Ankety | Smysl života | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Smysl života

Otázka:

Na jakou chodite školu či pracujete?
Základní škola6
Střední škola(gmnázium)26
Střední škola(průmyslovka)9
Učiliště1
Vysoká š- 1. nebo 2. stupeň6
Vysoká š. - postgraduální studium3

Otázka:

Ma cenu hledat smysl zivota , nebo cekat az prijde sam?
Ano, intenzivne ho hledam7
Ne, nema to cenu9

Otázka:

Ma cenu hledat smysl zivota, nebo cekat az prijde sam?
Budu radeji cekat.5
Hledam ho9
Nema cenu se vyjadrovat15
20-254
25-301
30-x0

Otázka:

Jsme 4. nejdiskutovanejsi diskuse v nematerialni sfere. Libi se vam tu?
Samozrejme ze ano9
No tak, jako nic moc2

Otázka:

Mete jedno misto v jeskyni?
Ano(pak mi napiste)2
Ne(pak mi nepiste)5

Otázka:

Nemate nahodou volnou jeskyni pro me?
Jj mam volny misto(pak mi napis jakou:) )8
Nemam.6
Nevim.1

Otázka:

Zalozime nove tema o uctivani jidla?
ANO1
NE1

Zavřít Ankety

Správci:Krestar, Krow
Popis:Má život smysl?Je to jen pár let prožitých....
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Studujete či již pracujete?
ZŠ nebo víceleté gymnázium3
Sš- gymnazium-9
SOŠ3
Ducodce0
Flakač9
Zaměstnání5
29 celkem
Nástěnka:
Smysl života. Co víc psát:-)Nechte vést ruce myšlenkami a pište to co se vám právě honí v hlavě, jsme zvědaví na výsledek....

S pozdravem Krestar a Krow

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 2518 příspěvků1 2 3 4 ... 126 ⇒|

Nimloth - 12. října 2015 14:36
Nimloth

Co vlastně znamená slovo "smysl" ?
Chytří lidé používají google a nevolí komunisty.

Under - 25. května 2015 12:22
Under

Tao je velké
Nebe je velké
Země je velká
Král je také velký
to jsou čtyři velké síly světa
a vládce je jeden z nich
člověk následuje zemi
země následuje nebe
nebe následuje Tao

Otázka je.. je Zeman velký?

Amthauer - 19. května 2015 22:38
Amthauer

Máš tam logickou chybu, protože v prvním tvrzení jde o ekvivalenci s jedna plus jedna na jedné straně a v druhém případu jde o jedna plus dvě, čili obě tvrzení se nevylučují. Ale jinak, ano, alkohol řeší většinu životních trablů, včetně tedy mnohých těch, kterých je sám příčinou.
- What is a life devoid of strife?

Nimloth - 19. května 2015 19:00
Nimloth

Vycházíme-li ze základní premisy, že veškerá geomatematika je založena na limitující představě, že jedna plus jedna rovná se dvě a ne, jak postuluje Astermeyer, že jedna plus dvě je ve skutečnosti jedna a táž věc nahlížená z různých úhlů, tvary popsané Siddusem musí tudíž být poly-doc-dec-al-hoi-hadron-hexa-sexa-hedro-dibi-doly-deca-dodron. Všechno ostatní jsou plky. Nemám pravdu?
Chytří lidé používají google a nevolí komunisty.

Amthauer - 18. října 2014 13:34
Amthauer

No, kupř. ekologie je taky věda, že. Technologie se dá zneužít a taky jde o to, že nás je nyní sedm miliard. A nemyslel jsem ani tak osídlení Marsu, jako spíš medicínu, hygienu, ochranu před hladem, před zimou, složitý systém výroby a distribuce všeho možného apod. Tohle žádná spiritualita nikdy nedokáže a přitom to tvoří většinu potřeb člověka.

Spiritualitu nezatracuji. Jen by neměla mít šanci o ničem rozhodovat a neměla by si nárokovat šanci na pravdivé poznání skutečnosti.
- What is a life devoid of strife?

Under - 17. října 2014 20:28
Under

Naprosto souhlasím s tím že věda má ve světě své místo. Ale bylo by myslím právě trochu smutné, kdyby do ústraní vytlačila onu spiritualitu. Je možné, že jednoho dne pomocí vědy odpovíme na základní otázky života, vesmíru a vůbec, ale dokud těmto otázkám a odpovědím nebudeme hodně blízko, neměli bychom spiritualitu zatracovat.
Záleží hodně na tom, co považujeme za úspěch a kam chceme aby naše civilizace směřovala. Pokud bereme jako hlavní úspěch osídlení Marsu, genetické manipulace a různé technologické vymakávky, tak pak se nám může věda znát jako to nejdůležitější.
Já jsem spíš přikláním k filozofii pomalého vývoje. Od počátku průmyslové revoluce jsme vynalezli nespočet vynikajících věcí, ale taky jsme dokázali poškodit ozónovou vrstvu, vykácet lesy, zamořit půdu a dohnat obrovské množství rostlinných a živočišných druhů k extinkci. Od udržitelného rozvoje jsme na míle daleko a pokud se společnost významně nezmění, bude mít už poměrně v blízké budoucnosti významný problém.
Vědu by myslím neměla zastinovat filozofii a ani tu spiritualitu, jinak by to s náma nemuselo dobře dopadnout. Prostě více uplatňovat staré pořekadlo dvakrát měř, jednou řež. Technologický vývoj by byl o dost pomalejší, ale zato bychom se mohli vyvarovat leckterým chybám, které jsme v historii učinili - freony, agent orange, radiace, desertifikace, DDT atd. Další věc je, je že vývojem technologií, se na nich člověk stává čím dál více závislý a v podstatě může brzdit svůj vlastní vývoj...
Ale to odbočuji od tématu a hlavně do oblasti, která je plná spekulací a nejasností, takže za to sorry :)

Amthauer - 15. října 2014 21:37
Amthauer

Ale no tak... Jestli tato diskuze spadne do těchto sraček, tak je to smůla. Chce to sledovat věrohodnost zdrojů. The Mind Unleashed, odkud je zdrojový článek, je pseudovědecký web plný hloupostí a konspirací. Mimo jiné podporoval UFO, farmaceutické konspirace a sionismus.
- What is a life devoid of strife?

jeden nebo vše? - 13. října 2014 10:04
jeden nebo vše?

No pane, ty mě nepřestaneš udivovat.
No tak tenhle vírok bych dal zarámovat a klidně bych si ho pověsil nad postel.

Amthauer - 12. října 2014 19:39
Amthauer

http://www.smbc-comics.com/comics/20120715.gif

To, že je nám něco příjemnější, neznamená, že to je pravdivější.

Vesmír, ani sebe, nepochopíme pravdami srdíčka, ale rozumem. Je to výhoda našeho druhu, tak si ji važme.
- What is a life devoid of strife?

jeden nebo vše? - 12. října 2014 19:32
jeden nebo vše?

Ahoj,
To ses nám rozepsal :)
Mě prostě vědecký názor že smysl života není nestačí. Proto jsem se musel poohlédnout někde jinde. Žasnu jak něco můžeš odsoudit.
Ale ať jsi má každý názor jaký chce ;)

Amthauer - 12. října 2014 08:53
Amthauer

Under 10. října 2014 22:42
Spiritualita je asi lidskou antropologickou konstantou. Na pověrčivost jsme možná naprogramováni a z toho ohledu se s ní nedá moc dělat. To ji ale neopravňuje jako zdroj objektivního poznání, protože tím je jen věda. Ať už se na to díváme logicky (jediná má nutný systém zjištění i vyvracení poznatků), verifikacionisticky (jediná dokáže kumulovat systematicky poznání), falzifikacionisticky (jedinou jí je možné ověřit a příp. vyvrátit) či pragmaticky (nic ani zdaleka neslavilo nikdy takový úspěch, jako věda; ať už myslíme předpovídání událostí, vysvětlovací sílu, technickou či medicinskou aplikaci atd.). Všemožné šamanismy nesplňují většinou ani jedno z kritérií.

Staré civilizace obvykle přišly na své poznatky podobně, jako my. Však k nim sahají kořeny moderní vědy. Ale tehdejší lidé obvykle nerozeznali vědu od spousty balastu okolo.

To, co myslíš "nadhledem", se obvykle nazývá holismus: tj. poskytnutí jednoho velkého vysvětlení. To může být činnost nějakého filozofa, ale takové hypotézy se skoro nedají ověřit. Takže k "ultimátnímu poznání" směřovat podle mě nemůžou, protože nikdy si nemůžeme být jisti, jestli jsou správné.

Intuice se ve vědě používá pořád. Pomocí intuice vytváříme hypotézy. Ale ty je pak třeba přísně testovat.

jeden nebo vše? 11. října 2014 16:35
Myslím, že jsi nečetl ty úplně správné knížky. Jen pro pořádek: byly ze sekce Ezoterika, nebo Věda (příp. Kognitivní věda, Psychologie, Neurologie atd.). Říkají toho ve skutečnosti o mysli a mozku dost, ale pro někoho, kdo si více, než pravdy, cení tajemna a velkých slov, je možná lepší ta ezoterická literatura.

Vždy znovu a znovu se divím, jak může někdo říkat, že je věda nudná. Myslím si, že není nic úžasnějšího. Žádný obor lidské činnosti se ani zdaleka ve své úspěšnosti a v kumulování poznání nepřiblížil přírodní vědě. Podívejte se na anglické Wikipedii např. na nějaký článek o prvohorách. Nebo si přečtěte o hadronovém urychlovači v CERNu. Nebo si stačí otevřít učebnici biologie pro ZŠ. Je milionkrát zajímavější a říká nám mnohem víc o nás i o vesmíru, než celá plejáda sračkových knih, s Biblí v čele.
- What is a life devoid of strife?

jeden nebo vše? - 11. října 2014 16:35
jeden nebo vše?

Moc pěkný názor,
Mě osobně fascinuje lidské tělo, to co všechno dokáže mě snad nikdy nepřestane udivovat. Já už spoustu let dělám že svého těla takoví pokusný nástroj. Mě nestačí něčemu věřit já osobně jse to snažím prožít a až pak teprve uvěřit. Tady kolegovi s kterým jsem si psal, tak on potřebuje důkazi že něco existuje, proč jsi to neviskouší na vlastní kůži? Já osobně jsem přečetl spousty knížek zabývající se myslí atd... Ale nedalo mi to nic jiného než teorie. Strašně moc mě zajímalo jak vůbec funguje mysl, kde jse tvoří myšlenky, produkuje je mozek nebo to vše funguje úplně jinak?
Fascinovala mě meditace a takzvaný stav bes myšlenek. Trvalo mi to teda dost dlouho než jsem se dokázal na tolik uvolnit a uklidnit mysl aby jse mi aspoň na pár sekund podařilo mít stav bez myšlenek. Nikdy jsem jsi to nedokázal představit jaký by to mohlo být. Pár sekundoví prožitek dá člověku více než 1000 knížek s teorií.
Vtěch pár sekundách jsem pochopil co to znamená být šťasný bes příčiny a podnětu.

Under - 10. října 2014 22:42
Under

Věda je krásná, ale často má podle mě jeden nedostatek, zaměřuje se příliš na detail a tím pak ztrácí nadhled. Tisíc studií nestvoří geniální myšlenku. Na druhou stranu opravdu přináší odpovědi o které se můžeme opřít. A i věda by bez víry, nebo intuice chcete-li, nemohla fungovat.
Je opravdu vědecká metoda ten jediný správný postup jak směřovat k ultimátnímu poznání? Iterování nad hypotézami a generování true a false? Mě vždycky fascinovalo, jak některé staré civilizace dokázaly přijít na věci bez veškeré moderní techniky, znalostí atd.
I když nejsem nijak silně věřící, musím říct, že by bylo dost škoda, kdyby spiritualita v naší společnosti zanikla. Bůh ví, jak se bude vyvíjet v následujících staletích:)

Amthauer - 10. října 2014 16:27
Amthauer

Nezní mi to jako zrovna věrohodný výzkum.

Taky se měj.
- What is a life devoid of strife?

jeden nebo vše? - 9. října 2014 22:22
jeden nebo vše?

Ahoj, hele hledal jsem to ale bohužel jsem to nenašel už je to asi 7 let co jsem to četl. Jen vím že byla skupinka vědců který našly lidi kteří tvrdily že to umí a těm visvětlili co po nich budou chtít ( zavedli je k dlouhodobě uzamčenému oběktu a řekli že budou chtít vědět co se nachází uvnitř a pak je odvezli sca 50 km vzdálenou laboratoř kde je napojily na pozorovací přístroje.) vísledek nebyl stoprocentní protože některým vadili připojené měřiče na těle. Ale dva přesně popsali do detajlu co jse vevnitř nacházelo.
Jinak moc díky za pokec a měj se moc pěkně.

Amthauer - 9. října 2014 19:41
Amthauer

Nejsou dvě strany mince, ani moje pravda. Je jedna metoda, která má způsob, jímž se může potvrdit či vyvrátit a která se dlouhodobě a ve velkém vyplácí a tou je věda. Ostatní metody nepředvedly nikdy nic.

Dej mi prosím odkaz na vědeckou studii o astrálním cestování.
- What is a life devoid of strife?

jeden nebo vše? - 8. října 2014 19:09
jeden nebo vše?

No je vydět že jsi logicky uvažující člověk, na jednu stranu mě fascinuješ na druhou stranu žasnu jak jsi o své pravdě přesvědčený. Tebe ani trochu neláká druhá strana mince??? Já mám rád jak vědu tak "náboženství" i když spíše tíhnu k meditaci dodává mi vnitřní vyrovnanost a klid.
Třeba takové astrální cestování je fascinující věc i když není až tak podstatná zvádne ji každý. A tam se dějí věci. Vnímáš to úplně stejně jak tuhle realitu akorád že tam platí úplně jiné pravidla. Už jsem přečetl i pár vědeckých studií o tom,takže ani věda to nevylučuje.

Amthauer - 8. října 2014 17:37
Amthauer

btw Nevím, co mám odpovědět v anketě. :D
- What is a life devoid of strife?

Vypisuje se 20 z celkem 2518 příspěvků1 2 3 4 ... 126 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)