Meta Tribe Chronicles (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Meta Tribe Chronicles

Pán Jeskyně:

Hayate

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Pro zájemce, které neláká pravěk- Ten brzy přejdete a hra bude více pdoobná hře o trůny, čí mvíce vás bude hrát :-)
Kmen je nejdůležitější součástí života. Dává vám bezpečí, jídlo, domov a jistotu, že když bude třeba, pomůže vám někdo. Není to však zadarmo. Musíte také přispět, ať už lovem, sběrem bylinek, moudrostí či stavěním. Kdyby dávno na vzdálené planetě se začal utvářet nový druh. Zatím žijí pouze v jeskyních a sami vlastně neví, jak správně lovit či jak rozdělat oheň, ale čas vše ukáže. Budeš to zrovna ty, kdo přijde na nové technologie, na to jak postavit dům, rozdělat oheň nebo udělat lahodné zvířátko?

Klíčová slova:

Kmen, Pravěk, Meta

Jaké hráče:

Hledám především aktivní. Mám již díky nové práci čas psát víceméně každý den, občas ob den a tak budu také činit. Nechci tu hráče, co se přihlásí a pak se mi na to vyserou. Bude fajn, když napíšete do poštolky, aby jsme se domluvili na postavě :-)

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/8) CoolGuy, Crimus, Padre557

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 7 ⇒|

Takkar - 10. ledna 2019 17:32
Takkar

Zdá se, že všichni svým rozkazům porozuměli a rychle se vydají tam, kde mají být. Mezitím se sehnu k mohyle a ohledávám nejbližší okolí. A skutečně, všude okolo jsou čerstvé stopy, jako by zde někdo byl teprve před chvílí.

"Hmm, stopy jsou hluboké a vypadají těžkopádně, jaktože si nikdo ničeho nevšiml?"
projde mi hlavou znepokojivá myšlenka, když zkoumám tajemné stopy.

Pokračuji dál, kdy si všímám přechodu mezi tahem a stopami rukou a nohou.

"Proč jsou zde i otisky rukou? Vypadá to jakoby se najednou vztyčil na všechny čtyři a pokračoval tak dál pryč. Člověk by z toho všeho věřil, že se Joturgo odplazil sám, ale to je přece šílenost..."

Nakonec zmizí stopy rukou a dále pokračují už jen otisky nohou, jako kdyby se onen dotyčný postavil a dále pokračoval po dvou, což potvrzuje, že to nebylo zvíře, né, že by ony stopy nějaké připomínaly.

Zastavím se a se zamyšleným výrazem si mnu strniště. To už, ale dorazí první skupinka lovců, která hlásí, že nikoho nenašla.
Takhle zpráva by mě měla uklidnit, ale z nějakého důvodu začínám být spíš více znepokojen.

"Kharjo nebýt dobrý lovec... on nemoct zahladit stopy. Pokud to ne Kharjo... jak Joturgo zmizet?"

"Pravda, ale přesto, kámen mu dal stejný dar inteligence jako nám ostatním. Myslím, že by neudělal takovouhle chybu, pokud by tedy opravdu nepospíchal. Něco se mi na tom nezdá..."
odpovím poněkud tajemně a stále si mnu svůj krátký vous.

Přivolám si k sobě dva nejbližší lovce.

"Budeme sledovat stopy, které jsem našel u náhrobní mohyly. Zdají se celkem čerstvé a hluboké, takže osoba, kterou hledáme, se nejspíš pohybovala s velkou námahou. Proto nemůže být příliš daleko..."
obeznámím se svým plánem Náčelníka i zmíněné lovce, čekám na případné reakce.

Poté už jen opět popadnu svůj oštěp a vydám se po stopách vedoucích od mohyly.

Pán Jeskyně - 9. ledna 2019 23:20
Pán jeskyně Hayate

Jakmile zakřičíš, tak se všichni zklidní. Svižně se přesunou do jeskyně a lovci příjmou tvé rozkazy jen jasným pokynutím a následným rozběhnutím se do houští.

Náčelník na tebe jen jistě pokyně a drží se za lovci a tebou. Vchod do jeskyně je nyní dobře střežen. Všichni jsou rozrušení. Ne přímo vystrašení, ale spíše zmatení tím ,co se děje.

Máš nyní čas a tak se jdeš blíže podívat k "hrobu" Joturga. Zem kolem je rozhrabaná, jak kdyby někdo tělo dlouho obcházel či ho nemohl odtáhnout. Kousek je shrábnutý, což naznačuje tažení. Shrábnutí hlíny přechází ve stopy ruk a nohou. Nakonec už jen stopy nohou... Každopádně pokud to byl Kharjo, tak měl nejspíše dost problémů joturga odtáhnout... ještě aby ne, byl to jeden z větších jedinců...

Chvíli to trvá, ale nakonec se lovci vrátí a hlásí, že nenašli nic v okolí. Žádné zvláštní stopy, ani nic podobného.
,, Kharjo nebýt dobrý lovec... on nemoct zahladit stopy. Pokud to ne Kharjo... jak Joturgo zmizet?"
podívá se na tebe náčelník a vyhlásí, že je vše v pořádku ,abys všichni opět vrátili ke svým pracím

Takkar - 9. ledna 2019 21:08
Takkar

Prozatím přemýšlím spíše, jak jedním znakem vyjádřit jedno slovo, což se mi zdá ze začátku jako ideální a lehce pochopitelný systém. Vymyslím pár znaků pro často používaná a známá slova. Zatím je tento zápis značně omezený, ale postupným přidáváním nových a nových znaků by mělo být možné obsáhnout většinu nám dosud známých slov.

V budoucnu snad bude možné tento systém ještě nějak zdokonalit, jelikož takto například stále nemám jak zapsat jména, prozatím bude třeba jméno zvýraznit jako zvláštní značku popř. přikreslit jendoduchý portrét.

Tímto způsobem připravím zatím asi 10 základních slov - lov, vůdce, oheň, nebezpečí, jídlo, voda, šaman, pohřeb, oštěp a štětinovlk.
Dále vytvořím znaky pro tři jména, které odliším podtrhnutím. Jordun, které je zapsáno spojením slov "Moudrý stařík", Joturgo zapsáno jako "Divoký lovec", a konečně Kharjo "Pomatený zrádce".

Spokojený nad svým výtvorem si ani neuvědomí, že jsem se již dávno přenesl do říše snů a znaky pro jména si spíše představuji v mysli, než že bych je skutečně vyrýval do hlíny.

Náhle mne probudí křik, trhnu sebou a v mžiku stojím na nohou. Všimnu si, že znaky, které jsem vymyslel, jsou opravdu ještě zakreslené v hlíně. Naopak, když přejedu pohledem k místu, kde se ještě před chvílí nacházelo bezvládné tělo Joturga, tak nespatřím vůbec nic. Jako by se po něm slehla zem, nikde nic, až na kamennou mohylu, na které odpočíval.

Poté už jen slyším okolní povyk, ze kterého k mým uším dolehne zejména slovo "Kharjo". Zamračím se a zlostně zatnu zuby při zmínce jeho jména.

"Prosím, svolat lovce a říct, aby hlídali nás všechny. Kharjo možná tu."

Na náčelníkovo nalehání pouze kývnu, zavolám si k sobě 2 další lovce, kteří utvoří obranné postavení kolem náčelníka a poté si mocným hlasem zjednám klid.

"Tak dost! Není třeba propadat panice. Ženy, děti a starci nechť se odeberou do jeskyně, obranu jesykně obstarají tito dva lovci!"
řeknu velitelským hlasem a vyberu dva lovce z hloučku našich bojovníků.

"Zbytek lovců se rozdělí na skupinky po třech, zajistěte a prozkoumejte okolí vesnice. Kdyby kdokoli zahlédl jakékoliv nebezpečí, ať už se jedná o Kharja nebo ne, nechť se vrátí zpět a ohlásí to. Neútočte zbrkle a za každou cenu, je vám to jasně?!"

Když má každý své rozkazy, tak konečně zvednu svůj lovecký oštěp a spolu se dvěma druhy a Náčelníkem zůstaneme osamoceni uprostřed vesnice.

"Věděl sem to! Kharjo se prostě neštítí ničeho! Pomatený zrádce, jak výztižné..."
prochází mi hlavou, načež si dřepnu k mohyle a zrakem ohledávám okolí, ve snaze najít jakékoli stopy jako například tažení těla po zemi a tak dále.

Pán Jeskyně - 9. ledna 2019 20:15
Pán jeskyně Hayate

Sleduješ oblohu a střídě při tom vymýšlíš různé značky. Pár se ti jic hpodaří vytvořit... ( vymysli si 10 nějákých jednoduchých a jednoznačných znaků... stačí prostě jen napsat, co to je :D Podle toho co napíšeš, tak pak budou reagovat členové kmene, zda tomu rozumí či ne :D )

Jsi do toho tak ponořený, že si ani neuvědomíš... že jsi usnul. Vzbudí tě najednou křik, hulákání a povyk. Jsi jen kousek od místa, kde odpočívá tělo Joturga... nebo spíše odpočívalo. Kolem tohoto místa jsou nyní členové kmene a dělají povyk, nadávají a někteří to svádí na Kharja. Tělo Joturga je totiž pryč. Náčelník se dostane k místu až společně s tebou a pohlédne ti do očí
,, Prosím, svolat lovce a říct, aby hlídali nás všechny. Kharjo možná tu."

Takkar - 9. ledna 2019 18:58
Takkar

S politávním sleduji, že náčelník tak trochu nepochopil to, co jsem měl na mysli, avšak přesto, už jen z přirozené autority, poslouchám jeho odpověď.

"Tradice mít vždy smysl. My nenosit mrtvoly pryč jen tak. Když já malý, pamatovat si, že jedno tělo neodnést. Ono hnít a nemoci z něj jít. Když Ostnovlk se najíst, nechají nás být."

"Jak dlouho tohle ještě bude muset můj lid snášet? Jak dlouho než vlkům přestanou stačit ubohé mrtvoly našich zesnulých?!"
říkám si, avšak stále poslouchám, co má náčelník na srdci.

"A Joturgo. Být dobrý lovec, být dobrý válečník, ale oběť neudělat. Je neštěstí. Mě být líto. Joturgo být vynikající díky... kamenu, který nás mohl zabít. Kámen dát chytrost Kharjovi, který nás teď chtít zníčit. Joturga já vážit si. Ale nic velkého nedokázal. Pomník vystavit můžem, avšak jako oběť zlosti, která se nesmět opakovat. Mě být líto příteli. Zítra proběhne obřad, kdy my odnést tělo Joturga."


"To je v pořádku. Jsem ještě poněkud otřesený z toho všeho, co se nedávno odehrálo. Příště nebudu ve svých slovech takto neuvážený..."
při posledních slovech se pokusím o chabý úsměv a otevřeně přijmu náčelníkovo smířlivé gesto.

"Život jít dál, smrt tu bude vždy."
dodá ještě Jordun, než se vydá k ohni, do kterého teď ustarnaě a zamyšleně hledí.

"Pravda, avšak mou smrtí bychom mohli ztratit důleižé informace a znalost, které už poté nikdo nepředá budoucím generacím.
Jak můžeme doufat, že z kusu kamene poznají důležitost jakési pro nás důležité události. Předáváním si znalostí ústně přicházíme o důležité a detailní informace, a vůbec je to vcelku neefektivní metoda. Kdyby jen tak existoval způsob, jak přenést slova do reálného světa...?!"

zamýšlím se nad novým problémem a hlavou mi víří nové a nové myšlenky.

Přisednu k náčelníkovi a po jeho vzoru zamyšleně pohlédnu do ohně, který jako by ve mně zapálil jiný oheň, totiž oheň inspirace a inovace.

"Třeba by bylo možné různými znaky vyjádřit věci z reálného života. Už dříve jsme na kamenné zdi jeskyně zachycovali naše zážitky, úspěšné a neúspěšné lovy...
Možná by se vylepšením této metody daly mnhohem detailněji a efektivněji popisovat různé události. Každý znak by označoval nějaké slovo, možná část slova.
Různým spojováním těchto slov by pak vznikl příběh, který by byl pro každého srozumitelný. Poté už by stačilo pouze znát tyto znaky k tomu, aby si zaznamenaný příběh mohl kdokoliv...přečíst..."


S novým zápelem a životním účelem se pomocí klacíků pustím do menšího experimentování, kreslím různé znaky, snažím se jim přiřadit důležitá slova a vůbec pokouším se v tom vytvořit jakýsi řád.

Jsem tak zahleděný do svého nového nápadu, že si pomalu ani nevšimnu, že se již stmívá a na obloze se objeví první hvězdy. Joturgovo tělo bylo zatím obloženo kameny a ozdobeno kmenovými značkami. Nakonec stočím pohled zpět k nebi a zakoukám se do krásy noční oblohy, některé hvězdy jakoby připomínaly určité tvary...

Pán Jeskyně - 25. prosince 2018 18:24
Pán jeskyně Hayate

Náčelník tě pečlivě poslouchá. Výraz v jeho tváři se několikrát za tvoji krátkou prosbu změní. Chvíli se tváří zaujatě, následně zklamaně, pak smutně, bezmocně. Poté co domluvíš, chvílí mlčí a kouká se kolem sebe. Následně se podívá tobě přímo do očí a vidíš jeho trápení
,, Tradice mít vždy smysl. My nenosit mrtvoly pryč jen tak. Když já malý, pamatovat si, že jedno tělo neodnést. Ono hnít a nemoci z něj jít. Když Ostnovlk se najíst, nechají nás být."
odpoví ti na první část. Následně se nadechne, aby mohl pokračovat
,, A Joturgo. Být dobrý lovec, být dobrý válečník, ale oběť neudělat. Je neštěstí. Mě být líto. Joturgo být vynikající díky... kamenu, který nás mohl zabít. Kámen dát chytrost Kharjovi, který nás teď chtít zníčit. Joturga já vážit si. Ale nic velkého nedokázal. Pomník vystavit můžem, avšak jako oběť zlosti, která se nesmět opakovat. Mě být líto příteli. Zítra proběhne obřad, kdy my odnést tělo Joturga."
dopoví sklesle a položí ti smířeně ruku na rameno. Chvíli ti ruku na rameni nechá a pevně tě stiskne
,, život jít dál, smrt tu bude vždy."
doplní a odchází si sednout do jeskyně, kousek od těla Joturga. Sedne si k ohni a hledí do něj...

Je pravda, že smrt je na denním pořádku- nemoce, nehody při lovu, krátký věk. Proto se kmeny rozrůstají tak pomalu, je těžké udržet populaci. Děti často nepřežijí ani první rok života, pokud vůbec přežijí porod, stejně jako jejich matky...

Pomalu se stmívá. Joturgovo tělo je obloženo kameny, které jsou různě obarveny bylinkami a různými plody. Na Joturgově těle jsou různé značky.

Dnes je to vlastně první noc, co jsi v tomto stavu. Všímáš si oblohy, hvězd a dokonce i toho, že hvězdy jsou občas u sebe v podivných uskupeních, jak kdyby připomínaly určité tvary...

Takkar - 3. prosince 2018 21:47
Takkar

Než na mne náčelník promluví, tak mi položí ruku na rameno a jemně ho stiskne.

"Děkovat ti. Být rád mít tě u boku"

Pokusím se úsměv opětovat, ale zmůžu se jen na ubohou napodobeninu běžného úsměvu a kývnu na něj. Poté na sobě ucítím nepříjemný pohled, když se otočím, tak spatřím napůl vyčítavý napůl zlostný Kharjův pohled. Po mém vzdorovitém výrazu ve tváři na sebe jeho jedovatá slova nenechají dlouho čekat.

"Bojíš se, že by se nikdo nevrátil? Neboj, o tyhle primitivy se nezajímám. Udělat jim něco je pod mojí úroveň."

Na čele mi zapulzuje žíla a na chvíli se mi vztekem roztřesou ruce zaťaté v pěst. Pak se, ale, uklidním, jelikož tohohle chtěl nejspíše dosáhnout a tu radost mu nehodlám dopřát.

"Chci se ujistit, že po cestě nebudeš dělat problémy. A teď už sklapni, Kharjo. Jestli v tobě ještě zbylo nějaké svědomí, tak mlč a přemýšlej o tom, co si provedl!"
odpovím klidným ale tvrdým hlasem.

Po nějaké době konečně dorazíme k říččce, která značí hranice kmenového území.
Zastavíme se a já bedlivě pozoruji Náčelníka, jak před sebou popohání Kharja.

"Tady hranice. Ty přejít. A už nikdy se nevracet. Pokud my tě někdy uvidět, okamžitě tě zabít. Rozumnět?!"

Kharjo se po tom všem přesto jen arogantně zašklebí.

"Máte problém zabít i divočáka...pokud se někdy vrátím, to vy budete umírat!"

"Jít! Ty nebýt náš kmen. Pryč!"
reaguje Náčelník a já jen dál pečlivě pozoruji Kharjovi pohyby, jediný špatný pohyb, křivý úsměv a jsem připraven zakročit.

Naštěstí se nic dalšího nestane a Kharjo se s menšími potíži brodí řekou na druhý břeh. Každou chvíli to vypadá, že pod vlivem silného proudu ztratí rovnováhu a bude odnesen vstříc pravděpodobné smrti.

"Jak to vpyadá, tak i bohové jsou rozlobeni jeho počínáním. Udělali jsme správnou věc, že jsme ho nechali jen tak odejít?!"

"Hněv bohů vás spálí! Byl jsem vyvolen bohy a vy jste mne zavrhli! Bohové se vám pomstí!!!"

Nad jeho chabými slovy se musím pousmát, avšak i tak mne donutí opět přemýšlet o tom, zda to byl opravdu dobrý nápad jen tak ho propustit. S našimi nově se rozvíjejícími schopnostmi a především znalostmi by mohl v budoucnu napáchat ještě mnoho škod.

"Ať již to byl ten kámen a nebo božský zásah, tak byl tento dar zřejmě vyplýtván na takového primitiva..."

Poté už se jen znovu otočíme a vydáme se zpět do vesnice. Předtím ještě nechám dva z lovců hlídkovat podél řeky, kdyby náhodou Kharja napadla nějaká pitomost.

Ve vesnici vládne pošmourná nálada, přijít v několika pár dnech o tolik lidí se zkrátka na morálce a místní atmosféře podepíše.
Joturgo již byl jak se zdá připraven na obřad, jeho tělo leželo obložené malými kamínky a lístky, tu a tam se kolem něj mihl šaman, který něco zamumlal a poté opět spěšně odešel.

Pozoruji Joturgovo nehybné tělo a začíná se mi krajně příčit to, co má brzo nastat. Jeho tělo se teď budě v divočině nějakou dobu rozkládat, než se konečně objeví ty věčně hladové krvelačné bestii a roztrhají ho na kusy a k nepoznání.

"Takový pohřeb si přece válečník a Vrchní lovec nezaslouží!"

Přijdu proto za náčelníkem ve snaze sdílet mé myšlenky a možná najít jiné východisko.

"Můj náčelníku, nepřísluží mi kritizovat zvyky našeho kmene. Sám věřím, že určité tradice by měly být zachovány a zvyklosti by se měli předávat budoucím generacím, ale nemyslíte, že naše pohřební tradice jsou poněkud...barbarské?"
snažím se mluvit opatrně, avšak jasně a k věci.

"Myslím si, že Joturgo, jakožto bývalý Hlavní lovec a výborný válečník našeho kmene si nezaslouží hnít někde uprostřed lesa, než jeho tlející ostatky konečně přivábí ty příšerné bestie, které ho poté ohlodají k nepoznání, nemyslíte?"
pokračuji a významně na Náčelníka pohlédnu.

"Mám pocit, že by jeho ostatky měly spočívat blízko jeho vlastních lidí, blízko jeho kmene, jeho rodiny. A jakožto významná osoba by si určitě zasloužil nějaký pomník, který by jeho oběť připomínal i budoucím generecím a zaručil by, že by se na něj jen tak nezapomnělo..."
zvlášť má poslední slova jsou emotivně podtržena, pravou ruku mám přitom zaťatou v pěst.

Poté si už jen oddechnu, zklidním tok svých myšlenek a očekávám Jordunovu reakci.

Pán Jeskyně - 21. listopadu 2018 22:42
Pán jeskyně Hayate

Jakmile doběhneš k náčelníkovi, tak sklopí pohled a pohled a položí ti ruku na rameno.
,, Děkovat ti. Být rád mít tě u boku."
A lehce se pousměje, ačkoliv jde vidět, že jeho úsměv je spíše bolestný skrz to, co se stalo. Kharjo se otočí se přes rameno
,, Bojíš se, že by se nikdo nevrátil? Neboj, o tyhle primitivy se nezajímám. Udělat jim něco je pod mojí úroveň."
a následně tě již ignoruje, i kdyby ses snažil cokoliv říkat. Jdou s vámi čtiři lovci, všichni míří oštěpy na Kharja a v případě, že by se o něc opokusil, nejspíše by jej minimálně dva z oštěpů okamžitě probodli.

Po několika desítkách minut dorazíte k říčce. Zastavíte se a Náčelník dojde k břehu
,, Tady hranice. Ty přejít. A už nikdy se nevracet. Pokud my tě někdy uvidět, okamžitě tě zabít. Rozumnět?!"
Kharjo se arogantně zasměje
,, Máte problém zabít i divočáka... pokud se někdy vrátím, to vy budete umírat!"
Náčelník do něj strčí a Kharjo se chce ohranit, ale oštěpy lovců mu v tom zabrání
,, Jít! Ty nebýt náš kmen. Pryč!"
křikne náčelník. Kharjo se vydá přes říčku. Brodí se téměř do pasu a občas klopítne a vypadá to ,že jej proud odnese, což by nikomu nevadilo. Po chvíli se přebrodí. Zlostně se na vás podívá a ještě, než zmizí v křoví vykřine
,, Hněv bohů vás spálí! Byl jsem vyvolen bohy a vy jste mne zavrhli! Bohové se vám pomstí!!!"
Náčelník se nepříjemně zatváří a cosi si zamumlá. Otočíte se vrátíte se zpět. Cestou si někteří lovci občas zobnou nějákých plodů. Jakmile se vrátíte, je zde pochmurná atmosféra. Dva hlavní lovci umřeli za jeden den, další člen byl vyhoštěn a znehodnocené maso. Nikdo nic neříká. Jen se sedí a kouká do udržovanéo ohně. Mrtvola Joturga je obskládána kameny a listy a je již připravena na obřad...

Takkar - 8. října 2018 17:54
Takkar

// Ok :)

Pán Jeskyně - 8. října 2018 11:47
Pán jeskyně Hayate

// Dnes či zítra napíšu :-)

Pán Jeskyně - 4. září 2018 15:17
Pán jeskyně Hayate

// Ok.. jedu na dovolenou, zkusím napsat ještě před ti během :D jen t obude z mobilu ,tak to možná bude kratší... měl jsem tEď spoustu řešení ohledně té dovolené. Vím, teď o prázdninách to stálo zahovno :_(

Takkar - 14. srpna 2018 14:27
Takkar

Poté, co se ujistím, že je náčelník v pořádku, se má pozornost opět zaměřuje na Kharja.

"Ty! To tvá vina! Ty přísahat, že toto ne tvá vina!"

reaguje na Kharja téměř okamžitě rozezlený náčelník a domáhá se odpovědí.

"Tohle nebyla má vina! Nevím co to bylo! To maso muselo být zkažené! Vždyť jsem vás zachránil!!"
trvá stále na svém Kharjo.

"Já již zažít, otravu hnijícím masem! Je pomalá a nezabíjí tak rychle. Otrava se neprojeví tak rychle! Jídlo někdo otrávit! Špatné bylinky na mase! Maso nechutnat jako maso! Ale hlad velký. Ty co udělat?!"
domáhá se náčelník stále své odpovědi a začíná být opravdu rozčilený Kharjovým počínáním.

Ten si bohužel svými výbušnými reakcemi vůbec nepomáhá...
"Zachránil jsem vám život! Kdybych vás chtěl mrtvé, tak proč bych vás zachraňoval?!"

"Jak ty tak rychle vědět co nám být? Jak ty tak rychle měl u sebe bylinky a pastu z nich?! Ty vše připravené! Joturgo začít být dominatní a ty se s ním pohádat! Ohrozil jsi celý kmen!"

Celá situace se pro kmen nevyvyjí zrovna dobře, ztratili jsme za pouhých pár dní již dost dobrých lidí. Jak to tak vypadá Kharjo bude dalším z nich.

"Ty být vyhoštěn! Ty již nebýt v kmeni! Ty jít pryč!"
konečně padla ta osudná slova, Kharjo musí pryč!
"Já ti nevěřit..."

I když jsem se již zvládl uklidnit a tak trochu se v duchu vypořádat se ztrátou tolika druhů za pouhých pár dní, tak přesto cítím určité zadostiučinění, když slyším náčelníkova slova.

"Primitivové! Budete litovat..."
slyším Kharja ublíženě reagovat a tak trochu uvažuji nad tím, zda vyhoštění není příliš mírný trest.

I po tom všem, co se právě odehrálo, Kharjovi nepřeji smrt, ale obávám se toho, čeho by ještě mohl být v budoucnu schopen. Když se mě ten mizera zašklebí poté, co zhlédne mrtvého Jotruga, tak opět začínám chuť mu vrazit jednu pěstí.

"Tomu hajzlovi to snad přijde vtipný, on toho snad vůbec nelituje...!"

"Počkat! Doprovodíme tě k našim hranicím. Nechci aby ses ty motat kolem."
zavelí nakonec náčelník a s půlkou tlupy a dalšími lovci se vydají Kharja vyvést.

Teď se na chvíli musím ujmout svého netradičně získaného postavení, odpovědnosti, kterou jsem nežádal.

"Zatímco budeme pryč, tak ať se šamani a bylinkáři postarejí nejdříve o všechny naše zraněné a posléze i o naše mrtvé."

"Lovci, vy obnovte pořádek ve vesnici a braňte ji dobře v době naší nepřítomnosti!"
poté už jen předám velení nejstaršímu a nejzkušenějšímu z lovců, kteří zůstali ve vesnici a vydám se za náčelníkem.

"Počkejte, Jordune, raději půjdu s vámi. Chci se ujistit, že vše už nyní proběhne bez problémů..."
řeknu, když doběhnu odcházející skupinku, v rukou třímám pro jistotu svůj věrný oštěp.

Pán Jeskyně - 9. července 2018 14:52
Pán jeskyně Hayate

Kharjo je vyděšen, když na něj Takkar doráží a jen přikyvuje hlavou a nic neříká. Náčelník na Takkarovu otázku jen zakýve hlavou. Následně se podívá na Kharja a napřímí se
,, Ty! To tvá vina! Ty přísahat, že toto ne tvá vina!

Kharjo se lehce zamřačí a podívá se na Takkara a pak na náčelníka. Zřejmě Takkarovi vyčítá, že ho tEĎ budou všichni obviňovat
,, Tohle nebyla má vina! Nevím co to bylo! To maso muselo být zkažené! VždyŤ jsem vás zachránil!"
Náčelník se zamřačí
,, Já již zažít otravu hnijícím masem! Je pomalá a nezabíjí tak rychle. Otrava se neprojeví tak rychle! Jídlo někdo otrávit! Špatné bylinky na mase! MAso nechutnat jako maso! ALe hlad velký. Ty co udělat?!"
vypadá to ,že náčelník není tak hloupý, jak se zdá. Kharjo vypadá ještě víc naštvaný
,, Zachránil jsem vám život! KDybych vás chtěl mrtvé, tak proč bychvás zachraňoval?!"
,, Jak ty tak rychle vědět co nám být? Jak ty tak rychle měl u sebe bylinky a pastu z nich?! Ty vše připravené! Joturgo začít být dominatní a ty se s ním pohádat! Ohrozil jsi celý kmen!"
Kharjo vypadá, jak kdyby měl vybuchnout
,, Joturgo byl tupec! Já za nic nemůžu. Zníčil by nás stejně všechny!"
rozkřikne se na náčelníka a ukáže na vás všechny
,, Ty být vyhoštěn! Ty již nebýt v kmeni! Ty jít pryč!"
Křikl náčelník
,, Já ti nevěřit..."
dodal ještě. Kharjo zůstal stát jako opařený. Udělal krok k náčelníkovi, ale v tom se před náčelníka postavili všichni lovci s klacky v rukách a mířili s nima na Kharja.
,, Primitivové! Budete litovat..."
zasyčel Kharjo.
,, Ty jít... hned!"
dodal náčelník a lovci udělali ještě další krok. Kharjo zasyčel, otočil se pomalu šel pryč. Zastavil se ještě u mrtvoly Joturga, na kterou se podíval, následně se podíval na Takkara a pousmál se. Když byl na kraji houští směrem do lesa, tak ho náčelník zastavil
,, Počkat! Doprovodíme tě k našim hranicím. Nechci aby ses ty motat kolem."
pak kývne a vydá se na cestu s půlkou kmene a několika lovci. Druhá půlka se má postarat o mrtvolu Joturga a připravit jej na zítřejší obřad.

Pán Jeskyně - 25. května 2018 10:43
Pán jeskyně Hayate

// Zdravím, mám novou jeskyni na motivy Fallout Série. Trošku upravený, ale stále fallout

https://www.aragorn.cz/herna/fallout/?_t=1527237749#kom

rád vás tam uvidím :-)

Takkar - 4. května 2018 16:46
Takkar

//Uhodls :D

Pán Jeskyně - 4. května 2018 14:15
Pán jeskyně Hayate

// Tu je tedy nejspíš řada na mě že?

Pán Jeskyně - 9. dubna 2018 10:00
Pán jeskyně Hayate

// Zdravím. Založil jsme další jeskyni. Tentokrát něco jako 3. světová. Moc rád vás tam uvidím lidi, pokud budete aktivní. Důvod zakládání nových a nových jeskyní je ten ,že žádná není aktivní, takže se prostě nudím!

https://www.aragorn.cz/herna/maminko-vratim-se-jako-hrdina/

Kelzat - 7. dubna 2018 14:21
Kelzat

//hlavně že sám nemám moc čas a hra neměla tempo který by mi připomnělo že mám odepsat.

Pán Jeskyně - 6. dubna 2018 15:00
Pán jeskyně Hayate

// Ok. Tak se chci jen zeptat co je důvodem. Zda jsem to nějak špatně psal, chyby v textu nebo prostě sis představoval jiný děj? Jen abych věděl co zlepšit do příště. Pokud nevadí že tak ptám teda. Popřípadě co udělat pro zlepšení a nalákání tě na hraní?

Kelzat - 6. dubna 2018 14:52
Kelzat

//mám toho teďka hodně a moc mě to neláká hrát

1 2 3 4 ... 7 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)