Potlačení (r)evoluce (5 stran zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Potlačení (r)evoluce

Správci:Michiyo
Popis:Diskuze pro stejnojmennou jeskyni sloužící pro neherní komunikaci hráčů mezi sebou a PJ.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Současná politická situace:


Kontrolor David P. Jason je rozhodný a charismatický politik, který byl dříve generálem v armádě. Ačkoliv na celičké planetě Zemi již nebylo dalšího lidského osídlení kromě Reiny, stejně se vede nová válka. Válka, která je zatím nenápadná, nevyrovnaná a v samotných ulicích Reiny. Poslední obyvatelné město Země je spletité, rozlehlé a patrové. Patra jsou určována podle vašeho společenského postavení. V čím lepší třídě se nacházíte, tím blíže k obloze máte. Do nejspodnějšího patra města se není radno vydávat, neboť se říká, že je tam nedýchatelný vzduch. Navzdory tomu se tam čas od času pár lidí vydá, i když by si mohli dovolit byt v úrovni tři nebo dva. Tito jedinci utíkají ve strachu o svůj život a životy svých blízkých, protože jestli Davida P. Jasona něco armáda naučila, tak to je krutost a vůle chytit a zničit nepřátele do jednoho. Účel u něj světí prostředky, a tak si je schopen omluvit i smrt nevinných. Válečný veterán si nebere servítky s nikým. Kdo je s psioniky, je automaticky také nepřítel, ať už oplývá schopnostmi, nebo ne. Stejně tak, jsou všichni psionici nepřátelé, ať se chovají jakkoliv. Čas od času se obrátí na některého z psoniků i obyčejní lidé, jimž se jejich schopnosti zrovna hodí. Někdy chtějí zapomenout na strašlivou událost, jindy nutně potřebují vidět svou budoucnost, onehdy zase vyléčit zraněné, hlavně u případů, kdy je na to medicína krátká. Po zbytek času jsou ale psionici vyděděnci a lidé se jich bojí a straní. Aktivní útočná propaganda od kontrolora proti těmto lidem se zvláštními schopnostmi se zaryla do srdcí prostých občanů tak silně, že už skutečně v těchto mnohdy průměrných a naprosto bezbranných lidech vidí příšery, které se je pokusí zabít, sotva se nadechnou pro výkřik.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

|⇐ 1 ... 3 4 5 6

sir Dareth - 1. srpna 2018 21:59
sir Dareth

Můžu psát jakoby rovnou až poté, co i Lotte vodvocasí? Nechce se mi čekat další kolo příspěvků...Pokd teda Lotte nechce něco spešl?
Violence is always the answer

sir Dareth - 31. července 2018 21:49
sir Dareth

No protože tě máme rádi a baví nás to.

To není rektální alpinismus, ale pravda :D
Violence is always the answer

Michiyo - 31. července 2018 21:47
Michiyo

Ehem.

Tak od 10.7., kdy byla jeskyně založena, jsme společně napsali už 103 příspěvků, herních i neherních dohromady.

Heh. Tak to jsem fakt nečekala.
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 29. července 2018 22:44
sir Dareth

Sexy.
Ano, cítím se poctěn, že si využila něco, co sem ti takřka vecpal :D

Hra na Fina je skvělá, rozesmálo mě to.

Kdybys měla ten metal z třetího patra přirovnat k něčemu existujícímu, jakej by to byl žánr?
(Já vím, ptám se na samý důležitý věci :D)
Violence is always the answer

Michiyo - 29. července 2018 21:57
Michiyo

Lidstvo a umění:


Lidé sice jsou vděční, že vůbec žijí, nicméně to jim k životu opravdu nestačí. Díky izolovanosti celého města od světa a také viditelnému stropu, se objevovali u lidí hodně úzkosti, klaustrofobie a další psychické nemoci. Vláda proto podporuje plně projekty, které se snaží pomoci lidem najít nějakou útěchu pro ducha.

Jednou z těchto metod je právě přítomnost a podpora menších zvířat ve městě. Kočky, psi, ptáci, fretky, želvy a podobně jsou v dnešní době bráni jako něco, co se musí chránit. Zvířata jsou vždy podporována, ba dokonce chráněna zákonem mnohdy lépe než určité skupiny lidí.

Dalším pokusem, jak snížit trýzeň lidí, jsou vysazované parky a rostlinstvo po městě. Kde se dá, tam se to udržuje. Parky se dokonce dají nalézt i ve druhém patře, ale v menším počtu, než se nachází ve vyšších patrech. K tomu částečně přispěla i sbírka rostlin uschovaná v Globální semenné bance v hoře Platåberget (díky Darethe za připomenutí!).

Co se týče práce jako takové, tak se hodně dbá na to, aby v každé firmě byla aspoň jedna oddychová místnost, ve které se může relaxovat a znovu nabít energie. Také se uznávají tři pauzy denně. Jedna velká půl hodinová na oběd, a dvě patnáctiminutové na protažení.

Filmy, divadla a podobně existují. Více méně se objevují stejné žánry jako známe ze současnosti. Nejoblíbenější ale typy filmu jsou takové, kdy se jedná o znovu-obydlení planety, anebo kolonizace jiné. Často jsou tam pak i záběry skutečného nebe a podobně. Stejně je tomu tak i ve výtvarném umění.

Hudba jako taková existuje i nadále. Jen se některé nástroje nevyrábí v původních verzích z exotických dřevin a podobně. Jednou ze soudobých undergroundových heavymetalových skupin třetího patra je i třeba „Tříska a drát oku“.

Bůh a další bohové

Slovní hříčky s Bohem se používají i v současné Reině. Často už nejsou ale spojována s tím jediným Bohem. Někteří však stále v něj věří, jiní věří zase pro změnu v Šivu, Buddhu, elfy a podobné. Nicméně velmi proslulá je víra v člověka jako strůjce osudu. Člověk byl schopen se zničit, člověk je také tím, kdo má tu neskutečnou možnost vše napravit. Je to částečně díky tomu, že se takové smýšlení razí už ve školách.

V průběhu války se samozřejmě přidali další obraty a výrazy jako „ty jsi smradlavej jako Turecký město“, což je odkaz na první použití chemických zbraní ve Velké Válce. Traduje se, že po takovém útoku města smrděla ještě několik let, než do nich kdokoliv mohl vkročit a z daného smradu se nepozvracet. Oblíbené pořekadlo je „ty jsi bitej jako Fin“. Což je narážka na Finské hackery, kteří způsobili kolektivní nenávist proti jejich domovské zemi, když zničili všechny znalosti ze síťových center.

Celkově jsou Finnové považováni za hlupáky, zkázu světa a ne-li národ nemocných. Pokud by se někdo takový ještě procházel po Reině – což je možné vzhledem k tomu že Reina byla postavena kdesi v Evropě – nyní, byl by cílem mnohých verbálních útoků. Ostatně v druhém patře se na výročí právě zmiňovaného hackerského útoku děti straší vypnutými světly a přístroji. A kohokoliv najde zlý Fin, ten bude stažen do temnoty a už nikdy nebude navrácen.


Finance:


Reina má jako měnu korunu. Ne Českou korunu, ani Slovenskou, ani nic podobného. Prostě se platí korunami. S tím, že můžete počítat, že věci jsou více méně stejně drahé jako v současnosti. Samozřejmě, není takový široký výběr zeleniny a ovoce, i když se vědci velmi snaží.

Kanalizace a šíře pater:

Metro jako takové neexistuje. Veřejná doprava se soustředí na autobusy/trolejbusy, které jsou zásadně napájeny elektřinou, tudíž bez spodin.

Kanalizace jako stoky existují. Nicméně trubky jsou velmi úzké, že se většina oprav musí dělat pomocí specializovaných robotů v podobě hadic. Nicméně dochází k velmi silnému recyklování a přečišťování všeho odpadu. Na znovu-obnovu a recyklaci přírodních zdrojů jsou taktéž přisouzené obrovské dotace.
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

sir Dareth - 28. července 2018 11:27
sir Dareth

Mám další otázky. Doufám, že mě máš ráda. Jak jsou patra, é, tlustá?
Existuje systém stok? Metro?
Violence is always the answer

Neera - 27. července 2018 21:38
Neera

Já LARPuju většinou s lidma kolem Olomouce, výjimečně zkusím nějaký pražský.
Teď jsem ale na několikadenní organizační poradě pro naši vlastní sci-fi filosofickou akci. :-)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Saia - 27. července 2018 15:47
Saia

Nikde, nelarpím, šermuji v SSHŠ :-)
Na světě neexistuje problém, který by nevyřešila vhodná ráže...

Michiyo - 27. července 2018 06:48
Michiyo

Seannach 26. července 2018 14:49
Já nikde, jen jsem měla domluvené nějaké akce a jelikož byla tak trochu uprostřed toho volného času, co jsem měla, tak jsem se k psaní nedostala, neb mě čekaly další povinnosti jako třeba si vařit oběd a poňufat mojí kočku (než se zase rozhodne že se ňufat nechce).

Ale dneska už bych měla mít volno, takže resty doženu :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Seannach - 26. července 2018 14:49
Seannach

Tak se přiznejte, kde larpíte, dámy? 😉

Michiyo - 25. července 2018 20:36
Michiyo

Omlouvám se, dneska asi už nenapíši nikomu, Tharime, Fendo, Darethe, napíši vím zítra nebo pozítří, jak budu stíhat :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Neera - 24. července 2018 16:52
Neera

A já naopak hlásím pauzu. Do neděle jsem pryč, budu pilně připravovat podmínky, aby se jiní lidé mohli strašlivě vraždit (tedy orgovat LARP).

Ale asi se mi bude po dlouhé době aktivně stýskat (ještě že jste nevidíte ten zklamaný protažený ksicht, když na té záložce nic nesvítí ^^), tak sem zkusím nakouknout, kdybych se třeba probudila první (nepravděpodobné) nebo tak ;)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Saia - 22. července 2018 14:46
Saia

Táák, liška se hlásí do služby. Sice strašlivě unavená, praštěná šavlí do hlavy, několikrát strašlivě zavražděna mečem a tesákem a popálena od petrolejky, ale zítra už bych mohla býti i funkční. Huf. :D
Na světě neexistuje problém, který by nevyřešila vhodná ráže...

Michiyo - 21. července 2018 16:50
Michiyo

Děkuji za otázky, zkusím vám na ně odpovědět v co nejbližší době :)

Mezitím, kdy vám odepisuji, tak jsem vás chtěla všechny poprosit o jednu věc: Zkontrolujte si svoje postavy podle předlohy, která je v jeskyni jako první příspěvek.

Všichni jste k tvorbě postavy přistoupili velmi originálně a žádné dvě přihlášky se svým zpracováním sobě nepodobali. Čehož si cením, nicméně někdy vám vypadly určité body o postavě, co bych ráda věděla a v jeskyni se tím mohla řídit.

Nejspíše jsem to měla řešit dřív, ale strašně jsem se těšila na hraní s vámi, a tak jsem to přeskočila :) Ale už teď u některých z vás mi tyto informace chybí.

Předem děkuji :)
“Never thought I'd see the day when Death was denied. That leaves taxes as the only certainty.” ― Piers Anthony

Neera - 20. července 2018 21:58
Neera

To chci taky vědět!

A ještě by se to dalo rozšířit třeba na náboženské teorie (dneska jsem se ošklivě zasekla na snaze nenapsat "Proboha!" ^^). Nejsem si jistá, jestli mohlo cokoliv ze současnosti přežít (i když: "Bůh nás zkouší a ti, kdo budou hodni, se dočkají" asi může fungovat vždycky), ale běžně lidi mají potřebu se k něčemu obracet. Kult osobnosti? Něco úplně nového?

...ne, že bych to potřebovala k čemukoliv jinému než jazykovým obratům, ale zaujalo mě to. ^^
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

sir Dareth - 19. července 2018 15:31
sir Dareth

Ú, ú, já mám dotaz! K loru.

Jak je na tom lidstvo a umění? Vím, že si říkala, že léčí depresi kočkama a tak, ale maj i kulturní vyžití? Existují pořád hudebníci, herci, koncerty, kina, etc?
Violence is always the answer

|⇐ 1 ... 3 4 5 6


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)