Kjartan (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Kjartan

Pán Jeskyně:

Skurut

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Svět Kjartan. Skupina na fb Drd - Kjartan.

Klíčová slova:

Fantasy, Kjartan,

Jaké hráče:

Prijmeme 1-2 hrace. Aspon 2x v tydnu byt cinny a reagovat v pripade potreby.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Hranicar, kouzelnik i upirka.. Dokazi spojit sily a najit pravdu o jejich poslani? Cesta plna nebezpeci a na jejim konci zachrana sveta nebo smrt? Nebo je vse jinak?
Hráči: (2/3) Shun, Thoron

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 10 ⇒|

Tlareg - 13. července 2018 15:50
Tlareg

Prohlédl si sochu v brnění, a když si ničeho zvláštního nevšiml, rozhodl se, že se vydá po schodech nahoru.

Pán Jeskyně - 13. července 2018 14:22
Pán jeskyně Skurut

Schody byly celkem siroke a nahoru jich vedlo 24. Kdyz je vsechny vystoupal, ocitl se v pomerne siroke chodbe. Vlevo chodba ustila do dalsiho schodiste, tentokrat do veze. Tlareg si presne vybavil vez, kterou videl pri jejich prijezdu. Asi patnact metru vysoka, s ochozem v horni casti. Nalevo pak chodba koncila tremi zavrenymi dvermi. V rohu stala na podstavci socha v brneni a v ruce trimala kopi.
Zvuky zezdola utichly. Otocil se ke schodisti a presvedcil se, ze ten kdo sel po nich uz nepokracuje dal nahoru.
Mel tedy cas si vse prohlednout.
Kdyz prilozil ucho ke dverim nalevo, nezdalo se, ze by z nich vychazel nejaky zvuk. .

Tlareg - 13. července 2018 14:07
Tlareg

Rozhodl se vydat směrem nahoru a snažil se svými kroky nedělat moc hluku, aby nepřitáhl nežádoucí pozornost.

Pán Jeskyně - 13. července 2018 14:01
Pán jeskyně Skurut

Chodba je vytesana velmi zrucne v kameni. Po obou stranach visi ruzne obrazy. Louce v kovovych drzacich ji dostatecne osvetluji. Po leve strane minul Tlareg nekolik dveri, stejnych jako v jeho pokoji. Zrejme se jedna o dalsi pokoje pro hosty krale.
Vpravo po par metrech narazil na velke masivni dvere, byly vsak zamcene. Chvili se zaposlouchal, avsak zdalo se jakoby hudba vychazela primo ze sten.
Asi po dvaceti metrech se chodba opet rozdeluje. Vlevo pokracovala kdovikam, vpravo vsak byla zakoncena schodistem. Zezdola vychazely hlasy a smich. Nahore, jak se zdalo, panoval klid.
Tlareg chvili premyslel, zda se nema vratit, ale byli tu preci hosty s tak po chvili pokracoval dale. Kdyz se otocil ke schodum, zaslechl kroky. Nekdo zezdola sel smerem k nemu..

Darian spal v pohodlnem kresle s operkami potazenymi cervenym brokatem. Svicka na stole tise horela a za oknem bylo slyset drobne bubnovani kapek.

Darian - 9. července 2018 10:18
Darian

Darian, si nalil další pohár vína. Sedl si do křesla a přemýšlel nad sledem událostí posledních dní. Postupně se mu však začali klížit oči, až přemýšlení odložil a šel jsi nakonec lehnout.

Tlareg - 1. července 2018 12:07
Tlareg

Tlareg se rozhodl, že se vydá cestou vpravo a snaží se poslouchat jestli se hlasitost lyry zvyšuje a nebo se ztrácí. Dává si pozor, aby nedělal moc hluku a snaží se koukat po okolí jestli něco nezahlédne.

Pán Jeskyně - 1. července 2018 11:22
Pán jeskyně Skurut

Tlareg vyšel ven ze svého pokoje a zavřel za sebou v tichosti dveře. Rozhlédl se kolem sebe a přemýšlel, kudy se vydá. Mohl se vrátit cestou vlevo odkud přišli a zkusit otevřít některé ze dveří, které minuli, nebo se mohl vydat cestou vpravo. Chodba se mírně stáčela, takže její konec nebyl vidět.
Když se chvíli zaposlouchal, slyšel jakoby zvuk z hudebního nástroje, možná lyra.. ale nedokázal určit odkud to jde..

Darian prošel téměř všechny svazky a zdálo se, že jsou zde pouze odpočinkové knihy a pojednání o lesní říši a pověstech kolem.
Zdálo se, že na chodbě zaslechl velmi slabě zabouchnutí dveří..

Lareth na nic nečekala a po dlouhé a horké sprše se natáhla na postel. Neočekávala žádné nepříjemnosti a tak si mohla dovolit usnout..

Tlareg - 7. června 2018 12:31
Tlareg

Sice byl trochu znaven, ale rozhodl se, že se ještě projde s Falkem po sídle přibližně na hodinu.

Pán Jeskyně - 4. června 2018 17:25
Pán jeskyně Skurut

Vsichni clenove vypravy se dosyta najedli. Byli sice na ceste jen kratce, ale pravdepodobne bylo tohle jedno z poslednich pohosteni, nez dojdou do Kaarthosu. Stejne tak i postel a perina.
Kdyz uz se do nich vice neveslo, dopili sve pohary s vynikajicim rybizovym vinem a zvedli se od stolu. Darian si nezapomnel dolit pohar do plna a vzal si ho sebou. Jeden ze slouzicich elfu je pobidl aby ho nasledovali.
Prosli dvermi napravo od trunu a ocitli v dalsi velke sini. Dominantou byla velka lazen uprostred s velmi teplou vodou. Vsude okolo byly ruzne sochy valecniku, kralu i ruznych zvlastnich stvoreni.
Pokracovali dale a zasli do dlouhe chodby, ktera se mirne stacela doleva. Asi uprostred se elf zastavil a otevrel 4 dvere, po dvou na kazde strane.
"Zde jsou vase pokoje, mely by vam plne postacovat."
Tlareg se na nej podival a nebyl si jist zda v tom nezachytil jistou nadrazenost, jakoby je chtel ubytovat nekde ve stajich, protoze by jim to melo stacit. Lareth ocividne napadlo to same. Nebylo zadnym tajemstvim, ze elfove se citili nadrazeni oproti ostatnim rasam a sami to davali najevo. Jejich dlouhovekost, preciznost pro vse co delali i jejich zdatne umeni je k tomu i tak trochu opravnovalo.
Nicmene kdyz vesli kazdy do sve mistnosti, nikoho by nenapadlo to co pred chvili. Krasne a utulne zarizeny pokoj s velkou posteli s kupoli, brokatove zavesy a stul na nemz spocivala misa ovoce ruznych tvaru i barev.
Kazdy pokoj mel pak svou vlastni koupelnu se vsim potrebnym.
"Rano vas vzbudim k snidani." a s temi slovy se rozloucil.
Lareth si doprala dlouhou sprchu a premyslela o Iris. Nechala ji venku, jestrabice se o sebe jiste postara a pocka na ni zitra.
Tlareg se posadil na postel a Falko vedle ulehl. Darian si chvili listoval mezi knihami v male knihovnicce vedle postele a popijel sladke vino.
Nakonec to vypadalo na prijemnou navstevu v elfi risi..

Pán Jeskyně - 22. května 2018 08:56
Pán jeskyně Skurut

"Hmmm.... Zajimave. Vskutku." podfoukl si kral pro sebe.
Pak znicehonic velmi rychle vstal a udelal nekolik kroku k nasim dobrodruhum.
Obesel Dariana a zastavil se pred Lareth.
"Myslim, ze jeste nevite vse.." rekl opet tichym hlasem,snad vic pro sebe nez pro ostatni.
Mezitim se vratil jeden ze strazcu dvermi kudy odvedli Violu a za nim tlapkal Falko. Sel sam, Tlarega napadlo ze tedy zrejme divce nyni nehrozilo zadne nebezpeci. Verny chrt vedel kde je a presvedcil se ze je v bezpeci. Pak se mohl vratit. Jakoby snad i pokyval k Tlaregovi aby byl v klidu.
Aristolsky hranicar nepochyboval o jeho vyjimecnosti. Pevne veril ze to neni jen vycvikem, ale musi zde pusobit neco vic..
Z jeho myslenek ho vytrhlo kralovo zatleskani.
Dvakrat se ozvalo "klap klap" a otevrely se dvoje dvere. Z nich vychazeli sluzebni s tacy a podnosy plnych jidla.
"Nyni spolecne povecerime." rekl kral a zaujal misto v cele dlouheho stolu.
Po prave strane pak sedela rada elfu, zrejme tech dulezitejsich u dvora, a po leve nase skupinka dobrodruhu.
Ostych byl tatam a vsichni se pustili do jidla.
Po veceri sklidili ze stolu a prisli s nastroji. K hudbe a vinu si povidali o jejich ceste i dalsich zajimavostech.
Pak se kral omluvil v dulezite zalezitosti a ponechal je v sini. Predtim jeste naridil jednomu ze sluzebniku aby se o ne postaral a doprovodil je pak do komnat ke spanku.

Tlareg - 15. května 2018 17:03
Tlareg

Využil chvilky ticha, aby vstřebal, že Lareth je upírka, a potom klidným hlasem začal mluvit. "Vaše veličentsvo poznal jste správně, že jsem hraničář, ale mé znalosti přírody ještě nejsou tak bohaté. Vyrůstal jsem celý v život v Aristolu a několikrát jsem dorazil i na kraj Vaší říše. Sice mám teoretické znalosti spousty různých rostlin, ale pokud nerostou v okolí Aristolu měl bych je možná problém poznat na léčivé masti a to je jeden z důvodů proč jsem se k této výpravě přidal, abych se podíval do světa a rostliny o kterých jsem četl v knížkách poznal i na vlastní oči." Na chvíli se odmlčel a zadíval se směrem kudy odešla Viola s Falkem. "Mým dalším důvodem je, abych jim v lesích mimo cesty pomohl najít cestu dál." Lehce se uklonil Teruwinovy, a pak dál sledoval kde zmizela Viola.

//Jelikož nikdo nezareagoval na Falka, tak předpokládám, že je s Violou.

Darian - 15. května 2018 09:42
Darian

Darian zaregistroval, že král mluví k němu, přestal chytat lelky v okolí a zadíval se na Teruwina. "Vážený vládče Teruwine, je mi ctí, že mě považujete za mága, žel umím jen pár pouťových triků a k řádné magii jsem se ještě nikdy nedostal. Vlastně je to teď trochu i cíl naší cesty." Chvíli se odmlčel, podíval se na ostatní a po krátké pauze pokračoval... "Jistě tušíte, že nemáme příbuzné v Kaarthosu. Ve skutečnosti cestujeme na ostrov Eolis najít mé rodiče a zjistit můj původ. Doufali jsme, že v Kaarthosu najmeme loď, která nás tam dostane. Prý tam máme mnohem větší šanci najít volnou loď než v Zharosu" Darian se rozhlédl po sálu, aby svým slovům dodal váhu. "No a proč jsme se kvůli tomu dali dohromady? Sám vlastně taky nevím, setkali jsme se teprve nedávno v Aristolu, nikoho z nich pořádně neznám, ale padli jsme si do noty. Přesvědčili mě, že můj původ je důležitější než se zdá a že se mu musím jednou pro vždy postavit a čelit pravdě. Kromě toho si myslím, že každý má za touto cestou vlastní skryté zájmy, které si chce naplnit a všem se nám hodí společnost pro bezpečnější cestování." Jakmile skončil s proslovem, zadíval se na ostatní, jeslti k tomu mají co dodat....

Pán Jeskyně - 9. května 2018 09:55
Pán jeskyně Skurut

Kral pobavene sledoval jakousi starost, nebo zajem, ktery skupinka projevila o divku a jeji osud.
Trvalo par vterin, behem kterych nikdo nepromluvil, nez se slova ujal Arneas.
"Byli jsme se podivat na kralovskem jarmarku v Aristolu, a nyni jdeme za pribuznymi do Kaarthosu. Nechteli jsme vas zde nijak vyrusit, cesta nas zavedla az k vasemu hvozdu a mysleli jsme ze si tudy zkratime cestu. Velmi se omlouvame krali hvozdu." mluvil a pritom se asi dvakrat uklonil, coz nekteri po nem zopakovali a cele to pusobilo trosku komicky..
Kral sedel nehnute a s nepredstiranym zajmem si vsechny prohlizel.
"Za pribuznymi? A to koho?" zeptal se, prehodil si ladne nohu pres nohu a aniz by ocekaval odpoved, pokracoval.
"Hranicar, ze stredozeme, a ty z jsi z jihu, ze? A pak tu mame maga..oo ano.. citim magii ktera te obklopuje.." rekl a dival se ba Dariana..
"..a k tomu sebou tahate upirku..velmi zajimava skupinka.. Inu, povezte tedy, za kterymi pribuznymi jdete?" zeptal se s nepatrnym zableskem v ocich.
Vedel ze lzou. Vsak co ted rict..? Arneas se chystal uz neco vymyslet,ale Kral ho zvednutim ruky zastavil.
"Chci to slyset od maga."

Tlareg - 27. dubna 2018 11:51
Tlareg

Když se stráže přiblížili k Viole. Falko na ně zavrčel, a když ji začali odvádět, Falko přiběhl k Viole a šel vedle ní.

Pán Jeskyně - 25. dubna 2018 13:16
Pán jeskyně Skurut

Straze pred nimi otevreli velke drevene dvere zdobene rytinami zvirat i rostlin. Arawan vesel jako prvni a pote vsichni ostatni.
Ocitli ve velke sini ktere dominoval dlouhy stul a za nim vyvysene podium s trunem. Na nem sedel velmi pohledny muz, dlouhe kastanove vlasy a cernozlata roba podtrhovaly jeho dustojnost i krasu. Z mistnosti vedlo nekolikero dveri a u kazdych stala dvojice straznych. Vsichni byli odeni do zelenych elfskych tunik a ozbrojeni kratkym mecem. Elfske cepele.
Mistnost byla opravdu nadherna, plna ruznych obrazu a fresek, zachycujicich vetsinou dulezite momenty v historii. Lustry byly z parozi.
Arawan je dovedl az pred trun a uklonil se. Navstevnici ucinili totez.
"Vitejte v mem sidle. Jsem kral teto rise. Me jmeno je Teruwin." rekl melodickym a klidnym hlasem. Pak jim rukou pokynul aby se predstavili.
Arneas udelal krok vpred a predstavil sebe i sve spolecniky.
"Vidim ze jste nasli mou malou ulicnici. Dekuji." rekl a dival se na mladou divku.
"Dovedte ji za matkou. Jiste se ji uz styskalo." rekl a ihned prikrocili dva strazci.
Viola se podivala na Falka a Tlarega a usmala se. Tlareg by na pul prisahal ze v tom zachytil smutek. Nicmene vsak sla s nimi. Nemohl ji ted nenechat jit ale rekl si ze prijde na to o co tady jde.
"A nyni povezte, kam mate namireno a co hledate v mem lese?"

Tlareg - 24. dubna 2018 16:37
Tlareg

Sesedl z koně, pomohl Viale z koně a nechal ji chytnout Falkův obojek a vydal se za Arawanem. Během cesty se snažil nenápadně vnímat kudy jdou a kolik je tam přibližně stráží.

Pán Jeskyně - 24. dubna 2018 09:45
Pán jeskyně Skurut

Lareth udelala maly pulkrok bliz k elfovi. Ted by stacil jen jediny pohyb a kovova cepel by se mihla vzduchem.
Upirka ovsem vyckavala. Ne, ze by ji zalezelo na nejakem elfovi z temnyho hvozdu, ale zrejme si take uvedomovala nasledky. A ze stejneho duvodu jako ji nezalezelo na elfovi, ji pravdepodobne stejne tak byla ta divka taky ukradena. Mozna.
"Ta holka neni vase starost." odbyl ho elf, pak po male odmlce dodal:
"Ale fajn, at jde s tebou. Stejne jdeme vsichni na to same misto ne? Jen kral muze rozhodnout co s vama dal."
Divka se prilis vratit nechtela, ale sama by se asi daleko nedostala. A mozna mela jakysi pocit bezpeci kdyz ji Tlareg polozil ruku na rameno. A jeste Falko. Ten stale byl vedle ni a nehnul se.
Kdyz dosli zpet na cestu, Arneas si trochu oddychl. Podival se na Tlarega a pak jeho pohled spocinul na Lareth. Vedel ze ji napadlo vyresit situaci po svem, a byl rad ze to neudelala.
Vsichni naskocili zpet na kone, Tlareg pomohl divce k nemu do sedla.
Pak vyrazili. Podle toho co vedeli a slyseli ted, byl sidlo krale Teruwina asi hodinu jizdy odtud.
Cestou toho moc nenamluvili. Arneas jim stacil spitnout at si nechaji pro sebe jejich skutecny cil cesty.

Po necele hodine se zacal les mirne menit. Dzungle stromu a krovisek dostala jakysi rad a po chvili se zmenila v dlouhe stromoradi ktere je dovedlo az k velke kamenne brane, nebo spise oblouku. Za nim bylo sidlo temnych elfu. Stavby byly na zemi i ve stromech, spojene lanovymi mosty. Uprostred vseho byla nejvetsi stavba. Budova se tycila od zeme az do vyse korun stromu a primo na ne navazovala. Vlastne sama stavba pripominala vzdalene kosaty strom. Sidlo krale Teruwina. Tam sesedli z kone. Hned pribehli dva muzi a ujali se jich.
Ze dveri vysel vysoky elf v tmave zelenem satu se zlatym vysivanim.
"Jsem Arawan. Vitejte." rekl, a na prvni pohled pusobil vlidneji nez strazci kteri je sem dovedli.
"Nebojte se. Vasi kone dostanou najist a napit. A vy vlastne taky. Nasledujte me."

Tlareg - 20. dubna 2018 21:36
Tlareg

Všiml si co Lareth naznačila. "Co chcete po té dívce? Je totiž pod mojí ochranou a rozhodně ji nevydám vám, ale dovezu ji do bezpečí." Tváří se, že to myslí velice vážně. Doufám, že nevyvolám válku s elfy. Pomyslel si. Dívá se na toho elfa a je ostražitý, kdyby na něj chtěl zaútočit.

Pán Jeskyně - 20. dubna 2018 07:35
Pán jeskyně Skurut

Mezi stromy zapraskalo par vetvi a za okamzik se zpod ohnute vrby objevila Lareth. Hned za ni vykrocil jeden z elfu.
Lareth jeste stihla Tlarega upozornit nenapadne ze neni sama.
"Kde je ta divka?" bez servitek zaburacel elf.
Lareth stala asi dva kroky za nim, naslapla nohou vlevo tak, aby ji Tlareg videl a ruku polozila na dyku. Pokynutim hlavy polozila jasnou otazku. Jedno prikyvnuti a ostri jeji cepele by protalo jeho tepnu..
"Kde je ta divka? Je dulezite aby jsme ji dovedli zpet ke krali." zeptal se znovu. Tentokrat to znelo jako zadost spis nez hrozba.

Tlareg - 18. dubna 2018 10:14
Tlareg

Zaslechl jak Lareth volá jeho jméno. "Zůstaň tu s Falkem. Falko hlídej. Já půjdu za svými přáteli." Vezme to menší oklikou a jde směrem, kde slyšel Lareth. "Tady jsem." zavolá a jde dál směrem odkud slyšel Lareth.

1 2 3 4 ... 10 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace