AraLARP - info | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

AraLARP - info

Správci:Drakan
Popis:Souhrny z diskuze, hlavní informace a sdělení najdete právě zde.
registrovaní uživatelé mohou jen číst
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
AraLARP VII se konal 7. 5. - 10. 5. 2009 a zúčastnilo se 38 lidí!
AraLARP VIII se konal 25. 9. - 28. 9. 2009 a zúčastnilo se 33 lidí!
AraLARP IX se konal 6. 5. - 9. 5. 2010 a přihlásilo se na něj 34 lidí!

---

Na konání AraLARPu se podílejí:
Drakan - hlavní organizátor; příběh, pravidla
Rimmer - Organizátor; konzultant: pravidla a herní mechaniky
Beorn - Organizátor; web, zařizování pozemku
Děkujeme i všem dalším, kteří se na AraLARPu nějak podílejí.

---

Odkazy na všechny diskuse o AraLARPu:
AraLARP - info
AraLARP - obecný pokec
AraLARP - herní záležitosti
AraLARP - diskuse pro CP a Potvory

---

DOKUMENTACE A PRAVIDLA

Jak na AraLARP? - Základní informace.
Soubojová pravidla - Pravidla o zbraních a soubojích.
Pravidla hry - Informace o hraní postavy.
Povolání - Informace o povoláních a prvních 2. úrovních.
Cindie - O světě, ve kterém se LARP odehrává... hráčům Klerika doporučujeme přečíst si sekci o náboženství. Jinak nepovinné.

Dodatečné (není povinné číst):
Bojovník, Čaroděj, Klerik, Lovec, Zloděj - 3. až 7. úroveň jednotlivých povolání.
Mistrovské úrovně - 8. až 10. úroveň všech povolání.
Zákoník Rozcestí - zákoník, který platí v herním městě Rozcestí.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 290 příspěvků1 2 3 4 ... 15 ⇒|

Drakan - 18. listopadu 2010 11:07
Drakan

Dobré dopoledne, díky zájmu dvou programátorů o Aralarp, kterého si velmi ceníme. Bude dne 25.11 kolem 17:00 uskutečněna schůzka, kde se budou projednávat věci ohledně webu a samozřejmě pravidel a organizace. Pokud by k tomu chtěl někdo něco říct. Může se dostavit v tomto termínu do Pardubic na Perštýnské náměstí (je možno i na jiný bod, kde člověka lze vyzvednout). Přesuneme se pak do nejbližší čajovny. Celý průběh bude otevřený aragorňanum a jejich názorům. Budeme se těšit.
Apophisi povstaňte. Ve jménu "fantasy komunity hráčů" vás necháváme popravit!

Drakan - 21. října 2010 10:09
Drakan

Dámy a pánové
Jelikož tři lidi opustili organizátorský tým AraLarpu je zapotřebí najít mezi vámi nové ochotné duše, které se budou s novým vedením podílet na tvorbě dalších LARPŮ. Je to většinou nevděčná práce a zabere trochu vašeho času. Odměnou vám budou jen spokojené tváře hráčů a to ještě jak kdy. Ale jelikož většina věcí je hotová a máme slíbenou lehkou spolupráci v některých věcech od bývalých orgů, potřebujeme dva nové lidi, kteří budou pracovat na specifických věcech. Za prvé, díky otevření AraLarpu veřejnosti je potřeba udělat informační webovou stránku mimo aragorn. Proto rádi přijmeme do našeho týmu člověka se schopností vytvářet webové stránky, tedy šikovného programátora, tyto schopností se nám žel vyhnuly. Dále díky naší absenci bydliště v Praze, nebo poblíž místa konání akce (Milovic), hledáme člověka v těchto lokalitách, ochotného zařizovat pro LARP potřebné věci, jako je vyzvednutí klíčů od pozemku, vodu, nářadí a jiné, nezdá se to, ale je to jedna z nejdůležitějších funkcí. Samozřejmě pro budoucí zájemce kromě hlavních úkolů se jim otevře možnost spolupracovat na pravidlech a příběhu.

Děkujeme za pozornost, zájemci pište do pošty (Drakan, Rimmer)
Apophisi povstaňte. Ve jménu "fantasy komunity hráčů" vás necháváme popravit!

Drakan - 20. října 2010 12:06
Drakan

Nové zítřky

Milí drazí aragorňané, určitě vaší pozornosti neuniklo, že už dlouhá léta se pod záštitou aragornu konají různorodé akce například LARPy. A o ty nám zde právě jde. Co se organizace a prezentace týče, prochází AraLARP v poslední době velkými změnami. Organizaci opustil náš nejmilejší a stále věrný Gran a nahradil ho v postu hlavního organizátora ne méně oblíbený Drakan. Do organizačních řad také vstoupila nová krev v podobě „vtipálka“ Rimmera. A aby těch změn nebylo málo, náš milovaný AraLARP se otvírá veřejnosti a proto je zapotřebí se veřejnosti ukázat v tom nejlepším možném světle. Proto se s prosbou obracíme na vás, komunitu, která dala vzniknout těmto akcím, aby se podílela a pomohla při grafickém obohacení pravidel a chystaného informačního webu. Žádáme tímto tedy Vás: umělce, umělkyně, kreslíře talentované fotoshopináře, tableťáky, malůvkáře a jiné proletáře:D o naléhavou pomoc! Vyslyšte naše volání a v plné zbroji se chopte svých nástrojů a porazte nicotu čistého papíru svou fantazií a uměním. Nejde nám pouze o novou tvorbu, můžete zapojit i svá starší dílka, například již publikovaná zde v galerii, týkající se tématu. A jaká že jsou ty témata?

Válečník – barbar či šermíř

Klerik – kněz či paladin

Zloděj – vrah či kapsář

Lovec – hraničář či zaklínač

Čaroděj – mág, psionik či theurg

Obrázky krajiny, pole, doly, tržiště, hospoda, město, hrad, vězení, kovárna, chrám…
Různorodé rasy - elfové, trpaslíci, lidé, seveřané…

Potvory - goblini, skřeti, draci…

Podle uvážení cokoli

Fantazii se meze nekladou. Jsou vítány jakékoli styly, nejlépe ve formátu jpg. Vaše dílka můžete vkládat buď do aragonské galerie s tím, že nám dáte vědět do pošty (Drakan), a nebo zaslat na email: Mikael.S@seznam.cz.

Odměnou nechť vám je nehynoucí vděk pořadatelů v podobě levnějšího vstupného na akci AraLARP. A vaše dílka se samozřejmě budou těšit velkého obdivu aragorňanů a širé veřejnosti na nových informačních webových stránkách AraLARPu.

Děkujeme předem za váš čas a ochotu podílet se na tomto projektu vašeho oblíbeného portálu aragorn.cz.
Apophisi povstaňte. Ve jménu "fantasy komunity hráčů" vás necháváme popravit!

Gran - 29. září 2010 23:05
Gran

Dámy a pánové,

tímto si dovoluji oznámit změnu organizačního týmu. Bylo mi potěšením se podílet na organizaci všech těch AraLARPů - ale mé zájmy už se s postupem času trochu přesunuly.
Proto jsem se rozhodl opustit organizační tým AraLARPu - doufám, že jste byli s mou rolí v něm spokojeni, protože o moc víc mi vlastně ani nešlo. ;)
Ale nezoufejte - já odcházím, ale AraLARP jede dál: taktovku "hlavního pořadatele" předávám Drakanovi, který o tomhle už delší dobu ví a je tedy připraven na to vám připravit další suprové LARPy. Má s LARPy velké zkušenosti (a velkou část z toho, co na AraLARPech je, přecijen vymyslel on...), takže bych se o kvalitu nebál. ;)

Děkuji všem spoluorganizátorům, kteří se na AraLARPech kdy podíleli, za spolupráci - jak těch 9 akcí ukazuje, celkem nám to spolu šlo. ;)

A děkuji také vám, účastníkům, protože upřímně - LARPy nejsou o organizátorech, ale o lidech, co na ně jezdí. Můžeme si vymyslet sebelepší pravidla, sebelepší příběh, můžeme vám připravit sebelepší pozemek, ale i kdybychom vlastníma rukama (a lopatama a tak) makali měsíc předem, abychom vám vybudovali hrad "pro lepší atmosféru", a ještě bychom vám z vlastní kapsy zaplatili jídlo a pití co hrdlo ráčí, stejně to stojí a padá na lidech, co přijedou, a na tom, jak budou hrát.

A tak nezapomínejte, že je to jen hra, užijte si to, nehádejte se a buďte hodní a tak vůbec, lol. ;))

Adios!

P. S. Upřímně? Stejně už mě žralo, jak mě všichni pořád zabíjej. xD

Gran - 21. září 2010 10:31
Gran

Drazí LARPaři!

S lítostí vám oznamujeme, že AraLARP X letos nebude.
Je to kvůli špatnému počasí a nedostatku přihlášených, na což jsme nebyli úplně připraveni.
Proto se omlouváme všem, kteří se letos na AraLARP těšili - snad bude někdy možnost vám to vynahradit.

Díky vám všem a snad jindy jinde! =)

ixiik - 14. září 2010 00:21
ixiik

Spuštěno přihlašování

Přihlásit se lze do půlnoci 22. 9. Máte na to něco málo přes týden, tak neváhejte :)
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Gran - 13. srpna 2010 11:26
Gran

Aktuální dokumentace a pravidla ke stažení na nástěnce!

Gran - 3. července 2010 10:34
Gran

Dámy a pánové, další AraLARP, již 10., se blíží!

A už můžete znát datum konání: 24. - 28. 9. 2010!

Kdy v pátek očekáváme příjezdy, v sobotu a v neděli se bude hrát hlavní hra, pondělí již bude spíš oddechové plné miniher a "srazových" záležitostí - a v úterý (státní svátek) dopoledne se pojede domů!
Pokud si nechcete nebo nemůžete zařídit volno na pondělí, nevadí, můžete odjet již v neděli večer - o hlavní hru nepřijdete!

Místo konání bude stejné jako minule, stejně jako pravidla a prostředí - to vše ovšem ještě znovu upřesníme.

Trošku novinkou je, že se tentokrát budeme snažit přilákat na AraLARP i nějaké nové tváře - a to nejen odsud z Aragu! Pokud se AraLARP bude tvářit dostatečně zajímavě - a jako že by měl -, můžeme očekávat pár "kolegů-roleplayařů" např. ze Sferie (sferie.wz.cz), tj. ze serveru postaveném na hře Neverwinter Nights, na kterém se hraje právě v Cindii, stejně jako je tomu na AraLARPu!

Udělejte si volno a přijeďte, protože vás zase čeká kotel zábavy! AraLARP X se na vás už těší. ;)

ixiik - 13. května 2010 13:52
ixiik

Updatoval jsem Aragornskou fotogalerií, takže nyní tam již najdete fotky jak z AraLArpu IX, tak i z osmičky. Přejí příjemné kochání :)

http://foto.aragorn.cz/
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Gran - 11. května 2010 14:11
Gran

Sháníme stará prostěradla!

Jak jste viděli na posledním LARPu, dají se hravě nabarvit a nastříkat, takže tvoří pěkné zdi a krásně simulují pocit z interiéru. Abychom ovšem mohli takto obezdít nejen hospodu, ale i celé město, potřebujeme více prostěradel - pokud někdo máte doma nějaká stará či starší prostěradla a jste ochotni je darovat či prodat (či sehnat za příznivou cenu), prosím, napište nám (poštolkou či do obecného pokecu). =)

Gran - 9. května 2010 17:06
Gran

AraLARP IX byl i přes nižší počet účastníků parádní, díky moc všem, kdo se zúčastnili!

Na viděnou za půl roku. ;)

ixiik - 6. května 2010 13:34
ixiik

Mizim z netu, v případě potřeby volejte 732 741 899

těším se :)
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Gran - 6. května 2010 12:56
Gran

Mizím z netu, v případě potřeby mi volejte na 731 349 796. Cya. =)

ixiik - 6. května 2010 12:26
ixiik

Rád bych připomněl, že tradičně bude na LARPu možnost předplatit si bonus, který vám bude aktivován do jednoho dne po skončení LARPu :)

Pokud bude zájem, pořešte to se mnou při placení příspěvku na LARP.
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Gran - 4. května 2010 11:54
Gran

Na AraLARP IX se přihlásilo 34 lidí! =)

Těšíme se na vás!

Přijíždět můžete od čtvrtka snad už od rána, na pozemku by už měl být Drakan.

Gran - 3. května 2010 22:23
Gran

Ty jo, asi končej přihlášky. No.

Gran - 2. května 2010 21:34
Gran

Zítra se uzavírají přihlášky! Pokud jste se doposud nepřihlásili, tak si pospěšte!

Gran - 27. dubna 2010 23:09
Gran

Hledá se hospodský!

Taková parádní práce, ideální pro někoho, kdo chce být spíš ve městě u vodnice, nebojovat, ale přitom se aktivně zúčastnit hry (questů apod.).
Pište do Herních záležitostí. =)

Gran - 27. dubna 2010 23:00
Gran

Zveřejněny Mistrovské úrovně!

Týkají se hlavně CP, Potvor a tak... jedná se o úrovně, kterých za jeden LARP snad ani není možné dosáhnout, takže to číst opravdu nemusíte. ;) Důležité ale je, že tím je dokumentace k AraLARPu kompletní. =)

Vypisuje se 20 z celkem 290 příspěvků1 2 3 4 ... 15 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)