HOCZ.org – Harry Potter RPG (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

HOCZ.org – Harry Potter RPG

Správci:Nicolsburg
Popis:Hogwarts online CZ (zkráceně nazýván HOCZ nebo také jen HO) je online hra, snažící se napodobit prostředí ze světa Harryho Pottera, který ve svých knihách popsala paní Rowlingová. Základní principy hry jsou založeny na obecných pravidlech RPG.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Hra funguje přes internetové prohlížeče a nevyžaduje instalování žádného dodatečného softwaru, nejedná se tedy o MMORPG typu World of Warcraft.

Projekt vznikl zhruba v roce 2004, ale jeho skutečné rozběhnutí nastalo až o rok později. Od té doby se neustále rozvíjí a rozšiřují se možnosti tohoto herního světa. Svět HOCZ se začal odehrávat přibližně 70 let po událostech v knihách Harryho Pottera, a čas tu běží dvakrát rychleji, ve skutečném měřítku tedy obvyklý školní rok trvá 5 měsíců. Což znamená, že období od února 2011 do června 2011 je ve světě HOCZ školním rokem 2079/2080.

Registrace probíhá vždy před začátkem školního roku, tedy v únoru a během letních prázdnin. Po registraci Vás čeká trnitá cesta předškoláka, kdy nejprve musíte projít tzv RPG školkou, kterou vedou zkušení hráči a členové RPG týmu. Školka má vždy dvě části; teoretickou a praktickou. Na teorii se seznámíte se základními pravidly světa HOCZ, nejdůležitějšími událostmi a také Vám bude vysvětleny základy RPG v tomto světě. Poté Vás bude čekat quest, kdy budete muset obhájit, jak jste dávali při přednášce pozor a uplatnit zmíněné pravidla a ukázat, jak jste na tom s hraním RPG. Při nezvládnutí questu, ve kterém Vás zhodnotí členové RPG týmu, můžete školku opakovat až do jejího konce, který většinou nastane druhý den ukončení registrace.

Pokud jste RPG školku zvládli, otevírají se před Vámi brány Londýna, nejprve musíte projít přes Děravý kotel na Charing Cross Road do příčné ulice a koupit si hůlku a hábit. Poté se Vám objeví i další místa v Londýně. Jako předškolák máte možnost se přihlašovat na brigády, za které dostanete určitou částku galeonů, zkoumat zákoutí Londýna a nebo se účastnit akcí na chatech, kde se výhradně a striktně hraje pouze RPG.

Existují tři místa ve světě HOCZ, již zmíněný Londýn, Prasinky a Bradavice. Ve všech těchto lokalitách můžete najít povědomé prvky z knih Harryho Pottera, příkladem jest Děravý kotel, Ministerstvo kouzel, hostinec U Tří košťat, ale můžete se setkat i se specifickým prostředím ze světa HOCZ.

Po skončen registrace jsou všichni převezeni do Prasinek, kde se můžou ubytovat v hostinci a počkat do následného dne, kdy již předškoláky čeká první cesta do Bradavic. Tato cesta je většinou slavnostní a doprovází ji mnoho dalších akcí, aby se budoucí prváci pobavili a poznali krásu hradu.

Na konci cesty, se Vám poprvé tedy otevřou Bradavice a před Vámi je velký „den D“, kdy Vás Moudrý klobouk zařadí do kolejí.
Avšak koleje již nemají stejnou pověst z dob Harryho Pottera, ve světe HOCZ neplatí, že Zmijozel je ta nejzlejší kolej a Mrzimor ta málo ukazovaná. Naši studenti se zasloužili o novou reputaci svých kolejí a Vás čeká všechno toto zjistit.

Po rozzaření do kolejí máte vždy zhruba týden na asimilaci a poté již začne výuka, do které se pomocí sekretariátu přihlásíte. Povinni jste si zapsat předmět Základy magie a jeden povinně volitelný, což Vám však bude objasněno v RPG školce.
Výuka probíhá pomocí výkladů, které je možné kdykoliv během roku prohlédnout, tedy žádná online výuka. Při každé hodině daného předmětu dostanete úkol, který musíte vypracovat a zajistit si tím závěrečnou známku na vysvědčení. Lhůta na jeden úkol je minimálně 14 dní.

V pátém a sedmém ročníků čekají na studenty zkoušky NKÚ a OVCE, podle kterých si poté volí i povolání, cestu si můžete zvolit prakticky libovolnou, od profesora až po pomocníka v centru pro motáky.
Svět HOCZ má své vlastní hrdiny a záporáky. Má své vlastní dějiny a daleko překračuje samotné zpracování od paní Rowlingové. Doplňuje veškeré nejasnosti, které se kdy v sérii o Harry Potterovi vyskytly a tvoří si vlastní ustálená pravidla kouzelnického světa.

Další možností je poslat přihlášku na post profesora, ale to už vše na stránkách www.hocz.org
Screeny ve full verzi:
http://nicolsburg.ic.cz/screen2.jpg
http://nicolsburg.ic.cz/screen1.jpg

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 22 příspěvků1 2

Rols''Mare - 12. března 2011 21:18
Rols

Nicolsburg 3. března 2011 15:15
Sádra je Vám k dispozici :P

Nicolsburg - 3. března 2011 15:15
Nicolsburg

Pokud chcete znát jakékoliv informace ze hry, neváhejte a ptejte se. ;)
Dracō dormiēns numquam tītillandus.

Vypisuje se 20 z celkem 22 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)