Budeš smutný, když budeš sám (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Budeš smutný, když budeš sám

Správci:Snory Nosohrys
Popis:Jen mě zajímá jak to vidí ostatní
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Nevím, kde přesně jsem tuhle myšlenku vyhrabala, ale už jí mám v hlavě hodně dlouho. Ani nevím proč, ale pokaždé, když o tom přemýšlím, tak přijdu na něco jiného.

…. Budeš smutný když budeš sám ….

Co je na tom pravdy? Nezáleží snad jen na povaze a potřebách jedince? Někdo touží po tom být sám, třeba i já. Pořádně nevím jaké to je, protože být sama se jen tak nepoštěstí, ale moc by mě to zajímalo. Občas mám nálady, že někoho u sebe mít chci, ale u mě přetrvává opak. Když jsem s někým dlouho - třeba týden … už mi leze na nervy, tak jak bych potom mohla s někým žít až do smrti? Vím, že kůň a nebo pes mi nenahradí člověka, ale proč člověk tolik potřebuje svého druha, když mu stejně poleze na nervy? Vždyť to nedává smysl. Už mě dokonce napadlo, že problém je ve mně a já nejsem normální a nebo je to jen otázka přemýšlení v kombinaci s mým věkem, ale přesto mi nejde na rozum proč se člověk nemůže těšit z jiných věcí, než je něčí společnost. A ať to nesvádí na to, že druhého miluje, protože milovat je podle mě pouze potřeba druhého. Možná bych přišla o rozum jak každý říká .. ale takhle o něj přijdu stejně a to pouze z dnešní společnosti. Mám být smutná ze samoty a nebo z problémů s někým jiným … Ale nechám toho .. co si myslíte vy??

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 37 příspěvků1 2

BredJefferson - 12. září 2011 15:19
BredJefferson

Možná to není jen o jednom jedinci.Třeba lidé v jeho blízkosti ho nechápou nebo jsou jiní než on a tak se mezi nimi cítí špatně a je radši sám.Mě taky hodně lidí nechápe a s hodně lidmi nevycházím ale ono stačí najít pár takových se kterýma si rozumíte.

Torreador - 10. května 2011 16:00
Torreador

Budeš smutný, když budeš sám...

... no to, že člověk už jenom z principu je sociální tvor bylo řečeno žejo :o) Vezmu to drobet jinak.

Jedna stará indiánská pověst mluví o člověku, který žil v harmonii se zvířaty a nic mu nechybělo. Jednoho dne mu to ale nedalo a přišel za medvědem, že chce znát tajemství jeho síly... medvěd mu ho ukázal. Dalšího dne přišel za liškou a chtěl znát tajemství její vychytralosti... a liška mu jí ukázala. Nakonec jednoho dne přišel za sovou, že by chtěl znát tajemství její moudrosti a znát všechny jazyky. A sova jeho jim naučila. Několik dní nato člověk zvířata opustil. A poučení? Každý člověk má uvnitř sebe černou díru. Něco, co nikdy nemůžeme a nedokážeme nasytit, něco co nás bude dosmrti drásat. Můžeme se pokoušet tuhle díru sytit, jak jenom můžeme chtít, ale nikdy to nepomůže napořád, vždy je člověk spokojený jenom dočasně.

A proč tohle všechno říkám? Možná že je ti lépe bez lidí, protože ne že by jsi je neměla ráda nebo nechtěla být sama. Ale obraz společnosti v tvých očích je tak zkažený, že se někomu bojíš svěřit nebo otevřít, tak abys sama nebyla.

Člověk dokáže být sám ve velké společnosti lidí, stejně jako umí být s někým, když zrovna ztroskotal na neosidleném ostrově.

Někomu možná samota vyhovuje, někomu ne, takoví jsou lidé. Otázkou je, proč sami být chtějí nebo nechtějí. Protože ano, jak se řeklo, člověk sám o sobě je sociální tvor a počátek jednadvacátého století je jasnou ukázkou toho, že nastává věk, kdy není primární věda, technika nebo příroda, ale sociální hodnoty asi daleko, ale daleko více než kdy předtím.
Id agas, ut sis felix, non ut videaris.

Ronkar - 23. března 2011 09:43
Ronkar

Snory Nosohrys 22. března 2011 20:08
Ano, je to normální. Ne, nejsou to kraviny. Pravda je taková, že to není jen tvůj pocit (možná dnes trochu silnější, než bude později), protože celý život budeš potkávat zlé a vypočítavé lidi. Lidi prostě takový jsou. Bohužel.
Důležité je to chceš v životě ty sama a když za tím půjdeš, bude se tvůj život odvíjet tím způsobem, který zvolíš. Přitáhneš do svého života lidi, které tam chceš a naopak, ty , jež ti nemohou nic nabídnout budou z něho odcházet :)
Pane jo - to je zase filozofie :D
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Snory Nosohrys - 22. března 2011 20:08
Snory Nosohrys

Ronkar 22. března 2011 15:25
Jak říkáš, většina lidí to tak má, takže neznamená, že každý. Ale přiznávám, že neznám moc takových lidí. Ale v tom to je, každý je jiný a má jiné potřeby. Někdo chce být sám a přesto s lidmi je pořád, protože s nimi nebýt prostě nejde. Přemýšlela jsem spíš o těch lidech, co jsou starý a nemají rodinu a prostě nikoho ... jak jim asi je. Můžou kolem sebe mít desítky lidí, ale nebude tam nikdo, kdo jim pomůže, kdo je má rád a takhle.
Jenže mě lidi hlavně děsej a v tom je ten problém. Jsou hrozně vypočítavý, falešný a zlý ... tohle mě na nich nejvíc štve. Mám spoustu přátel, ale přesto neznám takové to přátelství s důvěrou, takže i já kolem sebe mám miliony lidí a přesto se tolikrát cítím sama i když je to pro mě vyhovující.
A jasně že vím, že i já lezu lidem na nervy. Vždycky to tak bylo a bude. Každý každému nemůže být pořád sympatický a natož zrovna já :)) Ale pochop, jsem v pubertě a tak o těhle kravinkách přemýšlím a mám zmatené názory. To je snad normální a předpokládá se, že z toho i vyrostu :)

Ronkar - 22. března 2011 15:25
Ronkar

Reaguji na Nástěnku:
Z nějakého důvodu tu nejsme sami. Žijí kolem nás další lidé a je sobecké žít sám pro sebe. Nehledě na to, že jako tvor společenský potřebujeme mít u sebe blízko někoho dalšího a pokud tomu tak není, vnitřně chřadneme a stává me se smutnými, nazlobenými nebo zahořklými - alespoň většina lidí to tak má.
A každý ti čas od času leze na nervy. Položila sis ale otázku: Lezu druhým na nervy já?

A jestli jsem to nepochopil, ingnorujte to :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Nefrete - 13. března 2011 12:10
Nefrete

Ronkar 15. prosince 2010 23:02
Tak bych si těch pár slov přečetla.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Snory Nosohrys - 17. prosince 2010 17:19
Snory Nosohrys

Tak je řekni, když je máš na srdci. Pokud nechceš někoho přímo urazit, tak nevím, proč by někomu měl vadit tvůj neshodující se názor ...

Ronkar - 15. prosince 2010 23:02
Ronkar

No mě na mysl přichází pár slov a nevím jestli je vyslovit, mohl bych tady někoho urazit :D
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Amthauer - 15. prosince 2010 14:47
Amthauer

http://en.wikipedia.org/wiki/Hedgehog%27s_dilemma
- What is a life devoid of strife?

Snory Nosohrys - 16. října 2010 17:55
Snory Nosohrys

Buri the Great 16. října 2010 16:44

:o)

Buri the Great - 16. října 2010 16:44
Buri the Great

Snory Nosohrys 16. října 2010 10:00
^^
http://napady.aragorn.cz

Snory Nosohrys - 16. října 2010 10:00
Snory Nosohrys

Buri the Great 16. října 2010 09:19

To je pravda :)

Buri the Great - 16. října 2010 09:19
Buri the Great

Snory Nosohrys 16. října 2010 08:02
Kdo ne?
http://napady.aragorn.cz

Snory Nosohrys - 16. října 2010 08:02
Snory Nosohrys

Buri the Great 15. října 2010 22:51

:) Nebo jsme divný oba. Já mám totiž určitě psychyckou poruchu, ale to myslím vážně ...

Buri the Great - 15. října 2010 22:51
Buri the Great

Snory Nosohrys 15. října 2010 22:29
To spíš já, o mě je to veřejně známo :o)
http://napady.aragorn.cz

Snory Nosohrys - 15. října 2010 22:29
Snory Nosohrys

Tak jsem asi vážně jiná :)

Buri the Great - 14. října 2010 14:22
Buri the Great

Nevím, ani mi to nijak nepřijde :)
http://napady.aragorn.cz

Vypisuje se 20 z celkem 37 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)