Matička Zem | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Matička Zem

Správci:mapaf
Popis:Obdivujme krásy naší milované matičky Země kterou máme tak rádi a bez které by nás tu nebylo. :)
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Mohli by jste (Kdyby to bylo technicky možné) se sebrat a jít žít někam mimo naši planetku?
Ano a moc rád!1
Ne, to nikdy!1
Ano, ale velice stěží.2
Ano, ale jen v nouzi.3
Nevím2
Je mi to jedno0
9 celkem
Nástěnka:
http://data.scienceworld.cz/import/scw-349-326-0.jpg

http://www.mapy-stiefel.cz/images/thumb/PO00003.jpg

http://www.cadtip.eu/fotoalbum/art/nocni_zeme.jpg

téma č.1: Odloučení od Země

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 7 z celkem 7 příspěvků1

Antonius - 13. prosince 2010 21:32
Antonius

mapaf 2. prosince 2010 23:24
Takže ty říkáš, že máme ukázat světu, jak se staráme o naši planetu tím, že ji ještě víc znečistíme? Není to náhodou blbost?
The Game

mapaf - 2. prosince 2010 23:24
mapaf

Antonius 15. července 2010 09:56
Zajímavý pohled, ale myslím si, že přeci tolik nezáleží na tom, nakolik se opravdu otepluje nebo ne, ostatně to si také psal, ale myslím si, že i přesto by jsme se měli k matičce Zemi a k našemu okolí a k přírodě chovat hezky a ohleduplně, jedině tak s ní asi v dobrém vyžijeme .... Jinak nikdo přeci neříkal, že by globální oteplování bylo takovou katastrofou, která by vyhladila život zde na Zemi, ale jen že by zkomplikovalo život nám lidem a také by u toho vymřelo pár druhů... Ano, máš pravdu, že třeba za nějakou dobu by tu byly druhy nové... změna na zemi a v životě je jistě přirozená, ale proč se nesnažit zasahovat do jejího chodu co nejmíň? Ano, je jistě přirozené, že zatím každý dominantní druh zde na Zemi si dělal co chtěl a bylo mu to asi jedno, ale zas neměl takovou moc co máme my... Koneckonců myslím, že lidé by spíše na zemi mohli uspořádat horší katastrofy a globální oteplování je jen jendním z ukazatelů který by nám mohl pomoci pocchopit, jakouže ve své pospolitosti a hromadnosti máme moc a že s mocí je potřeba zacházet opatrně a že s ní přichází i nová zodpovědnost :) Jinak lidé taky oproti všem dominantním druhům co kdy byli a žili na Zemi v podstatě nemají žádné přirozené nepřátelé, snad by jsme mohli uvážit jen nemoci, které se rodí a jejich vývoj stoupá s počtem a zahuštěním lidí, ale zas my jsme si myslím celkem dost schopni se s těmito nemocemi vypořádat, takže náším jediným problémem a zároveň také samozřejmě příležitostí jsou katastrofy, jež může dokonce rozúpoutávat i my sami a to také znamená, že moc kterou máme, můžeme využít jakýmkoliv směrem, ať za odstraňováním katastrof, tak za jejich děláním, či také za přizpůsobováním se jim, což je další pohled a filosofie na život na planetě Zemi a ve vesmíru :) :)
Jsem

Antonius - 15. července 2010 09:56
Antonius

Víte o tom, že zde občas panovali teploty i vyšší než dnes? I o více než těch 6 stupňů. Myslíte si, že to byla katastrofa? Ne! Byl to veliký rozkvět veškerého života (Jo, pak přišel meteorit, ale to je jiný příběh). Dnes je u globálního oteplování až moc velký povyk, vlastně až zelená šikana. Máme vyrábět něco jako benzín z rostlin(Při kterém se spotřebuje na 1 vyrobený litr 1 skutečný litr benzínu) Máme více používat alternativní zdroje energie( Víte o tom, že když si koupíte solární článek, tak jeho výroba není moc zelená? Vlastně návratnost sol. článku je více nežli záruční doba) Auta na vodík a elektřinu jen převádí problém spalování někam jinam a co se týče ostatních zelených aut tak, ano ušetří, ale jejich návratnost je 20 až 50 let. To ke globálnímu oteplování.
The Game

tomik22 - 13. července 2010 22:16
tomik22

S prominutím nejsem zelenáč,ale dle mne by se s tím globálním otplování mnělo něco dělat.Mám i obavy sluneční.Někde jsem četl,že se zvětšuje.S tím by se něco dalo dělat.Bohužel tak za sto až pětset let,protože teď se nedá nic dělat.Nejsme podle mne dost vyspělí.Leda bychom objevily marťany a ti by nám mohly pomoci.
Politici jsou jen banda zloďejů a okrádaní obyvatelé jsou soudek prachu,který potřebuje jiskru,aby explodoval.

mapaf - 8. května 2010 02:29
mapaf

Tak tedy něco pro diskusi asi vhodnějšího a to právě to ohrané a tolikrát omílané téma: Globální oteplování.... Tak co myslíte? je to pravda či mýtus? Pokuď je to pravda, mělo by se to řešit či to raději nechat plynout, než aby jsme to kazili ještě více? Je to čistě naše vina jakožto lidstva? Dá se případné oteplování vůbec zvrátit?... Toto a mnohé jiné jsou časté dotazy ohledně případného oteplování a právě vším tímto a dalším se můžeme zabývat....nebo můžeme skočit zpět na staré téma.
Jsem

mapaf - 8. května 2010 02:20
mapaf

Je tu někdo??
Jsem

mapaf - 18. března 2010 00:26
mapaf

Zamysleme se nad tím, jaké by to bylo, kdyby jsme vzlétli raketoplánem do kosmu ke hvězdám vzdáleným a Zemi, tu naši krásnou planetku, by jsme viděli vzdalující se za sklem, jak si tam jen tak je a tu si náhle uvědomíme, jak moc jsme za tu malou planetku vděční, kolik tam máme přátel, těch co máme rádi, kolik je ale vlastně ta naše planetka zranitelná a kolik moc jsme k ní přilnuli. Jsem přesvědčen, že na každého astronauta toto udělá takový dojem, že, jakmile se vrátí zase zpátky domů na Zem (Pokuď se ovšem vůbec vrátí), stane se zapáleným ekologem a ochráncem planety a více si začne vážit toho, co má, co má tak rád. Možná že by jsme se všichni měli takto podívat na Zem s vesmírným odstupem (A to v co nejmenší společnosti), pak možná by se na Zemi ještě lépe žilo. :)
Jsem

Vypisuje se 7 z celkem 7 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)