Trpasličí důl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Trpasličí důl

Pán Jeskyně:

Chor Chorel

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Při vyklízení domů před stěhováním se objevila stará mapa, poukazující na dávný důl. Představení jednotlivých klanů ve vsi se rozhodli, že vyberou jedince ze svých řad, kteří se vydají prozkoumat ten důl, zda by se tam nenašel poklad, který by pomohl jejich vesnici vybudovat na bezpečnějším místě.
Stojíte na návsi a díváte se na sebe, kdo že to vlastně s vámi půjde. Jste zajímavá skupinka, na kterou čeká plno zajímavých věcí

Klíčová slova:

DrD, Jeskyně, Klasika

Jaké hráče:

Plno.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (3/5) Diuk, Kufi, Tanaquil

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2 3 4 ... 7 ⇒|

Ellen Longin - 19. září 2018 11:29
Ellen Longin

//Ahoj, dáme zase někdy hru?

Pán Jeskyně - 18. června 2018 10:01
Pán jeskyně Chor Chorel

Tesek se postaví a jde k ústí dolu. Otočí se a mávne rukou na Ellena, aby za ním došel. Ellen se vydá za ním. Chvilku oba stojí v ústí dolu a hledí do tunelu osvětleného dvěmi pochodněmi asi čtyři sáhy od nich a jednou lucernou, která je pod pochodněmi na dřevěnném sudu.

"No, abych pravdu řekl, tak b ych tam taky už rád za nima šel. Pokud se jim něco stolo třeba hned první den, tak je pak nemusíme už nahodit zpátky. " zamumlá Tesek směrem k Ellenovi. "Ale zase to tu nechci nechávat jen tak, kdyby měl přijít ten náš přítel, víš? Mám návrh. Co kdybychom se vydali za nimi dovnitř, my dva a ještě ta pěkná holčina. Docela se mi líbí, tak bych si ji chtěl držet při sobě." Mrkne na Ellena. "Ty dva kolohnáty tady můžeme nechat čekat, stejně by se v tom dole akorát mlátili do palice vo strop."

Ellen nestačí ani odpovědět, když se opět o slovo přihlásí otřes. Ale je o hodně větší, než minulý. Země se chvěje pod nohami a máte všichni co dělat, abyste se udrželi a nespadli na zem. Ozývá se i divné hučení a rachocení, ale nedaří se vám zatím najít jeho původce. Tesek pohlédne nahoru a jen zakleje. "Sakra, to ne... " Silně chytí Ellena za ruku a prudkým škubnutím, při kterém má Ellen pocit, že mu ta ruka bude utržena, ho stáhne za sebou dále do dolu.

Právě včas, protože vchod je zasypán obrovskou masou kamení.

Ellen a Tesek jsou v dole, Tanaquil, Maad a Brot jsou venku na sruhé straně závalu. Měli štěstí, že se ta kamenná lavina zřítila více vlevo, jinak by je byla smetla.

Pán Jeskyně - 12. června 2018 12:27
Pán jeskyně Chor Chorel

Když Tesek vidí, že Maad a Tanaquil stojí pár kroků za Ellenem, tak ho to mírně znejistí. "Zdravím vás, sem Tesek a tohle je Brot. Můžete tu s námi chvilku posedět. " jakmile domluví, tak se země začne mírně chvět a po pár vteřinách to ustane.

"Toho si nevšímenjte, malý zemětřesení. To tu je dvakrát třikrát za den. I když tohle bylo o hodně silnější, než ty před tím. Ale furt to není nic, co sme zažili před dvěma lety, co, Brote?"

Ellen Longin - 11. června 2018 20:11
Ellen Longin

//Nechám prostor pro ostatní, ale zdejší aktivita mě nutí k zamyšlení, jestli to má ještě význam. Tanaquil nenapsala víc, než 14 dní a Diuk ještě déle. Škoda, že takové věci zabíjí tak dobrou jeskyni.

Pán Jeskyně - 7. června 2018 09:59
Pán jeskyně Chor Chorel

Brot si sedne zpět k ohništi a položí vedle sebe svoji zbraň. Tesek ukáže na kmen stromu, který slouží jako lavice a naznačí ti, aby ses posadil. Sám usedne zpět na kámen.

"Známe se spolu dlouho, oni by se nevysrali na žádnýho z nás. Za to můžu dát ruku do vohně a levou kouli na špalek. Řekli, že se tam vznaj lepšíc, než my. Oni totiž v podobných věcech vyrůstali. Sou to trpaslíci, bráchové. Grash a Grosh. Máme tu počkat štyry dny a pátej den ráno jít za nima, kdyby se nevraceli." Podívá se na Brota. "On tam chtěl jít už ráno, ale řekli nám pět dní. Já jim důveřuju. Takže čekáme ještě dva dny."

Brot se na Ellena otočí a zeptá se. "Tam v dole nežít. Zima, mokro, tma. Najít věci, to jo. Poklad, zbraně, hodně věcí. To by vám pomoct. My hledat jedna věc. Malá, bezcenová pro cizí. My pomoct vám, vy pomoct nám. Nápad dobrý?"

Mezitím se Maad a Tanaquil přiblíží na pár kroků za Ellena.

Ellen Longin - 7. června 2018 06:18
Ellen Longin

Ani já už nejsem nijak ve zvláštním střehu. Vypadá to, že promluvit na ně byla lepší volba, než na ně vlítnout s mečákem.

"Já sem Ellen Longin," představím se.

"Nás sem poslali z vesnice, abysme zistili jestli by se tady nedalo žít nebo jestli tady neni něco, co by mohlo naši vesnici zachránit před výbuchem sopky. Šlo nás pět a teď už sme jen tři. Tak nějak ani nevím, co vlastně máme pořádně hledat."

Když mu odpovím podívám se za sebe ve směru, odkud by měli přicházet moji dva společníci.

"Jak dlouho ještě chcete čekat na ty vaše dva, co sou v dole než se za nima vydáte abyste zistili, že se na vás vysrali nebo sou mrtví?"

Pán Jeskyně - 6. června 2018 11:37
Pán jeskyně Chor Chorel

Muž s mečem vypadá, že nad Ellenovými slovy přemýšlí, jestli jsou pravdivé, nebo ne. Barbar Brot jen hlídá situaci, kdyby se nějak vyvynula špatným směrem.

Po chvilce mlčení muž uzná, že mluví Ellen pravdu a vypadá více klidněji, než před tím. Dokonce i dá meč zpět do pochvy na zádech. "Budu ti věřit. Já jsem Tesek a tohle je Brot. S pár kumpány jsme se na žádost našeho přítele vydali sem do toho dolu. Ale po cestě jsme se rozdělili, abychom nebudili nějaké podezření, kdyby na nás tvoji lidé z vesnice narazili. Ale druhou skupinu přepadli - přežil jen jeden. Dva z nás jsou v dole už třetí den. My hlídáme tady venku a čekáme na toho přítele, kvůli kterému jsme tu. Co tu hledáte vy? Neposílá vás náhodou on?"

Ellen Longin - 5. června 2018 06:11
Ellen Longin

"Ne, my jsme nikoho nepřepadli. Sami sme byli přepadnutý vod nějakejch malejch zmrdů. Pár sme jich pobili, ale jeden týpek z naší grupy to vodnes a jednu holku to rozhodilo tak, že šla raděj domů. Kdo přepad vás?" povídám za postojem naznačuju, že nechci bojovat. Co dělají ti dva za mnou netuším, protože všechnu pozornost věnuji dvojici před sebou.

Pán Jeskyně - 4. června 2018 20:21
Pán jeskyně Chor Chorel

Tanaquil přemýšlí za chůze nad těmi pergameny, které ji z nějakého důvodu stále nejdou z mysli. Maad jde pomalým dlouhým krokem za ní a pozoruje okolí a sem tam pohlédne na ty dva chlapíky v popředí.

Ellen se přiblíží už opravdu blízko a menší z těch dvou se na něho otočí a překvapeně chvilku zírá na velkého bojovníka. Pak se prudce postaví a rukou zašátrá po meči a tasí ho. Co seš zač? zeptá se a v tu chvíli se postaví i ten barbar, který je o půl hlavy vyšší než Ellen. Sekeru ale nechá na zemi.

"Co tady děláš a co seš zač?" zeptá se Ellena podruhé a pak si všimne v pozadí Tanaquil a Maada. "Brote, je jich víc, připrav se. Co kdyby to byli oni?" Barbar se líně sehne pro sekeru a položí si ji přes rameno a pevným pohledem zírá Ellena. "Být vy oni, co přepadnout naše přátele?" zeptá se barbar.

Ellen Longin - 30. května 2018 12:43
Ellen Longin

Těch osm sáhů není až tak daleko. Ale není to ani nijak blízko. Jestli jsou alespoň z poloviny tak dobří jako já, i když to si při své vrozené skromnosti nemyslím, tak stihnout popadnout zbraň a postavit se mi. Když by se mi povedly ještě čtyři tiché kroky, tak bych byl snad natolik blízko, že bych jednoho z nich vypnul jedinou ranou. Ale zas to nemusí být týpci, se kterými bychom měli válčit. Tak proč je zbytečně lekat, že?

Za tohoto těžkého morálního dilematu se pomalu sunu blíž a blíž.

"Třebas to rozhodnutí sama Prozřetelnost vyřeší za mě," pomyslím si.

Dyť náš šéf dycky říkal: "synku, když nevíš, co se stane, tak nad tím nepřemejšlej. Ono se to stane stejně i bez tvýho přemejšlení."

Tanaquil - 27. května 2018 19:42
Tanaquil

V zamyšlení automaticky následuji skupinu. Nejdou mi z hlavy ony pergameny. Něco na nich určitě je, jen to nedokážeme vidět a přečíst. Snad jsme je tam měli nechat pohozené a sledovat, zda se pro ně někdo přijde. Pak bychom se jej pokusili zajmout a zjistit, co ví. Ale je na to pozdě. Nejspíš by to ani nemělo podporu. Spěcháme vpřed. Najednou si uvědomím, že jsme už téměř u cíle. A ne sami. Zjevně tam kdosi hlídá. Než se vzpamatuji Ellen se rozhodne vydat opatrně kupředu. Nic chytřejšího mne by mne stejně nenapadlo. Možná až do konce života. Vydáváme se s Maadem v tichosti za ním.

Pán Jeskyně - 26. května 2018 17:23
Pán jeskyně Chor Chorel

Postavy u ohně stále Ellena nijak nezpozorovaly. Pokračuje tedy dál. Když to vidí jeho dva pozůstalí společníci, tak se vydají za ním, aby ho nenechali samotného, kdyby se něco stalo.
Ellen se přiblížil na necelých osm sáhů a diví se, že ho stále nikdo nezpozoroval. Z této vzdálenosti vidí, že postava zády k němu je barbar, který má vedle sebe na zemi obrovskou bitevní sekeru. Druhý muž je člověk, který má na zádech dva meče překřížené.

Maad a Tanaquil se přiblížili na polovinu (cca padesát sáhů) vzdálenosti, Ellen je osm sáhů od nich.

Ellen Longin - 26. května 2018 12:12
Ellen Longin

// máš to tam šéfe

Pán Jeskyně - 25. května 2018 18:47
Pán jeskyně Chor Chorel

Ellen se přibližuje k dvěma postavám, které ale nevypadají, že by okolí moc hlídali a jen se mezi sebou baví. Sem tam si podají nějakou lahev, ze které se napijí. Ellen zdolal polovinu vzdálenosti.

// Prosím Kufiho o hod kostkou (k%)

Ellen Longin - 23. května 2018 20:20
Ellen Longin

Půjdu k nim blíž.

Pán Jeskyně - 23. května 2018 14:27
Pán jeskyně Chor Chorel

Vyrazíte na cestu a bez dohadů se pustíte podél lesa. Moc toho nenamluvíte, každý z vás se zaobírá svými myšlenkami. Během dopoledne urazíte slušnou porci cesty a pomalu cítíte, jak se země pod vašima nohama zvedá a v dálce se začínají objevovat sklály. Sem tam někdo z vás sáhne torny a vezme si kousek ze zásob.

Tři hodiny po poledni se dostáváte na dohled vchodu do dolu. Netušili jste, že to bude takový veliký vchod. Na šířku má dobrých šest sáhů a na výšku o kousek méně. Jste vzdáleni necelých sto sáhů, když si všimnete, že kousek od vchodu do dolu hoří malý oheň, kolem kterého sedí dvě postavy (jedna zády k vám, druhá pravým bokem). Na dálku tušíte, že to budou nejspíš lidé.

Ellen Longin - 22. května 2018 16:29
Ellen Longin

"Koukam, ze pan se skvele vyspal" prohodim k valecnikovi.

Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain - 19. května 2018 22:55
Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain

"Máš nějak moc slov..." vrčím, avšak nebráním se pokynu k balení. Je na to čas. "Dávej si na ně pozor. Bolelo by tě, kdybych ti je cpal zpátky."

Uvidíme, kam nás dnešní den zavede.

Pán Jeskyně - 17. května 2018 19:09
Pán jeskyně Chor Chorel

// Ahoj, jsem rád, že jsi nade mnou ještě nezlomil hůl. Pokusím se to zrychlit. Jak jsem psal, jedu na Moravu, ale od příštího týdne to urychlím a nebudu tak moc lpět na drobnostech, rychle do dolu a tak začít akci.

Pán Jeskyně - 17. května 2018 19:01
Pán jeskyně Chor Chorel

Ellen pomalu balí svoje věci a pak dává na hromadu věci, které zbyly v okolí po noční příhodě. Našel toho poměrně dost, ale jen málo co je pro vás užitečné. Jeden krátký rezavý meč, který vypadá, že se při dalším úderu do něčeho tvrdšího, než čerstvý chleba, rozpadne, tři dýky, jednu kuš s pytlíkem jedenácti šipek.

Nic jiného u sebe goblini neměli a věci vašeho mrtvého společníka jsou naskládány zpět v brašně (poslední práce Elein, než od vás odešla) a čeká na svého nového nositele.

Pokud se rozhodnete si ji vzít s sebou nebo ne, po pár minutách jste všichni připraveni na cestu. Vydáváte se směrem k dolu a pomalu se vaše cesta bude stáčet k lesu. Můžete se pustit lesem, nebo jít po okraji. Odhadujete podle mapy, že k ústí dolu můžete dojít už dnes v odpoledních hodinách.

// Jedu zítra na Moravu, tak nebudu online o víkendu. Ale od příštího týdne můžete očekávat rychlejší plynutí děje, což určitě uvítáte.

1 2 3 4 ... 7 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace