Těžká zima (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Těžká zima

Pán Jeskyně:

fox2

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Zdravím tě návštěvníku a nebo návštěvnice. Můj příběh nás zavede do fantasy světa, kde právě vrcholí středověk. Vypravíme se společně do Vasagonie, jenž je volným společenstvím měst. Právě tam se začal rodit problém, jenž zasáhne celý svět. Budeme vyprávět o hrdinech, jenž se vypravili chránit svět.

Klíčová slova:

Fantasy, divočina, středověk, magie, zchran světa

Jaké hráče:

Mám celkem malé nároky, aby jste se v životopise vyhnuli věcem, jako: skřeti/zlobři/nájeznicí(nehodící škrtněte) mi zabili celou rodinu... mne se ujal mistr a vyučil mne...

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/6) Jindra, Kirito, Snaga

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3

Zamburbleduch - 24. května 2018 21:16
Zamburbleduch

Zamburbleduch

Po tom, co se skoro otrávím spórami hub, si uvědomím, že takhle se dál nedostanu. Prvně mě napadne šťouchat do hub před sebou hůlkou, ale to by trvalo příliš dlouho a došlo by mně zatím světlo. Bez světla bych pochopitelně neviděl spóry a otrávil bych se. Po chvilce váhání se v místnosti s obrazci rozhodnu vyndat z vaku věci, které se můžou rozbít a jídlo, a vycpat vak svým oblečením. Na chvíli snad zimu vydržím. Kdyby ne tak musím přijít na nějaký jiný nápad. Takto vytvořenou mičudu pak zkusím z bezpečné vzdálenosti rozkutálet tak, aby vytvořila cestičku skrz houby. Samozřejmě mě napadlo vycpat mičudu trávou, ale nechci odejít z jeskyně, aby se třeba nezavřela. Je to koneckonců kouzelná jeskyně a kdoví, jestli bych se sem dostal napodruhé.

Rogan - 23. května 2018 19:42
Rogan

Roger

Servírka sice nemá chuť, ale to nevadí.

Když mi pak hospodský osobně přinese pivo a dokonce na mě mluví civilizovaným jazykem, tak se mu jemně ukloním. Prohlédnu si ho a zapamatuji, protože se mi zdá jako velmi důležitý a vážný člověk.

"Zdravím pane, děkuji za pivo i za přátelská slova. Ano, ta krysa mluvila dobře - sháním práci. Samozřejmě bych chtěl dobře placenou práci. Špína a krev mi nevadí, ale nechci nic proti zákonu."

Vezmu pivo a připiji mu na zdraví: "Je via sano!"

Pán Jeskyně - 23. května 2018 19:08
Pán jeskyně fox2

Do temnot
Zamburbleduch

Dveře na Sever sice nejsou zavřené, ale jsou těžké a dosti zarezlé, takže na jejich otevření bys musel vyvinout téměř všechnu svou sílu.

V druhé chodbě mříž pokusu o zvednutí lehce odolá a jen zacinká zámek.

Jak zakresluješ, špicuješ uši a za dveřmi se sekerami uslyšíš tiché vrčení. Je takové to vrčení, jenž vydávají nebezpeční predátoři před útokem.

Vydáš se na jih a počet hub se zvětšuje. Až se máš problém jí vyhýbat, abys na žádnou nešlápl. Jelikož když o jednu zavadíš vypustí mrak spór. Jen shodou okolností je nevdechneš. Dojde ti, že dál to bude horší, ale houby nevypustí spóry víc, jak jednou.

Pán Jeskyně - 23. května 2018 18:36
Pán jeskyně fox2

V hostinci na čáře
Isneth

Adre si objedná pivo a zavrtí hlavou. "Takový malér tu ještě nebyl." ztiší hlas, aby jsi jej slyšel jen ty a podá ti útržek nějaké látky.
Podle struktury toho cáru poznáš, že patří skřetovy.
"Nějaký černokněžník sjednotil skřetí klany a teď je posílá proti království. Tahle hospoda bude nejspíše dalším cílem nájezdu." vysvětlí ti své obavy.

"Hele, pokud budeš tady až přijdou skřeti jsi jasnej. Je jich momentálně několik desítek. Moje jednotka má rozkaz připojit se jednotkám, které se připravují zničit klany." rozbalí před tebou mapu. Na mapě jsou zakreslené tábory skřetů .
"Momentálně jsou pod černokněžníkovou kontrolu tři klany.
Jezdci na vrcích, jejich vůdce je známí tím že miluje krve prolévání a má spoustu mocichtivých podřízených. "
ukáže na znamení vrrka, jejíž tábor leží asi den cesty.
"Druhej klan jsou noční goblini. Těm černokněžník dodává houbyčky, které drží mimo reálný svět." ukáže na znamení pláště v jeskyni dva dny cesty.
"Třetí klan sou řadový orci a goblini žlutého slunce, jimž slíbil kořist." ukáže ti na znak slunce ležící pod horou nad kterou je znak zřícené pevnosti.

"Chápeš proč musíš vypadnout?" zajímá se znepokojeně.

Pán Jeskyně - 23. května 2018 18:20
Pán jeskyně fox2

Hostinec u zlomeného štítu
Rogan
Dívka na tvé pozvání zavrtí hlavou. "Pivo hned donesu."
"Hospodský zná všechny, jenž tu nabízí práce válečníkům." ukáže k pultu, kde stojí rozesmátý hostinský právě něco vykládá dvojici žoldáků.

Servírka přejde k vedlejšímu stolu a osloví muže nějakou cizí řečí. Najednou ti dojde, že ona nejspíše umí jen pár nejpoužívanějších frází. Za to hospodský očividně přechází mezi jazyky, jako by je uměl všechny od narození.

K tvému překvapení ti pivo donese osobně."Zdravíčko pane.
Vidím tě tu prvně a od tu obchodnické krysy jsem se dozvěděl, že zrovna nemáš práci. "
usměje se na tebe a mluví tvým rodným jazykem jen s drobným přízvukem.
"Jedinou otázkou je, jak moc čistou a výnosnou práci hledáš. Jak oba víme čím čistší tím hůře placená a obráceně." hlaholí a postaví před tebe korbel piva.

Zamburbleduch - 19. května 2018 11:23
Zamburbleduch

Zamburbleduch

Když mě kouzlo přenese do jeskyně, prvně si všechno pečlivě prohlédnu. Nakonec usoudím, že žádné bezprostřední nebezpečí nehrozí. Přesvědčím se, jestli jsou chodby na sever a východ zavřené. Nesnažím se k tomu použít nijak zvláštní sílu, jenom abych měl jistotu. Obrázek shrbené postavy u mříže si vysvětlím po svém a zkusím mříž nadzvednout. I pokud by byly otevřené, zatím se nikam nevydávám a podle dohody položím hůl na zem a snažím se na pergamen zaznamenat dosavadní poznatky o jeskyni včetně rozměrů. Přitom poslouchám, zda nezaslechnu alespoň něco, třeba pískání krys. Pokud se neozve nic zvláštního a obě cesty na sever a východ budou zavřené, nakonec se vydám chodbou na jih.

Rogan - 19. května 2018 03:06
Rogan

Rogan

Tu narážku na to, že mluvím blbě přehlédnu. Spíš se tomu jenom pousměji, protože je to vlastně pravda, teda kromě toho, že blbě mluví oni. Proč se proboha nemohli naučit civilizovanému jazyku? Ale to je vlastně jedno. Stejně tak bych se mohl vztekat proč v zimě sněží.

List pečlivě převezmu a rychle si ho přečtu. Jestli chtějí, tak jim ho zase vrátím, ať ho můžou vyvěsit na rozcestí. A rozloučím se s nimi. Ještě jim popřeji hodně štěstí a klidné cesty, snad mě pochopili.

"Díky, mám všechno, snad jenom ještě jedno pivo a nechceš si něco dát na mě a chvilku posedět?" zeptám se jí. Když pak zmíní práci, tak se na ni podívám.
"Co, za práce by to měla být?" zeptám se a jsem skutečně rád, že aspoň někdo tady umí mluvit civilizovaně.

Isneth - 18. května 2018 22:45
Isneth

Sedím v hospodě i když je nemam rád. Stejně jako poslední dobou celkově všechno civilizované. Pravda ale je že jídlo, které vám udělá někdo jiný se snadno zvyká. A pak jsou tu slyšet novinky a sem tam nějaká ta zakázka. I když penězi opovrhuji elf jich určitou sumu potřebuje i když žije v divočině.
Smutně si prohlédnu hospodu přes okraj číše s vodou. Jak hluboko muže až elf klesnout.
Je zvláštní jak ten čas letí už to bude bezmála rok. Co mne vykázali. A je pravdou že bez pomocné ruky bych tu nevydržel. Zvláště první zimu ne, to byla doslova zkouška mrazem. Nebýt Adreho, ale co. Stejně je to zvláštní patron. Nikdy mi vlastně neřekl proč. Jistě tvrdil, že byl požádán. Nikdy však neřekl kým a já se přestal vyptávat. I když mám dluh který patrně nebudu moct nikdy splatit a to nejen u něj, ale i u někoho koho neznám. Nebo spíše mě děsí že jsem ho znával.
Ironií bylo varovaní že se nemam vracet. Jako bych ještě měl kam jedním okamžikem vše za co jsem bojoval, v co jsem věřil, pro co jsem byl ochoten zemřít a pro co jsem dýchal, se proměnilo v bezcenný popel z hořících iluzí. A nahradili jí děsivé bezcenné trosky reality prolezlé intrikami a korupcí.
Povzdechnu si a zaženu sentimentální vzpomínky. A si bych se měl vydat na cestu. Dál do divočiny za hranice. Podívat se dal do světa. a ne trčet tady na mrtvém bodě kde to není k žití, ale k přežívaní.
Z úvah o minulosti a případné budoucnosti mě vytrhne hluk a vrátí mě zpět do reality. A všimnu si Adreho kývnu mu na pozdrav. Počkám až dojde ke mně a já si budu jist, že šum hospody skryje má slova před případnými posluchači. Poté promluvím velmi tiše.
"A kdy tu jaký ten malér nemířil. A je to co?" Ach jo obecná řeč mi jde už lepe i když mam stále silný přízvuk a občas sletu sem tam nějaké to slovo. A si bych mohl mluvit elfsky, ale tu řeč jsem nepoužil, už skoro rok a nemíním s tím začínat. Na druhou část jen zavrtím hlavou. Pak si to však rozmyslím a pronesu. "Ne to by asi také končilo rovněž jako tu. Rozdíl mezi je žít a přežívat. Navíc já mám dluh." Dál to nerozvadím. Vím že bych se elfsky vyjadřoval rychleji a přesněji, i když i tam by to asi nebylo úplně košer. Přece jen rok téměř nemluvení jsi vybral svou daň.

Pán Jeskyně - 18. května 2018 21:36
Pán jeskyně fox2

V hostinci na čáře
Isneth

Už rok se protloukáš po pohraničních horách a to nejhorší už sis prožil v prvních měsících. Přeci jen od velitele královské gardy k opuštěnému vyhnanci byl velký skok.
Na hranici tě doprovodil oddíl vojáků Stráže cest, právě oni střeží královské cesty a hranici. Jejich velitel tě důsledně upozornil, že se nesmíš vrátit. Přesto a nebo právě proto ti jeden z jeho jezdců věnova vak s vybavením pro stanování, plášť do nepohody.

Další týden si se toulal bezcílně krajinou. Než tě vyhledal jeden z krajníků a nabídl ti spolupráci. Jmenoval se Adre a naučil tě, jak přežít v horách. Dodnes jsi nepochopil proč ti pomohl a když jsi se zeptal, tak řekl že byl požádán. Kým byl požádám jsi z něj nikdy nedostal.

Dnes už od toho dne uplynul rok. Ten rok trávíš lovem skřetů a lapků, jenž utekly přes hranici. Za každého uloveného zločince ti platí Stráž cest slušnou sumičku.

Zrovna sedíš v hostinci, kde se schází lovci, jako jsi ty. Když se ve dveřích objeví, Adre vypadá unaveně. "Ahoj, zdá se že nám sem míří malér.
Měl byses sbalit a zamířit podél hranice pryč."
doporučí ti vážně a ty si všímáš, že jeho zbroj nese stopy bitvy. Což je zarážející, jelikož v posledním měsíci je na hranici docela klid.

Pán Jeskyně - 18. května 2018 19:10
Pán jeskyně fox2

Hostinec u zlomeného štítu
Rogan

"Ano, víme.
Člověk co mluví stejně blbě, jak ty, hledá žoldáky na lov skřetů."
odfrkne si nejmladší ze čtveřice a vyslouží si tím naštvaný pohled zbylých tří.
"Jo, jasně on mluví blbě. Zato ty umíš jeho jazyk zcela dokonale, co!" zpraží ho nejstarší přísným pohledem, pak se vrátí k tobě.
"Podle pozdravu hledá jeden tvůj krajan muže na trestnou výpravu proti skřetům a orkům. Požádal nás, jestli bychom to nevyvěsili na rozcestí." vytáhne z pouzdra u boku list a podá ti ho.

Překvapí tě, že první část je v tvém rodném jazyce. V obou stojí.
Jsem Sven z Větrných hor,
orčí náčelník ukradl meč po otci, jenž měl podle práva náležet mně a jáj chci zpět.
Hledám válečníky, jenž mi pomohou vybojovat mé dědictví zpět.
Nabízím zlatý za den výpravy a prémii deseti uspějeme.
Vyrážíme "
zítřejší datum za úsvitu od jižní brány.
Do té doby jsem zastihnutí v hostinci u Černého pantera.


"No, omluv nás musíme jít. A vyřiď svému krajanovy, že kočka neznamená panter." slovo kočka doprovodí gestem malého zvířátka a při slově panter patřičně roztáhne ruce. "Chudáci místní. Tu maj hospodu černé kočky." usměje se mladík a celá čtveřice zaplatí a odejde.

Hned po jejich odchodu se objeví servírka s dalším pivem. "Budete si přát ještě něco?
Případně hledáte nějakou práci?"
zeptá se tě znovu tvým jazykem.

Pán Jeskyně - 18. května 2018 19:00
Pán jeskyně fox2

Do tem­not
Za­m­burble­duch

Při­pra­víš si lu­cer­nu a hul, poté se­šleš kouz­lo. Do­kon­ce se ti po­da­ří dým zfor­mo­vat do po­do­by shr­be­né kroll­ky. Ovšem nemáš moc času ob­di­vo­vat svou prací, je­li­kož kámen za­zá­ří a ty jsi hy­per­pro­sto­rem po­su­nut někam jinam.
Než mrk­neš sto­jíš v temné jes­ky­ni, kte­rou osvět­lu­je tvá lu­cer­na.

Díky ní si můžeš pro­hléd­nout kru­ho­vou míst­nost vy­te­sa­nou ve skále. Do země i stěn jsou vy­ry­ty různé runy, které tvoří pěkné ob­raz­ce, se­tká­va­jí­cí se v místě, kde sto­jíš. Míst­nost má po­lo­měr dvou metrů a na výšku má tak tři čtyři metry. Lehce na­jdeš čtyři vý­cho­dy.
Jeden na sever, ten je za­vře­ný mo­hut­ný­mi dveř­mi na kte­rých jsou na­kres­le­ny skří­že­né se­ke­ry.
Další na vý­chod, tam je mříž se zám­kem a na zemi před nimi je na­kres­le­ný ob­rá­zek shr­be­né po­sta­vy.
Na jih vede chod­ba po­kry­tá hou­ba­mi a tobě nedá žádný pro­blém po­znat hou­bič­ky, co po­u­ží­va­li ša­ma­ni.
Po­sled­ní chod­ba ply­nu­le pře­chá­zí ve scho­dy na po­vrch.

Zamburbleduch - 16. května 2018 20:11
Zamburbleduch

Zamburbleduch

Na otázku obchodníka ohledně zraku odpovím. „Byl jsem v knihovně a díky jednomu odborníkovi jsem prozřel.“ (Díky panu Bezejmennému. Takže to vlastně lež nebyla. Omlouvám si pro sebe).

Cestou z města se mi začínám uvědomovat, že kouzelná jeskyně nemusí být úplně nejbezpečnější místo. Viz známý příběh o zaheslované jeskyni, ve které se nalézal poklad loupežníků. Musím si dát pozor a všechno si dopředu připravit. Třeba ten vstup funguje jako hyperprostor nebo tak něco. Bližší průzkum místa částečně moje obavy potvrzuje. Rozhodně se ničeho nedotýkám podle nápisů. Na druhou stranu moudrý Zamburbleduch nezní úplně špatně. Rozsvítím si lucernu, vezmu ji do levé ruky, hůl do pravé, postavím se sáh před určené místo a zkusím seslat tam, kam se má, dým. Pokusím se zněho vytvořit postavu své babičky, ale zas to s podobou nepřeháním, aby se mi třeba kvůli tomu kouzlo nepovedlo. Soustředím se a provedu příslušná gesta. „Fumideó.“

\dým 1 mag

Rogan - 16. května 2018 19:09
Rogan

Rogan

"Černé? Nigra? Ne já myslel to verda," řeknu a ukážu na něco zeleného.
"Ano, on říkal cosi rada lesa. Oni zase, že tam rada ne dotýká.. nesahá." Odpovím i když to vypadá, že se mě neptal.

Na pivo zdarma přikývnu.

"Díky, já ne jít s on. On chtěl ne zaplatit mě. Ale já potřebovat práce, peníze. A hlavně já asi udělat nepřítel. Škorpion vědět, že já byl tam a on myslí, že já měl porazit elf," odpovím po pravdě. Nevadí mě, že mě nemají škorpioni rádi. To, co jsem udělal bych udělal znovu a z mé řeči je to jasné.

"Vy vědět práce. Co?" zeptám se jich a zalituji, že se v těchto končinách mluví tak hloupým jazykem.

Pán Jeskyně - 15. května 2018 21:19
Pán jeskyně fox2

Za novým úkolem
Zamburbleduch
Bezejmenný si jen odfrkne a vrátí se k oknu.
"Tak jestli nemáš další otázky, tak nás omluv. Musíme vyřešit pr věcí." vyprovodí tě mág ven ze své pracovny.

Obchodník ve městě je poněkud zaskočený tím, že ses změnil ze slepého žebrajícího krolla na krolla vidícího. Tomu ovšem nebrání ti prodat jídlo na dva dny tvořené soleným masem, sušeným ovocem a několika kousky pečiva. Vak na vodu ti prodá taky a tobě zbývá si vodu nabrat s místní kašny.

Cesta ke kamen probíhá poklidně a bez příhod. Lehce najdeš odbočku, jenž ti popsali a po hodince procházkové chůze staneš před kamenem.
Kámen sám vážně trčí z lesa, jako by se ho les bál pohltit a dokonce na něm neroste ani mech. Trochu tě překvapí nápisy v několika jazycích, říkající Nesahat!. Dokonce po chvilce zkoumání najdeš dokonce i krollí piktogramy.

Ty válečníku, jenž sáhneš na kámen vydáš se na cestu a plnoletostí. Na jejím konci tě čeká moudrost a nebo bolestivé poučení. píše jeden z nápisů.
Každopádně najdeš místo, na které musíš seslat kouzlo a nebo jak říkal mág se o to aspoň pokusit.
(hoď si na vyvolání)

Pán Jeskyně - 15. května 2018 20:23
Pán jeskyně fox2

Hostinec u zlomeného štítu
Rogan
Čtveřice zaujatě vyslechne tvé vyprávění, ale jeden z nich neustále pozoruje obchodníka. Nejstarší s čtveřice přikývne. "Neměl ten elf zbroj s černých šupin a neříkal něco lesní radě?" položí otázku spíš sám pro sebe.
"No, tohle pivo je zdá se na nás." usměje se muž, jenž do teď mlčel. "Vypadáš, na správnýho chlapa, tak ti zdarma přihodím radu. Nenechávej se najmout na cestu zpět. Ten obchodník má vážně špatnou paměť. Náš velitel mu řekl, že pokud se vrátí do Arosu nechá ho zavřít až zčerná.
Protože byl chycenej při krádeži a podvodu."
dodá a pořádně se napije. "A co vůbec plánuješ dělat teď, když jsi na volné noze?" zajímá se nejstarší s čtveřice.

Rogan - 13. května 2018 20:59
Rogan

Rogan

Poslouchám je a je mi to jasné.
"Aha, těžká a složitá vztah. Chápu," řeknu a skutečně to chápu. Vždyť i naše klany mají vztahy tak zamotané, že bych o tom nedokázal pořádně vykládat nikomu, kdo není od nás. A tady to asi bude podobné. Ale uložím si do hlavy to, že jsou nebezpeční asi jich je víc a jsou to nějací kultisti.

Z jejich hovoru za pomoci gest asi nic nepochytím i když se snažím, ale to nevadí. Na jejich otázku ale zkusím odpovědět. A zkusím jim odpovědět líp než oni mě: "Nemá. Oni už mrtví. Kus od město, přijít elf. Říct, že oni začtení, ne zat.. zatče... zatčeni. Oni že ne, tak oni zemřít. Navíc obchodník špatná paměť. On nepamatovat, co mi domluvili. Já musel připomenout."

Věřím, že mě pochopili a jsem na sebe hrdý, že jsem zvládl i tak složité slovo!

Pán Jeskyně - 13. května 2018 20:40
Pán jeskyně fox2

Hostinec u zlomeného štítu
Rogan
Tvůj první pozdrav přitáhne pohledy mužů u stolu. Na tvůj druhý pozdrav, odpoví kývnutím. "Zdravíčko." pozdraví tě nejstarší z mužů. Čtveřice nemá nic proti tomu, abys jim objednal pivo. Po tvé otázce se na tebe muži zadívají dosti podezřívavě.
"Hele, mladej ti lidi, jsou nebezpečnej kult starého boha. To je jediný, co potřebuješ vědět." informuje tě nejstarší z čtveřice a nějakou dobu jen pijí. Otázce na elfy se muži na sebe zadívají.
"Hele, to máš složitý. Elfí vládci se občas naštvou a pošlou svého nejlepšího agenta a nebo válečníka vyřešit problém. s toho, jak to říká ti snadno dojde, co myslí vyřešit. Dál se věnují svému pivu a očividně se s tebou nechtějí moc bavit a politice.

"Hej, Svene tady obchodník hledá doprovod na cestě zpátky do Arosu." zavolá hostinský na jednoho z žoldáků, když dokončí rozhovor s tvým předchozím zaměstnavatelem. Všimneš si, že čtveřice zpozorní a zadívá se na obchodníka. Všímáš si, že mezi nimi probíhá debata pomocí gest. "Hele, mladej. Ty jsi přišel před chvilkou, že jo? Nevíš proč hledá nové strážce. Mysleli jsme používá, jako ochranku čtveřici škorpiónů, ne?" zeptá se tě nejstarší z čtveřice, zatím co zbytek pokračuje v debatě. Neznáš všechna gesta, ale některá používali lovci tvého klanu.

Zamburbleduch - 13. května 2018 18:20
Zamburbleduch

Převezmu od pana Bezejmenného věci. „Děkuji.“ Ještě koupím cestou měch na vodu, možná něco k jídlu a mám všechno pro, doufejme, malou výpravu. Opakuji si pro sebe cestu, abych nezapomněl. Hlavní cestou k lesu, po kraji doleva po pěšině k velkému šutru. To bude hračka. Na jedno dvě, kouzla dnes ještě sílu mám. Nakreslím mapu a zase zpátky pro odměnu. Přijmu nabízené víno a snažím se ho do sebe nekopnout. Je tu tolik nových věcí.

Pán Jeskyně - 11. května 2018 10:15
Pán jeskyně fox2

Za novým úkolem
Zamburbleduch
Mág se na tebe usměje a kývne na zabijáka, který odejde do vedlejší místnosti. "Skvěle." jásá nad tvým souhlasem Derek a nalije ti víno.
"Jistě, jistě. Jak jsem říkal není to daleko. Vyjdeš severní bránou po hlavní cestě až dojdeš k lesu dáš se podél něj doleva. Půjdeš po takové pěšince. Dojdeš k velkému kamenu trčícímu z lesa a země. Nemůžeš to minout." vysvětlí ti cestu.
Mezi tím se vrátí Bezejmenný s vakem, který ti podá. K tvé radosti tam je lucerna jedna lahvička oleje, dvě pochodně, křesadlo, několik brků, lahvička inkoustu a deset pergamenů.
"Tady to by ti mělo stačit." prohlásí a tváří se přitom dost nesouhlasně.

Zamburbleduch - 8. května 2018 19:24
Zamburbleduch

Mrzí mě, že jsem pana Bezejmeného zklamal. Oficiálně asi mágové neučí po hospodách krolly kouzlit, vysvětluju si jeho zklamání.

Sotva si vyslechnu úkol, vím že ho přijmu. „Rád to pro Vás udělám. Musím si jen sehnat lampu a věci na kreslení. Jak se k té jeskyni dostanu?“ Zeptám se s nadšením. Vůbec mi nevadí, že je to pro jiné podřadný úkol. Rozhodně je to pokrok proti předstíráním slepoty. Kdo by to byl ráno řekl. Na druhou stranu: Nechval dne před večerem. Další přísloví. Až budu sám určitě ho vyzkouším. Dneska se prostě daří.

1 2 3


↑ navigace

Záložková navigace