Comeback (3 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Comeback

Správci:Belkar, Astinas, Mett
Popis:Diskuze na téma oblíbeného sitcomu na TV Nova...pokud to není váš šálek piva,tak sem nelezte
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Nejoblíbenější postava?
Lexa3
Ozzák21
Ivuška1
Marcelka0
Saša4
Tomi Paci3
Simona3
35 celkem
Nástěnka:

Comeback
Hrdinou sitcomu Comeback je bývalý discozpěvák TOMÁŠ PACOVSKÝ (uměleckým jménem Tomi Paci), který prožil vrchol slávy před dvaceti lety, pak pověsil uměleckou kariéru na hřebík a pokouší se uživit coby majitel obchodu s CD. Plány na normální život mu ale hatí jeho svérázný bratr OZZÁK, zapřísáhlý metalista a zaměstnanec zmíněného obchodu.

Ten odmítá hudbu prodávat buď proto, že jde o jeho oblíbený žánr (rock, metal) a pak nemůže být předmětem kšeftu, nebo proto, že ji nesnáší (pop, dechovka a vlastně všechno ostatní) a zájemce o ni z obchodu vyhazuje. Když do obchodu přijde nová pracovní síla - MARCELKA - zdá se, že si Tomáš konečně oddychne. Opak je však pravdou – jak by si mohla tato bývalá fanynka Tomiho Paciho rozumět s vyznavačem Sepultury? Naštěstí se může Tomáš spolehnout na svou krásnou a chytrou dceru IVU, která z něj má sice trochu legraci, ale stará se o domácnost a když je potřeba, jedná dospěleji než Tomáš i strýc Ozzák dohromady.

Ivinou nejlepší přítelkyní je její vrstevnice ze sousedství SAŠA a úhlavním nepřítelem Sašino dvojče LEXA, který Ivu neskutečně vytáčí tím, že je do ní zamilovaný. Jejich matka SIMONA čepuje v Ozzákově oblíbené hospodě U jezevce a dvojčata vychovává podle vzoru Sáry Connorové z filmu Terminátor.

Přípravné práce na Comebacku začaly v květnu 2007, kdy televize Nova uspořádala ojedinělý workshop nazvaný Sitcom Projekt. Několik jeho absolventů pak vytvořilo základ scenáristického týmu, který začal pod vedením Tomáše Baldýnského připravovat seriál Comeback. V průběhu času se složení týmu mění a rozšiřuje.

Comeback přivítali diváci vlídně už v jeho počátcích a postupně se stal fenoménem žijícím po svém, jak dokazují rozmanité internetové odkazy. Prostřednictvím internetu spolupracují na přípravě sitcomu i diváci – do akce Lexa hledá holku se například přihlásilo 1700 dívek ochotných se s tímto podivným týpkem blíže seznámit. Úspěch Comebacku završilo v únoru 2009 třetí místo v divácké anketě TV Nova ANNO 2008. Martina Dejdara vynesla role Ozzáka v této anketě k titulu Muž roku.

Při natáčení sitcomu Comeback nezemřelo ani jediné zvíře. Zatím.


Herci

OzzákJméno: Martin Dejdar
František Pacovský (50), Tomášův starší bratr, který celý svůj život zasvětil tvrdému rocku. Jeho skupina Krakatice, do které se mu podařilo zlanařit pouze svého bratra, to nedotáhla ani k prvnímu koncertu. Když Tomáš Krakatici opustil a začal zpívat pop, Ozzák se zařekl, že už s ním nikdy v životě nepromluví. Několik let mu to dokonce vydrželo, ale narození Tomášovy dcery Ivy ho přitáhlo zpátky do rodinného hnízda. Dobrosrdečný Tomáš ho zaměstnal ve své prodejně desek. Jenže Ozzák je velmi svérázný prodavač, který striktně rozděluje hudbu na dobrou a špatnou – tu špatnou prodávat nechce a tu dobrou rozdává i zadarmo.


TomášJméno: Tomáš Matonoha
Tomáš Pacovský (45), Kdysi v pop music mířil k metám nejvyšším, jeho fotografie visela nad postelí nejedné fanynky i fanouška, plnil diskotéky i kapsy svého manažera, pak ale propadla jeho druhá deska a šoubyznys ho zavrhl jako přísný otec svého zlobivého synka. Z bludiště zmařené kariéry ho vyvedla až dcera, která se mu narodila a o kterou se musel záhy starat sám s bratrem Ozzákem. Na šoubyznys zanevřel, upnul se na rodinu a na svůj obchod s deskami. Touží už jenom po klidu a sklence dobrého vína, ale jeho tužbám jaksi není dopřáno.


IvaJméno: Kristýna Leichtová
Iva Pacovská (16), Tomášova jediná dcera bohužel vyrůstala bez matky, ale za to s dobrosrdečným otcem Tomášem, který vyměnil koncertní šňůru za šňůru prádelní, aby mohl věšet pleny. Díky Ozzákovi Iva poslouchala místo ukolébavek Led Zeppelin a místo do ZOO jezdila na rockové festivaly, kde se stejně pohybuje mnoho individuí zvířatům dost podobných. Zatímco její dospívající vrstevnice mají plnou hlavu módy, kluků, tance, diet a bohužel i halucinogenních látek, Iva se stará o domácnost a na to ostatní jí zbývá žalostně málo času. O Tomášově popové kariéře toho moc neví, ale někde uvnitř bytostně cítí, že je to tak lepší.


MarcelkaJméno: Dana Batulková
Marcelka Divićová (40), Někdejší fanynka Tomiho Paciho se po letech vynořila z anonymity jako finančně zajištěná zralá žena, aby svému idolu nezištně splatila vše, co jí svými písněmi dal. Většina lidí už na Tomiho dávno zapomněla, ale ona ne. Dodnes si živě vybavuje vyprodaný koncert ve Slaném, kde se svému idolu přiblížila takřka na dotek. Když ho po dvaceti letech spatří již trochu opotřebovaného, ihned ví, kterým směrem napřít svoji aktivitu. Usoudí, že Tomášův obchod s deskami potřebuje stůj co stůj dát do pořádku a okamžitě se dá do práce, ať už se to někomu líbí nebo ne.


SašaJméno: Marie Doležalová
Saša (16) alias Alexandra Bůčková je Ivina nejlepší kamarádka. Bydlí přes chodbu a moc toho nenamluví, už si totiž zvykla, že ji málokdy někdo poslouchá. Nemůže se ubránit dojmu, že ji všichni přehlížejí, světlo se zřejmě kolem ní tak zvláštně láme, že není vidět. Má pocit, že je v životě předurčena k prohrám, a každá událost, ke které kolem ní dojde, ji v tom pocitu jenom utvrdí. Smůla se jí lepí na paty jako psí exkrementy v parku, ale ona se kvůli tomu nerozčiluje. Má ráda školu, ale snaží se to utajit, aby ji spolužáci nezlynčovali.


LexaJméno: Matouš Ruml
Lexa (16) alias Alexandr Bůček je Sašino o 4 minuty starší dvojče. Na rozdíl od sestry mu nechybí sebevědomí ani odvaha, spíše naopak, příroda mu však ubrala někde jinde. Podle Ivy je Lexa pako a debil a vlastně není daleko od pravdy. O co víc je Lexa neschopnější, o to větší chuť má vrhat se do věcí po hlavě. Je přesvědčený, že s ním Iva jednou bude chodit, jen jí to prostě ještě nedošlo. S radostí čerpá nové podněty; když si jej Ozzák vybere jako učedníka své svérázné životní filozofie, neváhá ani vteřinu a vrhne se po hlavě do „studia“.


SimonaJméno: Simona Babčáková
Simona Bůčková (38) je drsná, životem vycepovaná barmanka. Matka dvojčat Saši a Lexy. Samoživitelka, která ví, že co si nezařídí, to nemá, spoléhá především sama na sebe a umí v tom chodit. Zejména Tomáš si k ní chodí pro rady a uklidnění. Manžel od ní utekl a vzal si s sebou kromě dětí všechno, co pobral. Simona prakticky pořád pracuje ve své Hospodě u Jezevce, takže má na své děti minimum času. Pro hrubé slovo nejde daleko.


Sledujte díly combacku online!1.1 - Beta verze nástěnky - 13:37:56 / 10.7.2009 Metteny

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 72 příspěvků|⇐ 1 2 3 4

Belkar - 13. května 2009 10:47
Belkar

já si nestěžuju :)
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Astinas - 13. května 2009 10:33
Astinas

Belkar 13. května 2009 10:32

Stěžuj si
c'est la vie...

Belkar - 13. května 2009 10:32
Belkar

Sqele,ale je to takový...divný :)
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Astinas - 13. května 2009 10:29
Astinas

Done:)
c'est la vie...

Belkar - 13. května 2009 10:05
Belkar

Astíku,mam te´´d čas,je informatika...moh bys tam nahodit obrázky postav?

http://comeback.nova.cz/rubrika/postavy
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Belkar - 12. května 2009 22:31
Belkar

Teď pujdu spát,hodim tě nástenkářem,probereme to jindy :)
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Belkar - 12. května 2009 22:28
Belkar

obrázky z comebacku,pak odkazy na stáhnutí
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Astinas - 12. května 2009 22:28
Astinas

Belkar 11. května 2009 18:31
A co tam chceš dát?:)
c'est la vie...

Belkar - 11. května 2009 18:31
Belkar

možná,když poprosíš,tak dostaneš půl bodu :)

hledam někoho,kdo by mi pom udělat nástěnku,jsem hrozný nemehlo
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

elvis - 11. května 2009 18:11
elvis

za třetí místo se nc neddává? XD
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Astinas - 11. května 2009 15:30
Astinas

zdravíčko:)
c'est la vie...

Belkar - 11. května 2009 15:02
Belkar

Kdo napíše druhý příspěvek dostane bod ;)
Kdo nic nedělá, nic nezkazí.Kdo nic nezkazí, je povýšen. Kdo je povýšen,nic nedělá

Vypisuje se 20 z celkem 72 příspěvků|⇐ 1 2 3 4


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)