Meta Tribe Chronicles (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Meta Tribe Chronicles

Pán Jeskyně:

Hayate

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Pro zájemce, které neláká pravěk- Ten brzy přejdete a hra bude více pdoobná hře o trůny, čí mvíce vás bude hrát :-)
Kmen je nejdůležitější součástí života. Dává vám bezpečí, jídlo, domov a jistotu, že když bude třeba, pomůže vám někdo. Není to však zadarmo. Musíte také přispět, ať už lovem, sběrem bylinek, moudrostí či stavěním. Kdyby dávno na vzdálené planetě se začal utvářet nový druh. Zatím žijí pouze v jeskyních a sami vlastně neví, jak správně lovit či jak rozdělat oheň, ale čas vše ukáže. Budeš to zrovna ty, kdo přijde na nové technologie, na to jak postavit dům, rozdělat oheň nebo udělat lahodné zvířátko?

Klíčová slova:

Kmen, Pravěk, Meta

Jaké hráče:

Hledám především aktivní. Mám již díky nové práci čas psát víceméně každý den, občas ob den a tak budu také činit. Nechci tu hráče, co se přihlásí a pak se mi na to vyserou. Bude fajn, když napíšete do poštolky, aby jsme se domluvili na postavě :-)

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (4/8) CoolGuy, Crimus, Kelzat, Padre557

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 6 ⇒|

Pán Jeskyně - 15. března 2018 14:45
Pán jeskyně Hayate

// A co tady? to nikdo jako nehraje? :D

Pán Jeskyně - 12. března 2018 12:43
Pán jeskyně Hayate

// Omlouvá mse za svojí neaktivitu... trpěl jsme 40 horečkami a tak nějak jsem si dával pauzu od všeho. Od středy budeme ve všem pokračovat ,teĎ musím dohánět práci

Pán Jeskyně - 1. března 2018 17:30
Pán jeskyně Hayate

// Jsem rád že se líbí. S Crimusem jsem to pořešil, aby nebyl naštvaný :)

Takkar - 1. března 2018 16:42
Takkar

// Pěknej plot twist lidi, ale co teď bdue chudák Crimus dělat? :D

Joturgo - 1. března 2018 11:02
Joturgo

Jakmile dostávám dávku od Kharja, tak ji ne příliš věřícně pozřu. Bohužel zvracení ji ze mě nejspíše dostalo pryč a tak na rozdíl od ostatních, kteří se uzdravují já cítím stále větší a větší slabost.

Kharjo se do mě snaží narvat další dávku, ale já už nemohu. Nemohu se hýbat a jen bezvládně ležím, aspoŇ m ito tak připadá. Mám pocit, že občas pohnu nějákým svalem, ale cítím, že krev, která mi jde ze žaludku padá zpět a naplňuje mé plíce. Pokusím se ještě přes krev a zuby přecedit
,, Takkare... Ta-takkare! Buď hlavním... hlavním lov... hlavním lovcem. Předávám t..."
to už mě však přestane poslouchat i celé tělo. Mluvením jsem částečně krev dostával ven, ale bohužel už ani mluvit nemůžu.

Vím, že je konec, ale takhle? Takhle umřít? Zadusit se vlastní krví kvůli zášti nadutého bylinkáře?! Zřejmě jsem nebyl dost chytrý, abych počítal s jeho zášti a tím, že otráví celý kmen jen, aby mě mohl zabít. Musím spoléhat na Takkara, že ochrání kmen. On jediný to nyní může dokázat... já už bohužel... musím odejít. Avšak odcházím s darem, který jsem měl šanci získat a využít... odcházím jiný a lepší. Bolí to, chci se nadechnout, ale... cítím jen svojí krev... jen svojí krev

Pán Jeskyně - 1. března 2018 09:56
Pán jeskyně Hayate

// Kelzate... ty si pořádně čti příspěvky, protože tam píšeš úplné nesmysly...

Všichni jste se svíjeli v bolestech. Orfu se pokusil odejít ,alebolest jej složila k zemi a nemohl jít dál, sotva se plazil. Takkar a Joturgo se vydali směrem ke Kharjovi. Joturgo se těžce doplazil až k němu a následně mu vrazil pár ran, ačkoliv velmi slabých oproti jeho plné síle. Když byl Kharjo odhozen Joturgem, narazil na Takkara, kterému se okamžitě vyhnul, protože tušil, co může stat.
,, Já nic neprovedl! To musí být nějáká nemoc...
nejspíše to zvíře bylo nemocné! Ale... ale dneska jsem objevil bylinky, které by mohly pomoct!"

říkal až skoro vyděšeně.

Začal v rychlosti drtit bylinky a dělat z nich pastu a poté přispěchal k náčelníkovi a dal mu hrst do úst. T ostejné s ostatními. Takkara a Joturga si nechal na konec, zřejmě proto, že se jich nejvíc bál.

Chvíli se všichni ještě svíjeli v bolestech, ale pomalu přestávali. Náčelník přestal vracet krev, avšak nevypadal vůbec dobře. Všem se jinak ulevilo. Až na Joturga, který ještě chvíli zvracel krev, čímž nejspíše ze sebe dostal i danou pastu. Když se mu Kharjo pokusil dát pastu znova, tak se už Joturgo nemohl hýbat a vypadalo to ,že se dusí vlastní krví. Z úst mu krev jen lehce prskala a zvuky utápětí se ve vlastní krvi byly slyšet po celé oblasti. Všichni byli potichu a sledovali poslední chvíle Joturga.

Naposledy s sebou párkrát zatřásl, zalapal po dechu a jeho tělo bylo bezvládné. Hlava mu spadla na stranu a z úst se mu vylila krev, která smáčela půdu pod ním... Kharjo vypadal zaraženě, zřejmě tohle vážně nečekal. Všichni mlčeli a sledovali, jak jim za jeden den umřel již druhý hlavní lovec...

Joturgo - 1. března 2018 09:44
Joturgo

Cestou zpět ke kmeni spíše mlčím a přemítám si, co se právě stalo a hlavně co bude následovat. U jeskyně nás přivítá náčelník, což s radostí opětuji. Sedneme si všichni společně k námi dnes ulovené zvěři a začneme hodovat. Jsem rád, že jsem mohl dopomoci k takovému úlovku, který nasytil celý kmen. Jen škoda, že to vyvolalo takové problémy. Byl to náročný den... velmi náročný.

Jak jsem však vzápětí zjistil, tak den ještě nekončil. Všichni kolem se začali chytat za břicho a já následně také. Bylo to jak kdybych v břichu měl ostny od štětinovlka, které se mi tam otáží a rostou. V tom mi z úst vytryskne krev a já vytřeštěně koukám před sebe co se to děje. I Takkar a Orfu mají problémy. Nejsem jediný. Najednou začne zvracet krev i náčelník. Takže naším ozářením to nebude... Rozhlížím se kolem, přitom co klečím na zemi a vrhám krev pod sebe.

Je tu víc členů, kterým nic není, avšak mezi nimi je i Kharjo. Ten zmetek! Chce s nás zbavit ,aby mohl vládnout a udělat ze sebe modlu! To mu nemůžu dovolit!

Prásknu pěstí do země, abych se vzepřel a potlačil bolest. Nejde to. Ale musím. Proto se spíše po čtyřech odrážím směrem ke Kharjovi
,, K-K-Kha-Kharjo! Ty Zb-gg-abělče! C--co jsi to provedl?!"
zasyčím skrz zuby. Zařvu bolestí a ze všech posledních sil co mi zbývají se postavím na nohy a skočím přímo po něm a dám mu pořádnou ránu do břicha a následně do obličeje
,, Za-z-zachraŇ náčel...."
nedořekn ua vyzvracím krev přímo vedle něj
,, náčelníka. ZachraŇ náčelníka ty zbabělče!"
řeknu mu rázně, při čemž jej nejspíš i poprskám krví. Držím ho kolem krku, ale neškrtím. Seberu všechnu sílu, vstan ua odhodím ho směrem k náčelníkovi. Sám padnu na zem a držím se za břicho.

Takkar - 21. února 2018 19:57
Takkar

Konečně dorazíme do vesnice, již z dálky si lze povšimnout několika sloupů kouře dokazujících, že si naši soukmenovci dokázali s novými vynálezy vcelku rychle poradit.
Myšlenka je vcelku optimistická a oheň se jeví jako užitečný, avšak kouř by mohl přilákat nezvané hosty a pokud někdo na oheň pořádně nedohlédne mohl by se neopatrností rozšířit po celé vesnici.
Všem těmto věcím se bude třeba v budoucnu vyvarovat a já již promýšlím, jak ostatním rozdám úlohy ohledně bezpečnosti při zacházení s ohněm a díky pohledu na kouřové sloupce se mi hlavou začnou rojit nápady, jak využít kouře ke komunikaci na velké vzdálenosti.

Ze zamyšleného, možná až zasněného stavu mysli, mě vytrhne vřelé přivítání od kmene a převážně od náčelníka Jorduna.
Oplatím náčelníkovi vřelým úsměvem, který nás ihned zve k jídlu, které jak se zdá bylo v naší nepřítomnosti připraveno.

Nemám zrovna moc velký hlad a proto si ze slušnosti dopřeju jen pár malých soust. Jelikož se cítím především vyprahlý, tak skromnou dávku jídla zapijím velkými loky vody.
To už si však začínám všímat, že něco není v pořádku. Všichni kolem mne se začínají v bolestech popadat za břicho a s hrůznými grimasami jeden po druhém popadávají na zem, kde se svíjí v skoro smrtelné agónii.
Joturgo a náčelník dokonce začnou vykašlávat a pomalu ale jistě začínám pociťovat podobné symptomy i na sobě.

Díky pár soustům a notnému nařadění vodou, nejsou sice mé bolesti tak nesnesitelné, ale přesto se cítím, jako kdybych zhltnul misku plnou střepů.

"Že by v tom zvířeti bylo něco zkaženého nebo že by snad přenášelo nějakou nemoc?! Ale na zkažené věci jsem v minulosti žádnou takovouhle drastickou reakci organismu nezaznamenal."

V této situaci se cítím zcela bezmocný a naprosto zmatený, sám vůbec nechápu co se děje.
Chtěl bych ostatním jakkoliv pomoci, ale zkrátka mě vůbec nenapadá jak...
Jak tak s hrůzou v očích přejíždím po svém okolí všimnu si v povzdálí postávajícho Kharja, který bez jakýhkoliv příznaků nemoci zcela bez emocí a s chladným vypočítavým výrazem ve tváři, sleduje celý bizarní úkaz.

Pomalu si začínám dávat dvě a dvě dohromady, to přece on je místní bylinkář a mastičkář, stejně jako my byl obdařen novými znalostmi a o různých bylinách a jejich účincích musí nyní přece vědět mnohem víc než mi ostatní!
A nejenom to, měl přece jasný motiv něco takového spáchat jelikož to byl on, kdo byl Joturgem vyčleněn do ústraní a nejspíš se chtěl pomstít a poté možná ukojit svůj spasitelský komplex. Tak jako tak mu to neprojde!

Schromažďuji veškerou svou vůli, která mi v tělě zbývá a díky opření o oštěp se mi podaří se postavit. Koncentruji všekerou svou mentální energii na pohyb a souboj s neznámou látkou v těle, prostě nedopustím, abych zemřel dokud z toho parchanta nevymlátím, co s jídlem provedl a jak to napravit!

"Dnes už nikdo nezemře...!!!"
zahřmím rozhodně v mysli a snad jen pomocí vůle, možná přeměny organismu ale hlavně opory svého oštěpu, se začnu pohybovat směrem ke Kharjovi, každý můj krok začíná být pevnější a plynulejší.
Oči mi žhnou zlostí a odhodláním, oštěp skoro drtím v rukou.

Pán Jeskyně - 14. února 2018 07:00
Pán jeskyně Hayate

// ok... s tebou asi nic neudělám mno :D

Orfu - 13. února 2018 09:25
Orfu

U ohně jsem se mohl v klidu vyspat beze strachu že mě něco sežere.
Když jsem se probral čekalo mě nemilé překvapení. No nemilé, vrátili se dva lovci takže zase bude jídlo, ale nemilé v tom že jeden z nich vypadal nemocně nebo prokletě než začal i s náčelníkem zvracet krev. Nezmohl jsem se na nic, jen jsem hleděl na ně.
To už bylo ale zle i mě. Vydal jsem se k řece a začal jsem pít vodu. Doslova ji hltat.

Pán Jeskyně - 6. února 2018 09:44
Pán jeskyně Hayate

Pomalu se stmívá a všichni se začínají stahovat k jeskyni a k ohni. Tentokrát jsou zde dva ohně. Jeden v jeskyni, který ji vyhřívá a druhý kousek od jeskyně, kolem kterého kmen posedává. Díky tomu ,že nyní již vědí, jak oheň rozdělat, tak si nemusí lámat hlavu s tím, kdy bude další a nemusí šetřit.

Všichni si už začali šuškat, kde Takkar a Joturgo jsou, zda nezápasí spolu o pozici hlavního lovce či zda neutekli, protože se již několik hodin nevraceli. Mezitím se zvládl vrátit i Orfu.

V tom se z houští vynoří Takkar a Joturgo. Náčelník je přivítá a řekne ,že je rád, že dorazili v pořádku.

Chvíli se ostatní baví a hodují na ulovené zvěři. Najednou se začnou někteří členové kmene chytat za břicho, mezi nimi i Takkar, Joturgo, Orfu a náčelník. Náčelník a Joturgo začnou najednou i zvracet krev. Motá se vám hlava a máte nesmírné křeče v břichu, jak kdyby vám někdo zevnitř páral střeva a žaludek.

Pán Jeskyně - 24. prosince 2017 17:12
Pán jeskyně Hayate

Všem přeji krásné a šťastné Vánoce a tak dále a tak dále, znáte to. I šťastný Nový rok

Pán Jeskyně - 2. listopadu 2017 10:41
Pán jeskyně Hayate

// A jak krásně se to tu rozjelo :-(

Pán Jeskyně - 27. října 2017 09:00
Pán jeskyně Hayate

// Omlouvám se za spam, ale mám novou jeskyni. Zatím tam jsou jen dva hráči, ale chtělo by to aspoň tak 4, aby ta hra za něco stála. Je to sci-fi, jak lidé opustili zemi a chtějí kolonizovat jinou planetu

http://www.aragorn.cz/herna/odkaz-nasich-predku/#kom

Pán Jeskyně - 23. října 2017 12:14
Pán jeskyně Hayate

Po obřadě se všichni vydáte zpět. Na zpáteční cestě nikdo moc nepovídá a všichni mlčí. Po nějáké době dorazíte zpět k jeskyni a všichni si začno udělat svoje. Jediní dva členové kmene tam zůstali- Joturgo a Takkar, kteří se vrací o něco později...

Kharjo - 15. října 2017 16:45
Kharjo

Súboj dopadol tak ako to vôbec nepredpokladal. Joturgo s stal víťaz. Zamračil sa a pokrútil hlavou pričom sa vrátil k svojej práci. Nemal dôvod sa tam obšmietať a pozerať sa na pohreb. Mal iné plány.

*Musím prehovoriť nejakých členov kmeňa aby boli na mojej strane ... treba opustiť toto miesto a založiť si vlastný kmeň. Možno treba ujsť niekam ...*

Zrazu ho napadla voda ... vo vode je predsa dostatok jedla. Vízia, ktorú mal mu ukazovala kúsok drevenej halúzky s dlhou ale tenkou lianou. Najlepšie by bol použiť jedno vlákno.
A na koniec pripevniť malú a ostrú kosť.
Rozhodol sa ísť hľadať všetky suroviny a pokúsiť sa vyrobiť ... udicu.

Orfu - 15. října 2017 10:11
Orfu

Ohýbal jsem pruty a div že jsem si nevyrazil oko. Docílil jsme leda toho že jsem pruty buď zlomil nebo byly tak ohebné že jsem měl na rukách modřiny, ale neměly sílu nic vymrštit. Byl jsem zase na dobu v koncích. Přišlo mi tedy vhod že se náčelník rozhodl pohřbít lovce. NIkdy jeden neví co ho napadne během pohřbu.

Bohužel jsem nešel tuto cestu poprvé a během ní jsem přemýšlel co bude s těmi chudáky co zemřeli u kamene, jejich duše budou ztracené. Nikdy jsem nepřemýšlel co smrti, ale teď s hlavou vířící vědomostmi jsem si uvědomoval jak sofistikovaný a složitý systém to je na to jak jsme primitivní.

Zvedl jsem pohled k štětinovlku, věděl jsem že nás nenapadne a to jsem nebyl lovec, bylo nás zkrátka příliš a mohli bysme ho zabít, to žádný rozumný tvor neriskuje. Proto jsem se v klidu otočil a cestou zpět přemýšlel o Nexorovi jaký byl, zjistil jsem že mi vlastně bude chybět jen protože nosil hodně jídla. S tím jsem se vrátil ke své práci. Však já se jednou postarám o jídlo i sám. Byl jsem o tom hluboce přesvědčený.
Seděl jsem s košem z proutí v ruce a přemýšlel o jídle. Věděl jsem jak je těžké chytit rybu do ruky, proto se to ani nedělalo, ztráta času, co kdybych ji ale chytil do koše. Vyrazil jsem k řece se dvěma koši odhodlaný to zkusit. Jeden koš jsem ponořil do vody a čekal až tam ryba napluje abych ji mohl vytáhnout i s košem.

Takkar - 13. října 2017 22:07
Takkar

Chvilka jásání a oslavování Joturga jako nového hlavního lovce se brzy vystřídá s hořkou chvíli uvědomění a nutností dostát zvyklostem.
Je rozhodnuto, že Nexorov tělo by mělo být odneseno na posvátné místo, kde se již od dávných dob vykonává posmrtný obřad.
I přes mé dřívější rozhořčení musím nyní uznat, že uspořádat bývalému hlavnímu lovci obřad je přeci jen správná věc a nezbývá tedy nic jiného, než kmenu pomoci s přípravami.

Dobrovolně se přihlásím k těm, kteří ponesou tělo zesnulého a tak se tedy společně s Joturgem a ostatními příslušníky kmene vydáme na pohřební místo.
To je vcelku odlehlé, cesta trvá dokonce několik hodin a to mi nabízí spoustu času k přemýšlení. Obřad jsem na vlastní oči po pravdě ještě neviděl.
Slýchal jsem jen strašidelné historky, které se říkávali u kmenového ohně nebo se používaly jako odstrašení pro zlobivé haranty.
Z toho místa mi, už vlastně od děství, běhal mráz po zádech a přesto jsem právě teď přesně k tomu místu mířil, pohřbít člověka, kterého jsem nikdy vlastně neuznával. Opravdu ironie osudu.

Když dorazíme na místo ani se nedivím, že jsem míval strach. Pohřební místo, jakoby přesně kopírovalo děj a popis každé zkazky, kterou jsem o onom místě slyšel. Všude se válely zbytky kostí. Ty staré se již pomalu rozpadaly na bílý prášek, na těch novějších byly ještě patrné kousky masa a jiné tkáně, které ještě Štětinovlci nestihli ohlodat.
Celý rituál mi nyní přijde naprosto barbarský a nejeví se mi zrovna jako nejlepší způsob, jak uctít mrtvé, i přes to, že by si to někteří možná zasloužili.

Nakonec tělo zesnulého položíme mezi ostatní kosti a hned na to o pár kroků ustoupíme. Na vrcholku, nad menším údolím ve kterém se právě nacházíme, se najednou zjeví jeden ze Štětinovlků a skoro výhružně zavyje. Vypadá to, že se už nemůže dočkat, až konečně odejdeme a on si bude moci smlsnout na další mršině. Většina soukmenovců po krátkém obřadu odchází, jen Joturgo a já ještě nějakou dobu zůstáváme.

Jak si tak neustále se zájmem prohlížím Štětinovlka, napadne mě tak docela šílený nápad. Ta myšlenka ve mě vzbuzovala zvědavost již od té doby, co jsem měl to štěstí spatřit naprosto krotkého Štětinovlka ležícího s námi u toho Modrého kamene.
Popadnu plátek masa, které jsem ještě ve vesnici stihl opéct po vzoru Orfa a roztrhám ho na menší kousky.

"Zkus prosím tě nezasahovat. Nejspíš to bude vypadat šíleně, ale věř mi..."
stihnu ještě sdělit Joturgovi než se vydám uskutečnit svůj bláznivý plán.
Pomalu, ale jistě se rozejdu směrem k Štětinovlkovi a snažím se přitom nepůsobit příliš hrozivě.
V rukou si již připravuji kousky masa, které se chystám Štětinovlkovi nabídnout a snad si tím i získat jeho důvěru. Přece jen, ode mě by mohl mít více jídla než jen mršiny našich zesnulých.

"Co jen bychom mohli dokázat, kdyby se mi ho podařilo ochočit..."
opakuji si tato slova neustále v hlavě zatímco se opatrně blížím k obávané potvoře. Každým krokem se mi můj plán zdá šílenější....

Dracice - 13. října 2017 18:14
Dracice

Sleduji boj myslím že už od pohledu je jisté že Nexor nebude čestný, což se potvrdilo. Nemám v lásce boje o moc, vlastně vůbec nám rada boj. Musím uznat, že Joturgo vyhrál čestně, po souboji odejdu a pustím se pomalu do svého plánu, nikdo si mě nevšímá, takže není problém hledat ty správné kosti abych si z nich zkusila udělat jehlu.

Pán Jeskyně - 11. října 2017 09:16
Pán jeskyně Hayate

// Zdravím lidi. Založil jsem si diskuzi, kam bych vás rád pozval. Bude to místo, kde bych chtěl debatovat o věcech mimo jeskyně. Spíše věci třeba jako co by jste rádi za jeskyně, kdo by ji založil, kolik by bylo lidí a podobně a rád bych tam vytvořil takovou komunitku, kde by si lidi mohli žádat o nápad na jeskyně a hledat třeba někoho kdo by tento nápad zhotovil. sám občas mám chuť na nějáké téma, ale chci si to téma zahrát a ne ho PJovat. Doufám ,že se tam s některými z vás sejdu

http://www.aragorn.cz/diskuze/hayateho-herni-koutek/

1 2 3 4 ... 6 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace