Škola v pochodu | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Škola v pochodu

Správci:Lerion, Irian
Popis:Nevíte si s něčím rady? Potřebujete poradit nějakou internetovou stránku, kde se dobře hledají témata na úkoly nebo referáty? Chcete prostě s čímkoliv poradit ohledně školy? Přijďte sem a my Vám poradíme! Poradit mohou i ti, co už mají školu za s sebou.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Jste pro nebo proti státním maturitám?
Pro4
Proti5
9 celkem
Nástěnka:
Dávám jsem takovou malou anketku :) Tak vyplňujte! :)
Ještě Vás PROSÍM, kdo můžete tak si tuto diskuzi dejte do záložek a snažte se pomáhat ostatním na jejich dotazy...Tato diskuze byla založená na komunikaci hráčů a vlastní pomoci mezi všema, co o ní žádají, což by mělo být také pro Arag charakteristické...Děkuji Všem, co tak učiní!

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 188 příspěvků1 2 3 4 ... 10 ⇒|

murthags - 14. září 2010 09:36
murthags

těšíte se do školy? :D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 5. května 2010 21:27
murthags

kurňa, za týden maturuju ve škole, asi budu mlčet 15minut ticha za polsko :)
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Nefrete - 12. října 2009 20:20
Nefrete

větvička 12. října 2009 20:15
Já snad dokonce něco takového nanečisto dělala na gymplu, ale už si to moc nepamatuji a ani nevím, zda to bylo přesně toto:)
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

větvička - 12. října 2009 20:15
větvička

Nefrete 12. října 2009 20:05
Obávám se že páni politici spolu s Cermatem již vyčerpali svůj čas na podobné projekty jako maturita nanečisto. Měla by být rozhodně generální zkouška a maturitu nanečisto může soukromě zajistit SCIO/Cermat za nějaký ten peníz. Pokud ale nerozjedou maturitu příští rok tak je to konec státních maturit.
!! Homosexuals are GAY !! | Senior internet discussion expert user *****

Nefrete - 12. října 2009 20:05
Nefrete

větvička 12. října 2009 19:11

Já osobně zažila divadlo s tím, že nás strašili maturitou z matematiky a jelikož na to "počítání" tak trochu víc nemám hlavu, stalo by se zkoušení konkrétně z tohoto předmětu noční můrou:) Celé ty čtyři roky jsem si přála, aby k tomu nedošlo a abychom si každý mohli vybrat dle své vůle, co chceme a co ne...
Pravdou je, že jsem skutečně narazila na budoucí maturanty, kteří toho moc nevěděli (oni vlastně nevěděli nic, nezajímali se), ale stěžovali si, protože si stěžovali jiní. Ale to už je trochu výraznější případ.
Co soudíte na toto (už to sem jistě psali i jiní) - státní maturita nanečisto? (byla by okolo toho řada "ale", nicméně... co říkáte?)
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

větvička - 12. října 2009 19:14
větvička

anuvin 12. října 2009 19:05
Jak jsem zrovna dopsal, křičíš, ale pohnout prstem , aby ses dostal ze stavu "Třeba se dokonce vtom málo co vím pletu" do "vím" to ne :)
http://www.novamaturita.cz/ilustracni-testy-a-zadani-1404033125.html
!! Homosexuals are GAY !! | Senior internet discussion expert user *****

větvička - 12. října 2009 19:11
větvička

Tak obtížnost je hodně relativní. Já jsem si naopak školní maturitou z matiky situaci ztížil. Chodím na obor který si v této oblasti klade vyšší požadavky. Na druhou stranu školní maturita z jazyků je oproti státní verzi docela výsměch.

Já nejsem proti principu státní maturity obecně, ale to co se předvádí v česku je výsměch. Nefrete určitě zažila podobné divadlo když měla maturovat sama. Sice už od prváku nám říkají že bude státní, jenže důvěryhodnost takového tvrzení je prakticky nulová (což se před pár dny potvrdilo) vzhledem k tomu, že takové řeči opakují už 10let. Studenti od půlky kantorů slyší "státní maturita nebude, už tomu nevěřím".

Co se týče informovanosti tak to je stále probírané téma. Informovanost byla mizerná zpočátku, po troše mediální masáže se ovšem na
http://novamaturita.cz/ objevilo vše podstatné. Studenti jejichž hlavní argument stojí na neinformovanosti vytvářejí pouze stejně negativní dojem jako party na václaváku. Jejich snaha cokoliv si zjisti je nulová, chtějí pouze křičet a nic nedělat.

Osobně jsem proti státním maturitám především protože věřím v jejich nepřipravenost. Což dokazuje odložení generální zkoušky.
"Nemějte obavy, všechno je suprově připravené, maturity tutově budou. Bohužel ovšem nezvládáme uspořádat generálku jak jsme chtěli, ale bez obav do maturity všecny problémy vyřešíme." Výsměch.
!! Homosexuals are GAY !! | Senior internet discussion expert user *****

anuvin - 12. října 2009 19:05
anuvin

Nefrete 12. října 2009 18:35
Ne :) Třeba se dokonce vtom málo co vím pletu, ale takhle mi to aspoň bylo vysvětlováno no a když sem si to všechno poskládal dohromady tak jsem to pochopil takhle.
Why does humanity deserve to survive? Maybe you don't. - Sharon "Athena" Agathon

Nefrete - 12. října 2009 18:35
Nefrete

anuvin 12. října 2009 18:04
Měla jsem za to, že o tom víš víc... nebo mi to jen nechceš říct?;)
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

anuvin - 12. října 2009 18:04
anuvin

Nefrete 12. října 2009 17:16
M8m takový pocit že obtížnější otázky ? Větší kvantita?
Why does humanity deserve to survive? Maybe you don't. - Sharon "Athena" Agathon

Nefrete - 12. října 2009 17:16
Nefrete

anuvin 12. října 2009 17:11
Co je v té "lehčí" verzi tak náročného?:)
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Lerion - 12. října 2009 17:11
Lerion

Já vím že se to tu řešilo, ale přesto jsem to sem dal i pro nově příchozí, co se nezapojují do diskuze a pouze prohlíží...
Cögitö, ergö sum!

anuvin - 12. října 2009 17:11
anuvin

Nefrete 12. října 2009 17:10
Jsou, těžká a lehká.... jenže lehká znamená težká a těžká znamená extrémě těžká.
Why does humanity deserve to survive? Maybe you don't. - Sharon "Athena" Agathon

Nefrete - 12. října 2009 17:10
Nefrete

Sharpe 12. října 2009 17:09
Nejsou náhodou jakési dvě verze státní maturity?
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Sharpe - 12. října 2009 17:09
Sharpe

anuvin 11. října 2009 18:00
Ale tak to má být, aby to neudělal každej debílek, jenže oni vůbec nepočítají s učelišti, které se nevěnují rozvoji logiky, ale manuální práci.

murthags 12. října 2009 14:29
Počkej ono se ti to vymstí.. propadneš a budeš v háji :oD

murthags - 12. října 2009 14:29
murthags

Jsem mimo hra hehe, letos maturuju a úspěšně jsem unikl o vlásek od statní maturity, ještě že ti parchanti došli rozum na poseldní chvíli xD. Co za rok či dva, tři,...je mi to fuk a jelikož jsem zlej, tak si přeju pro nešťastlivce za rok SM :)
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

anuvin - 11. října 2009 18:00
anuvin

Nefrete 11. října 2009 14:16
Je těžší, státní maturita je postavená tak aby jí neudělal každej debí*ek jako je to teď.
Why does humanity deserve to survive? Maybe you don't. - Sharon "Athena" Agathon

Nefrete - 11. října 2009 17:48
Nefrete

Sharpe 11. října 2009 17:22
Samozřejmě - vždy se najdou takoví jedinci, pro které to bude náročné a z jejich pohledu i zbytečné, stejně tak se najdou školy, jejichž náplň nebude plnohodnotnou přípravou na státní maturitu, jelikož svou pozornost nebo úroveň přípravy nebudou zaměřovat jen k "cíli", ale též i jinam (dle odbornosti).:)

Btw s tím zemědělcem nejsi až tak daleko od pravdy, psala jsem kdysi článek o školách, které nabízejí mimo jiné v rámci své výuky chov koní, tudíž jsem musela projít všechny možné zemědělky apod. a skutečně je spousta z nich zaměřená výhradně na schopnosti manuální než intelektuální.

Neznám celý "program" těch státních maturit, mé znalosti a informovanost kolem toho je spíše povrchní a minimální, nicméně si myslím, že výstupy z jednotlivých škol by neměly být jednotné, ostatně jak jsi sám naznačoval - člověk z učiliště nebude mít stejné znalosti a schopnosti jako člověk z gymnázia.
Hezký příklad ze života pro ulehčení: Dostaly se mi do rukou učebnice dějepisu pro střední školy - vydání stejná, ale jedna série byla pro gymnázia a série druhá pro střední školy - ta pro gymnázia byla čtyřnásobně obsáhlá (tím ale nechci nějak přeceňovat význam výuky dějepisu na gymplech, protože často jedinci z nich vylezlí ví o historii stejně velké kulové).

Nevidím sice význam v tak zatvrzelém démonizování státních maturit - myslím si, že především pro studenty gymplu a většiny středních škol by to neměl být nadlidský výkon, pro ty zbylé by se podmínky měly upravit (tak jak se to ostatně dělo dosud) v souladu s jejich studiem.
Stejně tak ale stále zastávám názor, že každý jedinec v naší společnosti by měl být schopen slušného psaného projevu a neměl by být pro něj problém si přečíst (byť jednoduchou, zábavnou) knihu či noviny.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Sharpe - 11. října 2009 17:22
Sharpe

anuvin 11. října 2009 11:49
Já sám sem maturant a necítím se jako odpůrce státních maturit. Ale jen v případě, že se zajistí administrativa a studenti a učitelé budou schopni říct, co je čeká a jak nejlíp se připravit.

Nefrete 11. října 2009 14:16
Souhlas. Též nechápu, proč je státní maturita brána jako nepřekonatelná. V jistém smyslu je určitě těžší, nepochybně pro učeliště co přešli na víceletý vzdělávací program zakončený maturitou. Chápu že zemědělec, co se 7 dní v týdnu učí jezdit s traktorem a jak nejlépe vysázet pole (dávám absurdní příklad, nehněvejte se) nebo obchodka, kde se učí manipulovat s úroky, budou mít stejnou státní maturitu z matematiky, která z velmi velké části technickým školám nebude dělat problém, ale na opak třeba v čeština ano.

Chtělo by to domyslet a standardizovat. Jenže jak o tom přemýšlím. V některých případech je lepší nechat stávající (např. Gympl, který má státnice těžší než státem navrhované obtížnosti, nebo u Technických škol, kde se klade důraz na odbornost a logiku, než češtinu) A u některých zakročit a standardizovat, třeba již zmíněná Zemědělská škola, či jiné učeliště.

Jenže, takového výsledku se nikdy nedožijeme :o) A určitě ne všechny technické školy a Gympl, mají stejně těžkou maturitu. Z vyprávění svých starších přátel vím jak jejich maturita probíhala.. no a jak to říct, až já budu mít papír s maturitou tak se mu vysměju.

Nefrete - 11. října 2009 14:16
Nefrete

anuvin 11. října 2009 11:49
Proč je státní maturita nutně vnímána jako těžší (ne-li nepřekonatelná)?
A není pravda, že ji NIKDO nechce.
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Vypisuje se 20 z celkem 188 příspěvků1 2 3 4 ... 10 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)