Potterktorát (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Potterktorát

Pán Jeskyně:

Katanga

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Píše se rok 1942. Na pozadí světové války a holocaustu probíhá jiná válka, zdánlivě podobná té první. Kouzelníci a čarodějky v Černém Brodu, městečku v Protektorátu Čechy a Morava, ještě žijí alespoň pod maskou tolerance, i ta je ale křehčí, než mnozí doufají. Mlha houstne a lidé si přestávají být jistí, jestli jim židovská magie ještě pomůže, nebo je přivede za nimi před brány pekel...

Klíčová slova

Tato jeskyně nemá nastavena klíčová slova.

Jaké hráče:

Nehledám.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (1/2) Neera

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1

Pán Jeskyně - 25. listopadu 2018 15:12
Pán jeskyně Katanga

ČERNÝ BROD
(od dob Protektorátu vedený i jako Schwarze Furt)

Černý Brod je malé městečko, která má ale i přes svou malost poměrně velký význam. Leží severně od Prahy na jedné z cest mezi Prahou a Berlínem – za dob Československa bylo spíše ve vnitrozemí, od Mnichovské dohody se ale německým hranicícm podstatě přiblížilo. Často tudy projíždějí auta, náklaďáky i obrněné vozy. Některé se zastaví, ať už úředně nebo za odpočinkem, jiné jen projedou. Železnice se Černému Brodu téměř vyhnula. Sice má město svou vlakovou zastávku, je ale dva kilometry polem odtud a jen málokdo z místních jí využívá k pravidelné dopravě. Samotná trať je ale využívaná a vlaky prorážejí obzor každou chvíli.
Díky své taktické pozici má Černý Brod svůj vlastní úřad říšské policie a několik budov vyhrazených „hostům“, včetně secesního hotelu Svět, který dnes slouží říšským úředníkům za uzavřený prostor pro porady a společenské události.

Zatímco v mudlovském světě má Černý Brod význam spíše geografický a taktický, pro kouzelnický svět má městečko velkou váhu. Je to jedno z těch měst v celém Protektorátu, kde je silná kouzelnická komunita, avšak jediné ze všech, kde žijí kouzelníci a mudlové vedle sebe v toleranci. Mudlové o kouzelnících vědí. Není potřeba skrývat na ulici hůlku, není nutné promazávat každou chvíli někomu paměť. Kultury se zde ale řídí poměrně přísnými pravidly, jak fungovat vedle sebe, zakořeněnými v kouzelnickém vývoji střední Evropy. Není to jako v Británii, kde vystupují kouzenické rodiny až excentricky, obklopují se odlišnými předměty a oblékají se do hábitů, působících až výstředním dojmem. Protektorátní kouzelnická kultura se příliš neliší od té mudlovské. Stejný styl oblékání, stejný způsob vybavení bytů, stejné umění, jen málo bizarních kouzelnických předmětů, pokud nepřinášejí skutečný užitek. Pro zdejší kulturu je to přirozené a mluvící hodiny bychom zde považovali za směšné bez ohledu na to, jestli by je poháněl strojek nebo kouzlo.
Mimo město se však ctí zákon o mlčenlivosti, tak jako i jinde ve světě. Musejí se jím řídit jak kouzelníci, tak i zasvěcení mudlové, pokud se nechtějí dostat do křížku s kouzelnickými zákony.

Díky zvláštnímu postavení kouzelníků ve společnosti a velkému množství kouzelníků je Černý Brod (vedle Prahy, Pardubic, Olomouce a Zlína) jediným městem v Protektorátu, kde má svůj vlastní úřad RZB (Reichszauberbüro, říšské ministerstvo kouzel).

1


↑ navigace

Záložková navigace