Když už mám riskovat, tak ať to za to stojí, lepší, než se nechat podříznout pro pár měďáků, jako strážce karavany. Stejně jsem už zálohu propil včera. Pokrčím rameny. "Jestli bude i ubytování a strava, tak do toho jdu."

Paris z Hadej zátky - 26. května 2018 00:08
Paris z Hadej zátky

Žeby tušil, kto som? prebehne mi v hlave. No nevadí, budem musieť pristúpiť na jeho hru a trochu sa posnažiť, aby som aspoň niečo navyše získal.
Počas jeho komentára sa pousmejem a poriadne sa nadýchnem. Až keď sa na mňa pozrie, viem, čo nasleduje. Vyjednávanie.
"O to sídlo mi ani nejde. Som šikovný bard, ktorý si vie privyrobiť a je neustále na cestách. A suma?" na chvíľu sa odmlčím. "Pokiaľ je dve tisíc päťsto plná suma, ktorú mám dostať, myslíte si, že sto zlatých je dostačujúca záloha? Ja mám hostincov plné zuby a pokiaľ nám okrem zálohy poskytnete nejaký dobrý prístrešok na tých pár dní, ideálne dom so štyrmi izbami a kuchyňou, pristúpim na dohodu."

Pán Jeskyně - 25. května 2018 19:08
Pán jeskyně Chor Chorel

Když Brogar uslyší hobitovi podmínky, tak se zasměje. "Tenhle vtip byl velice povedený, jste opravdu rozený bavič..." podívá se na hobita pronikajícím pohledem a jeho úsměv se vytratí. "A nejen to. Máte i jiné nadání. Během slavností se tu kromě únosů také znásobily krádeže, což je samozřejmé v takové situaci. Ale některé byly až bravurně provedené." V Broganově oku se mihla jiskřička uznání. "Od třetího dne, kdy se tu takový mistr ukázal, jsem ho pečlivě sledoval a přemýšlel, jak jeho nadání využít. A nyní jsem ho sem pozval a nabídl mu, že místo želez a pobytu v našem útulném žaláři - " Otočí se na Darethara "Jo jo, hodně útulný." zabručí barbar a Správce pokračuje. " - by mohl být prospěšný a přivydělat si nějaké peníze. Ale on o to nejspíš nestojí."

Podívá se na trpaslíka a pokračuje. "Nemám tušení, co potkáte. Jednotlivce, skupinu, nějaké nestvůry. Může to být cokoli. A z toho důvodu vám bude náležet odměna dvou dvanácti set zlatých po splnění úkolu. A jako záloha, bude každému vyplaceno sto zlatých navíc. Máte poslední možnost. Nabízím toho, nebo můžete odsud odejít. Ale pokud tak učiníte, vězte, že vaše kroky budou sledovány."

Darethar k tmu nemá co říct. Nejspíš vedl rozhovor už dříve se Správcem na toto téma. A Eloen vypadá překvapeně, ale přikývne. "Já osobně to nedělám kvůli odměně, i když je to krásná částka, která by mi pomohla se někde usadit. Já do toho jdu hlavně pro to, čemu mě učil otec - ochraně slabších. Sice byl na mě přísný, ale v tomhle má pravdu."

Správce se usměje a pak čeká na odpověď hobita a trpaslíka, jestli se jim podmínky líbí.

Pán Jeskyně - 25. května 2018 18:48
Pán jeskyně Chor Chorel

// Omlouvám se za dlouhou pauzu, ale dva hráči nemají kvůli škole čas - čekal jsem na ně, až budou mít po zkouškovém období, ale asi párkrát odehraji za ně.

Eidi - 11. května 2018 21:09
Eidi

Vyslechnu si správcův proslov i Candellanovo rozhořčení. Paráda, to jsem to ale ve vybrané společnosti, jeden zloděj, pak možná vrah a co je nejhorší elfky a s touto skvadrou polezu rovnou do kanálu. Halo já jsem trpaslík, ne nějakej smradlavej goblin. O tomto se doma nesmí nikdo dozvědět. Tu hanbu bych asi neunesl.
Po Edmundově projevu se vložím do debaty já. "Proč kanály to nemáte nějaké příjemnější místo? Ale otázka padla důležitá, co z toho budeme mít my? Já osobně radši vepřové než koninu a místní domy jsou dle mého názoru stavěny zbytečně vysoko, ale nějakou tu zlatku bych vcelku ocenil." Po chvilkovém zamyšlení dodám. "A co čekáte, že potkáme? Nevěřím že jste nás daly dohromady pouhou náhodou, na to vás to stálo příliš mnoho snahy"

Paris z Hadej zátky - 28. dubna 2018 14:51
Paris z Hadej zátky

Keď vstúpi dnu i barbar, dosť ma prekvapí, že nám má veliť tá ozruta bez mozgu. Tobôž že je to násilnícke hovado podozrivé z vraždy. Odpijem sa a spravím krok vpred. Z celého popisu udalostí je mi zle. Ale stoky? Ak máme do nich vstúpiť, budem požadovať časť mzdy vopred.
"Musím, pane, protestovať," prehovorím po krátkej odmlke. "My traja sme boli označkovaní a jediný, kto tu má aké také skúsenosti z bojom, je majster trpaslík a váš zločinec. Pokiaľ mám spolupracovať ešte k tomu s prostitútkou, budem požadovať minimálne tri tisíc zlatých, honosný dom a koňa. Nejaký domček na kraji mesta bude stačiť ako záloha," predložím svoje požiadavky. "Musíte si totižto uvedomiť, že ja som obyčajný bard, ktorý je vám zbytočný. Veď ak sa spýtate na Edmunda Blacksoula, ani nebudú vedieť, o koho ide. Možno pár ľudí povie, že je to ten krpec, ktorý hráva na námestí."

Pán Jeskyně - 28. dubna 2018 14:19
Pán jeskyně Chor Chorel

"Omluvte nás, že jsme vás nechali čekat o něco déle, než bylo zapotřebí. Dovolte, abych se představil, Jsem Správce Brogan, vás budoucí zaměstnavatel." projde místností a posadí se na své místo. Hned vedle se bez čekání posadí Candellan a rukama vás vyzve, abyste se také posadili na svá místa.

Candellan otevře pusu, aby něco řekl, ale jeho pohled padne na dveře, které jsou stále otevřené a v nich stojí veliký barbar ve zbroji a sekerou přes rameno. Vejde a za sebou zavře dveře.

"Kapitáne, posaďte se na jednu z židlí tady, " vyzve barbara Správce. "Tohle je kapitán Darethar, bude velitelem této skupinky. " Brogan projede pohledem všechny členy a trochu déle se s úsměvem zadívá na elfku. "Ahoj Eloen, už dlouho jsme se neviděli. Takže otec už nechce mít svoji následnici a pustil tě so světa?"

"Nevím, co vše vám Mistr Candellan řekl, ale nechci chodit okolo horké kaše. Máme tu veliký problém s únosy, které nemůžeme sami vyřešit, proto jsem vás nechal zavolat sem a rozhodl jsem se z vás vytvořit skupinu, která by nám v tom měla pomoci. Každý z vás má něco, čím může přispět ke splnění úkolu. Mizí lidé z našeho města a sem tam se naleznou na různých místech jejich části. Nevíme, jestli to dělá skupina, nebo jednotlivec, ani kde je jejich sídlo. Poslední vodítko, které jsme našli byla část ruky, která uvázla v mříži u výtoku stok z města. Ale ty mříže, kterými opouští voda město, jsou malé, jediný vchod, který do stok vede, je uzavřen a klíče mám já a velitel stráží ve městě. Jinak nemám nic, co by vám mohlo pomoci. Musíte na to přijít sami." Odmlčí se a Candellan konečně promluví, stále se dívajíc na Darethara.

"Pane, to snad nemyslíte vážně. Skupina měla být ze tří osob a ne ze čtyř a už vůbec v ní neměl být tenhle zločinec a násilník. " Ukáže prstem na barbara. "Vždyť víte, že je podezřelý z těch únosů. A také..."

"To stačí, Mistře Candellane. Vím, co dělám, když jsem požádal, našeho nového kapitána o velení této skupiny. Mám pocit, že právě díky jemu, se budeme moci posunout někam dál."

Pak se Brogan podívá na všechny zúčastněné a pohledem položí otázku, zda někdo něco má na srdci.

//Od teď hrajete všichni společně, tak není potřeba šeptat.

Eidi - 27. dubna 2018 19:06
Eidi

Pořádně si loknu piva a poslouchám směr, kterým se rozhovor ubírá. Nic převratného se sice nedozvím, ale každá informace dobrá. Trochu mne děsí, že místní úřady sice nedokáží pachatele najít, ale mne nejspíše naleznou okamžitě, tudíž s přijetím tohoto úkolu nemám na výběr. Být zahnán do kouta se my sice ani trochu nelíbí, ale jeden musí žít jen s tím co má a nějak se s okolnostmi porvat.
Nabídka příměří mne nechá ledově klidným. Vždyť jsem zatím předvedl vrchol sebeovládání a diplomacie. Více jemnosti a taktu už jsem ze sebe vyškrábnout prostě nedokážu.

Eloen Syleth - 20. dubna 2018 14:17
Eloen Syleth

Podívám se vytřeštěnýma očima na hobita zda to myslí vážně. Zavrtím hlavou nevěřícně a povzdechnu si. Podívám se zpět na trpaslíka a Candellana.

,No tak to nevím, jaké informace máte o elfkách, ale tady je trochu jiný svět a jiné povahy než jste se asi doslechl'' řeknu nakonec se zamračeným pohledem. Pak mé zamračení zmizí. ,,Nerozčiluj se nad tím to malým hobitkem''

,,Kdy asi dorazí? Mohli bychom co nejdříve začít. Při našem momentálním vybavování mohou mizet další lidi'' řeknu se zamyšlením, zda tomu tak opravdu je.

Eidi - 19. dubna 2018 21:19
Eidi

Místo hostitele se vloží do řeči elfka. Obdivně se podívám na Edmunda. Jestli po svém antré mám být stále simpatičtější já, jakpase ten frajer asi musel představit?
"Jo tam sem si všim akorát tak křoví a pár lidí co se tam odvážily udělat potřebu." Pak se otočím zpět ke Candellanovi. "Ale po hospodách se mimo jiný vypráví že vám tu lidi mizí."

Eloen Syleth - 19. dubna 2018 11:46
Eloen Syleth

Prohlížím si trpaslíka. Jakmile se představil, představila jsem se i já, ale tentokrát už bez podání ruky ,,Eloen Syleth jméno mé a doufám'' podívám se na hobita ,,že mi budete víc sympatický než zde malý skoro skřet'' teď urazím cíleně. Zůstanu stát u stolu a dívám se na hobita, kterého mám chuť zmáčknout do ještě menšího tvaru, než je on sám.

Při této myšlence se jenom pousměji. Při otázce, která je směřována k hostiteli zpozorním.

,,Možná jste si mohl všimnout při cestě pár věcí u lesa''
řeknu a podívám se trpaslíkovi do očí. Ruce si zalomím na hrudi a nechám je tak

Eidi - 18. dubna 2018 19:52
Eidi

Mírně potěšen bardovým výstupem a změnou podávaného občerstvení si vyslechnu Candellanův i Edmundův výstup. Hm elf zloděj to jsem se dostal k pěkné společnosti. Kdybych to uměl, tak se i červenám.
S úsměvem se otočím k našemu hostiteli. "Ano jedna z mích nejlepších vlastností." Pronesu patřičně hrdě. "Koho jsi vybral, toho tu máš. Nebo zde snad nejsme na tvé pozvání?" Nechám chvíli vyset otázku ve vzduchu a pak se rozhodnu trochu přitlačit. "Naše včerejší představení bylo vcelku velkolepé. Vypadáš celkem schopně. Copak tě trápí, že si s tím nedokážeš poradit sám?"

Eidi - 17. dubna 2018 21:42
Eidi

Urážku strážného okázale přehlédnu a nechám se odvést rovnou k mistrovi.
Vejdu hrdě dovnitř, kde jsem okamžitě přivítán ukecaným hobitem. Během jeho představování rychle prohlédnu místnost. Tfujho elfka. Já věděl, že to bude past, prachy předem se nesypou jen tak pro nic za nic, že já blbec do tý arény lez. Mračím se na toho šikmouchýho bubáka. "George" Odpovím ze zdvořilosti hobitovi a pak ukážu na elfku "Ty mě můžeš říkat pane." Nabídnu ji velkoryse.
Přijmu podávanou nádobu a zkoumavě do ní nakouknu. Co to sakra je? To nemůžou podávat pivo jako v civilizovaných končinách. Kopnu do sebe půl poháru, zatímco Edmund začne něco drnkat na loutnu. "Co je todle za kyselej xindl." Zašeptám si pod vousy. A ještě tohohle trochu, proč zrovna tedle děsivej nástroj, copak maj všichni proti dudám? Jak my ten den krásně začal. Teď už se sere všechno co může.
Pak mne napadne způsob jak toho drnkala umlčet. Nedá se nic dělat dám se do toho.
Otočím se k Edmundovi. "A jakpak tebe urazila?" Zeptám se konverzačním tónem v naději, že potřeba mluvit umlčí jeho ruce.

Pán Jeskyně - 8. dubna 2018 19:53
Pán jeskyně Chor Chorel

// Ahoj, dneska si dám už volno - musím se připravit do práce na ráno a ještě zařídit pár věcí. Napíšu opět zítra :-)

Eidi - 6. dubna 2018 18:29
Eidi

Čekal jsem kde co, ale toto opravdu ne. Když se za mnou vyrojí strážci jsem opravdu zmaten. Kde se tu vzaly. Vždyť už jsem aspoň dva dny nepil, To musí být halucinace, nebo elfí čáry, jinak si to nedokážu vysvětlit. A nevím co z toho je horší. Už se chystám skočit vpřed po střelcích, když se ukáže hobit. A jen ho vyslechnu je zase pryč. Ani na odpověď nepočká nezdvořák jeden.
Ještě jednou se zmateně rozhlédnu. "Ajkurvafix." ulevím si z plných plic. Toto by se dít nemělo, no co půjdu zítra do pevnosti. Nakonec jsem ten zatrolený paragraf evidentně našel. S touto myšlenkou bezstarostně pokrčím rameny. Problém je zatím odsunut a já mam palčivější problém před sebou. "A za co tu jako sakra mám do zítra vydržet." Houknu ještě do vyprázdněné chodby, spíš jen ze zvědavosti než že bych čekal odpověď. Ale co dne ještě kus zbývá. Práce je sice nejtěžší cesta jak se dostat k penězům, jenže jinou nevidím. A s touto myšlenkou schovám sekeru a štít a vydám se hledat kovárnu.

Pán Jeskyně - 3. dubna 2018 19:55
Pán jeskyně Chor Chorel

// Ahoj, čekáme na poslední hráčku, až si podá přihlášku a budeme moci začít hrát. Pokud chcete, tak můžeme začít spolu šeptem, abyste se dostali tam, kde vás chci mít na začátku dobrodružství.

1


↑ navigace

Záložková navigace