Divadelní workshopy (17 stran zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Divadelní workshopy

Správci:Laethé
Popis:diskuse k workshopům na pomezí divadla
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Dlouho už jsme nic nepodnikali...

mám nápad: jednodenní workshop inspirovaný asijským divadlem a Commedií dell´Arte, zaměřený na práci s energií, rovnováhou a maskami.

lidské tělo je přirozeně vzpřímené. máme tendenci tuto pozici považovat za jedinou správnou a vyhýbat se jakémukolv vychýlení, protože by mohlo přejít v pád. ve skutečnosti ale je možné zachovat rovnováhu i v pozicích extrémně vychýlených na kteroukoliv stranu. s trochou cviku lze najít body, které jsou pro Tvé vlastní tělo nejzazšími místy, ve kterých ještě zachováš rovnováhu. Díky těmto cvičením leze získat ohebnost, ale hlavně sebedůvěru - když víš, že nespadneš, nebojíš se pohybovat.

práce s rovnováhou nepřímo vede k ozkoušení si tzv. nevšedního pohybu, který na jevišti používají obzvášť herci východních divadelních tradic, v Evropě se výrazněji objevil třeba v Commedii dell´arte. Výchozí teorie je, že v běžném, všedním životě se pohybujeme tak, abychom využili co nejméně energie. Aby byl ale herec na jevišti zajímavý, měl by se pohybovat přesně opačně - využívat (nejen) na pohyb maximum energie. Ekvivalence a rozpínání patří do nevšedního pohybu.

Na to lze zase plynule navázat hraním si s maskami. malá škraboška i celoobličejová maska znemožní herci pro komunikaci s divákem používat výrazy obličeje. aby mu divák rozuměl, musí herec celým svým tělem vyjádřit to, co by normálně vyjádřil mimikou.

Four to Tango

První workshop se konal v sobotu 16.6. v Drune (www.druna.cz).
Druhý workshop se konal v sobotu 14.7. u Saltz na chatě.
Miniworkshop se konal na Pragoconu 2008.

FOTKY Nikdo neprotestoval, takže fotografie z obou workshopů jsou (v probrané verzi) zveřejněny zde a také zde.

Pravidla 4 2 Tango 2 si můžete přečíst zde a to diky apophisove technicke pomoci.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 345 příspěvků|⇐ 1 ... 15 16 17 18

Gran - 17. května 2007 15:10
Gran

Jasně, prej "rád a dobrovolně" =P

apophis - 17. května 2007 13:12
apophis

Hlásí se ke čtvrté roli: budu intrikovat proti všem i proti sobě, se všemi i s nikým, sám se sebou spokojen i zničený a zhrzený.

pokud se najde slečna, která by se mě nebála?
Termínově: mohu obojí :)
Jsem obludný fantazák, jenž z temnoty svého doupěte leze kam se mu zachce a kdy se mu zachce.

Laethé - 17. května 2007 11:41
Laethé

rozhoduje se mezi dvěma termíny, 2.-3.6 a 30.6.-1.7.

ixiik zřejmě nemůže ani v jednom z nich.
nailin nemůže v prvním.
pavel a hullak nemůžou v druhém.
Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

Laethé - 17. května 2007 11:28
Laethé

Zájem zatím projevili (v abecedním pořadí):
dámy: Luelle, Nailin, já.
pánové: Gran (rád a dobrovolně), hullak, ixiik (jen pokud nebude na služební cestě) Kašpárek, Rothar.

Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

Laethé - 17. května 2007 11:23
Laethé

Takže... kdyby sem náhodou zabloudil někdo, kdo neví o čem je řeč...

Půjde o kombinaci tance, pohybového divadla a kontaktní improvizace. Základní situací souběžný tanec jednoduchého tanga čtyřmi osobami. Každá z nich bude sledovat svůj vlastní cíl, který bude v částečném rozporu s cíly ostatních osob, čímž vznikne dramatický konflikt. Komunikace mezi tančícími bude striktně podřízena principu akce a reakce. Taneční schéma se postupně rozpadne a znovu složí v odlišné podobě.

Základní situací každý účastník projde čtyřikrát se dvěma různými partnery, pokaždé v jiné roli (s mírnými obměnami). Zároveň si všichni vyzkouší nezvyklý princip tzv. kreativní krádeže.

Pro účast na tomto workshopu není nutný ani výrazný herecký talent, ani dokonalá fyzická kondice, ani obzvláštní taneční schopnosti. Potřebujete jen touhu poznávat nové věci, ochotu pohybovat se a schopnost alespoň částečně souhlasit s pravidly. Také by pomohlo, pokud byste uměl základní tangový krok, ale to není podmínkou.

Výsledkem workshopu nebude žádné představení. Jediné, co si odnesete bude neobvyklá zkušenost.

Veškeré dotazy, přihlášky a komentáře prosím směřujte ke mně do pošty.

Laethe

Jsem anděl / co Tě dostal na povel / ale mám-li Tě vzít do nebe / chci z toho něco pro sebe / mám rád řeč těl / a v kapse lubrikační gel / tak mi namaž perutě / a já do nebe vemu Tě. (Xindl X - Anděl)

Vypisuje se 20 z celkem 345 příspěvků|⇐ 1 ... 15 16 17 18


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)