Kouzelnický Orient Expres Sp. (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Kouzelnický Orient Expres Sp.

Pán Jeskyně:

l.i.c.h.

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Kouzelnický Orient Expres Speciál
Z nástupiště 7 a ½ na nádraží King’s Cross pravidelně odjíždí Kouzelnický Orient Expres – jeden ze čtyř Kouzelnických Evropských dálkových vlaků, směrem na kontinent, kde projíždí čistě kouzelnickými vesnicemi a končí v Istanbulu – bývalém srdci Východřímské říše. A teď, mezi Vánocemi a Novým rokem z Londýna vyjíždí Kouzelnický Orient Express speciál. Vlak se speciálním programem pro pasažéry a několikahodinovou poznávací zastávkou v každé stanici. Pro Britské kouzelníky a čarodějky se tak jedná jedinečná možnost poznat život svých druhů na Starém kontinentu.

Klíčová slova:

Harry Potter, Orient Expres, Kig's Cross, 7 a 1/2, Vlak

Jaké hráče:

Jsem ochotný to zkusit s kýmkoliv. Ideální tempo jednou týdně.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (6/6) Grandine, Kenzie, Kirito, Mizore, Neera, Tinamar

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ⇒|

Williem Morgan - 26. dubna 2019 16:42
Williem Morgan

/.

Pán Jeskyně - 29. března 2019 22:24
Pán jeskyně l.i.c.h.

Heather Yasiński 29. března 2019 00:28
No ono jde i o to, že i jim se to nezdá, víš...

Heather Yasiński - 29. března 2019 00:28
Heather Yasiński

//A co přesně se Ti na tom nezdá? Přece jsi nečekal, že by snad hráči reagovali podle nějakého předem připraveného scénáře? :-D

Pán Jeskyně - 22. března 2019 21:09
Pán jeskyně l.i.c.h.

// Lidi, mám pocit, že to úplně nejde jak jsme si představovali. Mám tedy návrh. Můžeme to zkusit zresetovat a rozjet znovu, anebo to zrušit úplně.

Heather Yasiński - 22. března 2019 00:34
Heather Yasiński

Heather se chystala znovu aktivovat kruh, protože usoudila, že tenhle požadavek toho trochu namyšleného mladíka je vcelku opodstatněný.
V tu chvíli se však za jejími zády ozval cizí hlas. Dívka sebou škubla. Odtrhla pohled od mrtvoly a pohlédla na očividně dostatečně živého muže, který právě přišel. Ten pohled není k zahození, pomyslela si s pousmáním. Jen ty brýle na nose v ní vyvolávaly nepříjemný pocit. Ráda viděla lidem do očí. A nerada viděla, když si je někdo zakrývá uvnitř místnosti.
"Divné je například to, že ten... ta věc nijak nereaguje a neposkytuje žádné energetické informace," vrátila se k Williemově poznámce. "Dost možná je tu jen..." usmála se. "Nepřijde vám zvláštní, že hned zkraje zábavné cesty se tu objevují mrtvoly?" nadhodila.

Casey Rebbeca Ashwood - 13. března 2019 21:32
Casey Rebbeca Ashwood

Udrží pozornost jenom prvních pár slov, pak se jí mechanicky naučený projev vlakové pracovnice slije v uších do jednoho neurčitého bezvýznamného bzučení.
Sklopí pohled zpátky k pergamenu, otře špičku brku a odloží ho na stolek pod oknem. Z pouzdra u boku vyndá hůlku a několikrát s ní tiše mávne nad pergamenem, jak odstraňuje drobné kaňky.
Jako by skoro zapomněla na přítomnost ostatních lidí v kupé... Dokud prudce nezvedne hlavu a se zmateně svraštěným obočím se znova zahledí na Meredith.
„Vy tady máte kouzelné tvory? Ve vlaku?“ zeptá se tónem, ze kterého jen těžko odlišit, zda je to upřímné zaujetí nebo potřeba ujistit se, že neslyšela špatně. Zároveň se ale rovnou vyhoupne na nohy, rychlým pohybem si poupraví šaty a přehodí pár pramenů vlasů s korálky a peříčky na druhou stranu, jak se vlastně už chystá vyrazit.

Zoe Adams - 3. března 2019 18:52
Zoe Adams

Zoe si již notnou chvíli opakovala základní francouzské fráze. I když jí čekala cesta takřka po celém světě, na první zastávku se těšila ze všeho nejvíc. Z jejího snění jí z ničeho nic vytrhlo škubnutí a následný polokotrmelec. "Au," postěžuje si sama pro sebe. Šramotu, který vzdáleně zaslechla z uličky nevěnovala přílišnou pozornost. Když si znovu sedne na své místo, tíživé ticho panující v jejím kupé jí donutí sáhnout si do svého cestovního pláště a vytáhnout hůlku a malý váček obsahující nemalý počet zlatých mincí - galeonů. "Tak jo, je na čase se tu porozhlédnout. Samota ti už vážně leze na mozek, když si povídáš sama se sebou," zamručí Zoe nahlas. Nic netušíc otevře dveře svého kupé a vyjde ven na chodbičku. Rozhlédne se vpravo i vlevo, a poté se vydá doprava. Díky své roztržitosti, kdy téměř zmeškala odjezd vlaku úplně zapomněla, v jakém vagonu se vlastně nachází.

Williem Morgan - 28. února 2019 10:19
Williem Morgan

Zvuk cizího mužského hlasu mě překvapí, ale pokusím se to na sobě nedat dát najevo. Rychle spustím barieru, aby jí nový příchozí nedopatřením neprošel a nenapáchal škody. Jeho chování není zrovna vybrané. Ovšem je přímé a možná bude i upřímné.
Poslouchám se ho nezájmem, pomalu se otočím ve směru hlasu. Ukloním se na pozdrav. „Dobrý den přeji mé jméno, je William. Co bych pro vás mohl udělat?“ Lehce se na něj usměji a na další otázku pokrčím rameny „bohužel zatím nic moc jsme nezjistili.“ Poslední věta mě zarazí a na chvilku ztuhnu. Poté se otočím k té věci na stole. Opatrně nahmátnu tu látku, co tu věc zakrývá. Opatrně jí stáhnu. Pak pomalu opět promluvím. „Vidíte nějaké vážné zranění.“ Otážu se opatrně a dosti pomalu.
Chvilku mlčím a pak se začnu maličko usmívat. „Vám na tom nepřipadá nic divného? Tak si začínám myslet …. Ale to je jedno.“ Ale dál to nerozvádím.

Pán Jeskyně - 26. února 2019 22:51
Pán jeskyně l.i.c.h.

Elis, Freddie, Casey:

Než se Elis dostane k odpovědi, objeví se ve dveřích kupé další člověk. Tentokrát je to ale zaměstnanec Expresu. Nebo lépe řečeno, zaměstnankyně. Její splývavý společenský hábit ladí s vybavením kupé – je tmavě modrý se spoustou bohatého, zlatého vyšívání. Může jí být okolo třiceti a na tváři už má lehce ztuhlý úsměv.
„Dobrý den,“ začne přátelsky. „Jmenuji se Meredith, a ráda bych vás jménem Kouzelnických železnic pozvala do našeho zábavního vozu, kde se můžete zpříjemnit cestu shlédnutím některých z našich představení,“ její hlas má ten samý tón člověka, který už tyhle věty umí perfektně nazpaměť, několikrát už to zopakoval, a ještě několik desítek zopakování má před sebou.
„Za deset minut začíná Mini cirkus kouzelných zvířat. Během představení si můžete dát něco malého k zakousnutí, či nějaký drink namíchaný naším barmanem. Vstupné je symbolické,“ dodá ještě. Odmlčí se a na chvíli se zmoženě opře o dveře kupé.

Pán Jeskyně - 21. února 2019 20:54
Pán jeskyně l.i.c.h.

Zoe:

Zoe zatím měla celé přepychové kupé jen a jen pro sebe. Její nastoupení proběhlo v klidu, až na to, že se na nástupišti srazila s chlápkem, co měl úplně stejný kufr jako ona, ale omluvil se a za chvíli zmizel v úplně jiné části vlaku. Jízda probíhala v klidu, až na to nečekané zabrzdění, kdy spadla ze sedadla. Kolem a kolem vzato, zatím to bylo docela nuda na to, že to měla být speciální jízda s programem. Na ten asi někdo zapomněl. Ale vzhledem k tomu, že do Francie měli přijet až za dlouho, mohl si člověk udělat své zábavní hřiště z vlaku. Koneckonců nikde nestálo psáno, že musí zůstat celou dobu v kupé.

Pán Jeskyně - 21. února 2019 20:34
Pán jeskyně l.i.c.h.

Heather, Willem:

Heather pod zvednutou látkou uvidí normální lidskou hlavu. Tolik k možnosti, že by to třeba nemusel být člověk.

„Myslel jsem si, že se tu někdo pokouší zjistit, co to bylo za mrtvolu,“ ozve se za zády Heather a Willema mužský hlas. Připojil se k nim pohledný mladík s černými brýlemi na nose a ošklivou jizvou na pravé ruce.
„Jsem rád, že nejsem jediný cvok, kterého zajímá mrtvola ve vlaku,“ prohodí dobrosrdečně. „Co jste zatím zjistili?“ zeptá se a podívá se na mrtvý obličej. „Kromě toho, že na hlavu nejspíš neupadl, protože ji nemá na kaši.“

Casey Rebbeca Ashwood - 6. února 2019 15:01
Casey Rebbeca Ashwood

Trhne sebou a vedle nákresu znamení se objeví malá šňůrka drobounkých inkoustových kaněk. Brk se v její ruce téměř stihne vyměnit za hůlku, než si stihne dovnitř vpadlou dívku pořádně prohlédnout.
Nijak neskrývá pohled, kterým si ji přeměří od hlavy až k patě a po čele jí přelétne zmatená a nejistá vráska.

„Není to jediná přirozená věc, kterou lidé nejsou schopni přijmout. Ale u smrti je to asi nejnápadnější,“ nadhodí zdvořilostním tónem, jakkoliv to nepatří mezi poznámky, které by se hodily do obvyklých zdvořilostních konverzací.

„Hlavně si budete muset na nejbližší zastávce sehnat další… medicínu na žaludek,“ podotkne po chvíli mlčení nevinným tónem a skoro potměšile se pousměje na Freddieho přes špičku svého brku.

Williem Morgan - 4. února 2019 14:30
Williem Morgan

Zmateně nakloním hlavu na stranu. Ne že bych čekal přehnaný výsledek, ale to co jsem dostal, mě skutečně překvapilo. To by vysvětlovalo ty změny ve vzoru, a přece by to taky mohlo být něco úplně jiného. *Ty zatracený hlupáku zase ses nechal ovlivnit domněnkami!* Vynadám si v duchu. Stále ještě hloubám nad objektem na stole nebo na čem je položen. Ale bez toho aby to někdo identifikoval, s tím stejně dál nepokročím. A riskovat se mi zrovna dvakrát nechce.
Otočím se na slečnu. Podle zvuku dechu i jiných zvuků vím, kde se momentálně nachází. Navíc sem cítil a sem tam u cítím její pohled. No stejně jsem nečekal, že mě poslechne. No budu si u ní muset dávat pozor. Pokrčím rameny a pak mě něco napadne. Lech se a trochu škaredě se ušklíbnu. Než nasadí opět přátelský výraz. Bodnu holí do prostoru směrem ke slečně. Modra stěna opadne jako by bylo z vody. Ruku s holí potom spustím.
Dojdu k místu, kde by to mělo mít hlavu. Opatrně odkryji látku ne pro sebe ale pro mou společnici. Přitom se zabývám informacemi, které jsem získal tím pokusem. „Až budete za kruhem aktivujte ho prosí nechceme…..“ Ale nakonec větu nedokončím a zajímám se o pět něčím v mé mysli. *Takže nemá vzpomínky. Ne to není úplně přesné.*

Freddie Pipes - 1. února 2019 11:53
Freddie Pipes

Pohlédne přes horní okraj novin a zaostří na Elis. "Ale vůbec se neomlouvejte," odpoví dívce a sklopí noviny, aby se na dívku usmál. "Medovinu ani máslový ležák sice nemám, ale zjistil jsem, že na, ehm... Mrtvoly, zabírá i ohnivá whisky."
Spiklenecky na Elis mrkne a složí si noviny na klín. "Dáte si?" Nabídne a pohlédne kufřík nad svou hlavou. Možná bych tu lahev neměl schovávat, pomyslí si, protože to vypadá, že ji budu ještě hodně potřebovat.

"Navrhuji, abychom počkali, až se situace trochu uklidní a pak vás do jídelního kupé rád doprovodím. Neřekl bych, že jsem na dlouhou cestu dostatečně zásobený," pronese a mimoděk si poplácá narostlé bříško.

Heather Yasiński - 28. ledna 2019 16:41
Heather Yasiński

Než stihla zareagovat, ucítila závan Síly, která proudila směrem od Williema k tělu na stole a zpět. Rozhodně se nehodlala otočit, a tak zůstala stát na místě a sledovala, co má ten chlapec v plánu. Když zpozorovala mocný proud Síly, která proudila směrem od něj k tělu a zase zpět, soustředila se plně na jeho počínání. Vnímala komplikovanou formuli, kterou začal odříkávat. Heather její slova neznala, ačkoli některé úseky jí ze všeho nejvíc připomínaly složité formule lékouzelníků. Nedokázala přečíst ani složitý vzor, který chlapec kreslil do vzduchu.
Uvědomila si, že její tep se zklidnil a ona se může znovu soustředit jako obvykle. V tu chvíli jí došla zvláštní věc. Pokud mohla soudit, proud Síly, který se vracel zpět k vysilateli, nenesl žádné postřehnutelné změny. Žádné informace.
Zdvihla v údivu obočí a odvážila se přistoupit blíž, až k samé hranici světélkujícího kruhu, ale přesto se zdálo, že mrtvola zcela odolává čemukoli, o co se William pokoušel. Na jeho tváři se soustředění začalo mísit s únavou či nespokojeností.
Do jeho kruhu pochopitelně nevstupovala, ale už se nemohla dočkat, až chlapec skončí, aby mohla přistoupit blíž a zjistit, co je to za podivnou anomálii. Strach byl ten tam, zůstal jen probuzený zájem o tuhle záhadu.

Pán Jeskyně - 21. ledna 2019 21:38
Pán jeskyně l.i.c.h.

Casey, Freddie, Elis:

Kouzelnický Expres Speciál – tak zněl název novin, které se Freddiemu a Casey objevily na sedadlech, a který je velkými písmeny natištěný v záhlaví každé stránky. Na stránce, kterou rozevřel je fotka uhánějícího Expresu a kanálu La Manche. Historie přepravy cestujících mezi Velkou Británií a Francií, hlásí titulek článku zabíjaící skoro celou dvojstránku.
Článek pojednává o tom, jaké způsoby byly brány v úvahu pro překonání kanálu vlakem, kdy jedna z možností byla rozplývavá skříň, a jak to bylo pro pohodlí cestujících zavrhnuto, a nakonec byly koleje položeny na hladinu moře, což muselo být velmi záhy změněno, kvůli mudlovským válkám.

Dál se však nedostane, protože se otevřou dveře a dovnitř dosti nemotorně vpadne Elis. Její vpád samozřejmě přeruší i Caseyino psaní dopisu. Alespoň, že mluví o jídle, a ne o mrtvolách. Navíc může být Casey povědomá ze školy.

Willem, Heather:

Přes všechno Willemovo úsilí a napětí, stejně jako jeho varování směrem k Heather se nestane absolutně nic. Ne, že by kouzlo nefungovalo, jen z těla nevychází žádné vzpomínky. Skoro jako kdyby žádné nemělo. Prostě prázdná skořápka, která žila, zemřela a z jejího života nezbyl vůbec žádný záznam v její mysli. Jako kdyby si ten dotyčný svůj život vůbec neuvědomoval. Nebo hůř, nebyla to ani skutečná osoba. Taky to nemusel být vůbec člověk.

Ellis Blackthornová - 21. ledna 2019 05:07
Ellis Blackthornová

Nevěřícně pootevře ústa, když kolem ní zvláštní dvojice prochází, jakoby se nechumelilo. Jenom zakroutí hlavou nad Shakespearovskou omluvou toho mladého muže. Maličký hlásek v hlavě jí napovídá, že stejný podivný styl mluvy už někdy slyšela, ale tuto myšlenku hodí za hlavu. Udělá tedy krok stranou, aby jim šla z cesty. Zároveň si dává obzvlášť pozor na to, aby jí náhodou dlouhá hůl, kterou mladý muž drží v ruce, nepřistála na noze.

Celou svou vahou se tedy zády opře o dveře kupé. Koutkem oka, jakoby za sklem zahlédla svého oblíbeného famfrpálového hřáče z dětství. Než si však může její mozek tuto informaci ověřit, dveře, o které se opírá najednou povolí a ona vpadne se zavrávoráním dovnitř. "Moc se omlouvám," vypískne těsně předtím, než opět nalezne rovnováhu.

Rychle se rozhlédne po kupé. S Frediem Pipesem se očividně nemýlila, avšak jeho postava se z dob, kdy ho měla pověšeného na zdi svého pokoje, poměrně změnila. Jako další se podívá na ženu sedící na druhé straně. Matně si vzpomínána na dívku v mrzimorském hábitu, o které čas od času zaslechla nějaké drby, vždy je ale nikdy nebrala vážně, stejně jako ty, které je roznášely. Jelikož si nemůže vzpomenout na její jméno, tento poznatek si prozatím ponechá pro sebe.

"Ještě jednou pardon, ale vypadá to, že jsem asi jediná, kdo měl namířeno do jídelního kupé. Ostatní cestující jsou evidentně více zaujatí smrtí, než máslovým ležákem či dračí medovinou."

Casey Rebbeca Ashwood - 16. ledna 2019 21:13
Casey Rebbeca Ashwood

Zamumlá nějakou neadresnou omluvu, když okupuje Freddieho prostor kolem svíčky. Hůlku pomalu po paměti vrátí do pouzdra, aniž by odtrhla pohled od plamene a způsobu, jakým tančí a ohýbá...
„Mrtvým je to jedno,“ odtuší automaticky dřív, než se stihne zamyslet nad tím, že vlastně mluví.

Vrátí se ke svému místu a po krátkém přehrabování v mošně vytáhne svitek pergamenu a pěkný jestřábí brk. Sedne si na samotný okraj sedadla, přehodí si nohu přes nohu a roztáhne si pergamen na kolenou. Bezmyšlenkovitě olízne špičku brku a začne rychlými a jistými tahy črtat symboly, občas dopíše krátkou doprovodnou větu.
Něco takového jsem ještě neviděla. Symboly většinou mluví daleko obraznějším jazykem. Znala symboly, které se daly vyložit jako lov nebo přicházení, byla dobře obeznámena se symbolikou smrti. Ale i při svém mládí už nahlížela osudu pod ruce pěkných pár let a nezažila tak přímý rozkaz. Jako by s tím někdo manipuloval... Byla si jistá, že něco takového by Antarese rozhodně zajímalo.

Williem Morgan - 11. ledna 2019 15:52
Williem Morgan

Zápach smrti mě ujistí o správném místě. Podle hluku se dá soudit, že mimo mě a slečny Heather tu momentálně nikdo není. Podle jejího dechu se dá soudit, že tu není ráda. Povzdechnu si a dojdu přímo k té věci. Poté jí systematicky obkroužím několikrát tak abych se ujistil o prostoru. Ještě jednou si povzdechnu. „Zatraceně a to sem si říkal, že to už nikdy nebudu používat.“ Vynadám sám sobě.
Po chvilce váhání spustím konec hole na zem. Natáhnu se pro trochu energie, kterou vliji do hole. Poté kolem toho patrně stolu utvořím holí kruh. Za holí zůstává mírně zaříci světle modrá linie. Když se spojí, vytvoří kolem mě a mrtvoly slabě svítící stěnu. Pak se otočím tváří k místu, kde by měla stát slečna. „Omluvte mě prosím, slečno. Rad bych vás požádal. Zda se můžete otočit, nebude to zrovna hezký pohled, soudím.“
Pak se již soustředím na tu mrtvolu nebo co je to. Natáhnu se pro svou moc do nitra. Pootevřu ledovou schránku, která jí chrání. Mé tělo začne zaplavovat chlad. Vyšlu pátrací chapadla zformované z moci, aby prozkoumala tu mrtvolu. Současně zesílím své vnímání a prozkoumám znova ten vzor. Opět svou moc stáhnu. Povzdechnu si, z tohohle mě bude hlava třeštit ještě pěkně dlouho. Sam sem zvědavý co se vlastně stane. Nikdy jsem ještě nezkoušel vydolovat vzpomínky z mrtvoly, ale mělo by to být možné. Samozřejmě cena bude vysoká, ale snad to bude stát za to. Děj se vůle boží.
Vliji moc do mrtvoly. Pomalu začnu odříkávat formuli. Ve které by někdo mohl rozeznat, části léčivých kouzel. Ale je to mnohem komplikovanější a hodně dlouhé. Stejně tak jako doprovodný vzor, který kreslím prstem do vzduchu. Když konečně dokončím. S napětím čekáme, co se stane.

Freddie Pipes - 11. ledna 2019 14:02
Freddie Pipes

Freddie po chvíli zírání do famfrpálové ročenky knížku zase zaklapne a hlasitě si povzdechne nad hlasy z uličky. "Lidi, neví, co by dělali s volným časem. Mrtví se mají nechat na pokoji." Hlas má mrzutý a malinko otrávený. Patrně se z šoku, že vlak právě někoho srazil, začíná oklepávat.
Položí knížečku ročenky vedle sebe na volné sedadlo a natáhne se pro noviny na protější straně. Chvíli si prohlíží neustále přijíždějící vlak, jako by se mu na něm něco nezdálo, ale pak je namátkou rozloží někde uprostřed. Je otázkou, jestli si v novinách skutečně čte, nebo se jen chce schovat před Casey a před vším tím shonem v uličce. Tak jako tak se opře do sedačky a noviny si zvedne před sebe tak, aby zakryly co možná největší část jeho osoby.

1 2 3 4 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)