Nešlapte na motýly (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Nešlapte na motýly

Pán Jeskyně:

Hayate

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

V roce 1994 našli vědci v Aztéckých ruinách podivný nález. Vypadalo to prvně jen jako kamenná struktura, avšak se později ukázalo, že je celá z neznámého kovu.
V roce 2017, po dlouhém zkoumání vědci přišli na to, že je to stroj, který se dá zapnout. Jakmile přístroj zapli, tak jeden z techniků, který byl zrovna uvnitř zmizel. Svědci popisovali, že se objevil silný zdroj světla a doslova technika rozložil na malé kousíčky, až z něj nic nezbylo.
Dlouho se testovalo, jak stroj spustit znovu a když se povedlo, tak se zjistilo, že odebírá obrovské množství energie, ale dá se napájet malým, jaderným reaktorem, který vytváří dostatek energie. Když něco vložili dovnitř, tak to zmizelo a nikdo nevěděl kam.
Rozhodli se tedy sestrojit speciální sondu. Jakmile sonda zmizela, zmizel i obraz a zvuk, avšak senzory fungovaly a ukazovali dýchatelný prostor, tedy nejspíš atmosféru.
Organizace, která prováděla tento výzkum se tedy rozhodla, že tímto přístrojem pošlou 7 lidí. Lidi, co nemají rodiny a nemají vlastně co ztratit. Lidi, co se dobrovolně přihlásili, ačkolivvědí, že je šance ,že jdou na jistou smrt...

Klíčová slova:

Cestování, Sci-fi

Jaké hráče:

Hledám aktivní hráče, ačkoliv je to v posledních letech na aragornu problém. Budeme hrát povětšinu času pohromadě, takže tu nechci někoho, kdo bude brzdit ostatní. Znalé češtiny a schopné napsat aspoŇ pár řádků. Nechci tu žádné maniaky co mi popíšou vstávání z postele na 4 A4...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (5/6) CoolGuy, fox2, George, halicek.99, Tanaquil

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3

Pán Jeskyně - 3. července 2018 09:51
Pán jeskyně Hayate

// Co takhle něco napsat vy lenoši?

Edgar Leok - 19. června 2018 11:38
Edgar Leok

Jakmile na mě poručík vyštěkl rozkaz, tak jsem se sehnul a začal se opět věnovat podlaze. Nebyl jsme si jistý, jestli poznám, co to je. Normální kovy bych poznat dokázal, ale jestli to je nějaká neznámá slitina, tak jsem byl nahraný.

Prohlížel jsme si kov a potom jsme si vytáhnul malinký cepín, kterým jsme se pokusil kus oddělit, abych zjistil jakou má tvrdost, případně měl kousek na analýzu pozděj. Pak jsme zavolal zpátky na poručíka:

"Tu slitinu neznám ze země, ale jakmile budeme mít čas provést analýzu, tak vám řeknu. Tipoval bych, ale ..."

Nestihnul jsme říct nic víc, protože se něco začalo dít s plošinou. Přerušil jsem, co jsme říkal a rychle zdrhal se zbytkem týmu.

Pak jsme zaujmul kryt za ostatními členy týmu, kteří uměli bojovat a čekal jsme co se stane. Něčekal jsme však, že se objeví další člověk a ještě navíc od nás. trochu se mi ulevilo, ale nechal jsme poručíka ať si to s nově příchozím vyřídí a vyčkával jsme dál.

Pán Jeskyně - 13. června 2018 08:08
Pán jeskyně Hayate

Poručík se chvíli rozhlíží. Sleduje drona, který kolem vás létá a který řídí George, jakožto průzkumník. Na poznámky Dreina nic neřekne a jen vás popožene, aby bylo vše z plošiny ven. V tom se ozve George
,, Pane. Ztratil jsem spojení s Dronem. Z neznámého důvodu se mi najednou začal rušit signál a pak se to vyplo. Viděl jsem odsud, jak dron padal nejspíš do moře. Co jsem stihl vidět je, že stojíme na obrovské plošině uprostřed moře. Na kraji města je jakási zeď, ale pohyb jsem tam nezaznamenal."
Poručík si vše vyslechne
,, Dobrá. Chci Lingvistu a geologa! Dokážete aspoŇ rozeznat z jakého materiálu jsou různé věci ne? Zda je to železo nebo jiný kov. Prosím řekněte mi ,že nejste jen na šutry..."
Až se téměř Poručík pomodlí, když se ptá Geologa na jeho schopnosti.

Mezitím se podařilo Dreinovi zprovoznit obě sondy, byly to jen prasklé pružinky a jeden gumový pás, kterých má u sebe jakožto technik-mechanik plnou prdel, takže to bylo jen o rychlé výměně.

V tom se začne celá plošina třást a během chvíle kolem začnou létat elektrické výboje
,, Pryč! Všichni pryč z plošiny! Okamžitě!"
Začne křičet Poručík a všechny vás od tama vyhánět. Pomůže i trošku popostrčit sondy, aby sebou hnuly. Všichni se dostanete až na můstek, což je tak 10 metrů od okraje plošiny. Všude začnou létat blesky, až se z nich utvoří jednotná, elektrická stěna. Během dalších pár vteřin pole začne "pulsovat" směřem z vrchu dolů a po dalších pár vteřinách se ozve ohlušující rána, která vás donutí lehce ustoupit.

To, co vidíte vám téměř vyrazí dech, protože jste totéž museli prožít taky. Z vrchu portálu začne padat postava, která má na sobě uniformu vaší organizace. Z ruce zbraň, na zádech obrovský batoh. Ve vysílačce se ozve nový hlas, který těžce dýchá bolestí. Poslední co od něj uslyšíte je jen
,, Ugh.."
a silný náraz do země. Postava chvíli leží nehybně, ale pak se začne zvedat
,, Tady Poručík PAdowsky. Velitel Lycans, identifikujte se!"
řekne rázně do vysílačky váš velitel a s namířenou zbraní jde opatrně k postavě...

Pán Jeskyně - 13. června 2018 07:56
Pán jeskyně Hayate

// Ok chlapci... vaše aktivita mě **** . Takže budu hrát prostě bez vás a za vaše postavy, aby ti aktivnější mohli hrát! Pokud nechcete hrát ,řekněte to a já vaší postavu nahradím rovnou NPC. Tenhle umírající Arag mě už štve a pokud tomu chcete takhle pomáhat, tak se prosím nehlaste do mých, ale ani do žádných jiných jeskyní, když nejste schopni dát aspoň 1 příspěvek za týden

Edgar Leok - 2. června 2018 13:51
Edgar Leok

Když se mi postupně vraceli smysli, tak jsme nakonec získal dostatek kontroly, že jsme ruku pustil a jen tak bez života dopadla na zem.

Potom jsme se pomalu postavil a zarazilo mě, to co bylo okolo nás. Obrovské celé město z jiné planety. Rázem jako by všechna bolest přešla a já jsme se díval na na nádhernou malbu.

Pak mě vyrušil z transu hlas z rádia. Poručík nám rozkazoval, co máme dělat. Postupně jsme se rozhlédl jestli s něčím můžu pomoct, ale jako geolog, jsem jediným pohledem zjistil, že to na čem stojíme je nějaká plošina z umělého materiálu, a pokud je to nějaký stroj, tak bych asi neměl do něj kopat, abych si vzal vzorky.

Prostě jsme tedy čekal, jestli se někdo přihlásí, že chce pomoct s něčím.

Pán Jeskyně - 25. května 2018 10:43
Pán jeskyně Hayate

// Zdravím, mám novou jeskyni na motivy Fallout Série. Trošku upravený, ale stále fallout

https://www.aragorn.cz/herna/fallout/?_t=1527237749#kom

rád vás tam uvidím :-)

Pán Jeskyně - 25. května 2018 10:07
Pán jeskyně Hayate

// Berme to spíš tak ,že neprojevil. Tento úkol má tEď průzkumník a ty se musíš starat o sondy. A nebo tak nech a Poručík tě seřve, že děláš co nemáš.. to už je pak asi jedno. Ale tEĎ jsou maturity a zkouškové ,tak ta aktivita nebude nijak valná, takže holt musíme počkat

Gidamder Drein - 25. května 2018 06:15
Gidamder Drein

Pán Jeskyně 25. května 2018 00:13
//No, to ja vim a neresme to. Proste jsem v baglu mel nahradni ovladani drona a projevil prilisnou aktivitu

Pán Jeskyně - 25. května 2018 00:13
Pán jeskyně Hayate

// To ty jsi zmátl mě :D Dron a sonda je něco jiného :D

Gidamder Drein - 24. května 2018 21:01
Gidamder Drein

Pán Jeskyně 24. května 2018 21:01
//No, proto jsem se tě ptal :D
Jsi mne zmátl.

Pán Jeskyně - 24. května 2018 21:01
Pán jeskyně Hayate

// Počkat co? Drony má George :D Ty jsi opravář :D s tebou jsem se na dronech snad ani endomlouval :D

Gidamder Drein - 24. května 2018 19:55
Gidamder Drein

"Poručíku směl bych vás upozornit, že vaše rozkazy si odporují?" odpovím klidně a z batohu vyndám ovládač dronů. Jednoho z dronů připravím ke startu. Škoda, že mne neposlouchal. No, rozhodnutí je na mně. Ovládnout drona by měl být schopen každý voják s velitelským a nebo pokročilým výcvikem." ujistím se a vrátím se k sondě.

"Vemte si průzkum na starosti někdo další. Já se pokusím rozchodit rozbitou sondu." konstatuji zřejmé a usilovně se pustím do oprav a přitom si vedle sebe položím ovládací panel druhé sondy a uvedu jí do pomalého pohybu směrem k mostu.

"Navrhuji naložit zbytky těla na rozbitou sondu až jí uvedu do pohybu odvezeme jí odsud a v klidu jej pohřbíme." prohlásím chladně zpod sondy.Tyhle zařízení by měli být odolné, takže stačí přemostit rozbité části a odpojit zničené nápravy a zbylé by měli na krátký přesun stačit. uvažuji a svou úvahu převádí ve skutečnost.

Pán Jeskyně - 24. května 2018 19:19
Pán jeskyně Hayate

// Drony máš momentálně jen ty. Ovládá je ten, kdo má ovládání :D

Gidamder Drein - 24. května 2018 19:05
Gidamder Drein

//otázka drony umí ovládat všichni a nebo jen já?

Pán Jeskyně - 22. května 2018 08:09
Pán jeskyně Hayate

// Já vím ,že jsme byl dlouho neaktivní, ale prosím.. neberte si ze mě příklad :D

Pán Jeskyně - 15. května 2018 09:42
Pán jeskyně Hayate

Poručík usadí Imaharu bokem, který se začíná pomalu vracet do normálu, sedí na zem is hlavou mezi koleny a těžce oddychuje. Slyšíte, jak si něco japonsky brblá (vysílačky jsou zapnuté automaticky, takže jde vše slyšet). Následně se poručík rozhlédne a začne dál dávat rozkazy
,, Vypušťte drony. Chci vědět na čem to stojíme, proleťte kolem plošiny a chci vědět co je na a pod můstkem vedoucím do města. Zároveň prozkoumejte okraj města, aby jsme věděli zda je opuštěné či ne. S těmi sondami. Ta co funguje, dejte ji stranou a pak se vraťte pro tu rozbitou. Lepší mít aspoŇ jednu, než žádnou. Pokud to tedy pude, pokdu ne, zkusíme ji oddlačit ručně, ty zásoby potřebujeme. "
následně jde ke zbytkům Hue-Una, vezme je a snaží se je posunout bokem
,, Musíme vymyslet co s ním pak... nemůžete to tu jen tak nechat...A teď je řada na vás panstvo... nějáké nápady, něž získáme informace z průzkumu?"
zeptá se a rozhlíží se po vás

Pán Jeskyně - 12. května 2018 22:52
Pán jeskyně Hayate

// Omlouvá mse všem za neaktivitu.. mám toho hodně v práci a i doma... opět začnu psát v následujících 2 dnech

Desátník Miranda Greenstorm, M.D. - 1. května 2018 23:08
Desátník Miranda Greenstorm, M.D.

Když konečně stojíme na plošině, dozvíme se to sladké tajemství. Nečekala jsem, že by takový typ přesunu mohl být bezproblémový. A docela absurdní mi připadá poukazovat na to, že stroje přežily. Každý se přece už někdy pokoušel něco rozebrat a zase složit. Propisku, puzzle, třeba i nějaký přístroj nebo kus nábytku. Jistě byste to ale nezkoušeli například s živým a zdravým zvířátkem, pokud tedy nejste sociopat.

Přesto jsem rozhodnuta věřit, že je možné tímto způsobem přepravovat i živé bytosti, protože pokud ano, budou mne na druhém konci jistě potřebovat. Snažím se tedy zůstat co možná v klidu. Při zkoušce vysílačky zvednu palec. A pak to přijde. Skutečnost je přece jen jiná, než s čím jsem počítala. Bolest ano, ale trvá to docela dlouho, nemám navíc pocit, že bych ztratila vědomí. Není nicméně cesty zpět.

Jeden z kolegů ovšem zpanikaří a pokouší se vyskočit. Šílenství. Zlobím se na něj. Zabil se a nechal nás v tom samotné. Když se konečně sbírám na druhé straně, jeho krev už zdobí celou družinu. Asi se to dalo předpokládat. Měli nás na tohle připravit. Co si sakra mysleli? Ale armáda taková někdy bývá. Kéž bychom se již nemuseli potýkat s žádnými dalšími utajovanými fakty. Greenstormová v pořádku, ohlásím se.

Vlastně nechápu, jak většina z nás přežila, ale to je teď vedlejší. Imahara je pochopitelně v šoku. Jak by taky nebyl, když na něm nečekaně přistála cizí střeva. Jdu si k němu kleknout a pomohu mu se očistit. Konejšení není způsobem, jak někoho v takové situaci uklidnit. Pokud jej shledám skutečně v šoku, pak by měla správně přijít na řadu protišoková poloha a pravidlo pěti T. Nicméně snad po prvotní zcela přirozené reakci, zachováme-li rozumnou míru klidu a konstruktivity, bude zase schopen racionálně jednat. Prošel přece náročnými testy a výcvikem. Když jej shledám fyzicky v pořádku a v rámci možností očištěného, prohlásím jen V pořádku, můžete vstát. Tak nás to učili. Piplání a lítost by vedli jen k prohloubení traumatu. Mě to každopádně pomohlo. Minutka na pevné půdě mého oboru.

Pak zase začnu věnovat pozornost okolí. Tohle tedy nevypadá, zrovna jako místo, které by se námi nechalo kolonizovat, či jinak znesvětit. Bude mít svůj systém a čím budeme my pro zdejší obyvatele, nevím, jestli chci poznat. Čeká nás jednání s vyvinutější civilizací? A dá se vůbec něčemu takovému říkat jednání? Měli jste někdy třeba křečka? Jednal s vámi, když něco chtěl? Snad se smyslem našeho pobytu nestane pokusit se utajit svou vlastní planetu. Nebudu šířit poplašné zprávy a budu se muset nechat překvapit. Návrat v úvahu patrně nepřipadá.

Edgar Leok - 28. dubna 2018 01:44
Edgar Leok

Jakmile jsem se naposledy rozloučil se zemí a vybavil se v šatně tak jsem konečně narazil na zbytek skupiny u místa kde se prý nalézal ten portál. Vyslechnu briefing plukovníka a v hlavě se mi honí, že to snad nemůže být tak hrozné, ačkoliv se mi myšlenka, že se budu rozptylovat na atomy nelíbí. Potom jsme se ale podíval na prsten na ruce a s nádechem jsme se uklidnil.

Zkontroloval jsem si spolu s ostatními přilby, přívod vzduchu a obleky, zdali jsou v pořádku a naznačil jsem zvednutím palce podle pokynů, že mi rádio funguje.

Potom se začal stroj aktivovat a já jsem nejdříve zvědavě hleděl kolem sebe a pak jsem postupně se nejdříve zasmál- když mě začalo vše svrbět, ale tento pocit rychle přešel a já cítil neskutečnou bolest. Nemohl jsme to v jednu chvíli vydržet, takže jsem se svalil do sedu na místě, tisknul si hrudník k nohám bolestí a vzlykal až mi bolestí začaly téct slzy. Ani jsme si nebyl schopen vnímat okolí, takže mi nepodařený pokus o útěk Hue-Una unikne a začal jsem lehce otupěle vnímat až když jsme letěli.

Pak mě další bolest při dopadu dorazila a přestal jsem vnímat vše. Po tom, co jsme se dostali na místo jsme se ani nepohnul a jen seděl na místě se zavřenýma očima a víčka tlačil násilně k sobě. Nevnímal jsme nic až po 3 minutách se mi postupně vracela větší kontrola nad mým tělem. Rychle jsem nahmatal nějakou pevnou věc a ulevilo se mi, že mám hmat. Druhou rukou jsem šmátral po zemi v okolí a postupně jsem i začal vnímat hluk vysílačky. Připadalo mi to, ale stále jako nesmyslná směsice slov a nedokázal jsme se na to soustředit.

Pak jsme pomalu konečně začal otevírat oči a dostal další šok, když jsem zjistil, že svírám v jedné ruce nějakou jinou ruku. Vytřeštil jsem oči a nevydal ze sebe ani hlásku. Stále jsem se jen tupě díval na to co jsem svíral. Neschopen Jakkoliv reagovat jsem ignoroval okolí a pasivně seděl v jedné pozici. Ani jsem se nepokusil ruku odhodit a jen jsem čekal dál s pomalu vracejícími se smysly.

Gidamder Drein - 20. dubna 2018 20:37
Gidamder Drein

Konečně se všichni sejdeme před portálem. Batohy jsou sice těžké, ale já jej skoro nevnímám, jelikož se soustředím na to, co nás čeká. Konečně začne závěrečný proslov a mně začne tuhnout úsměv. Slova o tom, že nás portál roztrhá, mne znepokojí víc než jen trochu. Jo, nedivím se, že nám to říkají až teď. Kdyby nám to řekli dřív, nejspíš se jim ten tréning vykašlal! moje podvědomí si ovšem připomene, že bych nejspíše mohl odejít. Teď mne vpřed žene touha po dobrodružství a možnost podívat se někam, kam se lidé ještě nedostali.

"Drain slyší." odpovím na zkoužku spojení automaticky a zkontroluji těsnost obleku. Oblek je podle všeho utěsněný a já mu důvěřuji,jelikož jsem ho kontroloval minimálně stokrát.

Začne přenos a portál nám vážně doslova rve maso s kostí a rozhodně to tak bolí. V životě mne už párkrát střelili a tohle bolí o řád víc. Logika říká, že pokud to chci přežít musím dokončit proměnu. V pokusu zmírnit bolest si kleknu a lehce schoulím. "AAAAA... Vy idoiti!" kleju a jen okrajem vnímám, že Lee bolest nemůže vydržet a rozbíhá se pryč. Bohužel se můj předpoklad vyplní a doktor zemře dosti ošklivou smrtí.

Po přistání aktivuji kontrolu obleku a kontroluji okolí na případné hrozby. Usilovně se snažím ignorovat kousky našeho kolegy, jenž leží opodál. Zatracená práce, kdyby nám dali nějaké látky od bolesti. vrtím hlavu v duchu nad zanedbáním nadřízených. "Drein, v pořádku." odpovím poručíkův dotaz.

Už když se Poručík vydává rozkaz ke kontrole sond, klečím u sondy a snažím se jí dát do pohybu. "Rozumím." odpovím do vysílačky aniž bych zvedl oči od sondy. Jo, já vím, že je budeme potřebovat. Za co mne má? vrčím v duchu a snažím se uvést sondu do pohybu.
"Máte nějaké preference, kterou sondu mám rozchodit? Přesněji řečeno, mám hnout tou nepoškozenou sondou a pro tu poškozenou se vrátit. Druhou možnost je pokusit se zprovoznit obě." otážu se téměř vesele a otázku nesměřuji na nikoho konkrétního.

1 2 3


↑ navigace

Záložková navigace