Posmrtný život? (2 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Posmrtný život?

Správci:Krestar
Popis:Existuje podle vás posmrný život?Je něco když zemřeme?Nebo naše já zmizí z povrchu zemského?
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Posmrtný život

Kvůli tomuto tématu a otázkám se na světě vedlo,vede a bude vést spousta válek. Pojďmě si v klidu a míru povídat:-) Peace

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 208 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 11 ⇒|

tomik22 - 13. července 2010 15:59
tomik22

Když jsem četl,co psal Dharmi,tak asi první,co jsem si řekl bylo to,že nejsem jediný moudrý.Ateď vážně:Když člověk umře,tak podle mne jde duše do nějakého embria mněnící se na plod.Ta duše ztratí mozek a tak mu naroste nový,který má pamněť jen na budoucnost.Z vlastních zkušeností(jak Dharmi psal:"Nepamatujem si minulé životy, ale pamatujete si toho tak hodně z vašeho prvního roku života? Jo? A co všechno? Možná tak z vyprávění.")první,co si pamatuju je jen obraz z doby dnosaurů,otřesy tam,tmu a pak už začal obraz mého života současného.Možná to zní dvně.VŽdycky to začíná tak,že mne krmí.Později jdem do školky tak od šesti let.Pak asi deset let nás mučí ve škole(vtip).Potom práce na plný úvazek,pak od šedesáti pěti let důchod a průmněrný,zdravý člověk by mněl v osmdesáti dvou letech umřít.

Všechno je jeden velký koloběh.Ale k tomu co jsem psal o dalším žvotě víše mám ale s velkým A.Jednou je člověk.Ten umře a jeho duše se může přenést do psa.Ten umře a duše jde do jiného psa nebo do kočky.Pak jde do prasete s prasečí chřipkou.To se mže dvakrát zopakotat a pak jde třeba do mravence.Toho někdo zabije a jde do pavouka.Ten umře a jde opět do člověka,který si ani jeden minulí život nepamatuje.Zkrátka na další život věřím jako možnost střídání.Snad mne chápete.

Tomik22 domluvil.(opět vtip.nechci používat smajlíky,protože to chci brát vážně)
Politici jsou jen banda zloďejů a okrádaní obyvatelé jsou soudek prachu,který potřebuje jiskru,aby explodoval.

Dharmi - 12. července 2010 23:23
Dharmi

Když mi bylo asi sedm let, po cestě ze školy jsme s klukama ze třídy probírali nejrůznější zajímavosti a myšlenky. Třeba jestli jsou dospělí schopní lásky, nebo jestli jsou mimozemšťani, jaký prsa by měla ženská mít aby se nám líbily, no a taky přišla řeč na posmrtný život, nebo lépe řečeno na další život, když tenhle skončí. někdo říkal, že nevěří, že něco dalšího bude, někdo naopak. To bylo poprvé, co jsem o tom uvažoval a tehdy jsme se nakonec dohodli, že bude další život, protože se nám to zdálo být přirozené a logické. Nemyslím, že by člověk uvažoval o věčnosti jen proto, že se bojí smrti a chce se jí vyhnout. Myslím, že je to přirozené a proto nám to přijde i přirozenější než smrt a poté nebytí. Teda pardon - jak komu, ale mě ano.
Nepamatujem si minulé životy, ale pamatujete si toho tak hodně z vašeho prvního roku života? Jo? A co všechno? Možná tak z vyprávění. Jekmile je naše vědomí, třeba před porodem, nebo i po, nízké a nerozvinuté, je těžké mít rozvinutou paměť na takové úrovni, jako když jsme dospělejší a můžeme si pomocí inteligence lépe a cílevědomně vštípit do paměti to, co považujeme za podstatné a důležité, nebo dokonce vůbec něco.
Někdy člověk ztratí vlivem šoku paměť dokonce na nynější život, který do toho okamžiku žil. Takže těžko říci, že nic nebylo, protože si to nepamatuju. On třeba jen porod je opravdu šok.

Je mi sympatická myšlenka, že jsem duše, tedy já, osoba, bytost, uvnitř těla(vetřelec-brrrrr-to byl jen vtip) a tělo je jen taková perfektní dočasná ubytovna. Mohu pomocí něj jednat a zatímco stárne, a já si užívám života, najednou už to užívání tak nefunguje, zuby nejsou, zrak nefunguje, sluch neslouží, o žaludku nemluvě a najednou - fik, bum, prásk! a máme to tady. Pak si vzpomenu, no jooo, tenkrát jsme se bavili, že po smrti nic není a teď už jsem mrtvej, a koukam zezhora na sebe(sakra, ale já sem tady nahoře a zároveň tam dole?! Schýza jak brno...) zkrátka jsem po smrti a mimo tělo a vidím, že nejsem to tělo(protože tělo už nefunguje ale já ano a to velmi dobře), ale kdosi, dejme tomu nějaká duše, bůh ví jak se jmenuju, protože až se dostanu do dalšího těla, budu si muset zvykat na jméno nové. Pak najednou jsem vtáhnutý kamsi jinam, najednou se mi zatmí před očima a po nějaké době se probudím z bezvědomí a jsem v nějaké vlhké jeskyni(břiše) a je to tam děs a hrůza ale po nějaké době si zvyknu a dokonce se mi ani nechce ven. Jenže jak rostu, tak se tam nevejdu a pak jednoho dne mi někdo nasadí zvon na hlavu a protáhne mojí gumovou hlavičku zkrze neuvěřitelně úzký otvor, až jsem z toho skoro placatý. A najednou tam je někdo, kdo na mě dělá ťuťuťu. A už to zase začíná nanovo.
Tak asi takhle mi to připadá být docela logické.
No jistě že nevím co vždycky dělám a zažívám, když jsem po smrti a před narozením, ale asi to bude pořádná vojna.
Dharmí

Mett - 6. ledna 2010 23:34
Mett

Docela zajímavé.

http://www.nebe-lidem.cz/
Klidně ti to udělám.

Antonius - 15. prosince 2009 18:37
Antonius

Opičák 14. prosince 2009 13:53
To já ne, podle mě, když jsme ze zvířat, tak je náš smysl života stejný- co nejvíc se rozmnožit a utratit za to co nejmíň energie.
The Game

Opičák - 14. prosince 2009 13:53
Opičák

Já na žádný posmrtný život nevěřím. Prostě umřu, mozek vypne a je konec. Stejně tak ani něvěřím na žádný smysl života. I když připouštím, že s věkem by se to mohlo změnit

*Co opravit ty pravopisný chyby na nástěnce? :)*

Krestar - 11. října 2009 20:06
Krestar

Nefrete 11. října 2009 18:59
A jen pokud mi dovolis te opravit v jedne veci. O sobe si toho opravdu moc nemyslim. Na to nemam predpoklady a pokud jsem trochu racionalne uvazujici clovek, musim se snazit byt v mezich a to take delam. V nekolika navstevach psychologa mi, bohuzel pro me, vyslo ze na tom nejsem se sebevedomim moc ruzove :-)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Krestar - 11. října 2009 19:59
Krestar

Nefrete 11. října 2009 18:59
Dobra dobra:-) Precitlively, ne to nejsem:-) K tomu co si napsala na zaver, nebudu komentovat,jelikoz proc bych si neceho takoveho vsimal s mym zjevne vysokym egem a jsme si kvit, protoze ty si to ignorovala:-D a ja nekomentoval.

Dekuji za nespojitost, jelikoz mezitim opravdu neni. Proc spojovat mluvu s ciny?Mluvu s osobami ci presvedcenim. Je to zcela subjektivni nazor cloveka, kteremu se nelibi ten jazyk jako jazyk. A moc se ti omlouvam za zcela neopravnene podsouvani ti neceho co jsi nerekla;-)(nenapsala)

A kez bych byl ve veku kdy bych mohl brat narodni obrozeni minuly tyden. Myslim, ze bych mel vetsi pohodu:-)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Nefrete - 11. října 2009 18:59
Nefrete

Krestar 11. října 2009 16:51
Ach, jaké to dotčení, člověk napíše ostřejšího... ba ne, důraznějšího slova a už se druhá strana cítí být osočována. Ne a ne, na tohle si ode mě budeš muset ještě počkat - řekla jsem to, co jsem řekla, nic víc si k tomu nepřidávej a netvoř si tu nějakou ukřivděnost samu o sobě. Pokud jsi přecitlivělý, pak mi je tě skutečně líto.

Ano, též mám maturitu z historie za sebou - ale to je vedlejší. Ano, také jsem si prošla tendenční výukou literatury a vím přesně, co se učí... také ale vím, že co se může zveličovat se zveličuje a co se může ponižovat se ponižuje, stejně tak, že se na středních školách ne vždy učí pravdy - ale to také pro tuto chvíli není až tak podstatné. Odkloň se teď od toho, co jste si minulý týden říkali na hodinách a pohleď do historie samotné, politiky a dobové mentality - co tam vidíš? A vidíš tam vůbec něco? Opakuji ještě jednou - příliš přeceňuješ jednoho, i desítky malých človíčků - viz politika té doby:)

Ne, nespojila jsem tě - prostě jsem se jen zeptala, tvá nenávist vůči němčině je obrovská, alespoň dle toho, jak sám to líčíš - kolikrát jsem se již setkala s takovou nenávistí právě ve spojitosti s níže uvedeným. Pokud bych to napsala jako tvrzení, pak bych tě odsoudila - zeptala jsem se tě, abych potvrdila, či vyvrátila svou myšlenku. Tudíž mi, prosím, nevsouvej do úst něco, co jsem nenapsala.
Ano, němčinu jsem se učila a dokonce (představ si to!) jsem ji slyšela.

To, co jsi napsala na závěr, raději budu ignorovat - sám o sobě si zcela zjevně myslíš něco jiného a ryze pozitivního, tyhle rádoby-ublížené kecy si nech pro někoho jiného.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Krestar - 11. října 2009 16:51
Krestar

Nefrete 11. října 2009 11:55
Heh...co si o mne myslis mi opravdu lichoti:-)V historii se vyznat nevyznam i vyznat vyznam...chystam se na maturitu z historie atd atd, ale to je vedlejsi. Nechci se prit, protoze uznavam, ze o tomto obdobi moc veci nevim, ale na druhou stranu vim, co jsem se ucil. Je jasne ze radove nekolik desitek muzu a zen, kteri ke vsemu po "celkem" dlouhou dobu roztrousene psali cesky a snazili se o cestinu, tvorili gramatiku nemohli od zakladu zmenit nazory vysoke slechty a habsburku, kteri vladli tady v ceskych zemich. Ale pokouseli se o to a motivovali lidi prosteho puvodu aby se za cestinu prali. A to oni take udelali. Az tlak lidi neco mohl zmoci. Ne ty desitky. Ale TY DESITKY, dali takovou nadeji, entuziasmus tem masam. Vzdyt cesky hrane divadlo, kdy to kdo v ceskych zemich po germanizaci videl?:-)

A prijdes mi velice usmevna az vtipna tim, ze mne hned nazyvas ignorantem a nevzdelancem co tu ctu skoro az privrzencem pána otce Hitlera:-)
Mohu te ujistit, ze opravdu nemecky jazyk s tim sympatickym clovickem s tmavym knirkem nespojuji. Mozna je to muj jazykovy cit, mozna trochu hudebniho sluchu, nebo neco jineho, co mi na nemeckem jazyku vadi:-) Myslim si, ze jsi urcite nekdy nemce hovorit slysela:-) soud necham na tobe...

(A asi bych se mel omluvit:-( nic nevim, nicemu nerozumim a pisu kraviny. Preji si aby intelektualove vyssi nez ja odpustili me ubohe bytosti:-) )
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Nefrete - 11. října 2009 11:55
Nefrete

Krestar 11. října 2009 11:41
Nevím, jak dobře znáš naší historii a historii vůbec, ale podle toho, co tu píšeš, to asi moc slavné nebude, co? Na to, že tu německy nehovoříme, měli páni obrozenci minimální a bezvýznamný vliv. Jejich význam spočíval v něčem jiném, než v tom, co je tu tak směle vámi předkládáno - nejsem znalec tohoto období a tehdejších tendenčních proudů, ale je jisté, že intelektuálové a bojovníci za jazyk český mohli udělat jen minimum, které v případě "vyšší potřeby" bylo stejně zadupáno do země.

Snad nespojuješ němčinu s nacismem a pan tatíčkem Hitlerem?
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Krestar - 11. října 2009 11:42
Krestar

Alfonzo 11. října 2009 11:28
Protoze me delaji germanske jazyky ucineno peklo ve skole. Ja se je nedokazu naucit buhvi cim to je, ale Aj, Nj atd...ja na to proste nemam:-)kdybych tak hovoril od narozeni, bylo by to jine:-)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Krestar - 11. října 2009 11:41
Krestar

Alfonzo 11. října 2009 11:28
Divny mozna jo. Ja ten narod, ten jazyk to mysleni primo nenavidim. Ja nemcinu nemuzu slyset v pisnicce, kdyz ji slysim na ulici vlasy mam postavene odporem. Jde mi pouze o prakticke vyuziti nasi reci:-) ja osobne si take nedokazu predstavit, ze bych necim takovym mel sdelovat sve pocity a emoce:-) vzdyt vyznani lasky v nemcine zni jako nase nejhorsi urazka:-D

(Muj nazor je z ciste praktickeho hlediska:-) )

Nefrete 11. října 2009 11:31
Neudelali vse, ale udelali toho dost. Byla to takova linie o ktere se nejvice mluvilo. Samozrejme ze nejvetsi kus prace odvedli lidi, kteri cestinou mluvili! Ale kluci zlati obrozenecti je tak trochu vedli:-)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Krestar - 11. října 2009 11:38
Krestar

Nefrete 11. října 2009 11:29
hele...to jsem zase uplne odbocil od otazky buddhismu:-) to bylo uplne mimo toto tema, mel sem na to upozornit
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Nefrete - 11. října 2009 11:31
Nefrete

To jste si tak moc jistí, že tu německy nehovoříme jenom díky obrozencům? Sakra, ještě, že jsme tu ty kluky měli...
...pánové, nepřeceňujte jejich význam.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Nefrete - 11. října 2009 11:29
Nefrete

Až na to, že výraz buddhismus JE cizí slovo - nemá to s českým obrozením nic společného.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Alfonzo - 11. října 2009 11:28
Alfonzo

Krestar 11. října 2009 11:06
Já si teď nedokáži představit, že bych mluvil tak hrubým a drsným jazykem, jako je němčina. Já to považuji za štěstí, že se kucí obrozenci tak snažili.

A s kritikou se neboj, nemůžeme ti vyčítat tvůj názor na náš jazyk. Jen si myslím, že jsi divnej, ale to asi nebudu sám ;).
Magma is a funny word... Magma...

Krestar - 11. října 2009 11:10
Krestar

A tusim ze ted na moji hlavu dopadne tvrda kritika, ze si nevazim toho, co pro nas hrdinove obrozeni udelali...
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Krestar - 11. října 2009 11:06
Krestar

Nefrete 10. října 2009 21:26
Amen...musim jen podotknout bohuzel. Mame jazyk krasny, bohaty, ale neuveritelne slozity:-) jen skoda ze se kluci v 18. st tolik snazili:-) kdyby cestina zustala mluvou venkovanu a vsude jinde se mluvilo nemecky. Kolik problemu by se dnes usetrilo. Ale kdez ty casy jsou jiz davno pryc:-( Je to jen skoda...
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Alfonzo - 10. října 2009 21:26
Alfonzo

Nefrete 10. října 2009 21:21
Ano, musím s tebou naprosto souhlasit. Zjednodušování a postupné přijímání různých amerikanismů bude zkáza češtiny takové, jak ji známe.

A Buddhismus bude stále Buddhismem, ať se bude psát jakkoliv.
Magma is a funny word... Magma...

Nefrete - 10. října 2009 21:26
Nefrete

Antonius 10. října 2009 18:07
Nikoliv zjednodušování (dvě "š" se v tomto slově skutečně nepíšou), ale projev negramotnosti to je - zvlášť ze strany toho, kdo to takto "vysvětluje".

Alfonzo 10. října 2009 19:19
Nejméně dva:) Spíš jde o to, že je to všeobecně "oblíbená" chyba a nevěřím, že právě tu by nikdo nepodlehl "modernímu trendu" psát buddhismus bez zdvojeného "d".

Krestar 10. října 2009 19:26
Pokud se někdy buddhismus stane skutečně "budhismem", pak to bude jen proto, že převládne lidská hloupost nad vším ostatním - psát tak, jak se nám líbí, není vývoj, ale jen lenost, neschopnost nebo... doplňte si nějakou další lidskou slabinu. Faktem zůstává, že jsem na to chtěla jen upozornit, ne se tu s vámi přít... a tedy slovo nakonec: Napíšete-li před průměrně vzdělaným jedincem "budhismus" budete za hlupáka, nikoliv za hrdinu, který zlepšuje (a zjednodušuje) jazyk český - na takovou degeneraci jazyka si ještě budete muset nějaký ten čas počkat (a vězte, že se toho s nejvyšší pravděpodobností nedožijete:))
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Vypisuje se 20 z celkem 208 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 ... 11 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)