Odkaz našich předků (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Odkaz našich předků

Pán Jeskyně:

Hayate

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Lokální války, Přírodní katastrofy, umírající planeta, globální oteplování. Tohle vše způsobilo, že lidstvo muselo opustit Zemi. V roce 2071 byla již situace těžko zvladnutelná. Odborníci odhadovali, že do 60 let lidstvo zahyne. Byla jediná možnost. Opustit planetu. Proto během následujících 50 let vytvořili archu zvanou Exodus, na kterou bylo vybráno 500 000 lidí. Exodus měl letět 57 let k planetě 14 světelných let od planety. Vy jste členy posádky na Exodu- civilisté, vojáci, inženýři. Až se dostanete k nové planetě, které se vybere změně až na místě, tak musíte prozkoumat povrch vše a následně... vytvořit nové lidstvo.

Klíčová slova:

Exodus, Lidstvo, Kolonizace

Jaké hráče:

Hráče aktivní, kteří mají smysl pro RP a chtějí tvořit nový svět. Nehledám hráče, co mi napíšou 4 A4 a v tom mi popíšou jak vstávají. Hledám hráče, kteří dokáži na půl stránce napsat vše potřebné a delší příspěvky, jen když je třeba.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Hráči: (1/6) Jatorik

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 5 ⇒|

Pán Jeskyně - 10. ledna 2018 11:45
Pán jeskyně Hayate

Jakmiel jsi začal řvát, tak k tobě přiskočil a strčil do tebe Pourčík
,, Co to tu plácáte za nesmysly?! Navíc tu ani nevelíte sakra!"
pak se otočil na ostatní a začal hlásit i do vysílačky
,, Inženýři zachrání co se dá a naloží to do lodí,
piloti okamžitě začnou žhavit motory a doktoři vemo uveškeré vybavení co unesou společně se zraněnými pokud tu nějácí jsou! Nikoho tu nenecháme! Pokud nebudeme mít lodě a výbavu, i když přežijeme Tsunami, nepřežijeme noc! Ihned jak budo uvšichni připraveni, tak piloti vyrazí co nejvýše a nejdále!
Pokud vás vlna dostihne, tak piloti mají rozkaz vletět napřímo do vlny pod stoupavým úhlem 30 stupňů! Mělo by vás to snad zachránit a loĎ vydrží ten náraz! Máme sotva minutu! Tak dělejte!"

Pak se opět otočil na tebe
,, A Vy! S váma si to ještě vyřídím! Kdyby jste je poslal do lesů, tak byj e zabili ty bestie a kdyby ne ,tak by bez vybavení nebyli schopni přežít!
Poslal by jste je na pomalou smrt!"

křiknu a odstrčil tě. Pak se ještě otočil
,, A nestůjte tu! Dělejte něco! Každá bedna, i když bude plná harampádí nám může pomoct! Nebo pomožte doktorům!"
Pomalu vidíš, jak se zvedá vlna, která se blíží k vám. Po asi 20 vteřinách pocítíte tlakovou vlnu, která vás smete k zemi, ale ne natolik, aby jste nemohli pokračovat

Pán Jeskyně - 28. prosince 2017 16:51
Pán jeskyně Hayate

,, N-napadden?! Kým probohA?! Panebože... Doufám ,že tu je dost zbraní..."
řekne až zdrceně, ale pobíhající lidé kolem mu pomůžou se probrat. Okamžitě popadne odstřelovací pušku z krabice, kterou přivezli a padne za kryt. Všichni všude pobíhají a vepředu vidíš, jak vojáci dávají rychlé míny.

Chvíli je kldi a všichni čekáte, kdy se ukážou či kdy se vám dostanou do zad. V tom se v lese objeví asi 3 metrový tvor ve zbroji s obrovským mečem, který nese na rameni. Není maskován a je sám. Udělá pár kroků z lesa a zastaví se. Začne se rozhlížet kolem sebe. Nakonec se podívá přímo na vás a otočí se, při čemž zmizí opět v lese
,, Co to doháje mělo být?! Co to je za obludy?! Jsou dvakrát tak velcí jak mi!"
řeknen nervozně poručík. V tom někde z vašich řad zařve
,, Kryjte se! Exodus!!!"
a přímo doprostřed tábora dopadne asi 5 metorvý kus, který utvoří vlnu a prach. Na kraj lesa dopadne další a když se podíváš nahoru, tak je obloha v plamenech. První půlka Exodu se začíná prodírat atmosférou. Ozve se ohlušující rámus, jak kus padá a nakonec spadne do moře, odhadem asi 500 metrů od břehu. Problém je však v tom ,že utvoří obrovskou tlakovou vln ua následně i vodní. Nejspíš tvor, který vás sledoval věděl ,že to příjde a nechtěl se namáhat s vaší smrtí, která stejně příjde tak či tak...

Pán Jeskyně - 25. prosince 2017 11:31
Pán jeskyně Hayate

Začneš rozdávat rozkazy a po táboře se začnou rozbíhat lidé. V tom začnou přistávat dvě transportní lodě a ihned, jak přistanou ,tak z nich vyběhne muž, který ti naběhne do Velícího stanu
,, Co se to sarka stalo?! Vyrazili jsme z Exodu a v tom za námi vybouchnul! A co se to děje tady? proč tu každý pobíhá jak zmatený?! Kdo je tu sakra ve velení?! Okamžitě to tu přebírám!"
začne ječet chlap v armádní uniformě s útočnou puškou v ruce a na ramenou s frčkami Poručíka.

Mezitím uslyšíš obrovskou ránu a následně dalšía další. Na zem začínají dopadat trosky...

Do ran z dopadů se najednou ozve nelidský řev. Je jasné ,že to je řev od daných tvorů, kteří zřejmě dávají najevo, že jsou tady...

Pán Jeskyně - 23. prosince 2017 20:54
Pán jeskyně Hayate

,, C-cožE?! Co jste říkal?! Opakujt,e zda jsme slyšel správně! Válečníci?! Chlapi! Obranné pozice a rychlej ústup! Nechceme tu problémy!"
rychle zalhásil Plukovník. Do toho se vložil Admirál
,, Jste na privátní síti, ale zmizte od tama! Nechceme žádný incident a domorodci! Vypadá to ,že nemají smysl pro diplomacii. Okamžitě, jak dojdete do tábora, tak zvedáte kotvy a vracíte se zpátky na Exodus! Všichni! Sbalíte celý tábor dok... co to?! Co se děje?!"
přeruší se hlášení od Admirála. Když v tom uslyšíte hlasitý výbuch, jak kdyby šel z nebe.
,, ProbohA! Jak se to stalo?! C ose děje?! Okamžitě zajistěte sekce 12A, 13A, 14A,15A a 16A! To stejné s B, C, D a F! CožE?! Další exploze?!"
slyšíš jen z vysílačky Admirála, který ti zmizel z dosahu holokamery. Když se podíváš nahoru skrz okna ve stanu ,tak vidíš ,že Exodus, který vysel na obloze je najednou v modro-zelených plamenech a exploze se stupňují.
,, Všichni do záchrnaných modulů! Okamžitě! Dostaňte civilisty pryč!!! Exodus jde na planetu! Plukovníku! Seržante! Na Exodu došlo k množství neobjasněných explozí. okamžitě se přesouváme na pl...."
v tom se z vysílačky ozve hlasitý, až ohlušující zvuk výbuchu a na obloze můžete vidět, jak se Exodus rozlomí vejpůl při modro-zelené explozi. Exodus zůstane ležet na obloze rozdělen vejpůl a ve vysílačkách slyšíte jen chrčení... nic víc, než jen chrčení.

Všichni kolem jsou zděšení, udivení a v šoku. nikdo se nemůže kouakt na nic jiného, nikdo není schopen slova. Ticho přeruší až Plukovník ve vysílačce
,, Seržante Bjornesi... nevím ,zda jste to viděl, ale my jsme právě byli svědky toho, jak Exodus... jak Exodus... jak... explodoval. Exodus explodoval."
oznámí depresivním hlasem, až téměř odevzdaných, jak kdyby si byl vědom, že nyní umře.
,, Plukovníku! Musíme se odsud dostat! Stále máme v patách ty ... domorodce!"
ohlásí se Hurt a plukovník na něj zareaguje
,, Bjornesi... musíte nás navigovat. Okamžitě, ať všichni začnou kopat zákopy a stavět opevnění. Do noci se musíme opevnit... pokud přežijeme noc, až do rána, můžeme uvažovat co dál. Vracíme se do tábora, snad nás nedoženou..."
Pokud se dostaneš z šoku, tak dokážeš díky pozemním anténám vidět ještě kamery dronů a kamery z helem a zbraní vojáků.

V tom se před Desátníkem Hurtem děje něco divného...
,, Plukovníku? Předemnou vznikají stopy... ale nic tu nen..."
mohl jsi vidět, jak se v zemi tvoří stopy, když v tom se před hurtem objevil obrovský tvor, kterého jsi viděl. Vypadá to ,že měli jakési maskovací zařízení. Tvor zařve ohlušujícícm řevem a rozmáchne se po Hurtovi s obřím kladivem, kterým hurta odhodí stranou, při čemž vidíš na kamerách z dronů, jak jsou další dva vojáci ve stejnou chvíli přeseknutí jakýmisi zářícími čepelemi.
,, Ústup a palte!!!"
zakřičí do vysílačky Plukovník. V tom 3 z dronů spadnou k zemi a díky tomu nevíte pořádně co se děje. Na kamerách ej zmatek. Slyšíte jen křik, naříkání a sténání od vařich vojáků a válečný řev od tvorů, kteří právě přepadli vaší skupinu průzkumníků. Během pár vteřin zbyde jen plukovník, který utíká pryč a střílí za sebe
,, Všichni jsou mrtví! Panebože co to je za monsta?! Seržante, jsme 800 metrů od vás, okamžitě připravte všechny zbraně! Musíme se B... arggg.."
V tom Plukovníka něco práskne přímo do přilby a vidíte jen koruny stromů. Plukovník leží na zemi. Kamera začne blbnout a slyšíte těžké dýchání plukovníka. Jeden z tvorů se objeví přímo na plukovníkem a chvíli si ho prohlíží... rozhlédne se kolem a následně vidíte, jak Plukovníka přidupne. Svojí obrovskou nohou mu šlápne přímo na hrudník, spíše si ho asi chce přidržet. Plukovník u toho ještě víc zasténá, zřejmě je vážně zraněn.

Tvor se nad něj nahne, chytne mu svojí rukou obličej a vidíte, jak mu hýbe ze strany na stranu s přilbou. Tvor se začne smát... asi je to smích a začne mluvit velmi hlubokým a pronikavým hlasem, až hrdelním
,, Ista sum tapu whare!"
při čemž zvedne ruku ,ve které drží obrovskou sekeru, které září hrany(konce čepelí)
,, Nerozumím ti ani hovno... ale tohle je za moej chlapce... obludo..."
prohlásí plukovník a vidíte, jak zvedl ruce a odjistil implozivně-explozivní granát. Tvor se zatváří udiveně
,, Rearea!!!"
zakřičí a otáčí se, když v tom granát vybuchne a spojen íse přeruší... pouze v dáli uslyšíte explozi.

Všichni jsou vyděšení a neví co dělat. Sedí jak přikovaní. Začnete si všímat, že z oblohy padají trosky Exodu. Dvě půlky se stále drží na obloze, ale některé trosky dopadají již k vám po okolí asi 3 kilometrů kolem vás...

Veselé vánoce :-D

Pán Jeskyně - 21. prosince 2017 09:31
Pán jeskyně Hayate

Když jsi nakoukl do vědeckého stanu ,tak tě z dály zahlédl jeden z vědců, který právě procházel zástěnou ( místnosti uvnitř jsou odděleny, aby se udržovala sterilita). Když ses optal na kámen, tka ti zavrtěl hlavou
,, Promiňte Seržante, ale nemáme tu na to dostatečné vybavení. Mohli by jsme se na to maximálně tak koukat. Ale dnes mají přiletět fyzici a geologové a postavit si tu laboratoř, takže se pak ptejte jich. Promiňte, ale mám spoustu práce."
dořekl a ihned zase zmizel za bílou zástěnou.

U Velitelského stanu tě uvítal desátník Hurt, který si zrovna kontroloval výstroj společně s dalšími 9 vojáky. Ihned jak tě zahlédl, tak se dal do pozoru a zasalutoval
,, Dobré ráno Pane. Vyspal jste se dobře? PRej na nás dneska budete dohlížet. Cítím se hnedka lépe. Když tady bude někdo, kdo už to tam zná a ví jaké to je."
usměje se a pak čeká na Plukovníka, který zrovna vychází ze stanu
,, Desátníku, můžete vyrazit. Svoje úkoly znáte,
tak se jich držte. A Vy Seržante, pojďte za mnou."

mávnul na tebe rukou a zašel dovnitř.

Jakmile ses dostal dovnitř, tak na tebe všichni kývli na uvítanou. Plukovník ti řekl, že se vydá na průzkum také a bude dohlížet na Hurta a že tobě to tu přenechává. Je zde několik desítek obrazovek, přičemž jich několikje věnováno kamerám v přilbě vojáků a na jejich zbraních a následně 5 z dalších obrazovek, je věnováno kamerám na dronech.

Plukovník se s tebou rozloučí a vyrazí. Z venku ještě slyšíš, jak vola na Hurta, že jde s nimi...

Šimon.Brugezsi - 13. prosince 2017 16:59
Šimon.Brugezsi

Stian byl naučený myslet strategicky a tak, aby zajistil obranu svoji a ostatních, takže myšlenky o hoře ho neopouštěly ani při vědomí, že pro průzkum a osídlení je příhodnější zdejší plácek. Ovšem možný úprk do lesa nebo k moři, když už ví, co žije v moři a umí si představit, co žije v lese, se mu nezdál zrovna logický. Ale veleli tu jiní a on coby voják poslouchal rozkazy.

"No, tak nenecháme frčky čekat, ne?" usmál se Stian na desátníka Hurta a následoval jej k velícímu stanu.
Úsměv ho ale přešel, když už z dáli slyšel admirála.
*...ti vaši vojáci? Co tím chce říct? Nejsme snad i jeho vojáci, když už je tím admirálem?* napadlo Stiana a mlčky vyčkal, dokud nebyl plukovníkem pobídnut, aby předstoupil.
"Pane." zasalutoval, když jej admirál vyzval k podání hlášení.
Do úst se Stianovy dralo mnoho slov a ani jedno nebylo vůči admirálovy lichotivé po tom, co od něj vyslechl, ale měl dost rozumu, aby vše polkl a zachoval se profesionálně.
"Došlo k tomu, pane, že při standardním odebírání vzorků, tak jak jsme naučeni, doposud blížeji neprozkoumaný a nám tedy neznámý krystal explodoval. Desátník McDonnel postupoval v souladu se všemi bezpečnostními postupy a nemohl předpokládat, že se nějaký nerost zachová jako výbušnina." odvětil dosti úřednickým a odměřeným tónem.
"Krystaly se ukázaly být dosti energeticky nabité a náchylné na hrubé zacházení. Navíc způsobují interference s naší technologií. Pokud jde o muže z Gammy, postupovali tak, jak byli naučení, pane. Rozhodli se zjistit, co způsobilo výbuch a pomoci případným raněným. Coby vojáci jsme naučení nenechávat své lidi na holičkách." mluvil dál chladně.
"A pokud mohu mluvit otevřeně, pane," pokračoval, přičemž při vyslovení onoho pane použil možná až přespříliš sarkastického tónu, "jestli lidi tam nahoře čekali, že přiletí k nějaké planetě, kde bude vše jak na Zemi, přistanou, obdělají pole a sednou si na verandu ujištěni tím, že tu není nic, co by neznali a čím by snad byli ohrožováni, pak to bylo dost zcestné očekávání. Je evidentní, že o planetě nevíme prakticky nic. Jsme tu od toho, abychom o ní co nejdřív a co nejvíc zjistili, ale musíte počítat s tím, že když na to tolik pospícháte jako doposud, že nastanou komplikace a lidi to může stát život. Nelze postupovat rychle a obezřetně zároveň. Pane."
*Tak... a jsem bez práce a na doživotí zavřenej.* pomyslel si Stian kysele, když domluvil.
Hold nezůstal tak klidný, jak původně zamýšlel a řekl svůj názor na ukvapený a mnohdy nepromyšlený postup při průzkumu. On sám by postupoval jinak.
Rozhodně opatrněji.
Kupříkladu ještě než by vůbec poslal první výsadek, kroužil by s Exodem nad planetou po několik dní a snažil se ji z orbity zmapovat a prozkoumat pomocí skenerů a detektorů, které má loď k dispozici. Pak by vyslal drony, aby blížeji zmapovaly oblast určenou k prvnímu výsadku. Pak teprve by poslal lidi. Ovšem nehnal by je hned do všech koutů a na první pohled nějakým způsobem nebezpečná místa. A tím takové skenerům odolávající místo rozhodně bylo.
Stian chápal tu touhu už už začít planetu osidlovat. Sám tomuto pokušení horko těžko odolával, ale coby voják prostě chtěl nejprve planetu prozkoumat a zhodnotit podmínky, než by svolil k tomu, aby tu vznikl větší základní tábor, kam by postupně všichni přicházeli.
Jak je to třeba s počasím? Už konečně někdo zmapoval, jaké je počasí na druhé polokouli? Co když tam teď vládne zima s teplotami -60 stupňů? Lidi by takový mráz sotva snesli. A pokud tu nejsou takové výkyvy, co nějaké jiné abnormality? Hurikány, tornáda a podobné věci.
Vyrazili na povrch příliš brzo a admirál se teď vzteká, že nějaká nehoda při průzkumu děsí lidi? Ať jim ukáže obrázky té mořské potvory nebo třeba i jen té říční, a uvidíme, co pro ně bude děsivější.

Pán Jeskyně - 13. prosince 2017 15:52
Pán jeskyně Hayate

// Ten tábor na louce je z praktického hlediska. Máš tam prostor vidět okolí a hlavně, dkyž vyšleš průzkum, tak je nemusíš nikam vozit nebo oni nemusí nikde lozit. Když už by na vás náhodou někdo zaútočil, furt můžete uříkat do lesa popřípadě na druhou stranu k moři... kdyby na vás někdo zaútočil na hoře ( ptáci, zvěř či ufouni) tak nemáš kam utéct. Je to sice strategické místo k rozhledu, ale ne pro základní tábor, odkud se musí vést různé akce.

Jakmile jsi vyšel z lékařského stanu, tak se u tebe objevil Desátník Hurt, zasalutoval a spustil
,, Pane, dal jsem tne šutr do olověné schránky pro radioaktivní materiál. Vypadá to ,že to z části pomáhá, ale stále, když něco dáme úplně ke schránce ,tak přístroje začnou blbnout. Dal jsem to vědcům,
ti řekli ,že si to zatím dají bokem a počkají na rozkazy. Pak mě ještě Plukovník poslal. Prý vás mám odvést do velícího stanu ihned, jak budete schopen chodit."

Poslední větu řekl nejistě a jen tě lehce pobídnul rukou.

Jakmile jsi přišel do stanu, tak jsi slyšel Admirálův hlas, jak řve na Plukovníka
,, ... už nesmí stát! Je to jasné Plukovníku?! A Když už, tak aŤ si ti vaši vojáci přepnou na soukromí kanál! Každý slyšel výbuch a někteří ho i viděli na obrazovkách a následná ztráta spojení s další čtveřicí vojáků vyvolala nevole tady na palubě! Víte moc dobře, že vás tu všichni sledují.
To, že slyšíte a uvidíte výbuch na kamerách chápu,
nemohl jste to předpokládat, ale urychlená akce, kde vojáci vběhnou do neznámého území, kde ztratí signál?! Sakra myslete na to ,že potřebujeme lidi k tomu, aby vše fungovalo! Jestli se vystraší, nebudou chtít žít na té planetě! Je to už jasné Plukovníku?!"

Plukovník pokýve hlavou a typickým, vojensky naučeným přízvukem na všechny rozkaz odpoví
,, Ano Pane Admirále, je mi to jasné. Už se to víckrát nestane. Pokud se to bude opakovat, dám vojákům informace o tom, jak se zachovat. Posílám vám některé vědce na palubu, aby analyzovali vzorky.
Při tom budu potřebovat, aby jste mi sem poslali nějáké experty na energetiku, nukleární fyziku, mineralogii a nejspíš i pyrotechnika. Seržant... ah... je tady..."

otočí se na tebe a pobídne tě. Do ucha ti pošeptá
,, Opatrně, je dosti nakrknutý..."
Admirál se na tebe podívá ( máte tam kamery a máte holorozhovor( něco jako v ME, když spolu mluvili, prostě hologram)
,, Zdravím vás Seržante. Očekávám od vás okamžité hlášení o tom, co se stalo. Následně jej chci i písemně. To stejné řekněte McDonnelovi až se probere a Doktorovi až bude schopen... Teď mluvte Seržante Bjornesi..."
Ostře se na tebe admirál podívá a čeká. Vidíš, že všichni kolem mají napjatý pohled a hlavně i vyděšený, protože Admirála ještě neviděli takto rozzuřeného

Šimon.Brugezsi - 13. prosince 2017 13:35
Šimon.Brugezsi

"To rozhodně. A ať jsou někde dál od hlavního tábora." poznamenal Stian k návrhu, aby vědci prováděli testy a výzkum tady na povrchu planety.
"Po pravdě, indicie, že by mohly kameny explodovat, byly. Musíme být do budoucna o dost opatrnější." protáhl ještě ústa při plukovníkově ujišťování, že za "nehodu" nenese zodpovědnost.
V leže pak už jen plukovníkovy zasalutoval a nechal doktora, aby mu žíly napustil nanity. Než dostal svolení k odchodu, měl ještě čas přemýšlet nad tím, co se událo i k čemu se chystá.
Docela si lámal hlavu nad tím, že když už mají k dispozici drony, proč je nepoužili před tím, než do terénu vyslali živé lidi. Sice by nemohly prozkoumat planinu s TNT šutry, ale jiné oblasti by prozkoumaly bez ohrožení lidských životů. A rychleji by zabraly větší prostor než při pozemním průzkumu.
Leč Stian velení neměl a do práce svým nařízeným nemluvil. Beztak si dělali své a na názory jiných moc nekoukali.
*Dost na tom, že základní tábor dělají tady dole na louce a ne na vrcholu té hory. nějak jim na bezpečnosti lidí nezáleží, zdá se mi.* poznamenal v duchu a jen co mu to doktor dovolil, vydal se k hlavnímu stanu, aby se ujal povinností, které mu plukovník předestřel.

Pán Jeskyně - 13. prosince 2017 11:12
Pán jeskyně Hayate

Plukovník nad tebou stoj ía poslouchá tě, přikyvuje. Vypadá zamyšleně. Když dopovídáš a podáš své návrhy, tak se pousměje a přikývne
,, Dám to vědět Admirálovi. Nejspíš bude lepší, když vědci přijedou sem, než aby jsme ten kámen vozili na Exodus, mohlo by se něco stát, když tě tak poslouchám. A není to tvá vina Seržante. Nejspíš bych ani já nedokázal odhadnout ,že to vybouchne. Jediné, co ,tak bych možná vzorek bral, ale asi by se mi nechtělo si k tomu klekat..."
zasmál se trošku a pokračoval
,, Jak vás doktoři pustí, tak se hlaste v hlavním stanu. Udělali jsme tam komunikační středisko. Vlastně jsme schopni již odsud sledovat to, co jsme mohli jen z Exodu. Po několik dní budete sloužit jako průzkumní poradce. Máte tu nejvíc projito a máte zkušenosti. Navrhnu to i Admirálovi, než se plně zotavíte, tak budete sledovat průzkumníky a dávat jim rady či je navigovat. Právě sestavujeme pětici dronů s infra, termo a spektrálními čočkami.
Furt budete zkoumat, jen u toho budete v klídku sedět a mít pohodlí a bezpečí. Až se zotavíte, zase Vás pošleme do terénu. Musím jít podat hlášení, Admirál už je netrpělivý a lidi na Exodu jsou prý vyděšení, takže ... jdeme zklidnit davy."

usmál se znovu a poklepal ti na rameno a následně odešel.

Pár minutek ještě ležíš, když dojde doktor
,, Hodně to píchne a chvíli to bude bolet, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Lepší trpět půl minuty, než trpět měsíc ne?"
mrknul na tebe doktor a vytáhl jehlu, která vypadalo, jak kdyby byla pro slona. Nahmatal ti žílu na ruce a pomalu začal obrovskou jehlu do ní zasouvat, při čemž do tebe vpouštěl přibližně 80 ml nafialovělé tekutiny. Cítil jsi, jak ti tekutina proudí žilami a jak je ti i tepleji. To způsobovalo dle lékařských informačních tabulí to ,že se kapalina dere žilami a lehce se i tře.
,, Tak... nechte to 20 minut působit, než do dojde k žebrům, pak se můžete začít pomaličku hýbat,
ale nenamáhat. Žebra jsou jen srovnaná, ale nezpevněná, furt se vám mohou pohnout a museli by jsme znovu zavést hadičky... Ještě vám to pro jistotu ovážu."

nechal tě, aby ses posadil a omotal tě sádrovým obymadlem, což byl speciální obvaz, který byl pružný, ale při tom lehký a pevný, takže fungoval jako sádra, ale mohl sou použít i na pohyblivá mista třeba jako hrudník, který se musí zvedata nemuselo se řešit, kolik ti nechat místa, abys mohl dýchat.

Vyčkal jsi 20 minut a doktor ti řekl ,že už pomalu můžeš jít a máš volno

Šimon.Brugezsi - 12. prosince 2017 17:30
Šimon.Brugezsi

Stian uvítal, že doktor o něm chce, aby se ještě zdržel. Alespoň měl čas si sesumírovat, co řekne v hlášení plukovníkovy. Ten mu ale svým příchodem trochu zhatil plány.
„Pane.“ pokusil se Stian vstát a stoupnout si do pozoru, ale plukovníkova ruka jej ponechala ležícího.
„Tedy… to ty modrý kameny.“ nakrčil Stian obočí v náznaku pochybností i jistého studu z toho, že zavčasu nepomyslel na možné nebezpečí, protože když nad tím zpětně přemýšlel, varovné indicie měl.
„Oblast rušení je velké pole toho modrého krystalu, co jsme už dřív našli. Jen jsou v čistší podobě. Nebo více energeticky nabité.“ začal s hlášením.
„Ty krystaly dokáží kumulovat energii ze svého okolí. Všimli jsme si toho, když jsme se k nim blížili a naše baterie začaly ztrácet energii, jako by je něco vysávalo. Díky kumulaci energie navíc ty krystaly tvoří jakousi interferenci s našimi přístroji, proto v jejich blízkosti i na větší vzdálenost při jejich množství nefungují a blázní. Desátník chtěl vzít vzorek. vzal kladívko, aby odštípl kus z jednoho kamene. Sotva velikosti golfového míčku. Ukázalo se, že krystaly jsou dost náchylné na takovýto způsob zacházení, když jsou nabité. To vyvolalo tu explozi. Přitom nám to prakticky vysálo veškerou zbylou energii ze zbroje i ostatních věcí. Desátník měl štěstí, že jeho zbroj ještě zafungovala a ochránila, co šlo. Ovšem schytal to v plné síle. Doktora to odhodilo na strom a mě to odmrštilo na kmen stromu. Pak už moc nevím, protože jsem byl omráčený. Když jsem přišel k vědomí, stáhl jsem doktora na zem a pokusil se odnýst desátníka, ale to už se objevili kluci z Gammy. Dál… už asi víte.“ povzdechl si.
„Inženýři budou mít co dělat, aby vymysleli, jak naše přístroje chránit proti těm interferencím. V našich zbrojích jsou zabodány úlomky z vybuchlého krystalu a desátník Hurt teď hlídá jeden neporušený kámen, co jsem ještě vzal sebou. Rozhodně by naši páni vědci měli s tou věcí zacházet jak s odjištěným granátem a neměli by do toho čímkoliv třískat. Napadlo mě, že by to mohli zkusit vybít jako baterii a pak teprve to zkoušet zpracovávat podle potřeby. Mohly by ty kameny do budoucna fungovat jako velkokapacitní baterie. Při jejich velikosti dokáží evidentně vstřebat ohromné množství energie. Mnohem líp, než naše současné baterie.“ pokrčil rameny.

Pán Jeskyně - 12. prosince 2017 15:38
Pán jeskyně Hayate

// Sry... měl jsme sicedovolenou, ale pracoval jsem z dom au zbytek jsem chtěl mít prostě jen pro sebe :-D

Pán Jeskyně - 12. prosince 2017 15:37
Pán jeskyně Hayate

Po proceduře tě doktor přikryje
,, Chvilku ležte. TeĎ aspoŇ hodinku odpočívejte, poté se můžeme pomalu hýbat. Vpíchnu vám ještě nanity,
aby vám zpevnili žeberní kosti, jen je musím naprogramovat na vaše tělo..."

řekne doktor a na chvíli odejde. Naniti jsou malí biorobotiční tvorečkové, kteří se dají naprogramovat na vlastně cokoliv v oblasti lékařství. Když se naprogramují, vezmou se z hlavní nádrže do speciální stříkačky, kde dostanou své příkazy. Ve stříkačce je již většinou i potřebná výživa( pro opravu natrženého svalstva jsou tam bílkoviny, draslík a sodík a další podpůrné látky, pro kosti vápník atd atd... ). Výživu naniti okamžitě vstřebají, aby pak s ní mohli správně naložit. Vlastně se v těle rozloží tím, že vykonají svojí práci. Díky tomu se zlomenina hojí jen pár dní a ne několik týdnů či měsíců.

Mezitím za tebou příjde Plukovník. Sundá si přilbu, když vstoupí a smutně si tě prohlédne. Bezeslov k tobě příjde a položí ti ruku na rameno
,, Lež chlapče... jen lež. Co se tam stalo? Narazili jste na někoho nebo někomu vypadl granát z kapsy či co?"
podívá se ti do očí a jde vidět, že se tím i sám trápí. Přecijen on tu má velení a vše co se zde stane padá na jeho hlavu, i když by se to stalo na druhém konci planety. Spíš jde ale vidět, že si děl ástarost o své vojáky.

Co jsi měl šanci poznat za několik let, vždy se staral o své vojáky, ačkoliv to často nedával příliš najevo. Vždy, když někdo něco provedl a sám si u toho něco udělal, tak při tom, co se o něj Plukovník staral dotyčný dostávaj takového zjeba, že i kdyby to byl největší blbec, tak si uvědomí co udělal špatně a proč na něj Plukovník tak křičí

Šimon.Brugezsi - 6. prosince 2017 09:32
Šimon.Brugezsi

Nebylo to poprvé, co měl Stian něco zlámaného, takže uzdravovací proces již znal a věděl, co obnáší. I tak mu ale vždycky přišel poněkud nepříjemný a do určité míry i nechutný.
Nechat si tělo prošpikovat hadičkama bylo... protivné. Zas, na druhou stranu, současný uzdravovací proces byl o dost rychlejší a neinvazivnější než dřívější medicínské postupy, o kterých četl. Rozhodně mohl už druhý den zase čile fungovat oproti minulosti. Takže své nechutenství "překousl" a poctivě držel, dokud doktor neskončil.
"Dejte mi pak prosím vědět, jak na tom McDonnel je." požádal ošetřujícího lékaře, než se vypravil za plukovníkem, aby mu podal hlášení, na které se příliš netěšil.

Pán Jeskyně - 5. prosince 2017 23:51
Pán jeskyně Hayate

Doktoři se podivili tomu ,že něco dokáže takto manipulovat s energiemi, ale poslechli a odnesli zbroje ven ze stanu a v tu chvíli naskočily všechny přístroje
,, Mno vida... tak se vám podíváme pěkně na kosti."
usměje se doktor a vytáhne svůj Med-Pad ( Takový větší W-Pad, je ns více funkcemi a holo obrazovkou). Doktor ti řekne, aby ses pokusil narovnat a seděl pokud možno v klidu. začne tě skenovat a před tebo use na větším plátně promítá obraz tvých kostí a vnitřností
,, Vypadá to ,že máte pohmožděnou levou plíci, zlomená čtyři žebra a tři naražená a pak nějáké pohmožděniny, které nevypadají nijak vážně. S Vaším dovolením bych vám provedl mikro operaci žeber a plíce."
usměje se a podá si nástroje. ( Mikro operace je procedůra, při které se narovnávají kosti či léči méně vážné zranění, při kterých není potřeba pacienta přímo otvírat. Vlastně ti do těla napíchnou několik "hadiček", která následně budou putovat tvým tělem, najdou co je třeba, opraví a pak se zase vytáhnou... taková kolonoskopie těla :-D )

Pán Jeskyně - 5. prosince 2017 23:42
Pán jeskyně Hayate

Takže

Vaše krásná planeta:
https://pre00.deviantart.net/03b0/th/pre/f/2017/155/f/d/mithra___green_forest_by_bjbon14-db8e5oj.jpg

Místo, kde jste přistáli a kdej ste vlastně i nyní. Jde tma vidět i hora. Jen stromy nejsou úplně palmy, ale spíše něco emzi listnatým stromem a palmou:
https://c1.staticflickr.com/8/7006/6672827979_b5faa5672b_b.jpg

teď si pojmenujeme Pad... budeme tomu říkat W-Pad(WPad- Wristle Pad):
http://blog.obliviongizmo.com/wp-content/uploads/2014/03/pipboyscreenscale01.jpg

Teď vaše zbroj bojová:
https://scontent-sea1-1.cdninstagram.com/t51.2885-15/e35/13707038_1025193547516399_1961096764_n.jpg?ig_cache_key=MTMxMDQ0NTY2MTk1MDc2NDM3Mg%3D%3D.2

Tvor, který zaútočil z řeky na vědce a rozbil vojákovi helmu. Ne úplně stejně, jen téměř. spíše ten krunýř a ta tlama:
https://orig00.deviantart.net/40d0/f/2011/332/3/0/water_monster_by_samverdegaal-d4hknd9.png

Tady obluda, která sežrala ty velryby či delfíny, či co to bylo:
https://dfep0xlbws1ys.cloudfront.net/thumbsc5/5b/c55b395a62b79c1582fd0242e928d48d.jpg?response-cache-control=max-age=2628000

Mno a tu máme doktory :-) :
https://i.pinimg.com/736x/43/f9/ea/43f9ea0ad74282e6e220f3d907325051--character-concept-concept-art.jpg

Pán Jeskyně - 5. prosince 2017 23:11
Pán jeskyně Hayate

// Paráda :-D nahodím sem všechny ostatní :-D

Šimon.Brugezsi - 5. prosince 2017 22:43
Šimon.Brugezsi

Stian nejprve se zamračením hleděl na to, že až teprve odnesení zbroje mělo ten správný účinek. Teprve pak mu došlo, že v ní jsou zabodány "střepiny" vybuchlého kamene a i ty měli svůj vliv na přístroje.
Při doktorově ujištění o první mrtvole na planetě v období až za několik let a na stáří sice Stian nekomentoval, ale na věc měl coby průzkumník svůj názor. Obzvlášť nyní.
Byly tu s leknutím několik hodin a už jeden člověk je na pokraji smrti. A to se sotva trochu vzdálili od základního tábora.
*A když k tomu připočteme štěstí a schopnosti desátníka Adamse s jeho Densacutus Osculates, tak nás tu může schramstnout prakticky cokoliv. Dosud jsme viděli jen dvě vodní potvory. Fauna tu je ale podle stop o dost bohatší.* pomyslel si nechaje si ošetřovat žebra.
"Až odnesete i moji zbroj, mělo by tu fungovat všechno." poznamenal, když se konečně dostal ze zbroje.
"Za to můžou ty modrý krystaly. Jsou nabitý nějakou formou energie a to tak mává s našimi přístroji. Navíc vysávají naše zdroje. Při tom výbuchu mi to úplně vycuclo všechnu šťávu ze zbroje. A desátník..." povzdechl si a zrak mu znovu sjel k závěsu.
"Divím se, že jeho zbroj ještě zvládla základní záchranné funkce."
Stianovy bylo vcelku jedno, jestli ho doktor poslouchá nebo jestli ho to vůbec zajímá.
Měl potřebu mluvit, tak mluvil. Strach o desátníka přeci jen dělal své a tohle byla Stianova terapie, jak na to moc nemyslet, nebo se s tím alespoň srovnat.

Pán Jeskyně - 5. prosince 2017 22:22
Pán jeskyně Hayate

Hurt přikývl a zasalutoval
,, Provedu Pane."
a následně se na patě i s batohem otočil, ale i když jej odnesl, přístroje ji mstále blbnuly. Vidíš, že z poza pláště odnáší v pytli zbroj. Najednou se za pláštěm rozsvítí světla
,, Hej! Tady nám už to funguje. Potřebuju tu anesteziologa, neurologa a mikrochirurga! Honem!"
V tu ránu se za plášť rozběhli další dva doktoři. Na tvůj dotaz se na tebe tvůj ošetřující chvíli zadíval a poznal jsi ,že on sám neví
,, Bude to dobré. S přístroji nám pod rukama neumře. bude spíš záležet na tom, jak moc velký otok na mozku má... ale bude v pořádku. Nehodláme dopustit, aby byl prvním mrtvým na této planetě. První mrtvý bude až za několik let a umře na stáří..."
odpověděl ti nakonec odhodlaně a pak ti pomáhal ze zbroje, aby tě mohl lépe prohlédnout

Takto vypadaj asi ti doktoři

https://i.pinimg.com/736x/43/f9/ea/43f9ea0ad74282e6e220f3d907325051--character-concept-concept-art.jpg

Šimon.Brugezsi - 5. prosince 2017 20:36
Šimon.Brugezsi

Stian chtěl plukovníka a admirála informovat hned, když mu naskočila vysílačka, ale bolestně si uvědomoval, že díky žebrům bude mít co dělat dojít do základního tábora natož při tom ještě mluvit, takže jen hlesl: "Podám hlášení, jen co dorazíme, pane."

Jen s vypětím sil a síly mysli došel až do stanu, kde se opatrně posadil na lůžko. Až teprve, když si doktoři začali stěžovat na přístroje, uvědomil si, že má pořád ještě bágl a v něm důvod všech problémů.
"Sorry... to dělá tohle." hlesl a podal batoh Hurtovy.
"Odnes to pryč a zkus najít nějakou pořádně odstíněnou schránku. A ať na to zatím nikdo nesahá." přikázal mu a jal se pomalu dostávat se ze své zbroje za pomoci zdravotníků.
Pohled mu ale neustále sklouzával k závěsu, za kterým skryli McDonneliho.
"Jak to s ním vypadá? Přežije?" zeptal se s obavami jednoho z mediků, kteří byli u něj.
Bylo jasné, že ptát se, jestli bude v pořádku je dost zcestné. Minimálně nemá ruku a možná i s hlavou nebude vše v cajku, ale jesli vůbec přežije nebo ne byl vcelku patřičný dotaz.

1 2 3 4 5 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace