Sponzoring (3 strany zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Sponzoring

Správci:ixiik, Anarion, Mystique, Nailin
Popis:Lidé by měli umět dělat dobré skutky, tak proč bychom se nemohli spojit a pomoci společně?:)
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:

Skutečná pomoc, jak peníze pomáhají.


Z výtěžku sbírky Skutečná pomoc se staví především školy a nemocnice, budují se zdroje pitné vody v suchých oblastech nebo podpora drobné rolníky, aby dokázali uživit své rodiny.
Zde již organizace Člověk v tísni pomohla:
První zemí, do které od počátku sbírky směřují Vaše dary, je Namibie. Naše pracovnice zde pomáhají dětem v chudinských slamech, kde bojujeme s šířením nemoci HIV/AIDS. V roce 2009 jsme díky sbírce také pomohli 60 HIV pozitivním ženám, které byly těhotné nebo už porodily. I nemocné matce se totiž při dodržení léčby může narodit zdravé dítě. Abychom zabránili přenosu viru HIV na potomka při kojení, distribuujeme pro děti nemocných matek náhradní kojeneckou stravu.

V Angole jsme na podzim 2009 po třech letech dokončili výstavbu 9 nových škol pro 3000 dětí. Díky stavbám škol získalo práci přes 200 místních lidí, kteří tak získali kvalifikaci a příležitost k výdělku. Pro učitele, kterých je zde nedostatek a navíc s minimálním vzděláním, pořádáme dlouhodobé kurzy distančního studia.

V Kambodži jsme díky českým dárcům a dotaci českého ministerstva zahraničí pomohli vybavit 28 porodnických center základními nástroji a vyškolili místní personál. Také jsme tato centra vybavili solárními panely, které slouží jako jediný zdroj elektrické energie a přívody vody, které často chyběly.

V Gruzii jsme pomohli drobným zemědělcům s nákupem techniky, kterou si mohou zapůjčovat pro obdělávání svých polí.

Od jara 2009 začínáme budovat i novou základní školu v Afghánistánu. Tato dvanáctitřídka bude sloužit dětem ve vesnici Maghzar na úpatí pohoří Hindúkuše. Zatím se zde stovky žáků učí na zemi v roztrhaných stanech. Díky prvotní investici půl milionu korun ze sbírky se nám na stavbu školy podařilo získat dalších 7 milionů ze Španělska.

Dalších 300.000 korun jsme použili v roce 2009 na vybavení dvou škol, které budujeme pro děti v Etiopii. Díky 3,4 milionu z Čech se nám podařilo dostavět devět škol v Angole. Tyto stavby byly hrazeny z několika zdrojů a příspěvek ze Skutečné pomoci tvořil asi 10% celkového rozpočtu.

Peníze určené na humanitární a rozvojovou pomoc využíváme hospodárně. Náklady na kampaň sbírky (například inzerce, administrativní zázemí, tisk letáků a práce brigádníků) pokrývají z větší části dary dvou firemních partnerů a dotace MZV ČR.

Několik z mnoha příběhů, kde peníze pomohly:

Kozy: nový start pro Mohameda

Mohamed Rahutha Hameed žije se svou ženou Fathummou. Má dvě vdané dcery. Před tsunami žil ve vesnici Puddavaikatu, která ležela přímo na pobřeží. Na své motorové loďce vyjížděl rybařit dvakrát denně.

Po tsunami se na moře již nevrátil a jeho rodila zůstala bez příjmů. Člověk v tísni Mohamedovi pomohl začít znovu - poskytl mu základní trénink obchodníka a daroval kůzlata v hodnotě 5.000 korun. Díky chovu koz na maso Mohamed nyní vydělá za měsíc přibližně 1.000 korun a je schopen živit svou rodinu.

Jamal dorazil pro čistou vodu

Dvanáctiletý Sirmaga Jamal dorazil pro vodu ke studni vybudované společností Člověk v tísni. Vinou dlouhotrvajícího sucha se tato 254 metrů hluboká studna stala jediným zdrojem pitné vody v okolí pokud. lidé nechtějí pít špinavou a závadnou vodu z řek a vysychajících jezírek. Ke studni přijde každý den pro vodu 600 lidí, včetně Sirmagových dvou bratrů a tří sester.Pan Abdul pěstuje rýži


Abdul se narodil a vyrostl v Muthuru na severu Srí Lanky, odkud jej v roce 2006 vyhnala válka. Další rok a půl žil v uprchlickém táboře, ze kterého mu návrat do normálního života umožnila až pomoc humanitárních organizací.

Abdul pochází ze zemědělské rodiny a vždy se věnoval pěstování zeleniny, především rýže. Tsunami a později později i etnický konflikt ho nejen připravily o osivo, nástroje i býky, se kterými oral pole, ale také poničily jeho dům.

S naší pomocí se mohl opět začít věnovat zemědělství. Do nového začátku dostal i sazenice, hnojivo, osivo a vodní pumpu. Aby se mohl na jaře těšit se své první úrody rýže, musel všechnu potřebnou práci stihnout během podzimu, než začalo období dešťů.

„Jsem rád, že mohu pokračoval v rodinné tradici. Zemědělská práce je těžká, ale já mám práci s půdou rád. Díky pomoci Člověka v tísni budu zase finančně nezávislý," říká Abdul.

Číslo účtu, na který lze posílat příspěvky:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 557 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 ⇒|

ixiik - 1. března 2010 12:44
ixiik

Jo. I mě se tenhle nápad líbí. Do toho půjdu :)

Anar kam ty na ty nápady chodíš? :)
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Mystique - 1. března 2010 12:33
Mystique

osobně si myslim, že s narůstající "aktivitou" na aragu atd nemá smysl adoptovat dítě na dálku, protože to se prostě neutáhne a nevím jak to přesně funguje, ale pochybuju, že lze pak najednou říct: promin, rošíme adopci, protože neni čas, peníze, lidi.. atd..

souhlasim tedy s anar a nai, že tak jak to tu je a nejspíš i bude, tak je pro nás pro všechny jednodušší jednorázová akce..zoo byla super, mám v plánu sponzorovat zase (až si najdu práci:D), ale to co navrhuje anar se mi líbí :) i kdybychom měli koupit dohromady jen jeden ovocný strom nebo barely s vodou :)
//.-(

Nailin - 28. února 2010 19:08
Nailin

Adopce dítěte vyžaduje roční příspěvky a dlouhodobou pomoc... to je docela jiná úroveň, to má Anar pravdu.
Ty studny zní dobře... přeci jen jsme dimenzovaní spíš na jednorázový příspěvek.
Zapomenout co bude příště / a neváhat a znovu jít / ve stínu léta přes strniště / a bosé srdce nezradit

Anarion - 25. února 2010 13:36
Anarion

Takže jsem koukala na adopce dětí, pohybuje se to zhruba někde kolem 6-9tis ročně podle stupně školy. Jinak ty studny nebyly v Africe ale v Afgánistánu.

http://www.skutecnapomoc.cz/
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Anarion - 25. února 2010 13:26
Anarion

Bohužel adopce dítěte je finančně někde úplně jinde, obávám se že tolik peněz nevybereme. Odkazy co jsem se dala, ale nabízejí to, že lze přispěv například na nákup sešitů, kozy, barelů na vodu. A nebo teď myslím, že jsou i sbírky na studny v Africe. V případě zájmu takové akce, bych o tom zjistila víc a informovala vás:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Saltzhornia - 25. února 2010 10:30
Saltzhornia

No a co kdyby si aragorn adoptoval vlastní dítě v adopci na dálku? Nebyli bysme první ani poslední parta lidí, měli bychom kontakt s tím dítětem a bylo by úplně jasné na co peníze jdou.
I pád na hubu je pohybem vpřed...

Anarion - 24. února 2010 13:35
Anarion

Vložena nová anketa a chci požádat aby se nám to tady nezvrhlo v to, že budete chtít nechávat sponzorovat sebe:)Kuju:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Anarion - 24. února 2010 13:32
Anarion

Přejmenovali bychom se nejspíš jen na sponzoring:) Příjde mi že by bylo dobré letos sponzorovat něco kde t je opravdu něco platné. Zoo si je na sebe jistě schopná s ostatními sponzory vidělat a ta nevalké částka jim chybět nebude ale dětem někde v Africe třeba dost pomůže.
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Nailin - 24. února 2010 13:09
Nailin

Ale budeme-li sponzorovat děti, přejmenovala bych diskusi :D
Zapomenout co bude příště / a neváhat a znovu jít / ve stínu léta přes strniště / a bosé srdce nezradit

Nailin - 24. února 2010 13:09
Nailin

Anarion 24. února 2010 12:15
Já su pro :)
Zapomenout co bude příště / a neváhat a znovu jít / ve stínu léta přes strniště / a bosé srdce nezradit

Anarion - 24. února 2010 12:15
Anarion

Ahojda, zase p delší době sem něco písnu. Vím že sponzorovat zoo je fajn, protože se tam pak můžeme scházet, ale co letos zkusit opravdovou pomoc, která třeba někomu zachrání život?

http://www.skutecnydarek.cz/c/vsechny-darky/
http://www.skutecnapomoc.cz/chci-pomoci

Co se složit na něco podobného? I malá pomoc je přeci lepší než nic:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

david66 - 2. prosince 2009 15:54
david66

Mia.Dasia 17. listopadu 2009 08:51
Jo, já vím...
Být učitelem je nevděčný úkol. Být žákem – ještě nevděčnější.

Mia.Dasia - 17. listopadu 2009 08:51
Mia.Dasia

david66 16. listopadu 2009 21:11
sice pěkná je ale projdeš jí za 3 hoďky...

nic proti.. ale veverku můžeš sponzorovat i v jiný a mnohem zajímavější zoo kde se vyřádí se sponzoringem i lidé co by sponzorovali expotičtější zvíře

david66 - 16. listopadu 2009 21:11
david66

Jo, Hubokou nad ltavou, ta je moc pěkná :-)
Být učitelem je nevděčný úkol. Být žákem – ještě nevděčnější.

Anarion - 4. listopadu 2009 12:10
Anarion

Bohužel v současné době jsem řešila a ještě trošičku řeším novou práci, takže bych prozatím sponzoring odložila po Vánocích, které jak myslím určitě dost z nás o finance slušně připraví:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Mystique - 25. října 2009 18:09
Mystique

tak jak to vypadá?
//.-(

Anarion - 4. srpna 2009 11:07
Anarion

Osobně přeferuji místo s větší koncentrací aragornské popoluace popřípadě něco dostupného.Nemá moc cenu sponzorovat něco co je pro všechny daleko:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

ixiik - 3. srpna 2009 10:34
ixiik

Hlasoval jsem pro Prahu, ale Liberec by taky nebyl na škodu :)
Byl jsem na AraLARPu I, II, ... IX, AraPaintBallu I a II, , Castle LARPu II, III, PragoConu 2007, 2008, 2009, CONVENTIcONu 2009, účastnil se akce AraSponzoring Zoo, těším se na NAL :). Jo - Žiju Aragornem, no a?

Fighter - 30. července 2009 15:03
Fighter

Pražská zoo posílala kvanta lístků, ale pořád je to na mně příliš daleko... Co třeba Hluboká nad Vltavou? ( http://foto.mapy.cz/8334-ZOO-Hluboka-nad-Vltavou-Ohrada ) Tam je taky hezky... Krom toho to mám blízko a vy všichni ostatní proklatě daleko =) Nebo něco tošku blíž.
...Faráři ať požehnaj čepele, ať můžem umřít vesele, ať umřem vesele!...

Anarion - 28. července 2009 11:42
Anarion

Tak směle do hlasování:) Pokud nechcete sponzorovat nějaký dětský domov či něco podobného:)
http://anarion.rajce.idnes.cz/Svatba_A_T/ ; http://www.aragorn.cz/diskuze/sponzoring/#kom

Vypisuje se 20 z celkem 557 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 6 7 ... 28 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)