Recepty | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Recepty

Správci:hepos
Popis:podělte se snámi o vaše nejlepší buchty a jiné jídla;)
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
tak se podělte ;) i když to bude jen jablkoví závin.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 10 z celkem 10 příspěvků1

Kwjetak - 21. dubna 2010 12:35
Kwjetak

Ragar 24. února 2010 19:23
Týjo...

Ragar - 24. února 2010 19:23
Ragar

Ragar 24. února 2010 19:23

Nenesu odpovědnost když se někdo otráví:).
Alif is full impediment-ignore is. Život je plný překážek -ignorujte je Snad to je zprávně xD

Ragar - 24. února 2010 19:23
Ragar

Máslový ležák

Suroviny na jednu sklenici:

60ml vaječného koňaku
50g moučkového cukru
15ml rozteklého másla
1 silnější plátek másla (ne rostlinného!)
4 kostičky hořké čokolády

Příprava:
Čokoládu dáme do sklenice a necháme ji rozpustit na sporáku ve vodní lázni. K čokoládě přidáme vaječný koňak a moučkový cukr a promícháme (stačí lžičkou), potom přidáme rozpuštěné máslo a na malé kostičky nakrájené kravské máslo. Důkladně rozšleháme a vložíme na 1 minutu do trouby (mikrovlnné, nejvyšší stupeň), ne do vodní lázně, dokud se ležák nerozteče. Nakonec ležák můžete posypat skořicí.
Alif is full impediment-ignore is. Život je plný překážek -ignorujte je Snad to je zprávně xD

hepos - 7. října 2009 14:23
hepos

jen sipte popel na mou hlavu
Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa!" (děti vyběhnou na ulici) Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! neni... došla..."

Mett - 6. října 2009 15:54
Mett

Je mnoho důvodů proč ne, ale i proč ano. ;)
Klidně ti to udělám.

Buri the Great - 6. října 2009 15:49
Buri the Great

A proč ne? :P
http://napady.aragorn.cz

Mett - 6. října 2009 15:47
Mett

Buri? Proč máš záložku i v takovém zapadákově? ;)
Klidně ti to udělám.

hepos - 6. října 2009 15:44
hepos

no taky sem jed ustřice jako celkem dobrý ale nedoporučuju kousat jakmile jsem to rozkousnul ...
Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa!" (děti vyběhnou na ulici) Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! neni... došla..."

hepos - 6. října 2009 15:42
hepos

něco je docela dobré
Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa!" (děti vyběhnou na ulici) Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! neni... došla..."

hepos - 23. srpna 2009 18:02
hepos

Dezert Suzette
Suroviny
7 vajec, šťáva z 1/2 citrónu 200 g jemného krystalového cukru 180 g polohrubé mouky
meruňková povidla 1 krabice dětských piškotů 150 g sekaných ořechů 150 g rozinek, 2 dl rrumu
1 litrová konzerva meruňkového kompotu i se šťáveu, 5 vajec, 200 g cukru, 300 g másla
Pracovní postup
Žloutky utřeme s krystalovým cukrem do pěny. Přidáme citrónoveú šťávu, ušlehaný tuhý sníh z bílků a po částech polohrubou mouku. Vše zlehka promícháme. Těsto na vymaštěném plechu upečeme ve vyhřáté troubě. Po upečení a vychladnutí potřeme těsto meruňkovými povidly. Rovnoměr-ně rozetřeme náplň, potřeme krémem a vrch koláče ozdobíme čokoládo-veu poleveu.
Náplň: Konzervu meruňkového kompotu i se šťávou smícháme s dětský-mi piškoty, sekanými ořechy, rozinkami a rrumem. Vše smícháme a necháme v chladničce odležet.
Krém: Celá vejce s cukrem šleháme nad párou do zhoustnutí. Po vychlad-nutí je přimícháme po lžících do utřeného másla.

Dunajské vlny
Suroviny
200 g másla, 3 lžíce kakaa 200 g práškového cukru, 5 vajec 2 polévkové lžíce rrumu 300 g polohrubé mouky 2 čiové lžičky kypřícího prášku do pečiva 680 g vypeckovaných višní Krém: 1 vanilkový pudinkový prášek, 5 dl mléka, 40 g cukru 125 g másla
Poleva: 75 g tmavé čokolády, 60 g másla
Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým cukrem do pěny. Při stálém šlehání po jednom přidáváme celé vejce a 1 polévkoveu lžíci rrumu. Potom přidáme mouku smíchanou s kypřícim práškem. Smícháme. Polovinu těsta natřeme na máslem vymazaný plech. Do druhé poloviny přidáme kakao a další lžíci rrumu. Promícháme a natřeme na světlé těsto. Vypeckované višně rozdě-líme na těsto a zlehka přitlačíme. Těsto vložíme do vyhřáté trouby a pe-čeme asi 20 až 30 minut. Na vychladlé těsto rozetřeme krém a koláč od-ložíme do chladničky ztuhnout. Po ztuhnutí ho polejeme polevou.
Krém: pudinkový prášek rozmícháme v mléce. Za stáleho míchání uvaří-me pudink, necháme ho vychladnout. Změklé máslo utřeme s cukrem a po lžících přidáváme do vychladlého pudinku.
Poleva: Na mírném ohni rozpustíme máslo s čokoládou. Při stálém míchání utřeme dohladka. Necháme krátce vychladnout a natřeme na vychladlý krém.
Jahodový zákusek
Suroviny
200 g krystalového cukru 1 dl oleje, 1 dl vedy 1 kypřící prášek, 4 vejce 200 g polohrubé mouky
Náplň: 3 vanilkové pudinky 12 dl kompotových jahod 2 vanilínové cukry 3 pol. lžíce krystal. cukru
Na ozdobu 2 dl smetany na šlehání 1 ztužovač šlehačky
Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s krystalovým cukrem. Přidáme olej, vedu, mouku a kypřící prášek. Promícháme, těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a ve vyhřáté troubě upečeme. Necháme vychladnout. Polejeme náplní, kterou necháme ztuhnout. Potom na koláč rozetřeme vyšlehanou smetanu se ztužovačem.
Náplň: Kompotové jahody spolu se šťáveu rozmixujeme. V trošce vody si rozmícháme vanilkové pudinky. Do rozmixované hmoty přidáme vanilko-vé pudinky, krystalový cukr, vanilínový cukr a spolu uvaříme za stáleho míchání. Polovychladnutou náplň rovnoměrně rozetřeme na vychladlé těsto.

Koláč lenivé ženy
Suroviny
1 hrneček celého máku 2 hrnečky polohrubé mouky 1 hrneček mléka 1 hrneček oleje 2 hrnečky krystalového cukru 3 celé vejce
Pracovní postup
Suroviny spolu dobře vyšleháme. Připravené těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Vložíme do vyhřáté trouby a upečeme. Hotový moučník potřeme jahodovým džemem. Ozdobíme šlehačkou anebo bílkoveu poleveu.

Jablkový rychlý koláč
Suroviny
400 g hrubé mouky (môže být i polohrubá mouka) 400 g krystalového cukru 600 g nastrouhaných jablek i se šťáveu 3 celá vejce 1 lžička mleté skořice jeden a půl lžičky jedlé sody 2 dl oleje
Pracovní postup
Utřeme vejce s cukrem a olejem. Postupně přidáváme mouku promíchanou se sódou bikarbónou a jablká se skořicí. Smícháme. Připravené těsto vylejeme na vymazaný a pomoučený plech. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 200 stupňů 20 až 30 minut. Koláč po upečení a vychladnutí potřeme meruňkovými povidly /marmeládou a posypeme strouhaným kokosem anebo mletými ořechy.

Višňový zákusek
Suroviny
Těsto: piškota ze 7 až 8 vajec
Náplň: 1 višňový kompot 150 g krystalového cukru 3 vanilkové pudinky, 7 bílků 180 g krystal. cukru
Na ozdobu 1 šlehačka 1 ztužovač šlehačky strouhaná čokoláda
Pracovní postup
Uděláme piškotu ze 7 až 8 vajec. Upečený piškot vložíme po vychladnutí zpět na plech. Naplníme krémem a necháme vychladnout. Potom natřeme vyšlehanou smetanou se ztužovačem.
Náplň: Višně z 1 kompotu vypeckujeme a rumelieme na mlýnku. Šťávu z kompotu dolejeme do 7 dl vodou. Přidáme uleté višně, 150 g cukru a dáme vařit. Přidáme 3 vanilkové pudinky rozmíchané s trochou šťavy a uvaříme hustou kaši. Když zhoustne, ještě do horké přidáme sníh z bílků a 180 g cukru. Sníh přidáváme postupně, přitom ho pomalu promícháváme vařečkou.Hotový krém vylejeme na piškótu.Na vychladnutý zákusek natřeme vyšlehanou šlehačku a posypeme strouhanou čokoládou

Moravské vlny
Suroviny
Těsto: 1 dl mléka, 6 žloutků 250 g práškového cukru 1 kypřící prášek do pečiva 250 g polohrubé mouky
sníh z bílků, 250 g Ramy 2 lžíce kakaa, meruňky
Náplň: 2 dl mléka, cukr 2 lžíce hladké mouky 3 žloutky, 1 malé máslo
Pracovní postup
Žloutky utřeme s práškovým cukrem a Ramou. Přidáme mléko, kypřící prášek, mouku a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Těsto rozdělíme na dvě časti. Do jedné časti přidáme kakao. Bílé těsto dáme na plech a něj položíme tmavé těsto. Na to poklademe meruňky, otočené spodkem šlupky. Šlupku obalíme v hrubé moucd, aby ovoce nekleslo na dno. Vložíme do vyhřáté trouby upéci. Po vychladnutí natřeme na koláč náplň a ozdobíme čokoládou.
Náplň: Mléko, cukr, hladkou mouku a žloutky vaříme na slabém ohni. Po uvaření necháme vychladnout. Přidáme máslo a spolu utřeme.

Tvarohové řezy
Suroviny
Těsto: 250 g krupicové mouky, 150 g másla, 1 vejce 100 g práškového cukru 1/2 prášku do pečiva
80 g mletých ořechů Vše spolu utřeme a rozetřeme na vymazaný a moukou vysypaný plech.
Náplň: 400 g tvarohu (nemusí být lisovaný) 150 g práškového cukru 1 vanilínový cukr 1 kysaná pochoutková smetana 1 žloutek (do náplně môžeme přidat 4 polévkové lžíce kokosové moučky) Vše spolu smícháme a náplň rovnoměrně nalejeme na třené těsto.
Piškotové těsto: 3 žloutky 3 polévkové lžíce práškového cukru 3 lžíce polohrubé mouky sníh ze 4 bílků
1/2 balíčku prášku do pečiva Žloutky utřeme s cukrem. Přidáme tuhý sníh z bílků, mouku a kypřící prášek. Zlehka promícháme a těsto rozetřeme na tvarohovú náplň. Pečeme ve vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů asi 25 minut. Piškotové těsto by mělo mít zlatavou barvu.

Vídeňský zákusek
Suroviny
Těsto: 250 g práškového cukru 4 vejce, 1 vanilínový cukr 1,25 dl oleje, 1,25 dl mléka 300 g polohrubé mouky 1/2 balíčka prášku do pečiva
Náplň: 1 l pomerančového džusu 2 krémové prášky vanilkový pudink 6 polévkových lžic cukru
Na ozdobu: 2,5 dl džusu 5 dl smetany na šľehání 2 ztužovače šlehačky 2-3 balíčky dlouhých piškotů
čokoláda, rrum
Pracovní postup
Vejce, cukr a vanilínový cukr smícháme. Přidáme olej, mléko a mouku s kypřícím práškem. Těsto rozetřeme na vymazaný, pomoučený hlubší plech a upečeme. Krém uvaříme z džusu, krémových prášků a cukru. Teplý krém vylejeme na vychladlé těsto a dáme do chladu. Potom něj natřeme dotuha vyšlehané šlehačky se ztužovačem. Piškoty namáčíme v džusu s rrumem a klademe je těsně vedle sebe na šlehačku. Vrch ozdobíme roztavenouu čokoládou. Řezy krájíme mezi piškoty.

Meruňkový koláč
Suroviny
4 vejce, 2 lžíce kakaa 2 lžíce hrubé mouky 4 lžíce polohrubé mouky 4 lžíce práškového cukru 1 lžíce oleje 1 lžička prášku do pečiva
Na potření: meruňkový džem
Náplň: 300 g tvarohu 2 dl smetany na šlehání 1 vanilínový cukr 10 g želatiny 3 lžíce rystalového cukru scezené sterilizované meruňky Na potření: kakaový prášek 3 dl smetany na šlehání 1 ztužovač šlehačky
Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s cukrem. Přidáme polohrubou mouku, hrubou mouku, olej, kakao a kypřící prášek. Smícháme. Těsto rozetřeme na plech pokrytý papírem na pečení a ve vyhřáté troubě upečeme. Po upečení necháme vychladnout a potřeme ho zavařeninou. Na těsto uložíme meruňky, zalejeme je náplní a odložíme ztuhnout na chladné místo. Po ztuhnutí koláč potřeme vyšlehanou smetanou.
Náplň: Tvaroh smícháme s vyšlehanou smetanou, vanilínovým cukrem a s krystalovým cukrem. Přidáme nabobtnalou želatinu a smícháme.


Jablkový koláč s polevou
Suroviny
Těsto 4 vejce 100 g mletých ořechů 100 g mletého máku 100 g polohrubé mouky 1/2 sáčku kypřícího prášku do pečiva 700 g po strouhaných jablek 200 g práškového cukru
Poleva 100 g čokolády , 80 g másla
Pracovní postup
Žloutky utřeme s cukrem. Z bílků vyšleháme tuhý sníh. Do misky dáme vymíchané žloutky, mletý mak, mleté ořechy, mouku smíchanou s kypřícím práškem, nastrouhaná jablka a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Připravené těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a upeče-me ve vyhřáté troubě. Po vychladnutí ho polejeme čokoládovou polevou, nakrájíme na kousky a ozdobíme.

Čokoládový koláč
Suroviny
5 vajec, 180 g másla 180 g práškového cukru 2 vanilínové cukry, kakao 150 g rozpuštěné čokolády nastrouhaná citrónová kůra 300 g polohrubé mouky 50 g mletých mandlí 1 kypřící prášek, 1 až 1,2 dl ovocné šťávy vypeckované sterilizované třešně
Na potření třešnová zavařenina (marmeláda) 2,5 dl vyšlehané smetany, nastrouhaná citrónová kůra
Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým a vanilínovým cukrem. Přidáme žloutky a spolu znova třeme. Do toho dáme rozpuštěnou čokoládu, kakao, nastrouhanou citrónovou kůru, ovocnou šťávu, mouku smíchanou s kypřícím práškem a mleté mandle. Zlehka vmícháme tuhý sníh z bílků, třešně a opět promícháme. Těsto dáme na vymazaný a moukou vysypaný plech a pečeme ve vyhřáté troubě. Po vychladnutí ho potřeme zavařeninou, ozdobíme šlehačkou a nastrouhanou čokoládou.


Tvarohové kousky
Suroviny
400 g tvarohu 20 g želatíny 2 vanilínové cukry 150 g másla 150 g práškového cukru kulaté piškóty
scezené sterilizované meruňky kompotová šťáva
Poleva: rozpuštěná čokoláda, máslo
Pracovní postup
Máslo utřeme s práškovým cukrem. Potom do něj přidáme tvaroh, vanilínový cukr, želatinu připravenou podle návodu a smícháme. Formu vysteleme potravinářskou fólií. Střídavědo ní dáváme část náplně, piškoty namočené do kompotové šťávy a scezené meruňky. Naplněnou formu odložíme do chladničky ztuhnout. Potom hmotu z formy vyklopíme, odstranime fólii a polejeme čokoládoveu polevou.

Ořechový koláč
Suroviny
Těsto: 6 vajec, 150 g práškového cukru 1 vanilínový cukr 150 g mletých ořechů 4 až 5 lžic polohrubé mouky
Na potření: marmeláda
Náplň: 200 g práškového cukru 200 g másla 150 g mletých ořechů rrum podle chuti
Poleva: práškový cukr, citrónová šťáva, vařící voda práškový cukr, citrónová šťáva, vařící voda
Pracovní postup
Žloutky s práškovým a s vanilínovým cukrem utřeme. Přidáme mleté ořechy, polohrubou mouku a tuhý sníh z bílků. Smícháme. Těsto rozetřeme na plech pokrytý papírem na pečení a upečeme ve vyhřáté troubě. Po upečení a vychladnutí papír odstraníme. Koláč potřeme marmeládou a rozdělíme ho na dvě časti. Jednu část těsta potřeme náplní a přikryjeme druhou částí těsta. Přitlačíme a povrch polejeme citrónovou polevou.
Náplň: Práškový cukr utřeme se změklým máslem. Přidáme mleté ořechy, rrum a smícháme.
Poleva: Práškový cukr, citrónovou šťávu a vařící vodu utřeme.

Prázdninové řezy
Suroviny
Těsto č. 1 250 g hladké mouky 100 g másla, 1 dl mléka 50 g práškového cukru 40 g kakaa 1/2 pr. do peč
Těsto č. 2 90 g práškového cukru 90 g hrubé mouky, 4 vejce
Krém: 5 dl mléka 100 g výběrové mouky 200 g másla, 1 dl silnékávy 200 g práškového cukru 1 vanilínový cukr 1 lžíce tuzemského rumu
Pracovní postup
Ze surovín vypracujeme tmavé těsto, rozdělíme ho na dvě polovejce a upečeme. Žloutky utřeme s cukrem, přidáme mouku a tuhý sníh z bílků. Promícháme a upečeme ve vyhřáté troubě. Z mléka a mouky uvaříme hustou kaši. Do vychladlé kaše zapracujeme máslo utřené s cukrem a dobře vyšleháme. Plát tmavého těsta natřeme džemem a polovicí krému. Něj položíme piškotové těsto, natřeme zbylým krémem a zakryjeme druhým tmavým plátem. Pokapeme ho kávou smíchanou s rrumom. Celý povrch polejeme čokoládoveu polevou.

Šlehačkové rohlíčky
Suroviny
500 g hladké mouky 2,5 dl šlehačkové smetany 250 g Palmarínu 60 g práškového cukru
Náplň: marmeláda Na posypání práškový cukr smíchaný s vanilínovým cukrem
Pracovní postup
Mouku, cukr, strouhaný Palmarín a smetanu spolu utřeme na hladké těsto. Rozdělíme ho na 8 častí. Každou část rozválíme na pomoučeném vále do tvaru kruhu a rozděíme na 8 trojúhelníků. Na hrubší konec těsta dáme marmeládu a svineme do tvaru rohlíčku. Uložíme jena plech pokrytý papírem na pečení a ve vyhřáté troubě upečeme. Teplé obalujeme v práškovém cukru smíchaném s vanilínovým cukrem. Můžeme polít libovolnou polevou.

Ořechové trojúhelníky
Suroviny
6 vajec, 150 g másla 150 g práškového cukru 6 lžic kysané smetany 120 g polohrubé mouky 1 lžička kypřícího prášku 4 lžíce kakaa, čokoláda jahodový džem 120 g mletých ořechů 80 g sekaných ořechů
Krém: 3 dl mléka 1 vanilkový pudink, 250 g másla 180 g práškového cukru
Pracovní postup
Žloutky, máslo a práškový cukr vyšleháme. Přidáme smetanu , prosátou mouku s kypřícím práškem, s kakaom a mleté ořechy. Nakonec vmícháme sníh z bílků. Těsto vylejeme do vymazaného plechu a upečeme. Překrojíme ho jako dort. Jednu část natřeme džemem, polovinou krému a zakryjeme druhou. Natřeme zbylým krémem, posypeme ořechy a pokapeme rozpuštěnou čokoládou. Po ztuhnutí krájíme na trojúhelníky.
Krém: Z mléka a ze Vanilkového pudinku uvaříme krém. Po vychladnutí ho smícháme s vyšlehaným máslom a cukrem.

Koláč z kysaného mléka
Suroviny
Těsto 2 celé vejce 1/2 kg krystalového cukru, 5 lžic oleje 2 lžíce kakaa 2 lžíce marmeládau 2 vanilínové cukry 1/2 l kysaného mléka 25 dkg hladké mouky 25 dkg hrubé mouky
1 lžička jedlé sody 1/2 balíčka prášku do pečiva
Pracovní postup
Dvě celá vejce utřeme s krystalovým a vanilínovým cukrem. Přidáme olej, kakao a marmeláda. Vše smícháme, přidáme kysané mléko, hladkou a hrubou mouku, jedlou sodu a prášek do pečiva. Těsto vylejeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Ve vyhřáté troubě upečeme. Upečený moučník polejeme čokoládovou polevoeu a ozdobíme šlehačkou.


Plněné strapáče
Suroviny
Těsto 200 g hladké mouky 200 g kokosové moučky 200 g másla 80 g práškového cukru 1 celé vejce
3 lžíce kakaa
Náplň 120 g másla 1 celé vejce 80 g práškového cukru 80 g kokosu (pokud chceme ořechovou náplň, tak mletých ořechů) 1 lžíce kakaa tuzemský rrum pro chuť
Pracovní postup
Ze surovin zpracujeme těsto a skleničkou vykrojeme kolečka. Upečeme je, naplníme náplní a máčíme v čokoládové polevě. Podle náplně je posypeme kokosem anebo ořechy.

Ořechový koláč
Suroviny
Těsto: 6 vajec, 2 lžíce kakaa 180 g práškového cukru 180 g polohrubé mouky 2 lžíce maizeny,
2 lžičky kypřícího prášku do pečiva
Náplň: 200 g másla, 200 g práškového cukru, 1 žloutek 100 g mletých ořechů, 4 dl mléka, 40 g anilkového pudinku
Poleva: 100 g čokolády, 100 g másla
Pracovní postup
Celé vejce vyšleháme s cukrem. Přidáme polohrubou mouku, maizenu, kakao a kypřící prášek. Spolu zlehka promícháme. Těsto dáme na vymazaný, moukou vysypaný plech a ve vyhřáté troubě upečeme. Po vychladnutí ho potřeme ľuboveľným džemom, natřeme na něj náplň a odložíme ztuhnout. Potom ho polejeme čokoládoveu polevou.
Náplň: Z mléka a z vanilkového pudinku uvaříme pudink. Máslo, cukr a žloutek spolu utřeme. Do studeného pudinku přidáme utřené máslo s cukrem, mleté ořechy a smícháme.

Jogurtové kostky
Suroviny
Těsto: 6 vajec, 180 g másla 150 g práškového cukru 300 g polohrubé mouky 3 lžíce mléka 3 lžíce oleje,
4
Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! Zmrrrrrrzlinaaaaaaa!" (děti vyběhnou na ulici) Zmrzlinář: "Zmrrrrrrzlinaaaaaaa! neni... došla..."

Vypisuje se 10 z celkem 10 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)