Satanismus | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Satanismus

Správci:Python
Popis:Tohle tema tady ještě není. A vzhledem k tomu, že jde o téma bezesporu zajímavé ( i když často bezdůvodně odsuzované), myslím že si zde zaslouží své místo. Nejde o propagaci, jde o pouhou výměnu názorů.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Máte zájem učastnit se černé mše?
Ano10
Ne7
17 celkem
Nástěnka:
1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!

2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!

3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!

4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!

5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!

6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry!

7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky "božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji" stal nejzkaženějším zvířetem!

8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!

9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu!

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 243 příspěvků1 2 3 4 ... 13 ⇒|

Python - 11. září 2016 22:06
Python

Necronomicon je tak trochu věc tvojí víry. Pravděpodobně jde o falzum a nejčastěji jsem ho slyšel ve spojení s Lovecraftem. Tomu celkem věřím. Na druhou stranu, je to napsané tak dobře, že by to snad mohlo i fungovat.

K satanovi už tady něco bylo, znovu vypisovat původ slova Satan se mi nechce, ale je to tak o tři tisíce let starší, než Kristus. Původní význam byl osobní síla, síla ducha.

Satan je tedy přezdívka pro Lucifera, jehož existence je věc nekonečných debat. Lucifer určitě není starší, než křesťanství. A evangelia tvrdí, že Ježíše v poušti pokoušel ďábel (zlý duch), ale o Luciferovi ani slovo.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Padre557 - 11. září 2016 20:25
Padre557

Tak po dlhom čase pokladám otázku :-D

Čo je to presne Necronomicon? Je to len rozprávka (čítaj vymyslená kniha) alebo je to kniha určená na rôzne vyvolávania?
Taktiež ma zaujíma či Satanisti vnímajú Satana ako reálnu bytosť alebo ako symbol slobody? Pretože som zľahka prešiel Satanskú Bibliu a sú tam popísané rituály a modlitby, vyvolávania.
Vraj Satan nie je ako Boh a vždy odpovie a podobné veci. Tak sa pýtam na názor niekoho kto sa vyzná. Sú to blbosti a Satanizmus je o niečom inom? Alebo jeho podstata spočíva v absolútnej oddanosti Satanovi a modleniu sa k nemu.
Žiadnemu kritikovi ešte nepostavili sochu, práve naopak, kritizovaným stavajú sochy

TinaTina - 25. února 2015 21:00
TinaTina

Python 25. února 2015 20:19
Zdá se, že už toho z Tebe víc "nevypáčím". Tak Ti děkuji za čas, a pokud bys mi přece jen chtěl nabídnout i onu subjektivnější odpověď, můžeš případně i do zprávy. Jinak ahoj.

Python - 25. února 2015 20:19
Python

Jak říkám, jde o složitý filosofický problém. Na tohle nestačí tři prostorové roviny prostoru, takže asi tak. Prostory jednotlivých lidí jsou vlastně kružnice, množiny ve velkém poli, světě. Ty se mohou nedotýkat, dotýkat, nebo zasahovat jedna do druhé. Princip je v tom, že ne každý chce svůj prostor sdílet. Takže čím je nám někdo blíž, zažitá metafora, tím víc prostoru s ním chceme sdílet. Naopak lidé, kteří nás odpuzují by se ho neměli ani dotýkat. No, složitý prblém a zdá se, že svoje myšlenky nedokážu nějak srozumitelněji seřadit :)

Musím říct, že mi ta věc docela vadí, a připouštím, že o ní proto uvažuji víc, než si připouštím. Co píšu jsou občas potoky myšlenek, regulované jistým odstupem, který k této diskuzi musím mít, pokud se mám pokoušet o objektivitu. A jak jsem zmínil, myšlenek je víc než slov :D Povolání učitele by pro mě asi nebylo.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 24. února 2015 22:52
TinaTina

Python 24. února 2015 22:15
"No, asi takhle, žijeme v nějakém uskupení, které má cosi jako nepsané právo. Místy je spekulativní, ale dodržuje se. Ale k tomu osobnímu prostoru. Teoreticky, v okamžiku, kdy kolem tebe nejsou jiní lidé (hluboko v lese, ve svém bytě...), pak pravidla toho, co můžeš, závisí čistě na tom, co sama považuješ za "dobré". Ať již je to soulož nebo třeba zdobení zdi bytu grafiti. Ale tam, kde jsou jiní lidé, tam platí, že kdo překračuje tu výše zmíněnou sadu pravidel, koleduje si o průšvih. Já osobně si myslím, že soulož na náměstí není nic hodného odsouzení, ale jsem pravděpodobně jediný ve městě, kdo si to myslí :D Takže ten osobní prostor je u lidí, kteří jsou "morálně čistí", je vlastně dost velký a může zasahovat do toho tvého i pasivně. Takže se na to dá dívat i tak, že porušením jejich pravidel se bráníš. Koneckonců, je sobecké, když je netolerováno něco, co není nijak nebezpečné. Vem si třeba homosexuály, jejichž odlišnost není nikomu nijak na obtíž. Přesto byli napadání, uráženi a existuje o nich miliony vtipů. Je to velice ošemetná otázka a dalo by se nad ní polemizovat velmi dlouho."

Aby nevzniklo nedorozumění, přála jsem si vědět, zda rozumíš, nač se ptám. Tedy ještě raději pro sebe přeformuluji Tvoji odpověď, v závěr, který mi z toho plyne. Tvůj osobní prostor je ten hlavní a Tvoje pojetí osobního prostoru zrovnatak a zasahuješ-li do prostoru jiného, který vnímá věci jinak, jen se bráníš..?

Křesťanství.. opět mám pocit, že si nepochopil, nač se ptám. Proč se křesťanstvím tolik zaobíráš, proč o něm tolik rozprávíš, když na něj pohlížíš tak jak na něj pohlížíš a myslíš si o něm to, co si o něm myslíš, proč s ním ztrácíš čas? Je to Tvoje osobní potřeba, zkrátka se jím musíš zaobírat, cítíš to tak, nebo je to něco, co si převzal, ze satanismu, který je ten, co se křesťanstvím tolik zaobírá?

Samozřejmě si to uvědomuji. Koneckonců, obětuji bohům, studuji okultismus. Duchovní přesah mě už ani nepřekvapuje.
Jsi tedy věřící, ale osobní zkušenost nemáš?

Mohu znát jména Tvých Bohů?

Python - 24. února 2015 22:15
Python

No, asi takhle, žijeme v nějakém uskupení, které má cosi jako nepsané právo. Místy je spekulativní, ale dodržuje se. Ale k tomu osobnímu prostoru. Teoreticky, v okamžiku, kdy kolem tebe nejsou jiní lidé (hluboko v lese, ve svém bytě...), pak pravidla toho, co můžeš, závisí čistě na tom, co sama považuješ za "dobré". Ať již je to soulož nebo třeba zdobení zdi bytu grafiti. Ale tam, kde jsou jiní lidé, tam platí, že kdo překračuje tu výše zmíněnou sadu pravidel, koleduje si o průšvih. Já osobně si myslím, že soulož na náměstí není nic hodného odsouzení, ale jsem pravděpodobně jediný ve městě, kdo si to myslí :D Takže ten osobní prostor je u lidí, kteří jsou "morálně čistí", je vlastně dost velký a může zasahovat do toho tvého i pasivně. Takže se na to dá dívat i tak, že porušením jejich pravidel se bráníš. Koneckonců, je sobecké, když je netolerováno něco, co není nijak nebezpečné. Vem si třeba homosexuály, jejichž odlišnost není nikomu nijak na obtíž. Přesto byli napadání, uráženi a existuje o nich miliony vtipů. Je to velice ošemetná otázka a dalo by se nad ní polemizovat velmi dlouho.

Křesťanství je konstrukt zmatku a i když nejsem ten, kdo by zapaloval kostely (jejich architektura je velmi zajímavá, například), je pro mě jejich víra jakousi urážkou rozumu. Samozřejmě chápu, že lidé, kteří v hloubi duše touží po míru, budou rádi přijímat důvěru v ideu, že po smrti bude hrozně dobře. Ale je to trochu naivní. I když chápu, že bible jako taková je unikátní dílo, založené na velmi složitých metaforách, novým zákonem vzniklo cosi, co mělo skutečně jen ten účel, aby bylo možné lidi manipulovat v době, kdy bylo jasné, že bude zle, a s hladem a bídou přijde nespokojenost. A náboženství bylo dokonalý nástroj, jak tyhle davy hladových idiotů donutit, aby poslušně pracovali a své poslední peníze dali za možnost vyzpovídat se z nesmyslných hříchů. Stejně tak mi vadí i svědci jehovovi, kteří tento systém zdokonalili v cosi, z čeho jde až strach. I v řadách satanistů se najdou tací, kteří by rádi vedli a měli členy pod kontrolou. Proto jsem se musel vyhranit a vytvořit si skutečně vlastní směr. A i tak se ke mě lidé přidávají. Zvláštní, ne? :)

Samozřejmě si to uvědomuji. Koneckonců, obětuji bohům, studuji okultismus. Duchovní přesah mě už ani nepřekvapuje.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 24. února 2015 13:55
TinaTina

Děkuji za osvětlení sedmého bodu, již vím, proč si mi neporozuměl.

Ohledně toho všem na očích souložícího páru, nejsem si jistá, že si pochopil, oč mi tu šlo. Jen jsem si to vytáhla, abych natom něco demontrovala a zeptala se Tebe konkrétně na to vytučněné. Tedy, jak si definuješ onen svůj prostor a prostor druhého. Přeci jen, v určitých oblastech člověk může tušit, jak bude asi okolím přijímán, že ne každému bude vše vyhovovat. A právě to mě natom zajímalo. Navíc, někdy už ani netušíš, někdy už víš. Zohledňuješ to? Rozumíš, na co se ptám?

Hodně hovoříš o křesťanství. Přitom se ale vůči němu ohrazuješ a činíš závěry, co jak činí atd. Je to zajímavé, pakliže Ti něco tolik vadí, tolik se s tím neztotožňuješ, že se tím tolik zaobíráš. Tohle si převzal, to s sebou přináší sám satanismus, a nebo to je o Tobě?

A dále se chci zeptat, ať už Tebe osobně nebo i celkově, obecně, nejlíp teda obojí, jsi si vědom či věříš v duchovní přesah našeho hmotného světa nebo ne?

Python - 24. února 2015 13:01
Python

No, v první řadě, až teď jsem si uvědomil, že jsem zde jediným správcem :D Proto jako první musím uvést na pravou míru jednu věc. Satanské devatero zde není můj výtvor, ale Antona S. laVeye, autora satanské bible a tedy devět základních sloupů satanistické víry.

Sedmým bodem je pak míněno to, že my, jako lidé, se od zvířat prakticky nelišíme. Máme orgány, které zpracovávají potravu, kůži, která nás chrání před bakteriemi a sluncem, oči, které vnímají určitý úzký výsek světelného toku a mozek, který se stará, aby tohle všechno fungovalo a žilo co nejdéle. Jsme zvířata, koneckonců, biologicky jsme zařazení do druhu, čeledi a tak dále, stejně, jako jakýkoli jiný žijící druh této planety. Ovšem, rozdíl je v tom, že zatímco pes, had nebo i náš předek, opice, nejsou schopni postavit továrnu nebo pokácet strom, my toho jsme schopní. A to je problém, protože základním zvířecím pudem je množit se a mít teritorium. Proto ničíme přírodu, pácháme války a zabijíme se navzájem. Náboženství pak je jakási snaha o potlačení těchto principů, o "zlidštění člověka". Bohužel, pokud člověk něco vymyslí, je lidský výtvor a podléhá jeho touhám a potřebám. Takže i náboženství se nakonec stalo nástrojem, jak ovládat a ničit. A toto je míněno sedmým bodem. Pokud bychom jako lidé zůstali v jeskyních, ano, vypálili bychom nějaké lesy kvůli orné půdě a sem tam bychom vyvraždili konkurenční kmen, ale nikdy by nedošlo k vývoji, který nám umožnil zamožovat zemi radiací, vypalovat pralesy po tisících kilometrů denně a obecně utvářet věci, schopné naší existenci ukončit. Jsme sice zvířata, ale jsme stomilionkrát nebezpečnější, než ten nejjedovatější had nebo nejrychlejší šelma.

Co se hříchu týče, ano, samozřejmě, co hlava, to názor. Vraždu odmítám jako akt násilí, které není nutné, ovšem pokud by někdo, dejme tomu, ublížil mé ženě, vražda v tu chvíli bude adekvátní čin pro eliminaci jedince, který ohrožuje mě a mé blízké. Zákony ČR pak samozřejmě mluví samy za sebe a takový to čin je společensky nepřípustný. Křesťanství hlásá nastavení druhé tváře a Satanismus zase navrácení i s úroky. Proto jsem definoval vlastní kodex chování, kterým se řídím, a o kterém se zde nebudu rozepisovat.

Dlužno říci, že onen pár, který souložil na náměstí, nejspíš pociťoval touhu se nějak ukázat. Nikdo s trochou rozumu v hlav nebude souložit na náměstí, aniž by si byl vědom, že bude viděn. Šlo podle mého názoru o akt exhibicionismu.
Z opačné strany narážíme na problém. Pokud bych je tam potkal já, otočím hlavu jiným směrem a budu je ignorovat, maximálně se mi v hlavě budou odvíjet myšlenky související s tématem. Podle mého názoru v této situaci, nijak mě tím neomezují, nešokují mě, koneckonců, soulož je nejpřirozenější věc na světě, ne? Ovšem tento můj názor samozřejmě nemají všichni. Takže pokud tam místo mě půjde starší, přísně katolicky vychovaná paní, bude šokována a v té chvíli by se dalo říci, že je i omezována. Pravdou ovšem je, že je omezena doktrínou, která ji byla nasazena do hlavy, nikoli párem samotným. Stejně tak pobouřena by byla i v případě, kdy by viděla souložit například dva psy. Ale copak by pak někdo příčetný mohl říct, že tyto dvě zvířata dělají něco špatného? A tak asi jediným konečným výstupem může být situace, kdy tento souložící pár potká policista. Ten není (neměl by být) ovlivňován vlastním úsudkem, protože jeho úkolem je chránit systém pravidel, kterými jsou naše zákony. Ty, jakkoli obvykle nedávají smysl, jsou pevným řádem, kterého je bohužel třeba chytit se, pokud morálka selhává. A ten bude tento pár pokutovat, protože soulož na veřejnosti není legální.
Takže, já, jako muž, který by na náměstí s partnerkou klidně šel a souloži v přírodě se nevyhýbá, říkám, že tento pár nepáchá nic zlého.
Katolicky vychovaná paní tvrdí, že tento pár páchá odpornou nemravnost.
Policista pak bude pár pokutovat za veřejnou nahotu dle nějakého paragrafu.
A toliko tedy k tématu morálky. Co se posuzování toho, zda je nebo není ovlivněna moje vlastní svoboda, to je věc rozumu. Kde je rozum, najde se řešení. Kde rozum není, tam se křičí a létají pěsti a paragrafy.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 23. února 2015 16:12
TinaTina

Python 23. února 2015 14:33
7. Zcela jsem nepochopil, nač se ptáš
Hledala jsem význam toho bodu, co jsi jím mínil? Tak jsem se to pokusila velmi zjednodušeně vyjádřit jinak, zda se jedná o tohle..

Můj přístup je asi hodně jiný, od Tvého, uchopuju věci jinak, takže se stejně těžko sejdeme, jen zhruba. Můžeš se jednoduše pokusit napsat ten sedmý bod nějak jinak, aby měl stejný význam, aby bylo jasné, co jsi jím chtěl říct, pokud chceš.

8. Opět narážíme na nedokonalost slov. Ovšem, pokud budeš za hříchy brát sedm smrtelných hříchů, pravděpodobně jsi je již všechny spáchala. Pýchou, závistí, zlobou, smilstvem, obžerstvím, lakotou a leností hřeší asi každý, ne vždy, ale alespoň někdy skoro jistě. Na druhou stranu, pýcha je prostá potřeba být obdivován, závist nás žene kupředu za věcmi, které chceme, zloba je přirozený sebeobranný reflex, smilstvo je nejzákladnější lidský pud vůbec, obžerství je touha mít se dobře, lakota je neochota dělit se s těmi, kdo tobě nijak nepřispěli a lenost je prostě příjemná. Křesťanství potřebuje hříšníky, protože kdyby nebyli hříšnící, nemělo by cenu jim kázat o hříchu a brát si peníze za zpověď. Satanista ale ví, kde končí jeho práva a chápe, že pokud je nepřekračuje, žádné zlo ve skutečnosti nepáchá.

No tady asi záleží natom, čemu kdo říkáme hřích, jak to máme nastaveno. Pro mne je to jakýsi odklon, od sebe, boha. Čím větší odklon, tím větší hřích, řekněme. Takže, když jsem se ptala opravdu všechny, nastiňovala jsem tím ty extrémnější případy. Rozuměj - vražda toho, kdo se mi nelíbí, např. Samozřejmě tu nemohu předkládat tu vlastní mez, takhle zničeho. Ale to opravdu všechny se vztahovalo k tomu, že tohle je špatné, vím, že je to špatné, cítím, že je to špatné, ale dlabu na to.

Ohledně toho, myslím, že si to za sebe definoval tím vlastním prostorem a prostorem druhého. Možná na to bych se zde zeptala. Kdo ten prostor určuje? Řešila se tu zpětně kauza souložícího páru na náměstí. Je s podivem, že by takový pár nenapadlo, že to ne každému bude příjemné, to pozorovat. V praxi bych tohle vnímala spíš jako provokaci nebo nějakou šílenou sázku, zkrátka nestandardní situaci, né jakože, pojďme tady na náměstí, pohoda.. Jak k tomu přistupuješ? Jakože Ty víš, jak to má být a ostatní to mají mít zrovnatak a nebo, aha, oni to mají takhle, tak já se pokusím to respektovat, když to půjde?

Python - 23. února 2015 14:33
Python

1. Ne tak zcela. Nezřízené naplňování choutek tě jen vede k jinému druhu otroctví. Svoboda znamená nemuset, a nezáleží, zda jsi nucena okolím, nebo sebou.

3. Ano i ne. Zrak nás klame, ovšem pokud slovo vidět myslíš metaforicky, pak ano. Nebýt "slepý", nebo lépe "zaslepený". Přijímat fakta, jaké jsou, nepřikrášlovat si je do lži, je to moudrost a zároveň odvaha ji použít.

4. a 5. Pravděpodobně nic. Zaprvé, je obtížné mě naštvat, protože v rámci svého učení, kterým se musím řídit, abch ho mohl propagovat, se nenechávám unášet emocemi. Proto si nemůžu vzít osobně, cokoli bys řekla. Na druhou stranu, pokud bys napadla někoho mě drahého, můžeš si být jistá, že by tě stihl trest. Je zde naznačen rozdíl, mezi mstou a trestem. Není dobré se mstít, protože to je jen vybublání neovladatelné nenávisti. Trest je aktem rozumu a touhy po právu.

7. Zcela jsem nepochopil, nač se ptáš

8. Opět narážíme na nedokonalost slov. Ovšem, pokud budeš za hříchy brát sedm smrtelných hříchů, pravděpodobně jsi je již všechny spáchala. Pýchou, závistí, zlobou, smilstvem, obžerstvím, lakotou a leností hřeší asi každý, ne vždy, ale alespoň někdy skoro jistě. Na druhou stranu, pýcha je prostá potřeba být obdivován, závist nás žene kupředu za věcmi, které chceme, zloba je přirozený sebeobranný reflex, smilstvo je nejzákladnější lidský pud vůbec, obžerství je touha mít se dobře, lakota je neochota dělit se s těmi, kdo tobě nijak nepřispěli a lenost je prostě příjemná. Křesťanství potřebuje hříšníky, protože kdyby nebyli hříšnící, nemělo by cenu jim kázat o hříchu a brát si peníze za zpověď. Satanista ale ví, kde končí jeho práva a chápe, že pokud je nepřekračuje, žádné zlo ve skutečnosti nepáchá.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 22. února 2015 22:39
TinaTina

Python 22. února 2015 21:39
Nevím, nakolik se tomu vyhýbáš vědomě a nakolik nevědomě, ale nechám to tedy být. U předchozí odpovědi jsem si smázla svůj výklad bible, že to není zase až tak podstatný, no tady je zase teda fest jiný :-D , ale jako svoje přirovnání toho, co si potřeboval, si ho klidně nechej. Někdy si tak stejně říkám, kolik rovin se může v jednotlivých textech asi skrývat..

Ten název je právě něco, co mě zajímalo možná nejvíc, je to i něco, co mi tam hodně razí, a i proto je pro mne žádoucí podívat se na to, proč si jej někdo zvolí, proč se jím zašťiťuje, co si pod ním nachází, co mu dává, co mu bere. Ale snad si napsal, co si sám chtěl a mohl.

Jen ještě zopakuju, pokud můžeš, pokus se oprostit od toho, jaký že si to vytvořím názor, Tvoje odpovědi jsou jen Tvé, nejsi zodpovědný za to, nakolik se shodují s tím či kterým konceptem, jestli někde krapet odbočíš nebo něco. Mluvím s Tebou, jedním člověkem, jednou bytostí. A neboj se, že si něco vyložím jinak, což stejně vyložím, páč nejsem Ty. Nechystám se Tě zatratit, jen Tě chci vyslechnout, to je vše. Takže.. když budeš mít onen čas a chuť, máš tam ještě ty otázky níže..

Python - 22. února 2015 21:39
Python

No, dejme tomu, že jako všechno, co je popsané slovy, i tohle má dost významů. Opět se to dá vyložit jak pacifisticky, tak i agresivně. Jak říkám, je tolik názorů, kolik lidí a co hlava, to názor. Dneska je sice celkem zřejmá snaha lidi členit a řadit, a částečně se to daří, ale i tak, málokdy je nějaká myšlenka natolik jednotná. A historie zas učí, že to stejně většinou vede spíš ke špatným věcem.

Existuje důvod, proč pojmenování Satan a Satanismus může být i forma lichotky. Pokud vezmeme v úvahu vyhnání Lucifera z "ráje" jako metaforu, pak člověk, který se rozhodne jít proti proudu bude vyvržen z nebes, do pekla. A když se nad tím zamyslíš, pokud máš v něčem příliš odlišný názor, může to vést k odmítnutí. Takový nejběžnější příklad bude asi J. Bieber. Stačí napsat na facebook, že jeho hudba je stejně příšerná, jako jeho image, a hned se najde tisícovka mladých slečen, které tě nenávidí. Hloupé, ale myšlení bolí :D

Odpověď na tvou otázku je opět metafora. Nevyjádřil jsem se přesně, myslím, měl jsem tím na mysli právě to, že si sama utvoříš názor. Jak jsem zmínil výše, kolik hlav, tolik pohledů na věc. Nevyhraněnost je sebeklam, vedoucí opět k sjednocení nějaké jednotky. Svět je plný paradoxů :)
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 21. února 2015 02:23
TinaTina

Python 20. února 2015 20:09
"Slovo Satan má svůj počátek v Babylonštiě (vpodstatě hebrejština, ovšem její starší verze). Jde o označení pro pojem "já jsem" ve smyslu jsem tady a uvědomuji si sám sebe."

Podobně to chápe většina satanistů? Nebo je to, řekněme "jejich naukou"?

"V bibli je pak Satanem myšleno zlo v metaforické formě a je to přezdívka pro Lucifera, archanděla, který se kvůli svému Egu vzepřel bohu a byl za to svržen do pekel. Toliko verz křesťanů. Podrobnější prameny mohou odhalit mnohé metafory, které lze najít i v jiných naukách, ale tlačí mě čas, takže dnes pouze takto stručně."

Přesto, satan dnes nabyl, i kdyby jen zkomolením, poměrně nelichotivého významu. S tím se neztotožňujete a zároveň se tím necítíte nijak omezeni?

"Prosím, ke tvému dalšímu dotazu, připomeň se mi a já ti rád odpovím. Jak jsem řekl, jsem teď v časové tísni a na více řádků nemám čas. Doufám, že jsem pomohl."

Odpověz, až budeš mít čas a chuť.

"Hlavně si pamatuj, odpověď na každou otázku máš ve své hlavě. Záleží, kolik námahy si dáš, abys ji objevila. Ale budu rád nápomocen každému, kdo touží vědět. I tohle učí mé náboženství."

Jen, aby nedošlo k nedorozumění, mám jen potřebu vás poznat, a vzít si z toho to, co sama potřebuju. Taktéž, nechci po Tobě žádnou absolutní pravdu, jen Tvoje vlastní odpovědi. Mám svoji cestu a svoje duchovní vedení.

Python - 20. února 2015 20:09
Python

1. Nejprve musím uvést na pravou míru mé smýšlení. V první řadě, nejsem klasický satanista. Jsem vůdčí postava luciferiánské církve Malleus Ordinis v mém městě. Ovšem se satanisty máme dost společného a jako bývalý "pravý" satanista mohu odpovědět. Můj vztah k jiným náboženstvím je velmi smířlivý. Nemám potřebu být agresivní nebo se posmívat, protože tím bych se choval vůči vlastním pravidlům. Křesťané jsou naivní blázni, ale jejich víru jim neberu. Islámisté jsou na tom o trochu lépe, ale jejich radikální složky páchají neopodstatněné zlo. Mým pravidlem je neútočit první a má svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného. Takže pokud cizí náboženství nejde proti mě, nemám důvod jít proti němu.

2. Tohle je velmi složitá otázka. Ale bohužel lze říct, že těch nerozumných je vždy více. Bohužel, protože satanismus jako takový je dobrá víra. Ovšem samozřejmě, jako ve všech směrech, lidé jsou příliš ovlivňováni svými chaotickými emocemi a zlobou. A tu pak dávají najevo, ať již věří nebo se hlásí k čemukoli.

3. víc bod 2

4. Slovo Satan má svůj počátek v Babylonštiě (vpodstatě hebrejština, ovšem její starší verze). Jde o označení pro pojem "já jsem" ve smyslu jsem tady a uvědomuji si sám sebe. Staré jazyky nelze překládat doslovně, protože to, co bylo důležité kdysi dnes již neexistuje a naopak. Analogicky bych mohl říct "Cogito ergo sum", tedy myslím, tedy jsem. Satanista si uvědomuje vlastní sílu a potenciál, má zdravé ego, takže se nemusí vyvišovat, ale nenechá se ani ponižovat. Samotné slovo Satan si pak vzala na paškál katolická církev, pro kterou bylo Ego nepřítelem. Ovečka, uvědomující si sama sebe není ovladatelná ovečka a křesťanství je hlavně manipulující prvek. Proto bylo Ego označeno slovem Satan. V bibli je pak Satanem myšleno zlo v metaforické formě a je to přezdívka pro Lucifera, archanděla, který se kvůli svému Egu vzepřel bohu a byl za to svržen do pekel. Toliko verz křesťanů. Podrobnější prameny mohou odhalit mnohé metafory, které lze najít i v jiných naukách, ale tlačí mě čas, takže dnes pouze takto stručně.

Prosím, ke tvému dalšímu dotazu, připomeň se mi a já ti rád odpovím. Jak jsem řekl, jsem teď v časové tísni a na více řádků nemám čas. Doufám, že jsem pomohl.

Hlavně si pamatuj, odpověď na každou otázku máš ve své hlavě. Záleží, kolik námahy si dáš, abys ji objevila. Ale budu rád nápomocen každému, kdo touží vědět. I tohle učí mé náboženství.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 19. února 2015 00:35
TinaTina

Python:

Ty body na nástěnce, to je něco, co je pro satanismus typické a s čím se ztotožňuješ, ano?

1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání!

Nemohu si pomoci, co tam čtu, je "nelíbí se nám jeden extrém, pojďme na to z druhé strany a žijme opačný extrém"?

2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky!

Zde si počkám, až mi definuješ satana.. možná též spirituální báchorky..

3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam!

Znamená ochotu vidět?

4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky!
5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře!


Co mohu čekat, pokud se mi podaří si Tě znepřátelit?

7. Satan znamená člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky "božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji" stal nejzkaženějším zvířetem!

Potlačené složky osobnosti?

8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení!

Opravdu všechny?

TinaTina - 18. února 2015 20:26
TinaTina

Python 18. února 2015 18:56
No dobře, tak jdu nato :-)
(ač větší vzorek by byl pro mne zajímavější, i když zase, energeticky náročnější..)

1. Jaký je Tvůj vztah k jiným náboženstvím, směrům a hnutím? :-D (to si nemohu odpustit, to je pro mě hodně důležité)

2. A jak by si sám otipoval to rozložení oněch "rozumných", "dětí" a "kreténů" mezi satanisty?

3. "No a pak jsou různé směry, které zabijí zvířata, zapalují kostely, napadají lidi a dělají podobné hovadiny. A díky těm je zášť proti satanistům pořád dost silná."

Tyhle řadíš k oněm kreténům a/či dětem? Jakou měrou se mezi satanisty vyskytují? Odhadem, myslím..

4. "No, a tihle tedy samozřejmě budou i na zeď čmárat nesmysly, typu heil satan, aniž by vůbec věděli, co to znamená."

A co to podle Tebe znamená? Přečetla jsem si předešlou diskusi, kde si se jakoby mi až přišlo distancoval od satana. Příp. oprav, dovysvětli. Co pro Tebe znamená pojem "satan" a proč si myslíš, že by se jím satanismus zaštitoval, že by si používal jeho jméno, pokud by jej měl zároveň ignorovat? Proč jej užíváš Ty sám?

Python - 18. února 2015 18:56
Python

To je hlavně tím, že satanismus je silně zprofanovaná záležitost. Obvykle to pro člověka znamená spíše to, jak vypadá, než to, jak to cítí. Například myšlenkové cesty laVeyovy jsou morálně zcela v pořádku a pokud se jimi člověk řídí, nemá důvod zbytečně plýtvat zlobou na něco, co se stejně samo ničí. Tím myslím například křesťanství. Satanista je klidný, vyrovnaný člověk, na kterém bys obvykle ani nepoznala, že jsou satanisty.
No a pak jsou různé směry, které zabijí zvířata, zapalují kostely, napadají lidi a dělají podobné hovadiny. A díky těm je zášť proti satanistům pořád dost silná. No, a tihle tedy samozřejmě budou i na zeď čmárat nesmysly, typu heil satan, aniž by vůbec věděli, co to znamená. Jako ve všem platí, že buď člověk má rozum, nebo ho nemá. A svoje dotazy klidně směřuj sem, myslím, že ti můžu odpovědět na většinu otázek.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

TinaTina - 17. února 2015 17:49
TinaTina

A co nějaké "živé" internetové fórum, kde by bylo možné pokládat svoje dotazy? Nějak se mi nepodařilo nic pořádného dohledat..

TinaTina - 15. února 2015 23:20
TinaTina

Python 15. února 2015 23:14
No nejlíp ty, kteří se mají za satanisty. Cenzurovat nikoho nehodlám.

Python - 15. února 2015 23:14
Python

To záleží, jestli myslíš satanisty rozumné, satanisty děti, nebo satanisty kretény ;)
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Vypisuje se 20 z celkem 243 příspěvků1 2 3 4 ... 13 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)