Fire Kapooh / Lea Leaf | Pokémon - pátrací tým (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Pokémon - pátrací tým

Vlastník :

lapras

Jméno :

Fire Kapooh / Lea Leaf
 

Pokémon :

Kapooh - Noctowl

Lea - Gastly

Popis :

Fire Kapooh
Štíhlý chlapec kolem dvaceti let, původem číňan. Má černé, výrazné oči a velmi protáhlou bradu.
Nosí kratké vlasy a měkký klobouk s širokou krempou, stažený do čela. Rád obléká bílá trička a tmavě hnědé kapsáče + pevné pohory. Má jen malý batůžek za to narvaný po okraj.


Lea "Leaf", bledá dívka s pobaveným výrazem v ostré tváři.
Je fit, někdo by řekl že je vyhublá.
Rovné, tmavě hnědé vlasy nosí v krátkém culíku a dává vyniknout výrazné čelisti a štíhlému krku. Hnědá očka a kypré rty jsou její ozdoba, nenosí žádné šperky nebo výrazné doplňky.
Roztrhané světlé džíny a trička nad pupík doplňí o krátkou, koženou bundu.
Zbožňuje svoje nízké kozačky s rozvázaným šněrováním a vysokou podrážkou.
U zadku se jí ledabyle houpe zelený, látkový, nejspíš nějaký vojenský batoh.
Pán Jeskyně:

l.i.c.h.

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Držitelé pokedexu (v tomto světě nemá dex každý)v Unově a Kalosu zmizeli. Profesorka Juniper a profesor Sycamore požádali Držitele z pokénaroda (Kanto, Johto, Hoenn a Sinnoh) o pomoc. Po krátké diskuzi se Držitelé rozhodli vyslat dva zástupce (vaše postava Alpha a Omega, Fire a Leaf), protože aktivita Rakeťáků v Pokénarode vzrostla. Máte jednoho pokemona u sebe a pokedex, který vám věnovali Ruby a Sapphire Birch, spolu s letenkou do Unovy či Kalosu. Mise najít zmizele začíná.
Jména uvedená v závorce není nutné dodržet, ale byl bych rád, kdyby to byly alespoň přezdívky. Vaše postava byla vybrána za základě známosti s Držiteli pokedexů a zkušeností s pokémony. Věkový rozptyl 15 - 25 let Můžete mít jednu postavu, nebo dvě, aby byly dvě dvojice. Váš jeden pokémon může být libovolný, krom legendárních, mytických, pseudolegendárních a starterů. Pokud nevíte, kteří to jsou, dejte mi vědět.

Klíčová slova:

Pokémon, manga, pokedex, držitelé, pátrání

Jaké hráče:

Nejlépe aktivní

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Útoky pokemonů: Pachirusu (lvl 40) - Vrčení, Vyčkání, Hbitý útok, Okouzlení, Jiskra, Vytrvání, Tření, Rychlý útok, Elektrokoule, Sladký polibek, Elektrovlna, Supertesák Smeargle (lvl 30) - Noctowl (lvl 37) - Nárazový útok, Vrčení, Předvídání, Hypnoza,Klovavý útok, Zmatení, Ozvěna, Zenový náraz, Psychický posun, Mimosmyslový útok, Sražení, Odraz, Vzdušný sek, Nebeský útok, Pojídač snů Gastly (lvl 19) - Hypnóza, Líznutí, Smog, Matoucí paprsek, Jedovatý plyn, Noční stín, Bludička, Sací rána
Hráči: (2/4) lapras, Neera

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Pán Jeskyně - 23. září 2019 22:15
Pán jeskyně l.i.c.h.

Kalos

Fire si povzdechne. Ta myšlenka, kterou mu tady Day předložila zněla sice nesmírně lákavě, ale měla jednu velkou mezeru. Zhluboka si povzdechne.
„Děkuju,“ podkuje nejdřív. „Ale obávám se, že oblek a k němu boty mi asi koupit nezvládneš,“ usměje se slabě. „Ale asi bys mi mohla pomoct najít ten správný obchod, a možná i něco vybrat?“ nadhodí se slabou nadějí. Tyhle věci opravdu nebyly jeho silná stránka, a taky by mohl skončit jako strakatý panák. A říkalo se, že dívky na takové věci mají cit.

Unova

Lea se zastaví venku před letištěm vedle Night, chvilku po ní, a možná trochu omylem vdechne kouř z její cigarety. „Bezva. Cestuju s pohyblivý nočním barem. Tohle mi fakt chybělo,“ ušklíbne se jedovatě. Pak otevře plechovku piva, kterou si opatřila na cestě ven a zhluboka si lokne.
„To už je lepší,“ pochválí si. „No, vypadáme jako ty nejnepravděpodobnější hrdinky, co myslíš?“ nadhodí k Night spiklenecky.

Day / Night Arata - 3. září 2019 20:12
Day / Night Arata

Unova

„Člověk má dělat, co umí,“ pokrčí rameny, ušklíbne se a schová pokéball s Oshawottem do náprsní kapsy kabátu. Profesorčino přání na rozloučenou doprovodí pobaveným nosovým uchechtnutím.
„Díky,“ houkne s pobavenou ironií, „Tak teda výzkumným projektům zdar.“

Vyrazí ze dveří a nemá v plánu se zastavit dřív než venku, kde si konečně zapálí ohmatanou cigaretu.

Day / Night Arata - 3. září 2019 20:12
Day / Night Arata

Kalos

Nad profesorovou pochvalou jenom mávne rukou, jako že to vlastně vůbec nestojí za řeč – koneckonců, téměř si ani nemusí vymýšlet, jako výzkumnice pracovala celý život. I tak se jí ale tvář rozzáří potěšeným úsměvem.

„Díky,“ pokýve hlavou a potáhne za popruhy batohu, „Jak to půjde, tak dáme vědět,“ slíbí a obrátí se k východu. Jen na okamžik se zarazí – to aby si srovnala krok a přes práh vstříc tomuhle úkolu vykročila pro štěstí levou nohou.

Na svého společníka počká kousek dál v chodbě.
„Tak jo, přiznám se, že ten ples mě trochu překvapil,“ zhodnotí a zhoupne se z pat na špičky a zase zpátky, palce zaháknuté za popruhy batohu, jako by sama nevěděla, co s rukama.
„Asi to není úplně ideální, ale jestli chceš, tak můžu nějaké nezbytné nákupy obstarat a sejdeme se někde za městem,“ navrhne a trochu rozpačitě se pousměje.

Pán Jeskyně - 9. srpna 2019 22:17
Pán jeskyně l.i.c.h.

Kalos

„Zavolat mi můžete určitě. To určitě věci může jedině prospět. Ale výzkumnice v terénu je poměrně dobrý nápad na krytí, dobrá práce,“ pochválí Day.
„Ještě tady máte mapu,“ podá jim profesor složenou papírovou mapu, aby se neztratili. Taky jim mohl dát pokegear jako navigátor, ale třeba pokemoní výzkumníci nebyli tak dobře placení. Pak otevře dveře.
„Tak hodně štěstí,“ popřeje jim. A je to! Můžou vyrazit na svou cestu po Kalosu a za tajemstvím zmizelých držitelů pokedexu.

Unova

„Pouliční umělec. Zajímavé,“ podotkne profesorka Juniper, a mezitím si vezme zbylý pokeball, ve kterém je Tepig. „Volba je ale čistě na vás. Nicméně vás už nebudu zdržovat,“ přejde ke dveřím místnosti a otevře je.
„Vaše dobrodružství v Unově vás očekává,“ podotkne. „Přežijte to ve zdraví.“ Ani netuší, jak moc budou tohle přání potřebovat.

Day / Night Arata - 20. července 2019 09:48
Day / Night Arata

Unova

„Když budeme moc plánovat, budeme mít problém, až se to celé posere,“ usoudí suše a odtáhne se z Leafina moc bujného dosahu, „Ale jestli se chceš na někoho zaměřit a vydávat se třeba za rodinu,“ větu nedokončí a jenom neurčitě mávne rukou na znamení, ať si poslouží.
„Já asi vytáhnu na ulici plátno, to většinou lidi přilezou sami,“ pokrčí neurčitě rameny a začne znovu žmoulat cigaretu mezi prsty.
Jenom beze slov přikývne. Měli by odsud vypadnout a začít něco dělat. Začíná jí za krkem sedět nepříjemné napětí. Cukne očima ke komunikátoru na zápěstí a stáhne Oshawotta zpátky do pokéballu.

Day / Night Arata - 20. července 2019 09:48
Day / Night Arata

Kalos

Obrátí se překvapeně od profesora k druhému trenérovi a zpátky, až jí vlasy přelétnou na druhé rameno a Pachirisu nespokojeně začiřiká, protože mu uteče hračka. Pak sklopí oči k pokébalu a ťukne rošťácky ukazováčkem do místa, kam tiskne Chespin svůj zvědavý nos.
„Tak... dobře, díky,“ usměje se pořád trochu překvapeně na Firea, „Stejně teď budeme nějakou dobu trénovat společně.“

Zamyšleně stiskne rty, než zakroutí hlavou: „Asi ne. Koneckonců, můžeme vám zavolat, kdyby se něco dělo, ne? Nebylo by to moc divné, budu vám třeba vyřizovat nějaké nové poznatky od profesora Rowana.“

Pán Jeskyně - 2. července 2019 21:15
Pán jeskyně l.i.c.h.

Unova

„Držitelé Pokedexů je skupinka výjimečně schopných lidí, často i trenérů, občas obdařených zvláštními dary, kteří už způsobili pád zločineckých organizací v několika regionech. Tohle je podle mého poměrně přirozený následek. Nicméně to, že máte pokedexy z vás teď také dělá terče. Proto buďte opatrné. Celkem nerada bych žádala o další pomoc, protože nám dochází trenéři,“ požádá je profesorka, a v tváři se jí poprvé objeví soucit.
„Tak, je ještě něco, co bych pro vás mohla udělat nebo s čím bych vám mohla pomoct, než vyrazíte na cestu?“

Kalos:

Profesor Sycamore si je měřil, než se Chespin rozkutálel. Žádal přece schopné trenéry, ne někoho kdo nepozná startera. Když se Fire s Day málem srazí, poprvé se zcela upřímně zasměje.
„Myslím, že se mu nelíbí, že by měl zůstat umě, když vy půjdete na cestu a on ne. Chce jít s vámi,“ poukáže na Chespina, který ve svém pokeballu nadskakuje a mává packami. „Já s tím problém nemám. Jeden z vás si ho klidně může vzít s sebou,“ nabídne jim.
„Takže, můžu vám ještě na něco odpovědět, nebo s něčím pomoct?“ nabídne ještě před tím, než je vypustí do Kalosu.

Day / Night Arata - 19. června 2019 19:21
Day / Night Arata

Unova

Stiskne rty a cukne koutky ve spokojeném úsměvu, když vidí, jak odhodlaně se Oshawott k nové situaci staví. Opře se oběma rukama o desku stolu a prolétne očima jednotlivé snímky.
„No...“ zakýve skoro uznale hlavou, „Nemíří zbytečně nízko.“
Zabubnuje prsty o Blackův portrét a hledá v jeho obličeji nějaké podobné rysy. Přijet do Kovadlinového města jako vzdálená neteř, ke které se žádné znepokojivé zprávy nedonesly, trochu se poptat po okolí, vzbudit trochu rozruchu s nešťastnou rodinnou historkou... Jo, to by mohlo fungovat.

Day / Night Arata - 19. června 2019 19:20
Day / Night Arata

Kalos

„Větvičky?“ zamumlá a s obočím pozvednutým v náznaku zdvořilého zájmu se úkosem podívá na Fennekina, „No, jak je libo, seženeme větvičky.“ I když je Fennekin pořád schovaný v bezpečí pokéballu, ve vzájemné komunikaci jim to podle všeho nijak nevadí.

Odvrátí se od pokéballu až ve chvíli, když zaslechne v profesorově hlase nepříjemný osten. Pohoršeně mlaskne jazykem o patro, s tím shovívavě káravým pohledem učitelky v mateřské školce, která právě slyšela od některého ze svých svěřenců nějakou zkomolenou nadávku – až vzápětí si uvědomí, že to udělala na profesora a do tváří se jí nahrne ruměnec.

Uhne pohledem tak akorát včas, aby zachytila koutkem oka pád pokéballu. Instinktivně se i ona vrhne ke stolu, aby ho zachytila, takže stačí jenom málo, aby se ona a Fire srazili hlavou. Nakonec se jenom musí na okamžik opřít o jeho rameno, aby úplně neztratila rovnováhu. Sama je ráda, když se pak s profesorem pustí znovu do sice poněkud pichlavé, ale odborné disputace a ona se může stáhnout ke stolu.

Nakloní se k pokéballu s Chespinem a s tázavým kývnutím broukne: „Co tě to napadlo, prosím tě?“

Pán Jeskyně - 4. června 2019 21:34
Pán jeskyně l.i.c.h.

Kalos

FENNEKIN. LIŠČÍ POKÉMON. RÁD POŽÍRÁ VĚTVIČKY JAKO SVAČINKU. ZE SVÝCH VELKÝCH UŠÍ VYFUKUJE VZDUCH, KTERÝ MÁ TEPLOTU PŘED 200 STUPŇŮ CELSIA, oznámí pokedex.
Pokeball s Chespinem se začne mírně otřásat, jak do jeho stěny naráží Chespin, který se snaží ho odkutálet k Day, což se mu i nakonec podaří. Jenže se nekutálí k Day, ale přímo ze stolu dolů.

Sycamorovo obočí se nad Fireovými otázkami stahuje čím dál víc, až se zcela nezakrytě mračí. Tohle že měl být schopný trenér, kterého sem poslali? Začínal o tom silně pochybovat.
„Jedovatý není, je to přece vodní pokemon,“ zdůrazní očividné, když začíná odpovídat na dotazy. „Žádná zvláštní péče není třeba, stejně jako v krmení. Jídlo pro vodní pokémony bude akorát. A schopnosti? Co čekáte? Že bude levitovat? Je to pokémon, ne Ježibaba. Umí tři základní útoky.“

Unova

Oshawott zaujme ostražité, bojové postavení, dost jako lidský voják. Nenechává se ničím vyvést z míry.
Juniper zcela odignoruje Leaf, ale začíná být partné, že z těch dvou už začíná pomalu růst a nemá daleko i k tomu, aby z nich vykvetla.
„White je vedoucí BW agentury, která se věnuje pokemonním hercům, kterým zprostředkovává role ve filmech, reklamách, hrách, ale i jako kaskadéry. Black je její zaměstnanec. Pokemonní trenér, kterých chce být šampionem Unovy, což se mu i téměř povedlo, protože vyhrál i Ligu a získal právo vyzvat Elitní čtyřku.
Blake je bývalý člen Mezinárodní policie, zatímco Whitley je bývalou členkou Plasmaťáků,“
odpoví Night a položí na stůl čtyři fotky zmizelých.

Day / Night Arata - 22. května 2019 19:44
Day / Night Arata

Unova

„Mhm,“ souhlasným zamručením a věcným přikývnutím přijme profesorčino vysvětlení stran věku. Možná nebudeme nenápadné, ale o to líp. Je to vysvětlení, které má nějaký smysl.

Nepatrně jí cuknou koutky v náznaku úsměvu, když se Oshawott i v bezpečí pokéballu bojovně naježí.
„A nějaké informace o těch zmizelých? Jména, fotky, čemu se obvykle věnovali...?“ nadhodí věcně – ani ona nemá podle všeho nějaký zvláštní zájem jejich setkání zbytečně prodlužovat. Alespoň nervózní cukání prstů, ve kterých žmoulá cigaretu to naznačují.
Loupne ještě jedním pohledem po Oshawottovi a ležérním ťuknutím do pokéballu ho vypustí ven.

Day / Night Arata - 22. května 2019 19:44
Day / Night Arata

Kalos

„Pomalu,“ napomene Chiu vlídně, přitiskne si ji k hrudi a povzbudivě ji pošimrá po hlavě. Přikrčí se a ucouvne, aby udělala místo u stolu Noctowlovi, ale jednu ruku ještě opatrně natáhne, vklouzne jí do tubusu a stáhne k sobě Fennekinův pokéball. Pak se uklidí kousek dál od stolu směrem k profesorovi.
„Já bych se s tebou moc ráda přivítala pořádně, ale teď tady možná bude trochu horko i bez tebe, drobku,“ usměje se na Fennekina přes tenkou skořepinu pokéballu.

Jenom lehkým pohybem lokte naznačí Pachirisu, aby jí vylezla zase na rameno a uvolnila jí druhou ruku. Pak hmátne do vaku, po chvilce přehrabování vytáhne zapůjčený pokédex a zkusmo ho namíří na nový pokéball.

Pán Jeskyně - 20. května 2019 22:32
Pán jeskyně l.i.c.h.

Unova:

Oshawott v Nightině pokeballu zaujme bojové postavení, aby ukázal, co v něm je. Ostatních pokémonů si nevšímá, i když loupne okem po Snivy, která se už láduje mlskem od Ley.
„S mým otcem spouštíme nový výzkum o vlivu věku začínajících trenérů na pokemony a jejích výkon a vývoj,“ pokrčí rameny Juniper na Nightinu otázku. „Jak se k celé věci postavíte, je mi úplně jedno. Ale určitě se najdou oči, které vás budou sledovat. A ne policejní. Ta má ostatně teď plné ruce práce,“ vysvětlí. Trochu je na ní vidět, že by se svých nečekaných svěřenkyň už nejraději zbavila.

Kalos:

„No tak tohle nebyl dobrý nápad,“ zamračí se Sycamora na vypuštěného Noctowla a ustoupí. Přece jen, není to úplně nejmenší pokémon, a místnost ve které jsou, není zas tak velká.
„Chupaaaa!“ vyjekne Pachirisu nadšeně a strčí čeníšek k pokeballu, až Fennekin uvnitř trochu poplašeně ucukne. Noctowl, žvýkající pamlsek se posune ke stolu a pozoruje trojici pokeballů. Nakonec se zaměří na ten úplně napravo, kde trůní žabí Froakie. Dobře ví, kolik zabírá místa, takže se nehýbe, jen na vodního startéra upírá svůj pohled.

Day / Night Arata - 18. května 2019 12:48
Day / Night Arata

Unova

Přítomnost poněkud zakrvácené společnice nijak nekomentuje – pokud se ovšem za komentář nepočítá značně skeptický úšklebek. Který se s každou vteřinou a minutou v bílé místnosti propadá do stále hlubšího zamračení. Cigaretu proplétá mezi prsty jedné ruky od ukazováčku po malíček a zase zpátky.
Její otrávené odfrknutí naštěstí zanikne v Leině chrchlání.
Samozřejmě, o to přece jde. O to, že my nakonec tak neškodný nejsme. Nebo aspoň někdo...
Ten reálný problém vidí někde trochu jinde.
„Začínající trenérky,“ zopakuje po profesorce věcně, „Ne, že bych vám do toho chtěla kecat, ale nejsme na to přece jenom trochu staré?“ nadhodí s jistou skepsí.

Když má Lea potřebu podělit se o celou svou vizi problému, jenom zakroutí hlavou, sama přistoupí ke stolu a s rukama složenýma za zády se nakloní ke zbývajícím dvěma pokébalům. Pak bez velkého váhání popadne pokéball s Oshawottem. Zkoumavě si ho prohlíží a zkusmo zaťuká špičkou nehtu na pokéball.

Day / Night Arata - 18. května 2019 12:48
Day / Night Arata

Kalos

Věnuje svému novému společníkovi soucitný úsměv, když se kolem něj protáhne do malé bílé místnosti. Nadechne se, nejspíš aby mu k tomu řekla něco povzbudivého, nestihne se ale dostat přes: „Určitě,“ než zachytí profesorův pohled a s rošťáckým úsměvem, který by snadno slušel i daleko mladší dívce, kupodivu zmlkne.

„Ples?“ pozvedne překvapeně obočí a otočí lístek v ruce, aby si ho mohla dobře prohlédnout. Chvíli poslouchá Sycamorovo vysvětlení a neurčitě pokyvuje hlavou, „Rozumím. Takže takové to: každý, kdo v Kalosu něco znamená tam bude. Takže dobrá příležitost se porozhlédnout kolem.“
Po profesorových posledních slovech jí sklouznou oči spíš k těžkým pohorkám a zkusmo popotáhne lem větrovky. S tichým „Hm,“ našpulí rty. Kdo by čekal, že důležitý krok při pátrání po pohřešovaných bude koupit si plesové šaty...?

Viditelně zaraženě vzhlédne vzápětí, když profesor zmíní, že je chce do světa vypustit jako začínající trenéry.
„Ale Patty říkala, že jednoho pokémona si s sebou vzít máme...?“ nadhodí nejistě se směsici námitky a otázky a instinktivně oběma rukama vklouzne do srsti svojí elektrické veverky v ochranném gestu.

Znepokojení ale brzo roztaje do úsměvu, když vidí, jak se se Fire bezprostředně má k pokémonům, přestože jsou ještě schovaní v bezpečí pokébalů.
„Díky,“ pousměje se polichoceně a přistoupí blíž ke stolku, zatímco si jemně vymotává Pachirisu z vlasů.
„No ne, ty jsi mi ale fešák,“ automaticky položí hlas o něco níž a tlumeněji, když jen tak mimochodem pochválí Noctowla. Posadí si Pachirisu do ohbí lokte a nakloní se blíž, aby si mohla pokémony dobře prohlédnout.
„Taky budeme mít nového kamaráda, Chio,“ broukne, „Co říkáš?“ postrčí Chiu blíž k lištičce.

Pán Jeskyně - 16. května 2019 22:13
Pán jeskyně l.i.c.h.

Kalos:

„Už jsem říkal, že moje laboratoř je daleko,“ zopakuje Sycamore, ač trpělivě, s mírně otráveným podtónem, když se nimi zavře dveře. Místnost je holá, bílá a bez oken. Světlo poskytují světla na stropě. Není tam ni, jen neprůhledný tubus na stole.
„Nebudu vás zdržovat,“ ujistí je Sycamore. „Mám pro vás vlastně dvě věci. První je tohle,“ podá jim dva lístky, ne kterých stojí: V.I.P. lóže – stadion Hvězdníkového města.
„Tohle jsou lístky na ples, který za několik dní pořádá Olympia – trenérka stadionu Hvězdníkového města. Má nějaké psychické schopnosti, a shodli jsme se, že bude nejlepší, když svůj úkol začnete u ní. Kalos je teď uprostřed Plesové sezony, a dodržet ho je tu věcí cti, takže mě Olympia požádala, abych vás poslal k ní. Jde o formální událost, takže se očekává i patřičné oblečení.“ Sycamore po očku koukne na Firea, kterého lituje. Ale jenom trošku.
„A věc druhá. Abyste tu tolik nevyčnívali, budeme vás vydávat za začínající trenéry. Takže tady pro vás mám vašeho prvního Kaloského pokémona.“ Stiskne něco na tubusu a ten se otevře.
Uvnitř sedí tři pokebally, ve kterých jsou skrz průhledný, červený vršek vidět jeho obyvatelé. První vypadá trochu jako oživlý kaštan, další připomíná lišku, a poslední vypadá jako žába.

Unova:

Profesorka Juniper se usmívala, protože měla dost dobrou náladu, a těšila se na trenéry, kteří měli přiletět ze Srdečného města v Sinnohu a Břidlicového přístavu v Hoennu. Její úsměv však značně povadl, když zjistila, kdo to k ní přišel.
„Eh,“ zasekne se. „Ahoj!“ vyhrkne ze sebe trochu nahonem. „Pojďte za mnou,“ odvede je do prázdné, strohé místnosti bez oken, jen se stolkem a tubusem na něm.
„Nemáme moc stop,“ začne, když za nimi zavře dveře."Ale poslední ukazuje na Kovadlinové město na severozápadě Unovy. Měly byste tam zajet. A věc druhá. Abyste tu tolik nevyčnívali, budeme vás vydávat za začínající trenérky. Takže mám pro vás připravené startery z Unovy.“ Uvnitř sedí tři pokebally, ve kterých jsou skrz průhledný, červený vršek vidět jeho obyvatelé – malý hadovitý pokemon, pokemon co vypadá jako malé prasátko, a poslední připomíná vydru.

Fire Kapooh / Lea Leaf - 9. května 2019 21:55
Fire Kapooh / Lea Leaf

Kalos

Kapoo je nejistý a rozpačitý, právě vrazil asi do ctyř lidí a celý červená.
"Pardon, promiňte, nejsem zvyklý - totiž omluvte mně - nic se neděje."
Nějak to zkousne a zkusí se soustředit na nové přátele.
"V pořádku, můžeme jít. Ehm... Námitky?" natáhne krok aby byl na profesorově úrovni a zamyslí se.
"Hmmm, proč nejedeme k vám do laboratoře a nevysvětlíte nám zatím něco cestou? Velkoměsta nezvládám..." zamumlám a zkontroluji si Pokéball a peněženku.
"Budu šťastný až se odtud konečně dostanu ven..." sdělím zarmouceně Day když přicházíme ke dveřím.Unova


Dav cestujících letu 0402 ze Slateport City se z letadla loudá jako ospalý Weedle, rodiče oblékají svým dítkám teplé oblečení uprostřed uliček jakoby se nechumelilo, babičky se snaží podat si příruční zavazadla velikosti lodních kufrů a všichni dohromady zdržují provoz.
Vysoký, obhroublý hlas přehluší veškerý povyk mezi lidmi.
"Tak si pohni a mazej nebo mně nech jít první!"
To se vyhublá, bledá dívka opřela do vysoké blond paničky s třemi taškami.
"Prostě si počkáš ty náno jedna!" odpověděla jí starší dívka před ní. To bylo akorát.
Vzduch vydýchaný, dětský křik, smrad z lidí a letušky blokující východ už 15 minut se slovy "Vyčkejte uvnitř prosím." jí drásaly nervy.
Začala strkanici kterou neukočírovala - slečna před ní ji udeřila loktem tak mocně do nosu až se jí spustila krev a zajela zpátky do sedačky.
Držela si nos a se zakloněnou hlavou sáhla do vnitřní kapsy bundy pro malý pokéball. Rozparádění cestující už se málem prali, jako sedící z toho byla venku.
Zvětšila pokéball a otevřela ho nad hlavou.
Zašeptala komickým hlasem: "Eh, hybnózu!"
V jedné vteřině vyskočil Gastly a v další už uspal celou záď, než bys řekl Muk spali i všichni ostatní.
Pomalu vstala, uličku plnou těl naštvaně přeskákala a na konci si otřela znechuceně zkrvavený obličej o jednu letušku. Pořád to teklo. Sebrala druhé letušce její krajkový hadřík s výšivkou letadýlka a ztěžka oddychovala.
"Hnus. Vydikající, Gastly."
*smrk smrk*
"Eh, jako vždycky. Promiň kamaráde." a povolala ho zpátky do balónku.
Sama otevřela pákou dveře a vyskočila do koridoru kde si rozmáchlým gestem nadhodila batoh a v těžkých botách kráčela vítězně.

"Jak to říkal že se doprčic benuje ta profesorka..?!" mračila se pod náporem myšlenek poněkud bezradně a otírala si kapesníkem obličej.
"Jak byla ta pobůcka... Gastly, výhoda proti Zebním pokébonům...Zebě! Mars, Jupiter, Saturn... Jupiter! Juniper! Hahá...Chytrá holka."
To už konečně opustila halu a procházela chodbou ven. V kiosku si koupila brožurku o místní zemi s malou mapkou a termosku, měli bohužel jen barevnou ve tvaru Wobbufetta. Ještě taky pár pokémonských mňamek a placatku s rumem.
U východu mrkla do davu a ihned profesorku poznala, bavila se s nějakou dívkou.
"Vy musíte bejt profesorka Juniper. Já jsem Lea." řekla skoro dotčeně a narušila jim konverzaci. *Typická učitelka...*
Pak pohlédla vedle na tu záhadnou osobu a otřela si krev, už to tolik neteče.
"Jako bych koukala na svý starý já. Pěknej kabát. utrousí neosobně.
"Eště někdo příde? Jaký je plán?" a zdvihne obočí do půlky čela.

Day / Night Arata - 8. května 2019 18:39
Day / Night Arata

Unova

Nijak nepospíchá. Všechny ty protivné a nadávající cestující, co se se svými velkými kufry a břichy tlačí z průchodu jako první, aby jim náhodou něco neuniklo, nechá popravdě víc než ráda projít. Jenom se rozhlíží. Klouže očima od jedné cizí tváře k druhé, splývají jí do jednoho rozmazaného zástupu. Necítí se tady dobře.

Když se nakonec blíží k východu z haly, je to loudavým krokem, s obočím zamračeně svraštěným a rty stisknutými do tenké čárky. Jednou rukou hmátne do vnitřní kapsy kabátu pro kovové pouzdro a obecně vypadá, že hledá spíš místo, kde by si mohla konečně zapálit, než profesorku.
„Dobrej,“ broukne neurčitě, když jednu cigaretu vyndá a pouzdro zasune zpět do kabátu.

Day / Night Arata - 8. května 2019 18:39
Day / Night Arata

Kalos

Tiše se zachichotá, když se k nim připojí mladík, co si nápis na profesorově cedulce vyloží poněkud po svém. Pobaveně pohodí hlavou a energicky mu potřese rukou: „Těší mě.

„Díky,“ rozzáří se potěšeným úsměvem, jako by si jeho rozpaků vůbec nevšimla, a otevřenou dlaní lehce načechrá ocásek, „Jenom trochu trucuje, že musela strávit celý let v pokébalu.“

Na okamžik jí klesnou koutky, když se profesor zmíní, že do jeho laboratoře je dlouhá cesta.
„Škoda,“ přizná, než mávne rukou a do tváře se jí vrátí úsměv, „Ale samozřejmě, nebudeme se zdržovat. Třeba ještě bude příležitost vás navštívit.“

Pán Jeskyně - 19. dubna 2019 23:09
Pán jeskyně l.i.c.h.

„Ahoj!“ Usměje se na Day profesor Sycamore zářivě, ale než se dostane k další větě, přihrne se k nim i druhý účastník téhle mise, štíhlý muž okolo dvacítky, který stihne udělat zmatek okolo jejich jmen a naznačí profesorovi, že je teprve ucho. Ten se ale jen srdečně zasměje.
„No, to přece vypovídá o mém mimořádném talentu, že?“ Nějak se mu podaří, že to ani nezní jako vychloubání, ale prostý fakt. „Normálně bych vás vzal do své laboratoře, ale je to daleko, takže jsem si zajistil místnost tady na letišti, kde vám sdělím všechno podstatné,“ ukáže jim dveře opodál. „Tedy pokud nemáte námitky?“ otočí se na oba mladé trenéry, aby si poslechl, co mají na srdci.

Letiště Věžového města, na kterém celkem bez problémů vystoupí Night i Leaf z různých letadel skoro na stejno, překypuje životem. Aby také ne, je to letiště jednoho z největších měst světa. Oba ale věděli, že je profesorka Juniper bude čekat. Najít ji zabralo oběma dost času. Museli se prodírat houfy lidí proudícími sem a tam. Naštěstí profesorka vyčnívala. I na letiště chodí málokdo oděn do bílého pláště.
A tak ji oba najdou s cedulí s jejich jmény u stát vedle nějakých dveří. Je to žena někde okolo poloviny svých třicátých let, s krátkou zelenou sukní, bílým trikem, červenými náušnicemi, a krátkými, světle hnědými vlasy.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)