Trpasličí důl (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Trpasličí důl

Pán Jeskyně:

Chor Chorel

Systém:

DrD

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Při vyklízení domů před stěhováním se objevila stará mapa, poukazující na dávný důl. Představení jednotlivých klanů ve vsi se rozhodli, že vyberou jedince ze svých řad, kteří se vydají prozkoumat ten důl, zda by se tam nenašel poklad, který by pomohl jejich vesnici vybudovat na bezpečnějším místě.
Stojíte na návsi a díváte se na sebe, kdo že to vlastně s vámi půjde. Jste zajímavá skupinka, na kterou čeká plno zajímavých věcí

Klíčová slova:

DrD, Jeskyně, Klasika

Jaké hráče:

Plno.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (5/5) Anach, Destin, Diuk, Kufi, Tanaquil

Fórum ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

1 2

Pán Jeskyně - 24. března 2018 17:18
Pán jeskyně Chor Chorel

Pomalu docházíte k těm stromům, když uslyšíte v dálce zavytí. Z jiného místa, které je ale blíže, zaslechnete vytí v odpověď. Ale něco se vám na tom druhém zavytí nezdá. Nedokážete určit co, nebo za to může jen vítr, který se začíná zvedat. Ale při ohledu na oblohu, která je nyní již poměrně ztmavlá a začínají být vidět hvězdy, to nevypadá, že by se mělo počasí nějak zhoršit. Sice bude možná trochu silněji foukat vítr, ale déšť by to přinést nemělo.

Dojdete ke stromům a vidíte, že to jsou tři stromy, jenž tvoří vrcholy téměř rovnostranného trojúhelníku. Po zemi jsou popadané větve, které ale stačí odklidit a máte hned krásný rovný plácek na spaní.

Dříve než cokoli začnete dělat, tak se Maad posadí ke kmeni jednoho ze stromů, vybalí své zásoby a začne jíst. Vypadá to, že po jídle půjde hned spát, protože má připravenou deku.

Opět se ozve zavytí, ale tentokrát se odpovědi nedočká.

Ellen Longin - 24. března 2018 12:28
Ellen Longin

Jít ke stromům mě přijde jako docela dobrý nápad. Vyspat se v takovémhle počasí můžeme klidně i na trávě uprostřed louky. Ale k večeru před spaním patří oheň.

"Vždycky, dyž jsem jel s karavanou," povídám k ostatním, aby nebylo takový ticho, "tak sme večer rozďáli voheň, dali pivko nebo i něco silnějšího. Vopekli jsme kus masa nebo dyž nebylo maso, tak jsme opekli kus chleba nebo třeba jenom jabko. Na voheň sme pak přikládali celou noc. Přej je to dobrý proti divokejm zvířatům, co žijou všude v lese. Asi na tom je kus pravdy, protože nepamatuju, že bysme měli problém s tim, že by na nás přišli vlci nebo jiná haveť."

Pak se trošku odmlčím a pokračuji, "ale je fakt, že třikrát sme museli bojovat s lapkama, který možná, ale fakt říkám možná, ten náš voheň přitáhnul. Teda já si myslim, že by přišli stejně, i kdybysme ten voheň neměli. Nikdy jich nebylo víc, než nás, takže si myslim" tady už je jasný, že když za sebou řeknu dvakrát slovo "myslim" tak ostatní ve skupině poznaj, že sem celkem myslitel a že o tom něco vim, "že chtěli využít noci a překvapit nás. No a to se dostávám k tomu, co sem chtěl říct uplně na začátku, že je dobrý, aby se v noci drželi hlídky. Zaprví proto, aby nevyhasnul voheň, zadruhý proto, aby nás nikdo nemh v noci překvapit a zatřetí proto, že kdyby to vypadalo na hroznej chcanec, tak aby vostatní probudil a ty se stihli schovat nebo pořádně přikrejt, protože neznam nic horšího, než se ráno probudit a bejt prodojenej vod nočního deště."

Teda znám něco horšího, než se probudit úplně promočenej, ale vyprávět jim o tom, jak to pálí několik tejdnů při chcaní potom, co prožijete vášnivou noc se šlapkou, která není tam dole tak úplně zdravotně v cajku, to fakt nebudu.

"Tákže" shrnu svoje závěry "si myslim, že jít k těm stromům táhle v dálce není vůbec špatnej nápad. Prostě tam dojdeme, rozděláme voheň, dáme véču a na noc postavíme hlídky."

Pak mě ještě něco napadne.

"A kdyby bylo slečnám v noci chladno, tak se můžou ke mě přitulit. Fakt! Ve vší počestnosti," gentlemansky prohlásím a myslím to opravdu vážně. Dyť i náš šéf ochranky říkal "hele, sou baby, co ti vlezou do postele sami. Pak sou jiný, který musíš zmlátit, abys ji ukázal, že vo ně stojíš. No a pak jsou jiný. Takový upejpavý. To sou holky, co stojej zato a vydržej ti třebas i na několik let. A na ty musíš pěkně pomalu. Chovat se k nim hezky, slibovat modrý z nebe, nosit kytičky, dárečky. Slibovat jim věčnou lásku a podobný kraviny." No a ty holky, co dou s náma, jsou podle mě přesně ten typ.

Tanaquil - 24. března 2018 12:04
Tanaquil

//Čímž zábava začíná, protože pokud by to mělo proběhnout tímto způsobem, má postava Tě po chvíli kopne do prdele se slovy MÁŠ HLÍDKU.

Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain - 24. března 2018 00:25
Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain

"Dorazil bych ke stromům támhle..." zabručím a naznačím směr bradou... "a utábořil se. Důl nám neuteče."

Jako kdybychom měli mít z něčeho po cestě strach. I ten důl bude nejspíš dlouho předlouho prázdný a opuštěný. Jediné, čím pomůžeme naší nově osídlené budoucí vesnici, bude kamení...

Jak jsem řekl, tak taky udělám. Mířím rozhodným krokem k seskupení stromů s úmyslem se na konci dnešní pouti přitisknout v klidu zády ke kmeni, něco pojíst a popít, zabalit se do deky a spát. Rád spím.

//Tím pro mne také den končí. Pokud bude rozdělán oheň, budu se od něj zdržovat dál, jinak si nechci nijak zvlášť povídat. Tak to se skupinou složenou z bytostí, co se moc neznají, ze začátku bývá.

Pokud se nezmění podmínky dané vypravěčem, spím až do rána.

Tanaquil - 23. března 2018 19:50
Tanaquil

Inu dobře. Pokrčím rameny. Kdo se bojí, nesmí do lesa a já bych rozhodně měla největší obavy při rozdělení skupiny.

Půjdeme? Usměji se na zbytek družiny. Nečekajíc na odpověď vydávám se za ostatními po louce rozhodnuta prožít zbytek dne s dobrou náladou.

Zatím je to konečně příjemné procházka. Je třeba si ty chvíle vychutnat. Ještě chvíli nemyslet na to, co asi brzy přijde. Opuštěný důl, aktivní vulkán a nesourodá skupinka, o jejíchž členech pranic nevím, jež bude nepochybně vbrzku nucena ke spolupráci. Zatím je to pořád príma den.

Nechávám se pro jednou vést těmi vpředu kamkoli mne jejich kroky zavedou. Na dlouhé procházky jsem víc než zvyklá a v tomto životě mne určitě neomrzí. Rozhlížím se cestou po okolí a užívám si to s lehkostí v srdci.

Pán Jeskyně - 23. března 2018 12:39
Pán jeskyně Chor Chorel

Je trochu zataženo, ale nevypadá to, že by mělo pršet.

Ellen Longin - 23. března 2018 09:07
Ellen Longin

Jaké je počasí?

Pán Jeskyně - 22. března 2018 16:29
Pán jeskyně Chor Chorel

Elein se vydá na cestu přes louku a hned za ní vyrazí Ellen. Nedbají názoru Tanaquil, která byla pro cestu lesem a ke které se přidal i Syndrael. Pátému členu skupiny je zřejmě jedno, kudy se vydají a jen pozoruje okolí a debatě nevěnuje pozornost. Když vidí, že dva jeho noví společníci vyrazí, tak se pomalým, ale dlouhým krokem vydá za nimi.

Tanaquil a Syndrael se na sebe podívají a pokrčí rameny. Nezbývá jim nic jiného, než se podřídit a vydat se za zbytkem družiny.

Jdete několik hodin a vzhledem k tomu, že jste vyrazili nějakou dobu po poledni, tak slunce pomalu zachází za hory a vy víte, že před vámi je necelá hodina, než padne úplná tma. Vidíte před sebou několik stromů, vzdálených přibližně půl hodiny cesty. Nebo se můžete stočit vlevo a dojít k lesu.

Ellen Longin - 22. března 2018 11:17
Ellen Longin

Přidám se k Elein.

Elein - 21. března 2018 11:56
Elein

Na lístek se zbězně podívám. Zaujme mě zmínka o možném pokladu. Pousměji se nad vidinou dobrého výdělku. Ovšem další debata mých nových společníků mě příliš nezaujala. Je mi pro začátek celkem jedno kudy se vydáme, ale logičtější mi příjde rozhodnutí toho velkého hromotluka.

"Myslím, že by jsme se hlavně už měli vůbec někam vydat. Neznám okolí natolik dobře jako ona." Kývnu směrem k lovkyni. "Ale nemyslím si, že by jsme se měli bát nejbližších cest. A jít teď lesem mi přijde stejně zbytečné jako Ellenovi." Dodám a vlastně už na nic nečekám. Vydám se pomalu směrem z vesnice. Směr máme ostatně jasný.

Ellen Longin - 21. března 2018 06:26
Ellen Longin

//Já vím, že každý disponujeme omezeným množstvím času, ale nešlo by to trošičku zrychlit? To, co pravidelně zabíjí dobré jeskyně na Aragornu, je liknavost hráčů a roztahanost děje.

Syndrael - 19. března 2018 19:05
Syndrael

Prvně nahlédne do svitku který Tanaqiul ukazuje pročte si část o pokladu a lehce zajásá přeci jen je tu malá šance že na nějaké to zlato narazí nebo na drahé kovy ? možná nějaký ten diamant ? no inu obchodovat z takovou parádou by byla jedna radost. Svoje nadšení a i lehce zlostný usměv netají. "Děkuji za náhled do tohoto zajímavého spisu " ikdyž si myslí že děkovat nění třeba tak raději poděkuje cesta bude dlouhá a trocha té kolegiality se muže hodit.

Po doražení k rozcestí chvíli čeká pak zaslechne dva názory jeho společníků ruku si dá lehce gestem pod bradu a vydá zesebe lehké a né moc hlasite "Hmmm" poté se zadívá na lovkyni kterou si pamatuje z pár obchodů co spolu měli " Já přenechám svůj hlas tady naší Lovykni jistě okolí vsi zná lépe jak my ostatní " Poté se odmlčí a čeká an vyjádření ostatních

Ellen Longin - 19. března 2018 14:49
Ellen Longin

Kouknu na dopis, kterým nám Tanaquil ochotně ukazuje. Všimnu si, že části toho, co tam je napsaný, jsou rozmazaný a asi i nečitelný. Alespoň mi to tak připadá, ale kdo ví. Prostým "hmm" dám najevo, že jsem si dopis prohlédl a to je tak všechno, co s ním hodlám dělat.

"Heleďte, co se mě týče, tak já bych šel po louce. Jestli máme dneska ještě někam dojít, tak tomu určitě nepomůže, když se budeme prodírat nějakym zasranym lesem. Podle mě jít po louce je určitě lepší. Navíc," přidám myšlenku hodnou bájného otce Fura strážícího (teda podle příběhu, co jsem zaslechl večer u táboráku) legendární pevnost smrti Bojárd, "jsme sotva dvacet minut chůze od vesnice, takže vlastně nadohled, tak proč bysme měli lízt do roští. Jediný, co nám tady hrozí je támhleta sopka a jestli vo tom něco vim, tak jestli bouchne, tak nám schovka v lese prd pomůže."

Podle všeho týhle bandě nikdo nevelí, jak jsem byl zvyklej, a tak čekám na názory ostatních. Něco jako když šéf ochranky šel do bordelu a my s chlapama zůstali u karavany sami a dohadovali se, jestli jít radši na pívo, taky do bordelu nebo jen tak ze srandy jít někomu rozbít hubu. Vždycky jsme o tom hlasovali, jakože každej má jeden hlas a víc hlasů vyhrává. Proti rozbíjení huby jsem byl vždycky. Nepřišlo mě to čestný. Vlastně jsem vždy hlasoval pro pivo, když jsem prachy neměl, a pro hambatý holky, když jsem je náhodou měl. Škoda, že jsem se za hranice vesnice dostal tak málo často. Pozdějc jsem se dozvěděl, že tomuhle hlasování se odborně říká "demogracie".

Rozhodnu se na ostatní udělat dojem

"Tak udělejte demogracii ať už dem."

Pán Jeskyně - 17. března 2018 18:49
Pán jeskyně Chor Chorel

Obsah dopisu, který ván dala Tanaquil k nahlédnutí.

Drahý poutníče, stře ............................... letí. Probudit jeho by ti přineslo ............................ Dávné bohatství a poklady jsou z větší části již převezeny, ale ještě tam něco je. I to málo by stačilo na kalé království, ale chci ti dát radu. Pamatuj, nikdy nech .................................................................. ..................................... ............................................................................
Hluboko leží kryp ................ byla zapečetěna. Vchod se otevře pouze tomu, kdo má v sobě přesvědčení starého světa ............... Tři strážci kteří byli jeho ...................... .........................................................
Ale co je nejhorší, ztratili jsme ten dokument, pro který jsme se vraceli. Pokud ho najdete, tak ho odevzdejte právoplatnému majiteli, dědici .............................................................. Budete odměněni jako králové.

Tanaquil - 17. března 2018 17:07
Tanaquil

No vida, tak přece něco. Zadívám se na dokument ve své ruce. Není to sice zrovna povzbuzující sdělení, leč je lépe, že nám nezůstalo utajeno. Děkuji, řeknu ještě stařešinovi.

Pak se otočím a uvědomím si, že na mne zírají pozůstatky skupinky, která se ještě nestačila celá rozprchnout. Vím, že jim to musím ukázat, ale mám z toho trochu obavy. Doléhá na mne neblahé tušení, že tam, kde já vidím především zprávu varující před nebezpečím, oni mohou vidět příslib pokladu. Ano, také nechci zůstávat zde ve vesnici a třeba v dole skutečně něco najdeme. Bude však nepochybně třeba velké opatrnosti, abychom tam především nenalezli smrt.

Zamyslím se nad dokumentem a dávám si dohromady, co z něj dokážu vyčíst, zatímco se vracím do znovu se scházející skupinky. Až tu budou opět všichni, ráda bych vám něco ukázala. Je to ten dopis, který stojí za našim vysláním do dolu, nebo spíš to, co z něj zbylo.

Jakmile se naše nesourodá družina opět seskupí, uvedu dokument, ve kterém tak málo může skutečně pomoci, a to nemnoho spíš vyvolává obavy. Nuže pánové a dámo, mám zde torzo toho prastarého dopisu, v nějž naši stařešinové vkládají ony velké naděje a za okamžik jej předložím též k vašemu posouzení. Sama bych z něj vyčetla asi toto: V dole se nachází něco zjevně nebezpečného, co nesmíme probudit. Dost možná jsou tam i místa, kam bychom raději neměli vůbec chodit. V době, kdy byla tato listina sepsána se podle autorova tvrzení uvnitř nacházely jakési cennosti. Není ovšem vůbec jisté, zda je možné, se k nim za dodržení předchozích podmínek dostat. Dále se někde v nejnižších částech dolu nachází krypta, kde může a nemusí být něco zajímavého, avšak zda bychom byli schopni se do ní dostat, se nedozvíme, dokud tam nebudeme. Pokud narazíme cestou na nějaký dokument, může být cenný, třeba i cennější než vše ostatní. Samozřejmě je možné, že se v této interpretaci mýlím, neboť některá místa v textu nejsou čitelná. Pozorně si prohlédnu dokument a hluboce se zamyslím nad tím, proč tomu tak je a zda si nevybavím způsob, jak by se třeba ještě některá z nečitelných částí dala obnovit. Nejsem na to odborník a žádný zvlášť spolehlivý a bezpečný mne bohužel nenapadá. Nemyslím, že se nám podaří zjistit, co na nich bylo. Každopádně pokud se do dolu vydáme, bude třeba nejvyšší opatrnosti.

Nyní umožním zájemcům prohlédnout si popsanou listinu. V duchu se tiše děsím, s jakým odlišným výkladem asi přijdou a rozhodně se netvářím, že bych byla ochotna ji za nějakých okolností dát z ruky. Poté ji opatrně uschovám do své torny.

Počkejte, prosím, na mne ještě okamžik, nebo jděte pomalu, ať vás mohu na cestě dohnat. Vydám se ještě spěšně do našeho stavení. Samozřejmě jsem si neuvědomila, že v dole dost možná budu potřebovat pochodně. Naštěstí je shodou okolností máme. U kamen zahlédnu otce, jak se pokouší připravit hrstkovou polévku a tváří se ustaraně. Ještě jej na rozloučenou obejmu. Nebojte se tatínku, tak kam odcházím, bude možná bezpečněji než již brzo tady. Nečekejte prosím na můj návrat a vydejte se co nejrychleji za matkou. Nevěřím, že sopka na nás počká. Dnes ráno jsem byla za zvěří a nemám ani koroptev. Všechna je pryč. Není tu bezpečno. Sbohem, mám Vás ráda. S těmito slovy a balíkem pochodní opouštím dům.

Podaří se mi opět dostihnout skupinu, se kterou mne svedla náhoda dohromady. Měla bych se jim naučit důvěřovat. Kdo ví, co všechno nás cestou potká. Ale je to těžké. Skoro vůbec se neznáme a dělí nás řada odlišností i trochu povýšený a nedůvěřivý postoj. S hanbou si uvědomím, že zejména můj. Vím dobře, že mám v této oblasti určité rezervy. Inu což, pokusím se zapojit do čtení mapy, jeden z mých druhů tuším žádal o pomoc. Mohu pomoci s navigací? Snad se nějak podělíme o plánek. Doufám, že se aspoň trochu vzdálíme od té sopky, jejíž přítomnost je mi tak nepříjemná.

Cesta plyne. Když v dálce spatřím proslulé bažiny, pousměji se nad myšlenkou, že by to třeba také ve skutečnosti mohla být ta nejbezpečnější cesta. Kdo ví, třeba se nikdo nevrací, protože je na druhé straně vskutku krásně. Věčně zelená tráva a duha každý druhý den. Nakonec být bezpečnější než opuštěný důl, nebo osídlení v těsné blízkosti vulkánu není nijak zvlášť těžké. Já bych hlasovala pro les, je to kratší. Co myslíte? Rozhlédnu se po ostatních, když dorazíme na rozcestí.

Pán Jeskyně - 17. března 2018 12:11
Pán jeskyně Chor Chorel

Když se všichni za nějaká čas opět sejdete na návsi, tak chvilku stojíte beze slova. Nikomu se nechce dát povel k odchodu, ale nakonec se nějak pomalu rozejdete. Opouštíte vesnici a jdete na sever přes louku. Každý z vás si ještě kontroluje věci, které si vzal s sebou na tuto výpravu, zda mu nebude něco chybět a aby se proto mohl ještě vrátit, dokud ještě nejste daleko.

Po dvaceti minutách mírného stoupání se před vámi vynoří krásný pohled. Rozlehlé lány louky se zdají být nekonečné a lesy, které lemují její okraje, září zelenou barvou. Nejeden z vás se při tomto pohledu pousměje. Když se rozhlédnete, tak vidíte nad oběma lesy čnít vysoké štíty hor, které obepínají celé údolí po obou stranách. Kdežto v dálce na severu vidíte jen ponurou hnědou bažinu, o které jste slyšeli pár mýtů a legend. Říkají, že ještě nikdo nikdy nepřišel z její druhé strany a ti, kteří tam vešli odtud, se již nikdy nevrátili. I na dálku zhruba šedesáti kilometrů působí nehostinně a nebezpečně.

Ale vaše cesta vede jinam, tak si s ulehčením vydechnete a podíváte se směrem, kde by měl ležet vchod do dolu. Máte na výběr několik možností. Buď budete pokračovat po louce, kde budete vidět z dálky, a pak zahnete na východ, kde končí les a podél hor se dostanete k dolu. Nebo můžete jít kratší cestou přes les, ovšem v té spleti spadaných kmenů a různých malých roklí, se ta cesta může o dost natáhnout.

Syndrael - 17. března 2018 08:43
Syndrael

Kritickým pohledem se podívá na skupinu kterou je součástí . Inu snad se v tom dole najde pár ceností co by mé rodině přineslo větší bohatství . To je první co mu probleskne hlavou druhá věc je jen snužka nadávek a kritiky vuči tomu že byl vybrán jít prolézat nějaký smradlaví důl.

"Zajdu si pro pár věcí a budu připraven také vyrazit" Na odpověď nečeká pomalým otráveným krokem se vydá ke karavaně kde má své věc.

Po delších 10 minutách se vrátí na místo kde již stojí pár osob které poctí svou přítomností na cestě.

Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain - 16. března 2018 22:22
Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain

//Jsem pro, aby se psalo jakkoliv, když to bude odsýpat (abychom se taky někam pohnuli), pokud někdo nenapíše třeba! dva tři dny, tak se přeskočí. Takže takové čekání bez čekání.

Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain - 16. března 2018 22:19
Maad "Sedmsmrt" Rurukir, Culutain

Právě jsem se vrátil z jedné výpravy a hned mne čeká další? No, alespoň už mám sbaleno...

Líně a mlčky zdvihnu ze země svůj jediný majetek - objemný vak a těžkou zbraň, natočím tvář proti větru, zavřu oči a nechám se jím ovívat do té doby, než ostatní dorazí ze svých malých výprav pro majetek. Vzácná chvíle vzpomenout si na minulost, na ty roky strávené jak tady, tak na cestách s karavanou. Na rozestavení domů, na odřezky kůry v řezbářské dílně, na počasí střídající se jako tanečníci. To se teď má změnit. A my se sem již nemusíme nikdy vrátit.

Jak to vlastně vypadá v trpasličím dole? Nikdy jsem v ničem takovém nebyl. Už teď to zní jako nějaký tunel pro krysy.

Ale já jsem připraven.

Pán Jeskyně - 16. března 2018 20:36
Pán jeskyně Chor Chorel

Tanaquil na chvilku odběhne za Gorkou a o něčem si chvilku povídají. Jsou daleko, takže neslyšíte nic. Pak ji Gorka něco podává a odchází do svého domu. Tanaquil zády k vám chvilku hledí na věc, kterou dostala a pak se otáčí a jde zpět k vám.

1 2


↑ navigace

Záložková navigace