Liga jeskyň: všehochuť | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Liga jeskyň: všehochuť

Správci:Snaga, Katanga, Neera
Popis:Hlasování, nápady a diskuze okolo Ligy jeskyň.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Příspěvky do Ligy se vkládají do diskuze Liga jeskyň, v níž najdete i pravidla pro vkládání soutěžních příspěvků do aktuálního kola. Pro hlasování a debaty okolo slouží tato diskuze.SOUČASNÉ DĚNÍ:
Posílání příspěvků do jarního kola Ligy: Neuskutečněné nápady.
JAK HLASOVAT?
Pročtěte si soutěžní příspěvky za dané hlasovací období. Tři nejlepší příspěvky napište v pořadí 1. nejlepší, 2. nejlepší, 3. nejlepší do této diskuze. První místo tak od vás získá tři body, druhé dva a třetí jeden. Na konci hlasovacího období se body sečtou.
Hlasovat může každý, i ten, kdo aktivně nikde nehraje.
Nehlasujte pro příspěvky, jimiž jste sami autory.

Hlasování pro právě probíhající kolo bude zahájeno v dubnu.


A jak vypadá taková odměna pro vítěze? Rozhovor s vítězkou prvního Ligového turnaje si můžete přečíst zde!

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 341 příspěvků1 2 3 4 ... 18 ⇒|

Matt Xeri - 18. ledna 2021 15:51
Matt Xeri

Souhlasím s Plžem. Liga postav má vyšší šanci na vyšší aktivitu, protože to bude téma přístupnější i neúčastníkům.

Neera - 15. listopadu 2015 17:03
Neera

Ten nápad jako takový se mi hrozně líbí, mě osobně by to třeba motivovalo (i když mě asi není až tak těžké motivovat ^^). Ale bojím se, že to narazí na dva praktické problémy.
Ten první by bylo najít univerzum všeobecně přijatelné pro co nejvíc lidí. Těžké, ale dá se řešit, ať už formou nějaké ankety, výběru z možností, whatever.
Druhý, daleko zásadnější - najít toho Pána jeskyně. A tady se bojím by to mohlo umřít.
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

buban - 15. listopadu 2015 14:07
buban

Podle aktivity soudě liga jeskyň v aktuálním stavu asi nemá naději na úspěch. Upřímně ani já jsem nikdy necítil potřebu něco komentovat nebo hlasovat. Příspěvky z her, ač mohou být krásně napsané, jsou pro mě prostě vytržené z kontextu. Nevím přesně o co ve hře jde, o co jde postavám a předpokládám, že důvod hlasovat mají vesměs převážně účastníci. Navíc je tento topic trošičku v koutě, takže proč by sem měl uživatel vůbec zavítat?
Mnohem více se mi líbí jakási liga postav, jak píše Plž. Ale domnívám se, že bez podpory webu (nebo hlavní stránky) to nepůjde.

Místo aby sem každý lupnul nějakou postavu z nějaké hry, možná by stálo za hřích vymyslet postavu úplně novou a pojmout to skutečně jako soutěž.
Vezme se nějaký předdefinovaný svět. Buď nějaké velmi dobře známé universum, které znají všichni (ne nějaká jedna fantasy kniha, ale například Hvězdné války, Hvězdná brána, něco opravu všeobecně známého) nebo se vytvoří svět nový (např. Zombie apokalypsa). Do tohoto světa bude mít soutěžící za úkol vytvořit nějakou originální postavu. Bude nějaké hlasování a vzejdou nějaké nejlepší postavy.
Co se motivace týče, tak by po skončení hlasování taková jeskyně skutečně vznikla. Podmínkou by byl samozřejmě zkušený PJ (nebo PJové), který se na to nevyprdne. Byla by to jakási Jeskyně jeskyň. Nebude se hrát šeptem. Bude to vzorová jeskyně, kterou povede výborný PJ a budou zde hrát ti nejlepší hráči. Prostě taková vzorová jeskyně, která jasně hlásá, jak skvělé hry se na Aragornu dají hrát a jak skvělí hráči v nich hrají.
Předpokládám, že pokud někdo musí projít nějakou kvalifikací, aby mohl vůbec hrát, tak se na to taky hned nevyprde a hra by mohla fungovat i déle.
Samozřejmě by bylo zapotřebí podpory z hůry v podobě propagace. Např: Chceš si zahrát v ultimátní jeskyni s těmi nejlepšími? Kvalifikuj se ve Vánoční soutěži!
Bla, bla a I ty se staň hráčem + fotka strýčka Aragorna s nataženým ukazováčkem :)
Toť můj návrh.

Tinamar - 15. listopadu 2015 01:55
Tinamar

Bude (pod)zimní liga? :)

Plž - 3. října 2015 22:58
Plž

Což takhle zkusit celou soutěž z ligy jeskyň předělat na ligu postav?

Pokud si vzpomínám na jedno takové kolo tak mělo mnohem více příspěvků než běžná kola s jeskyněmi.

Protože jinak to spíše vidím na konec.

Plž

Katanga - 10. června 2015 07:01
Katanga

K letní lize - už nyní můžete posílat útržky her, které jste odehráli mezi 1. lednem a 9. červnem.

Katanga - 10. června 2015 06:59
Katanga

Výsledky šuplíkové Ligy:

1. Strážci Kondrakaru (8 hlasů)
2. Ke světlům severu (6 hlasů)
3. - 4. Královské Ceilidh (4 hlasy)
3. - 4. Magické umění (4 hlasy)
5. Memento Hominum (3 hlasy)
6. Operace Van Helsing (2 hlasy)
7. Soach (2 hlasy)
8. Antický Řím (1 hlas)

Díky za vaše hlasy a hlavně za vaše nápady! A zatímco budeme zahajovat další kolo, tentokrát klasické, nadhodím nápad - nechcete mít na aragornu takový šuplík na stálo? Sice bez možnosti hlasování, ale bylo by to místo, kam se mohou házet nápady vhodné k realizaci.

Katanga - 9. června 2015 14:22
Katanga

Nejprve se chci omluvit, že to tak trvalo. Ale konečně jsem se k hlasování a uzavření dostala. Zjištění, že ať budu hlasovat jakkoli, nepřebiju sebe nebo Neeru, mi dalo volnější ruku v rozdělení vlastních hlasů a tak hlasuji:

1. Memento hominum
2. Soach
3. Antický Řím

Je hezké vidět, jak máme různé vkusy na hru. Taky jsem si vybírala podle toho, co by mě nejvíce lákalo hrát. Jen pro zajímavost, hodně jsem uvažovala i o Magickém umění, které má prostě geniální nápad, a Královském Ceilidh, které mělo vysoké skóre pro svou volnost, pro podpoření hráčské tvořivosti. Že má každá postava svůj cíl, který si vymyslí sám hráč. A pak samozřejmě všem zuřivě dýchala za krk Světla Severu, protože téma Jeho temných esencí je taky tak trochu srdeční záležitostí. :)

Katanga - 11. května 2015 15:23
Katanga

Jé, díky, Plži. Já ještě určitě chci hlasovat - za prvé prostě a jednoduše chci přispět svým hlasem a za druhé nechci vyhrát. Jen se bojím, že teď bude mé hlasování ovlivněno průběžnými výsledky. No, uvidíme. :)

Plž - 11. května 2015 14:52
Plž

Jen tak aby řeč nestála, průběžné výsledky:

1. Strážci Kondrakaru 8 bodů
2. Ke světlům Severu 6 bodů
3.-4. Magické umění 4 body
3.-4. Královské Ceilidh 4 body
5. Operace Van Helsing 2 body

Podle bodů může jediný hlasujíc ještě hodně zamíchat pořadím.

Docela by mě zajímalo čím si vysloužila tolik pozornosti má malá téměř ničím nezajímavá hra?

Plž

Neera - 23. dubna 2015 16:37
Neera

Strážci Kondrakaru
Královské Ceilidh
Magické umění

Teda, byla to fakt větší fuška, než jsem myslela. ^^
Operace Van Helsing se mi těžko vynechávala, protože je to vážně hrozně pěkné béčko a pořádné akční béčko se vždycky hodí. ^^ Ale nakonec jsem v bodovaných pozicích dala přednost "áčkám" (kterým bych rozuměla, proto s těžkým srdcem vypadla Antika). :)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Neera - 18. dubna 2015 20:16
Neera

Tahle diskuze původně byla tak trochu myšlena jako spamovací... éh, tedy názorová a diskuzní. Rozebírat jednotlivé příspěvky a tak. :) Takže to sice trvalo rok a půl, ale jsem ráda, že jsme se k tomu propracovali. :D

Já se k pročtení příspěvků pořád ještě propracovávám... Ale propracuju se. ^^ Ale mám hezkou naivní myšlenku, že budu hodnotit podle toho, co bych si nejradši zahrála. :D

Plž 16. dubna 2015 09:06
Souhlasím, že Světla jsou plánované jako hodně velká a dlouhá hra. A určitě by trvala několik let. Na druhou stranu, moji Strážci už taky točí třetí rok existence, hráči mi zatím drží a doufám, že ještě nějakou dobu vydrží... Osobně myslím, že to má takové kouzlo navíc. Když se vliv nějaké drobné, na první pohled nedůležité informace rozvine třeba za rok. ^^

S živým hraním nemám zkušenosti, naopak bych se bála, že by se nám při takhle dlouhém příběhu drobné střípky a vzájemné souvislosti ztrácely, když by nebyly dohledatelné v rámci fóra.

Jinak jsem ráda, že tě koncept zaujal. ;)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Plž - 16. dubna 2015 09:06
Plž

1. Ke světlům Severu
2. Magické umění
3. Operace Van Helsing

Chvíli jsem čekal s hlasováním abych příliš nerušil, protože jsem se rozhodl dopustit něčeho co se zde moc nedělá. Rozhodl jsem se trošku okomentovat a vysvětlit svoje hlasování.

Ke světlům Severu
Tento příběh jsem vybral hlavně kvůli světu. Každý by vlastně hrál za dva charaktery za postavičku a jejích daemona. Tak jak je ale nastíněn příběh ta se spíše hodí pro hraní na živo. Na hru přes fórum se zdá podle nástinu příliš rozsáhlý. Hra by trvala několik let a pravděpodobně by nedošla konce ale spíše zanikla. Naproti tomu hraní dvou charakterů je ve hře na živo obtížné tak aby jako postavička tak její daemen dostali stejně prostoru a nebylo na daemona zapomínáno jako na koně psi a podobnou havěť. Pro hraní přes fórum by asi bylo vhodné vybrat jen nějaký krátký epizodní příběh, jen zlomek ze světa. Tahle hra by mě asi lákala, i když svět soudím jen z filmu, knihy jsem nečetl. Pokud bych někdy vedl hru z tohohle světa bych asi udělat musel. Pokud bych někdy zvažoval založení další jeskyně a měl bych vybírat z předložených návrhů volil bych právě tento.

Magické umění
Moc se mi zalíbila možnost „bitevního pěveckého sboru či bojové taneční skupiny“ tahle představa světa kde po zdech běhají umělecké fotografie a šmírují pro své tvůrce, kde se podobně jako v Podlondýně dají kreslit dveře, které tam ještě před chvíli nebyly, kde každý sochař má na stráži pár svých výtvorů a v jeho obchodě místo člověka prodává socha Afrodity. Do mé představy nezapadá jen poslední věty o škození si navzájem. Mnoho lidí pokud už má talent tak provozuje více, než jedno umění například kreslí a modelují. Nevraživost proto ano, ale spíše mezi lidmi než mezi jednotlivými styly magie. V tomhle světě si potom dokáži představit nějakou lehčí jednoduchou zápletku z běžného života.

Operace Van Helsing
Výběr třetího místa byl pro mě nejtěžší. Většina zvolila již vytvořený svět který ale mě osobně nic moc neříkal případně zápletku, která byla natolik dlouhá ,že by hra trvala roky. A právě kvůli krátkosti jsem nakonec vybral Operaci Van Helsing. Ne že by byla nejkratší, ale tak nějak měla nejvíce jasný konec. To nakonec rozhodlo, i když na rozdíl od dvou předchozích bych si ji asi nezahrál.

Plž

l.i.c.h. - 11. dubna 2015 20:06
l.i.c.h.

1. Strážci Kondrakaru
2. Královské Ceilidh
3. Operace Van Helsing

Daenerys - 6. dubna 2015 22:05
Daenerys

Dovolím si menší spam. Ze zoufalství... :D Hodnotit nápady je totiž mnohem těžší než hodnotit herní příspěvky. Jak se ksakru hodnotí nápad? Podle originality? Šíře potenciálu? Osobního vkusu? Hotové výtvory už lze většinou nějak uchopit, ale mlhavé koncepty se porovnávají zatraceně těžko... Nečekám žádnou konkrétní odpověď, je to jen takový povzdech.
Nakonec jsem se rozhodla hlasovat pro dvě zajímavá použití předloh, na něž už jsem téměř zapomněla :), a pro jeden geniální nápad.
1. Ke světlům Severu
2. Strážci Kondrakaru
3. Magické umění

Katanga - 3. dubna 2015 19:49
Katanga

Opozdilci mají smůlu, uzavírám posílání příspěvků a zahajuji hlasování! :) Tak co, které tři nápady jsou podle vás nejlepší?

Katanga - 2. dubna 2015 05:59
Katanga

Jsou-li nějací opozdilci, mají čas do zítřka. Zítra otevřeme hlasování. :)

Neera - 23. března 2015 15:25
Neera

Ony jsou ty hlubiny šuplíku prostě hrozně děsivé! Já se bojím, co odtamtud vylezu, když ho otevřu... :D

(jinými slovy, taky se na to chystám... jenom se chystám už dlouho ^^)
Největším úspěchem soudobé civilizace je to, že vytvořila bytosti, které jsou schopny ji vydržet.

Daenerys - 23. března 2015 14:06
Daenerys

Já ještě určitě přispěju, do konce týdne. ;)

Katanga - 12. března 2015 15:43
Katanga

V pondělí ještě vypustím hromadnou zprávu. ;)

Vypisuje se 20 z celkem 341 příspěvků1 2 3 4 ... 18 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)