Potlačení (r)evoluce (2 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Potlačení (r)evoluce

Správci:Michiyo
Popis:Diskuze pro stejnojmennou jeskyni sloužící pro neherní komunikaci hráčů mezi sebou a PJ.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Současná politická situace:


Kontrolor David P. Jason je rozhodný a charismatický politik, který byl dříve generálem v armádě. Ačkoliv na celičké planetě Zemi již nebylo dalšího lidského osídlení kromě Reiny, stejně se vede nová válka. Válka, která je zatím nenápadná, nevyrovnaná a v samotných ulicích Reiny. Poslední obyvatelné město Země je spletité, rozlehlé a patrové. Patra jsou určována podle vašeho společenského postavení. V čím lepší třídě se nacházíte, tím blíže k obloze máte. Do nejspodnějšího patra města se není radno vydávat, neboť se říká, že je tam nedýchatelný vzduch. Navzdory tomu se tam čas od času pár lidí vydá, i když by si mohli dovolit byt v úrovni tři nebo dva. Tito jedinci utíkají ve strachu o svůj život a životy svých blízkých, protože jestli Davida P. Jasona něco armáda naučila, tak to je krutost a vůle chytit a zničit nepřátele do jednoho. Účel u něj světí prostředky, a tak si je schopen omluvit i smrt nevinných. Válečný veterán si nebere servítky s nikým. Kdo je s psioniky, je automaticky také nepřítel, ať už oplývá schopnostmi, nebo ne. Stejně tak, jsou všichni psionici nepřátelé, ať se chovají jakkoliv. Čas od času se obrátí na některého z psoniků i obyčejní lidé, jimž se jejich schopnosti zrovna hodí. Někdy chtějí zapomenout na strašlivou událost, jindy nutně potřebují vidět svou budoucnost, onehdy zase vyléčit zraněné, hlavně u případů, kdy je na to medicína krátká. Po zbytek času jsou ale psionici vyděděnci a lidé se jich bojí a straní. Aktivní útočná propaganda od kontrolora proti těmto lidem se zvláštními schopnostmi se zaryla do srdcí prostých občanů tak silně, že už skutečně v těchto mnohdy průměrných a naprosto bezbranných lidech vidí příšery, které se je pokusí zabít, sotva se nadechnou pro výkřik.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ⇒|

Michiyo - 4. července 2019 13:55
Michiyo

sir Dareth 4. července 2019 11:33

Možná by ses v tom případě měl ptát na věci, které nezní, jako kdybych tě přímo neposlala špehovat... :D

Což jsem neposlala, jen jsem ho opravdu chtěla zabavit, abych nedostávala každý den, nebo obden zprávy o jeskyni... Což je jindy roztomilé, to ne, že ne... :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 4. července 2019 11:33
sir Dareth

Ale...ale...

Mě neposlal Pj na vás bonzovat nebo tak něco.

Já se jen fakt nudím :D
Violence is always the answer

Seannach - 3. července 2019 18:25
Seannach

Snaž se dál, koťátko :D

sir Dareth - 2. července 2019 14:34
sir Dareth

Mám absťák a prej se mám s váma začít bavit...

Tak jak Vás to zatím baví, děcka?
Violence is always the answer

Neera - 20. června 2019 17:44
Neera

Zdárné uzavírání přeji ;)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Michiyo - 20. června 2019 16:01
Michiyo

Na tři až čtyři týdny budu asi s aktivitou na nule. Blíží se mi důležitá uzávěrka a já se neblížím konci.

Děkuji za pochopení a hezké prosluněné počasí, jste-li na takové věci :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 29. ledna 2019 19:08
Michiyo

Zdravíčko ve spolek,

kdyby někoho zajímalo, na základě čeho se zrodila naprosto první myšlenky směrem k Reině jako posledním městě světa, tak začali právě dávat seriál, jenž "je natočen podle knižní předlohy". Je to v uvozovkách, protože ačkoliv všechny knihy mám přečtené, nikdy netuším, co se stane, vzhledem k tomu, že si to opravdu silně překopali. Samotná Reina tam ještě není, odehrává se až o sto let později, ale třeba by to někoho mohlo zajímat. Jen upozorním, že psionici se zde nenacházejí.

https://www.edna.cz/the-passage/

:)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 17. ledna 2019 21:42
Michiyo

Zábava v Reině

Tohoto malého průvodce po trávení volného času v Reině a relaxování, vám sepsal Dareth.


Patra 5 a 4


Vrchní patra jsou proslulá svými VR centry. Jedná se o dobře větrané a příjemně vytápěné místnosti se specializovanými sedadly, z nichž každé má svůj ‚set‘, který si příjemce nasadí na hlavu a ocitne se ve virtuální realitě dle jeho volby. Ta může být propojena s ostatními či zcela samostatná, dle zákazníkova přání. Tato zábava však rozhodně není levná, ceny se pohybují v tisících Reinských korun, zvláště chcete-li se připojit na delší dobu, protože pak si připlácíte i stojan s nitrožilní výživou.

Dalším extravagantním způsobem relaxace jsou takzvané solné jeskyně. Potřebujete si odpočinout od hluku a stresu ulic venku? Jednoduché, stačí se zavřít do komůrek upravených tak, že vypadají jako skutečné jeskyně. Můžete si vybrat, zda být sami, nebo s někým. Pak se zavřou dveře, které kompletně odstřihnou vaše smysly od okolního světa a vy jste schopni soustředit se sami na sebe.

Ve čtvrtém patře se také nachází Velká Reinská veřejná knihovna, i když to, jak moc je veřejná závisí na vaší schopnosti se do čtvrtého patra vůbec dostat.


Patro 3


Třetí patro je jakýmsi společenským a kulturním centrem Reiny, čemuž pomáhá i to, že se nachází zhruba uprostřed. Je zde největší koncentrance barů, restaurací a motelů na všechny patra. Když budete hodně hledat a budete sebou mít dost peněz, možná, že se vám podaří najít některý z hogofogo stripklubů, protože sexualita je v každé lidské epoše žádána stejnou hladovou měrou.
Nachází se zde také několik kin a knihoven, v porovnání s Velkou Reinskou veřejnou knihovnou však značně nedostačující. Ve velkém společenském centru se pořádají koncerty či divadelní představení.
Lidé ve třetím patře se také velice věnují kolektivním sportovním aktivitám – ať už volně v parcích nebo ve sportovních halách. Populární je také jóga, meditace a jogging, či obyčejné a známé fitness.
Na občasné paintballové turnaje a bojové sporty dohlíží ÚPON využívající tuto půdu jako skvělé místo, kde najít nové rekruty.

Patro 2

Zábava ve Druhém patře je, stejně jako jeho obyvatelé, pochybná, občas krvelačná a ne vždycky legální. Ulicemi se děti honí za hadrovými míči, kličkujíc mezi hromadami šrotu a sutin. Na potemnělých rozích postávají nepříliš oblečená a zmalovaná děvčata, nabízejíc svá těla kolemjdoucím za peníze. Gangy zdivočelé mládeže vytloukají ještě nevytlučená okna. Anebo zuby nejbližšího žebráka, to záleží. Tedy, když se zrovna nepředhánějí v tom, kdo udělá lepší graffiti na zdech.

Různé bojové kluby nejsou výjimkou, ať už se v nějakém ringu rvou zběsile dva lidi (bez rukavic a do krve) nebo velcí, zjizvení psi, to vše za pískotu a hecování publika, neb v těchto zápasech se točí velké peníze.

Také tu ve velkém jede obchod s drogami a různá drogová doupata, kde se můžete všelijak ‚uvolnit‘ jsou vcelku častá.

Ptáte se, co že mohou v druhém patře dělat slušní a zákona dbalí lidé? No, většinou se snaží těm druhým držet z cesty a nějak vyžít s minimálními platy. Povětšinou pracují v recyklačních továrnách a třídírnách šrotu z Prvního, doufají v transfer o patro výše.
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 23. prosince 2018 01:47
Michiyo

Drazí a milí,

jelikož se blíží Vánoce, chtěla bych vám popřát mnoho klidu a pohody. Odpočiňte si, zregenerujte se na Silvestra a další nadcházející rok. Bude to náročné. Což není ani výhrůžka, ani slib. Je to prostě fakt. Během těchto svátků budu spíše mimo dosah sítě. Snad konečně doplním resty v podobě odpovědi na Darethovy otázky a See zkusím co nejdříve též odpověď ohledně hodností v ÚPONu, což bude složka, kterou bych rda ještě poupravila na základě získaných rad a poznatků.

Moc tedy aktivitu ode mne nečekejte tak do 28-29. prosince.

Ještě jednou přeji hezké svátky a brzy opět tady na viděnou :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 9. prosince 2018 22:50
Michiyo

Měla jsem tu o víkendu rodinu, tak se omlouvám, ale naprosto nic jiného jsem nestihla. Ale snad vás potěší, že jsem si to vcelku užila. :)

Jinak, Tharime, tobě ještě k příspěvku budu v týdnu něco dopisovat. :)

Seo a Darethe, jestli chcete si ještě kousek kecat, můžete. Jinak platí to samé, že v průběhu týdne se s příspěvkem ozvu.

Fendo a Lili - vám se obzvlášť omlouvám, jste první na mém seznamu!
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 30. listopadu 2018 11:15
Michiyo

Jedna organizační
aneb o odepisování a funkci této diskuze

S Darethem jsme měli včera diskuzi na téma, že se cítí velkoryse a nebude mě uhánět s odepisováním, ať nejdříve odepíši v klidu ostatním. A to mě dovedlo k zamyšlení nad tím, že bych měla možná říct, jak to mám s tím odepisováním.

Takže, když použiji IT termín, tak jde o FIFO (first in first out). Kdo dřív napíše, ten dřív dostane odpověď. Vzhledem k tomu, že nemám pořádně čas každý den odepisovat jednotlivě, tak to dělám tak, že si projdu diskuzi a hledám hráčské příspěvky zpětně a porovnávám data a časy.

Ano, přiznávám, někdy napíšu někomu o chvilku dřív, protože mě zrovna napadlo něco zajímavého k tomu, ale v drtivé většině případů se řídím tímto systémem, abych právě nikomu nenadržovala a nikoho nezdržovala. Výjimkou je, když vím, že je někdo pryč. V takovém ohledu si příspěvek pro toho člověka nechávám na později, protože vím, že se na to nespěchá.

Což mě dostává k další části tohoto informačího postu.

Nepřítomnost ve hře.

Všichni jsme lidi, co mají vlastní životy přesahující psaní na aragorn. A někdy se věci serou, nebo prostě jen kupí a není snadné se věnovat odepisování. Myslím si, že jsme se tu sešli všichni, kteří takovou věc chápou. Už na začátku jsem vám všem psala, že bych byla ráda, kdybyste se mi omluvili, pokud tu nebudete delší dobu. Nemáme nijak závratné tempo, ale i tak je lepší vědět, že tu někdo nebude dva a více týdnů. To je ostatně důvod, proč vás v této diskusi tak často otravuji příspěvky na téma, že nemám čas, že se ozvu později, nebo toho a toho data.

Někdy je potřeba někoho nakopnout. Dareth mě už již mnohokrát jemně či méně jemně nakopával, že jsem pozapomněla odepsat. A já to beru. I to se stane, že člověk zapomene, nebo tak. Doufám, že to tak berete i vy ode mne, když se ozvu. Někdy je to jen prostě, že nevím, zda víte, že se na vás čeká (přečíst a zapomenout, že člověk neodepsal je vážně snadné), a nebo že si chci ujasnit, jak moc se vám teď hodí být s někým dalším v dějové lince.

Závěrem bych vás chtěla všechny poprosit o jednu věc. Pokud se vám něco na mém stylu vedení jeskyně, nebo na příběhu, či čemkoliv dalším příčí, tak mi dejte vědět. Považuji se za vstřícného člověka, který nemá problém s lidmi o věcech diskutovat a přijmout kritiku. I kdyby šlo i třeba nápad do příběhu vaší postavy či máte nějakou otázku na svět ve kterém se nacházíme (jak to dělal třeba už i Tharim). Přeci jen je tohle naše hra a chci, abyste se u hraní v této jeskyni bavili.
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Michiyo - 27. listopadu 2018 21:08
Michiyo

Díky za otázku... zkusím na ní odpovědět co nejdříve.

Stejně jako vám na vaše příspěvky... Měla jsem odpovídat dnes, ale jak už to tak bývá, tak jsem dostala práci na poslední chvíli, kterou nemohu odložit. Tak poprosím ještě chvilku strpení...
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 16. listopadu 2018 13:14
sir Dareth

(Jo a rozmyslela sis ten můj návrh s tím, že vláda posílá do Prvního patra drony a techniku, aby odtama vyzvedávali materiály a věci 'ze začátku'?)
Violence is always the answer

sir Dareth - 16. listopadu 2018 13:08
sir Dareth

Zase já, zase s otravnými dotazy.

Asi mi není úplně jasný, jak to je s dostupností materiálů a věcí.

Jídla je očividně dost, což dává smysl, když se ve vyšších patrech chovají minikrávy (maso, mlíko) a hydroponicky se pěstuje asi i ovoce a zelenina. Obilniny, možná? Rejže určitě...

Na nástěnce je něco i nově syntetizovaných plastech, okay, nějaký nový druhy plastů existujou. Co kovy? Ocel, olovo, hliník, nějaký hitech nový slitiny? Dřevo? (Když sou třeba ve třetím a pátém patře parky, jsou tam opravdové stromy?)
Co sklo? To je taky nahrazovaný těma neo-plastama?
Violence is always the answer

sir Dareth - 7. listopadu 2018 21:50
sir Dareth

Michiyo 7. listopadu 2018 21:46
Jo..to asi jo...ale mě osobně asi víc vyhovuje třetí.
Violence is always the answer

Michiyo - 7. listopadu 2018 21:46
Michiyo

sir Dareth 7. listopadu 2018 21:45
Dá se používat druhá, když oslovuji vaše postavy a píši o věcech souvisejících s nimi... :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 7. listopadu 2018 21:45
sir Dareth

Michiyo 7. listopadu 2018 21:35
Jo, jasně, já si myslím, že u PJů to ani jinak nejde.
Violence is always the answer

Fenda - 7. listopadu 2018 21:42
Fenda

Michiyo 7. listopadu 2018 21:35
Mně je to celkem jedno. Jestli to vyhovuje Vám, tak já s tím problém nemám ...

Michiyo - 7. listopadu 2018 21:35
Michiyo

Omlouvám se, tenhle týden se mi nepovedl v rozložení práce tak, abych stíhala vám odepsat. Do víkendu to napravím.

Jen se zeptám, vyhovuje vám to psaní v třetí osobě? (Z mé strany)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 29. září 2018 23:27
sir Dareth

Dokoukej Stranger Things. Shit is dope.
Violence is always the answer

|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)