Kjartan (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Kjartan

Pán Jeskyně:

Skurut

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Svět Kjartan. Skupina na fb Drd - Kjartan.

Klíčová slova:

Fantasy, Kjartan,

Jaké hráče:

Prijmeme 1-2 hrace. Aspon 2x v tydnu byt cinny a reagovat v pripade potreby.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Hranicar, kouzelnik i upirka.. Dokazi spojit sily a najit pravdu o jejich poslani? Cesta plna nebezpeci a na jejim konci zachrana sveta nebo smrt? Nebo je vse jinak?
Hráči: (2/3) Shun, Thoron

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 10 ⇒|

Pán Jeskyně - 13. září 2018 20:35
Pán jeskyně Skurut

Dveře se zavřely právě ve chvíli kdy strážní vystoupali po posledním schodu. Na chvíli se zastavili, a vteřinku naslouchali, ale nic neslyšeli a tak sešli zpět dolů.
Tlareg stál naproti dveřím a zprvu se ani nerozhlédl po místnosti kam vstoupil. Byl rád, že nemusí nic vysvětlovat. Když slyšel kroky směřující pryč od něj, oddechl si a otočil se.
V komnatě byla tma a tak chvíli trvalo než si jeho přivykly. Po chvíli rozeznal obrysy nábytku stojícího podél zdi a pak jeho pohled zaujalo něco uprostřed celé komnaty. Stála tam obří klec. A pak se v ní něco pohlo. Na lidskou bytost to nevypadalo, spíš pták.. křídla..?..
Ano určitě je to pták pomyslel si Tlareg a udělal krok vpřed. Pak druhý. A další. Ocitl se u klec a zíral dovnitř.
Uvnitř sedělo jedno z nejkrásnějších stvožení jaké kdy viděl. Nádherná zlatá barva peří, ušlechtilé a moudré oči, zlaté drápy. Byl to fénix.
Tlateg o nich slyšel, jako většina ostatních. Legendy o zlatých ptácích sídlících na Dračích ostrovech. Ohniví mágové je kdysi přivezli na pevninu a král jednoho vlastnil kdysi.
Tlareg však nikdy netušil kolik je pravdy na zvěstech o jejich kráse. Stál tam díval se na něj. Fénix mu pohled oplácel.
Po tomto setkání se rozhodl vrátit zpět do svého pokoje a konečně si dopřát kvalitní spánek. Zítra je čeká další kus cesty.
Když usínal, myslel na zlaté peří a jeho pronikavý pohled.

Uprostřed teplé noci se ozval chodbou křik..

/hoďte si na štěstí, kdo z vás ho mohl zaslechnout

Tlareg - 21. srpna 2018 13:09
Tlareg

Rozhodne se, že to riskne a pokusí se neslyšně proklouznou za dveře a potichu je zavře. Rozhlédne se po pokoji a poslouchá jestli neuslyší stráže.

Pán Jeskyně - 17. srpna 2018 20:26
Pán jeskyně Skurut

Hraničářova ruka stiskne chladný kov. Nadechne se a stiskne kliku.
Právě v tu chvíli se za ním ozvou kroky mířící nahoru po schodišti. Podle hlasů jsou to nejspíš dva strážní. Tlareg se rozhlédne ale vidí že není kam se schovat. Chvíli přemýšlí, zda prostě počká na elfské strážce a vysvětlí jim, že zabloudil.. nebo rychle vběhne za dveře.. Znovu se podívá na schodiště, a zase na dveře.. A pak se rozhodl.

Tlareg - 31. července 2018 19:31
Tlareg

Tlareg zkusí jestli jsou zamčené. Pokud jsou odemčené pomalu vezme za kliku a otevře je, a pokud jsou zamčené vrátí se k soše a prozkoumá troje dveře jestli z nich nejde hluk. Minimálně oddechování spících lidí.

Pán Jeskyně - 20. července 2018 22:21
Pán jeskyně Skurut

Darian: Hod si na stesti ;)

Pán Jeskyně - 20. července 2018 22:18
Pán jeskyně Skurut

Schodiste bylo narozdil od tech predchozich pomerne uzke a mnohem vice tocite. Schody,i steny okolo byly z sedeho kamene a pusobilo oproti zbytku stare. Nejspis tu vez stala mnohem driv nez ta cast hradu kterou sem Tlareg prisel. Steny nezdobily zadne obrazy ani gobeliny, jen ve vyklemkach tu a tam visely casem znavene rude zavesy.
Take tu bylo o dost chladneji.
Tlareg vybehl v tichosti az nahoru k ochozu. Neodolal a vykoukl ven. Pod nim byl cely zamek, staje, straznice i jezero uprostred zahrady. A za tim vsim se rozkladal husty a tmavy hvozd. Konec v nedohlednu. Obloha byla jasna a na severu se objevily prvni hvezdy.
Vzduch byl svezi a prijemny a byl v nem citit kour z blizkeho staveni, borovicove drevo, maso a koreni..
Tlareg se jeste jednou pokochal pohledem a vratil se dovnitr. Pred nim byly velke dvere s kovanim. Z nejakeho duvodu vypadaly ze se dlouho neotviraly.

// blizsi zkoumani nic neukaze, pokud si je prejes otevrit, navrhni zpusob..

Tlareg - 13. července 2018 15:50
Tlareg

Prohlédl si sochu v brnění, a když si ničeho zvláštního nevšiml, rozhodl se, že se vydá po schodech nahoru.

Pán Jeskyně - 13. července 2018 14:22
Pán jeskyně Skurut

Schody byly celkem siroke a nahoru jich vedlo 24. Kdyz je vsechny vystoupal, ocitl se v pomerne siroke chodbe. Vlevo chodba ustila do dalsiho schodiste, tentokrat do veze. Tlareg si presne vybavil vez, kterou videl pri jejich prijezdu. Asi patnact metru vysoka, s ochozem v horni casti. Nalevo pak chodba koncila tremi zavrenymi dvermi. V rohu stala na podstavci socha v brneni a v ruce trimala kopi.
Zvuky zezdola utichly. Otocil se ke schodisti a presvedcil se, ze ten kdo sel po nich uz nepokracuje dal nahoru.
Mel tedy cas si vse prohlednout.
Kdyz prilozil ucho ke dverim nalevo, nezdalo se, ze by z nich vychazel nejaky zvuk. .

Tlareg - 13. července 2018 14:07
Tlareg

Rozhodl se vydat směrem nahoru a snažil se svými kroky nedělat moc hluku, aby nepřitáhl nežádoucí pozornost.

Pán Jeskyně - 13. července 2018 14:01
Pán jeskyně Skurut

Chodba je vytesana velmi zrucne v kameni. Po obou stranach visi ruzne obrazy. Louce v kovovych drzacich ji dostatecne osvetluji. Po leve strane minul Tlareg nekolik dveri, stejnych jako v jeho pokoji. Zrejme se jedna o dalsi pokoje pro hosty krale.
Vpravo po par metrech narazil na velke masivni dvere, byly vsak zamcene. Chvili se zaposlouchal, avsak zdalo se jakoby hudba vychazela primo ze sten.
Asi po dvaceti metrech se chodba opet rozdeluje. Vlevo pokracovala kdovikam, vpravo vsak byla zakoncena schodistem. Zezdola vychazely hlasy a smich. Nahore, jak se zdalo, panoval klid.
Tlareg chvili premyslel, zda se nema vratit, ale byli tu preci hosty s tak po chvili pokracoval dale. Kdyz se otocil ke schodum, zaslechl kroky. Nekdo zezdola sel smerem k nemu..

Darian spal v pohodlnem kresle s operkami potazenymi cervenym brokatem. Svicka na stole tise horela a za oknem bylo slyset drobne bubnovani kapek.

Darian - 9. července 2018 10:18
Darian

Darian, si nalil další pohár vína. Sedl si do křesla a přemýšlel nad sledem událostí posledních dní. Postupně se mu však začali klížit oči, až přemýšlení odložil a šel jsi nakonec lehnout.

Tlareg - 1. července 2018 12:07
Tlareg

Tlareg se rozhodl, že se vydá cestou vpravo a snaží se poslouchat jestli se hlasitost lyry zvyšuje a nebo se ztrácí. Dává si pozor, aby nedělal moc hluku a snaží se koukat po okolí jestli něco nezahlédne.

Pán Jeskyně - 1. července 2018 11:22
Pán jeskyně Skurut

Tlareg vyšel ven ze svého pokoje a zavřel za sebou v tichosti dveře. Rozhlédl se kolem sebe a přemýšlel, kudy se vydá. Mohl se vrátit cestou vlevo odkud přišli a zkusit otevřít některé ze dveří, které minuli, nebo se mohl vydat cestou vpravo. Chodba se mírně stáčela, takže její konec nebyl vidět.
Když se chvíli zaposlouchal, slyšel jakoby zvuk z hudebního nástroje, možná lyra.. ale nedokázal určit odkud to jde..

Darian prošel téměř všechny svazky a zdálo se, že jsou zde pouze odpočinkové knihy a pojednání o lesní říši a pověstech kolem.
Zdálo se, že na chodbě zaslechl velmi slabě zabouchnutí dveří..

Lareth na nic nečekala a po dlouhé a horké sprše se natáhla na postel. Neočekávala žádné nepříjemnosti a tak si mohla dovolit usnout..

Tlareg - 7. června 2018 12:31
Tlareg

Sice byl trochu znaven, ale rozhodl se, že se ještě projde s Falkem po sídle přibližně na hodinu.

Pán Jeskyně - 4. června 2018 17:25
Pán jeskyně Skurut

Vsichni clenove vypravy se dosyta najedli. Byli sice na ceste jen kratce, ale pravdepodobne bylo tohle jedno z poslednich pohosteni, nez dojdou do Kaarthosu. Stejne tak i postel a perina.
Kdyz uz se do nich vice neveslo, dopili sve pohary s vynikajicim rybizovym vinem a zvedli se od stolu. Darian si nezapomnel dolit pohar do plna a vzal si ho sebou. Jeden ze slouzicich elfu je pobidl aby ho nasledovali.
Prosli dvermi napravo od trunu a ocitli v dalsi velke sini. Dominantou byla velka lazen uprostred s velmi teplou vodou. Vsude okolo byly ruzne sochy valecniku, kralu i ruznych zvlastnich stvoreni.
Pokracovali dale a zasli do dlouhe chodby, ktera se mirne stacela doleva. Asi uprostred se elf zastavil a otevrel 4 dvere, po dvou na kazde strane.
"Zde jsou vase pokoje, mely by vam plne postacovat."
Tlareg se na nej podival a nebyl si jist zda v tom nezachytil jistou nadrazenost, jakoby je chtel ubytovat nekde ve stajich, protoze by jim to melo stacit. Lareth ocividne napadlo to same. Nebylo zadnym tajemstvim, ze elfove se citili nadrazeni oproti ostatnim rasam a sami to davali najevo. Jejich dlouhovekost, preciznost pro vse co delali i jejich zdatne umeni je k tomu i tak trochu opravnovalo.
Nicmene kdyz vesli kazdy do sve mistnosti, nikoho by nenapadlo to co pred chvili. Krasne a utulne zarizeny pokoj s velkou posteli s kupoli, brokatove zavesy a stul na nemz spocivala misa ovoce ruznych tvaru i barev.
Kazdy pokoj mel pak svou vlastni koupelnu se vsim potrebnym.
"Rano vas vzbudim k snidani." a s temi slovy se rozloucil.
Lareth si doprala dlouhou sprchu a premyslela o Iris. Nechala ji venku, jestrabice se o sebe jiste postara a pocka na ni zitra.
Tlareg se posadil na postel a Falko vedle ulehl. Darian si chvili listoval mezi knihami v male knihovnicce vedle postele a popijel sladke vino.
Nakonec to vypadalo na prijemnou navstevu v elfi risi..

Pán Jeskyně - 22. května 2018 08:56
Pán jeskyně Skurut

"Hmmm.... Zajimave. Vskutku." podfoukl si kral pro sebe.
Pak znicehonic velmi rychle vstal a udelal nekolik kroku k nasim dobrodruhum.
Obesel Dariana a zastavil se pred Lareth.
"Myslim, ze jeste nevite vse.." rekl opet tichym hlasem,snad vic pro sebe nez pro ostatni.
Mezitim se vratil jeden ze strazcu dvermi kudy odvedli Violu a za nim tlapkal Falko. Sel sam, Tlarega napadlo ze tedy zrejme divce nyni nehrozilo zadne nebezpeci. Verny chrt vedel kde je a presvedcil se ze je v bezpeci. Pak se mohl vratit. Jakoby snad i pokyval k Tlaregovi aby byl v klidu.
Aristolsky hranicar nepochyboval o jeho vyjimecnosti. Pevne veril ze to neni jen vycvikem, ale musi zde pusobit neco vic..
Z jeho myslenek ho vytrhlo kralovo zatleskani.
Dvakrat se ozvalo "klap klap" a otevrely se dvoje dvere. Z nich vychazeli sluzebni s tacy a podnosy plnych jidla.
"Nyni spolecne povecerime." rekl kral a zaujal misto v cele dlouheho stolu.
Po prave strane pak sedela rada elfu, zrejme tech dulezitejsich u dvora, a po leve nase skupinka dobrodruhu.
Ostych byl tatam a vsichni se pustili do jidla.
Po veceri sklidili ze stolu a prisli s nastroji. K hudbe a vinu si povidali o jejich ceste i dalsich zajimavostech.
Pak se kral omluvil v dulezite zalezitosti a ponechal je v sini. Predtim jeste naridil jednomu ze sluzebniku aby se o ne postaral a doprovodil je pak do komnat ke spanku.

Tlareg - 15. května 2018 17:03
Tlareg

Využil chvilky ticha, aby vstřebal, že Lareth je upírka, a potom klidným hlasem začal mluvit. "Vaše veličentsvo poznal jste správně, že jsem hraničář, ale mé znalosti přírody ještě nejsou tak bohaté. Vyrůstal jsem celý v život v Aristolu a několikrát jsem dorazil i na kraj Vaší říše. Sice mám teoretické znalosti spousty různých rostlin, ale pokud nerostou v okolí Aristolu měl bych je možná problém poznat na léčivé masti a to je jeden z důvodů proč jsem se k této výpravě přidal, abych se podíval do světa a rostliny o kterých jsem četl v knížkách poznal i na vlastní oči." Na chvíli se odmlčel a zadíval se směrem kudy odešla Viola s Falkem. "Mým dalším důvodem je, abych jim v lesích mimo cesty pomohl najít cestu dál." Lehce se uklonil Teruwinovy, a pak dál sledoval kde zmizela Viola.

//Jelikož nikdo nezareagoval na Falka, tak předpokládám, že je s Violou.

Darian - 15. května 2018 09:42
Darian

Darian zaregistroval, že král mluví k němu, přestal chytat lelky v okolí a zadíval se na Teruwina. "Vážený vládče Teruwine, je mi ctí, že mě považujete za mága, žel umím jen pár pouťových triků a k řádné magii jsem se ještě nikdy nedostal. Vlastně je to teď trochu i cíl naší cesty." Chvíli se odmlčel, podíval se na ostatní a po krátké pauze pokračoval... "Jistě tušíte, že nemáme příbuzné v Kaarthosu. Ve skutečnosti cestujeme na ostrov Eolis najít mé rodiče a zjistit můj původ. Doufali jsme, že v Kaarthosu najmeme loď, která nás tam dostane. Prý tam máme mnohem větší šanci najít volnou loď než v Zharosu" Darian se rozhlédl po sálu, aby svým slovům dodal váhu. "No a proč jsme se kvůli tomu dali dohromady? Sám vlastně taky nevím, setkali jsme se teprve nedávno v Aristolu, nikoho z nich pořádně neznám, ale padli jsme si do noty. Přesvědčili mě, že můj původ je důležitější než se zdá a že se mu musím jednou pro vždy postavit a čelit pravdě. Kromě toho si myslím, že každý má za touto cestou vlastní skryté zájmy, které si chce naplnit a všem se nám hodí společnost pro bezpečnější cestování." Jakmile skončil s proslovem, zadíval se na ostatní, jeslti k tomu mají co dodat....

Pán Jeskyně - 9. května 2018 09:55
Pán jeskyně Skurut

Kral pobavene sledoval jakousi starost, nebo zajem, ktery skupinka projevila o divku a jeji osud.
Trvalo par vterin, behem kterych nikdo nepromluvil, nez se slova ujal Arneas.
"Byli jsme se podivat na kralovskem jarmarku v Aristolu, a nyni jdeme za pribuznymi do Kaarthosu. Nechteli jsme vas zde nijak vyrusit, cesta nas zavedla az k vasemu hvozdu a mysleli jsme ze si tudy zkratime cestu. Velmi se omlouvame krali hvozdu." mluvil a pritom se asi dvakrat uklonil, coz nekteri po nem zopakovali a cele to pusobilo trosku komicky..
Kral sedel nehnute a s nepredstiranym zajmem si vsechny prohlizel.
"Za pribuznymi? A to koho?" zeptal se, prehodil si ladne nohu pres nohu a aniz by ocekaval odpoved, pokracoval.
"Hranicar, ze stredozeme, a ty z jsi z jihu, ze? A pak tu mame maga..oo ano.. citim magii ktera te obklopuje.." rekl a dival se ba Dariana..
"..a k tomu sebou tahate upirku..velmi zajimava skupinka.. Inu, povezte tedy, za kterymi pribuznymi jdete?" zeptal se s nepatrnym zableskem v ocich.
Vedel ze lzou. Vsak co ted rict..? Arneas se chystal uz neco vymyslet,ale Kral ho zvednutim ruky zastavil.
"Chci to slyset od maga."

Tlareg - 27. dubna 2018 11:51
Tlareg

Když se stráže přiblížili k Viole. Falko na ně zavrčel, a když ji začali odvádět, Falko přiběhl k Viole a šel vedle ní.

1 2 3 4 ... 10 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace