Andělé | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Andělé

Správci:Monoke
Popis:Každý kdo má rád anděly nebo se o nich chce něco dozvědět je vítán :)
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Jakého jste znamení?
Beran11
Býk7
Blíženci1
Rak2
Lev2
Panna1
Váhy3
Štír3
Střelec6
jiné6
42 celkem
Nástěnka:
Jiskry z duše
a plameny záře sluneční,
třpyt paprsků Luny,
jako andělé přicházejí!

Někdy je křídla halí
Někdy jasný svit
Někdy jak slunce povstávají
Noc temnou projasnit

Hledáme jejich sílu,
zázraků mocný dar
Vidět však často odmítáme
jejich nádherný plán

Já nejlépe je vnímám
V tichosti domova
Dotek jejich na rameni,
sám když zůstávám.


David O. NorrisBuď jasným plamenem přede mnou
Buď vůdčí hvězdou nade mnou
Buď hladkou stezkou pode mnou
Všechny dny, co přijdou, buď se mnou.


(Carmina Gadelica, Hymns and Incantations - Alexander Carmichael, str.47)

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 86 příspěvků1 2 3 4 5 ⇒|

Mishul - 30. května 2013 18:56
Mishul

Ahoj,
chtěla bych se zeptat... Jak mám požádat anděly o pomoc. Jak jim otevřít svojí mysl, aby nade mnou měly kontrolu... ?

Darkgumi - 6. září 2012 17:52
Darkgumi

Je to tu mŕtve ale tak niak som prišiel a ak by sa dalo rad by som to tu moŽno trocha oživil... Mimo iné moja prvá otázka čo si myslite, a prosim nie z netu nazory, o Azraelovy? Bolo moje prekvapenie že aj ľudia orientujuci sa v anjeloch ho pokladaju za zlo... No Ja si myslim že prave je skôr dobrý. VeĎ najväčším jeho zneuctením je vražda.

Monoke - 31. ledna 2012 09:28
Monoke

Hry jsou tu normální :) V sekci herna si můžeš vybrat
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

girlwithimagination - 30. ledna 2012 19:42
girlwithimagination

no tak to teda nic.. :D prosim ta rada by som sa tu nejako porozhliadla myslim tym ze si pisala s niekym na nejakom pribehu? Ty pises s niekym pribeh?

Monoke - 29. ledna 2012 22:37
Monoke

Mno tohle téma už je nějakej ten pátek mrtvý :(
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

girlwithimagination - 29. ledna 2012 20:07
girlwithimagination

Ahojte, som tu nová a tak zisťujem čo je kde. A tak som natrafila na Vás. Ja mám už mnoho knižiek o anjeloch prečítaných a aj knižku anjeli v mojich vlasoch alebo dvojku schody do neba. Sú to naozaj krásne knihy. Budem rada ak sa tu od Vás niečo nové dozviem a priučím. Prajem pekný večer.

Tred - 2. ledna 2011 17:51
Tred

já vám zase doporučím stránku aluska.org - je toho tam hodně nejen o andělech a možná vám to dá jiný pohled na svět jako mě
Každá změna přichází zevnitř. Tak jako nemůžeš změnit sebe, pokud nezačneš jinak myslet, se nezmění svět pokud lidé nezačnou přemýšlet.

Monoke - 5. listopadu 2010 09:22
Monoke

Joleez 11. října 2010 13:38
Určo na to mrknu :)
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

Joleez - 11. října 2010 13:38
Joleez

Ahojte..keď ste tu o anjeloch...tak vám teda odporučíím jednu krásnu knižku. Volá sa Anjeli v mojich vlasoch a je to o babe, čo vidí anjelov...fakt to stojí za to, je to krásne! :P
Detstvo, to nie je obdobie po určitý vek, keď dieťa odloží svoje hračky - detstvo je kráľovstvo, v ktorom nikto neumiera.

Monoke - 30. října 2009 11:13
Monoke

Mr.Frost 29. října 2009 20:17
O tom se v tom článku myslím taky píše ;)
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

Mr.Frost - 29. října 2009 20:17
Mr.Frost

Viete niečo o archanjelovi Hellél bén Sáchar? Ja viem akurát že to bol Lucifer...
"Tak to teda nie, my pôjdeme do tankov a zrovnáme Budapešť!" J.Slota

Monoke - 8. září 2009 22:09
Monoke

Nezapoměla jsem ve volném čase přepsat kousek pokračování článku z Enigmy o Andílcích :)
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

Monoke - 8. září 2009 22:08
Monoke

Jsou andělé z fotonů?
Zdá se neuvěřitelné, že by o nás uvažovaly, nebo nám dokonce záměrně pomáhaly například fotony (elemntární částice zprostředkující elektromagnetickou interakci - pozn.red.). Těmito částicemi, jež jsou nositeli světla, se zabýval už německý fyzik Albert Einstein (1879 - 1955). a jeho úvahy se neuvěřitelně podobají esejům, jěž věnovali středověcí mystici božím poslům. Podle Einsteina nelze foton dělit - elementární částice je buď celá, nebo žádná. Z hlediska světelné jednotky neplyne čas, takže se přemisťuje, aniž by mezitím uplynula nějaká doba. A ačkoli je foton nehmotný, může údajně působit na své okolí - a jedině v tomto okamžiku jej prý dokážeme vnímat. Přesně to píše ve 13. století italský filozof a světec Tomáš Akvinský (1225 - 1274) také o andělech! Ti jsou odpradávna popisováni jako ,,světelné bytosti". Skládají se andělé z fotonů, anebo se Einstein s Akvinským shodují jen náhodou?

Mystika a věda se propojují
Svatá Hildegarda (1098 - 1179) z německého Bingenu spojuje anděly s ,,neviditelným svitem". Rupert Sheldrake vysvětluje: ,,Světlo, jež pozorujeme očima, je jen malou částí elektromagnetického spektra. Celým vesmírem proniká například i mikrovlnné záření, které nevzniklo později než při velkém třesku." Abychom tedy zjistili, kde se podivné paprsky berou, museli bychom se vrátit o téměř 14 miliard let zpět. Tehdy prý ještě neexistuje čas ani prostor - jen cosi s nekonečnou teplotou a tlakem. Moderní vědci o této ,,počáteční singularitě" mnoho nevědí. Už Hildegarda z Bingenu ale ve 12. století píše: ,,Oním prapůvodním ohněm, jímž planou andělé, je sám Bůh. toto živoucí světlo je tajemstvím všech tajemství. Je zvláštní, jak dokonale se doplňuje středověká mystička s novověkými akademiky. Je snad ,,velký třesk" momentem, kdy se duchovní svět mění ve fyzický vesmír?

Sakutzíí nechceš pokračovat? O=)
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

Monoke - 8. září 2009 21:51
Monoke

Tak xD Smazala jsem příspěvky, které nesouviseli s tématem ;)
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

Sakutzik - 14. srpna 2009 19:24
Sakutzik

Sepsal jsem nějakou část toho článku. :) Dnes totiž odjíždím, takže zbytek je na tobě Monoke. :)

Perou se o nás Andělé a démoni?

Středověcí mistici píší o andělech prakticky totéž co novodobý fyzik {b}Albert Einstein o nosičích světla – fotonech. Máme snad nad sebou opravdu jakés „světelné bytosti“ , jež údajně udržují ve vesmíru řád? Prý ale existují i nenávistní andělé. A když si slova starých feologů přeložíme do moderního jazyka, zjistíme, že možná Lucifer působí jako rakovina nebo černá díra. Podle některých světců si nás po smrti odvede buď dobrý nebo zlý anděl. A Ježíš Kristus dokonce naznačoval, že se pak sami staneme světelnou bytostí. Jak to vlastně doopravdy je s dobrými a zlými anděly?

Andělé v Bibli i Koránu

- Anděl prý ukazuje Židům směr na jejich cestě k otroctví. „Hospodin vyslal svého posla a ten nás vyvedl z Egypta“ vypráví izraelský vůdce Mojžíš.
- „Světelná bytost“ údajně sděluje tesaři Josefovi, že má i se svou ženou Marii a novorozeným synem Ježíšem odejít do zahraničí, protožejí judský král Herodes (74 př.n.l. – 4 př.n.l.) brzy nechá vyvraždit kojence.
- Muslimskému proroku Mohamedovi (570 – 632) prý anděl Gabriel diktuje celý Korán – posvátnou knihu muslimů.

Serafové, cherubové a archandělé

- Serafové jsou prý nejblíže Bohu, jsou z čisté ho světla a neustále zpívají: „Svatý, svatý, svatý Pán, Bůh zástupů! Nebe i země jsou plny Tvé slávy!“ Serafem byl původně i Lucifer, než se obrátil proti Hospodinovi.
- Cherubové údajně hlídají vstup rajské zahrady a brání nezralým lidem vstoupit do Edenu.
- Mezi archanděly má patřit Uriel, jnež prý vládně hvězdám a dává jejich pohybu řád. Gabriel vystupuje jako posel, Rafael uzdravuje a Michael má znát a střežit tajné zaříkadlo, jímž byl stvořen svět.

(Hlavní článek) :

Chlapec stoupá do prudkého kopce a na zádech nese silné klacky. Přesto má malý Izák dost sil, aby se obrátil na otce: „Já nesu dříví na podpal, ty máš nůž a pochodeň.- Kde je ale beránek kterého chceme Bohu obětovat?“ Abrahám odvrací tvář a pochmurně pronese: „Hospodin si již vybral tvora, kterého mám při obřadu usmrtit.“ Dvojice je konečně na vršku a hošík začíná chápat, co se bude dít. Třese se, ale nechává se otcem svázat do kozelce. Abrahám pak svého syna pokládá na dřevěnou hranici a sahá po dýce. Židovský prorok chce dítě usmrtit, protože si to údajně přeje Bůh. V tom však slyší hlas: „Nevztahuj na chlapce ruku, již jsi dokázal, jak jsi poslužný a bohabojný!“ V bibli je psáno, že praotce Izraelitů zastavuje anděl. Ale neozývá se v Abrahámově nitru jen zdravý rozum, podle nějž je nesmyslné vraždit nevinné dítě ve jménu dovrého Boha?

Skládá se všechno z hmoty?

Sošky baculatých děťátek v kostele – ty se dnes leckomu vybaví, když se řekne „anděl“. Představa, že nám shůry pomáhají éterická stvoření, přijde možná skeptikovi úsměvná. Přitom v duchovní bytosti odpradávna věří vyznavači snad všech náboženství. „V lidských dějinách je jediný moment, kdy lidé začali anděly ignorovat. A tím je moderní éra – současnost.“ říká americký filozof Matthew Fox ( 1940).
Novodobý člověk obvykle nečeká, až se mu zjeví duch, a raději poslouchá vědcům. Například britskému přírodovědci Charlesu Darwinovi (1809 – 1882), jenž v roce 1859 zveřejňuje svou převratnou teorii. V přírode prá neustále probíhá „přirozený výběr“. Přežívají ti jedinci, kteří se dobře přizpůsobují svému okolí. To je údajně princip evoluce, při níž některé živočišné druhy zanikají a jiné se vyvíjejí. Jsou tedy veškeré zákonitosti vesmíru obsaženy ve hmotě, jež se samovolně zdokonaluje?

Řídí Andělé evoluci?

Ve stejné době jako Darwin objevuje evoluční proces i britský přírodovědec Alfred Wallace (1823 - 1913). Ten přitom není toli materialistický. Podle Wallaceho řídí evoluci inteligence vesmírné bytosti, jimž říká andělé. To nevylučuje ani britský vědec Rupert Shelodrake (1942). „Není jisté, že dokážeme veškerou přírodu poznat matematickými a fyzikálními metodami. Vždyť námi pozorovatelná hmota tvoří méně než 10 procent kosmu.“ připomíná Sheldrake. A rakouský filozof Karl Popper (1902 – 1994) dodává: „Prostřednictvím moderní fyziky překonal materialismus sám sebe.“

Mají atomy a galaxie vlastní vědomí?

Copak by ale mohla být andělská bytost inteligentn, když nemá skutečný mozek? „Materialisté věří, že naše myšlenky vznikají během elektromagnetických reakcí, jež probíhají v naší hlavě.“ vysvětluje Rupert Sheldrake. Přitom elektromagnetické procesy v naší lebce jsou ale mnohem jednodušší než to, co se děje třeba ve Slunci. „Proč by si třeba hvězdy nemohly uvědomovat svou existenci?“ táže se vědec. Podle Sheldraka jsou jakékoli předměty zároveň celky i částmi větších systémů. Elektrony či protony tvoří atomy, ty molekuly, z nich se skládají buňky. Jim jsou nadřazeny tkáně, orgány, organismy, těm zase společenství, ekosystémy, planeta Země, sluneční soustava, galaxie a celý vesmír. „V tomto smyslu jsou živé nejen rostliny a živočichové, ale i například molekuly, planety a galaxie. Mají také vědomí?“ zamýšlí se Sheldrake.
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Monoke - 12. srpna 2009 22:11
Monoke

kaito1 12. srpna 2009 21:20
Aby malý kaitík věděl, tak ono to je docela dlouhý :-P Tak nás nehoň ... nemám celý den na to abych kvůli tobě seděla u PC a přepisovala článek xD
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

kaito1 - 12. srpna 2009 21:20
kaito1

Monoke 12. srpna 2009 19:18
Sakutzik 12. srpna 2009 20:11

Dobře se doplňujete xD mě to zajímá, tak šup, šup... pro vašeho malého Kaitíka (^_^)
Hledáte nový svět? Přestaňte ho hledat!Začněte ho tvořit. ...

Sakutzik - 12. srpna 2009 20:11
Sakutzik

Hajzle. :D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Monoke - 12. srpna 2009 19:18
Monoke

kaito1 12. srpna 2009 16:55
Huš
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

kaito1 - 12. srpna 2009 16:55
kaito1

Sakutzik 12. srpna 2009 12:37
Monoke 12. srpna 2009 15:35

Už píšete ?? -_-
Hledáte nový svět? Přestaňte ho hledat!Začněte ho tvořit. ...

Vypisuje se 20 z celkem 86 příspěvků1 2 3 4 5 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)