Vaše DrD | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Vaše DrD

Správci:Mashaunix
Popis:Prakticky každý tu DrD hraje. Vyprávějte trochu o svých postavách, jeskyních nebo pánech jeskyně, jak jste si co užili atd.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Anketa:
Jak hrajte DrD nejčastěji?
Jako PJ.24
Jako hráč.38
62 celkem
Nástěnka:

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 35 příspěvků1 2

Amthauer - 21. července 2013 18:16
Amthauer

Zob 21. července 2013 17:11
Moc se mi to nezdá. Dal bych "5-8" snad ještě, ale i tak... Dvanáctiletí že by měli "vždy vyhrát"? Dvanáct už je fakt dost pro normální RPG. Můj brácha hraje s námi dračák už snad od šesti let a vždycky normální DrD+. Samozřejmě, zpočátku byly úlevy, jako třeba že nemusel mít staty, charakterník a tak. A jo, občas se vztekl, když se jeho postavě něco dělo, nebo když nebyla úplně všemocná, ale ať se děti učí, jaký je svět. V takových devíti už byl schopen, řekl bych, hrát úplně normálně.
- What is a life devoid of strife?

Amthauer - 21. července 2013 18:13
Amthauer

Zob 21. července 2013 17:11
To LOL bylo spíš na tu nechuť k mačkání mezerníku. ;)
- What is a life devoid of strife?

Zob - 21. července 2013 17:11
Zob

Co je na tom, RPGčka nejsou jen pro lidi od 15-25.

Existuje dokonce RPGčko, které je navržené pro to aby si ho zahrály menší děti (třeba i se svými rodiči.)

Viz: (http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=192&t=7947)
---

Amthauer - 16. června 2013 18:06
Amthauer

LOL. :D
- What is a life devoid of strife?

Willem Tell - 16. června 2013 17:18
Willem Tell

No,já hraju Drd už celkem dlouho.Od r. 1991,když můj o deset let mladší bratr přijel ze zotavovny a setkal se tam s touto hrou,no a po příjezdu domů chtěl aby mu jí maminka koupila.No,stalo se a on mi dal přečíst pravidla.Musím po pravdě napsat,že mne ze začátku odrazovaly ty příklady,ve kterých se počítá,protože matematika byla ve škole mojí noční můrou,ale v té době mi bylo 23 let,takže škola už mne netrápila,ale po pár měsících nedůvěry mne Dračí doupě chytlo a nepustilo dodneška.A ty rovnice,když už jsou nad mé síly řeším tak,že si na tu určitou věc hodím kostkami a je po ptákách.V nynější době hraju Drd s mamkou a sestrou,dělám jim PJ.Je mi 46 let.

hendur - 21. května 2012 14:13
hendur

Darwin 20. května 2012 10:25

Je radost vidět, že se někde hraje ještě pořádně naživo. To mě se u nás v Liberci rozpadla družina už před rokem.
Hrdina nebo zbabělec, s trochou harkolské omáčky chutnají oba stejně.

Darwin - 20. května 2012 10:25
Darwin

Vím, že je to tu asi mrtvé, ale i tak se podělím o stránky kroniky naší velké cesty ve světě hledačů cest. Můžete se tam dočíst jak krátké sloupky o našich hrdinech, tak i o celé kronice už samotného začátku linie příběhu.

http://kronikyhledacucest.webnode.cz/

Ronkar - 13. prosince 2010 18:37
Ronkar

Kdybych to měl říci detalněji, pak si každý hráč vyplňoval dotazník otázek, který vycházel z dotazníku, který vytvořila Vukogvazdská družina. Poměrně obsáhlá věc. např.: 1.) Uveď jméno, případně přezdívku postavy, její rasu a povolání. Kde a kdy (rok a měsíc) se tvá postava narodila, jak se jmenují a čím jsou (byli) její rodiče?
nebo
2. Jak se tvá postava obvykle chová v boji? (žene se dopředu, bojuje s rozvahou, drží se vzadu...) Je tvá postava odvážná, opatrná či zbabělá? Je-li zraněna, chce ustoupit, nebo dokáže "zatnout zuby" a bojovat dál? (velmi důležité, postava není jen počet životů na papíře!) Bojuje ráda nebo jen pokud není zbytí?
nebo
Ve skupině je tvá postava řadovým členem či jedním z vůdčích typů? Chce o všem rozhodovat, diskutovat, nebo raději počká, až jí řeknou, co má dělat? Vůči ostatním je spíše podřízený, nadřízený či na roveň?
a tak dále a podobně :)
Velmi to pomohlo každému hráči uvědomit si, jakou postavu vlastně chce hrát a co je vlastně nový hrdina zač :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Fenda - 12. prosince 2010 12:49
Fenda

Ronkar 12. prosince 2010 11:50
Proč by nezajímalo? Ostatně a koho to zajímá ...

:)

Ronkar - 12. prosince 2010 11:50
Ronkar

Fenda 12. prosince 2010 11:05
To ne, jde jen o to, jestli to někoho zajímá :D
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

Fenda - 12. prosince 2010 11:05
Fenda

Ronkar 9. prosince 2010 16:00
Na dlouho? A myslíš, že zde je málo místa, nedostatek času a takový nával příspěvků, že by čtení dlouhého příspěvku bránilo k rychlému prostudování všeho nového? ;)

Ronkar - 10. prosince 2010 12:44
Ronkar

LinAris 9. prosince 2010 21:01
U nás byl problém s tím, že se někdy právě příběhy hrozně protáhly a pak to ztrácelo grády :) Ale hezké bylo že jsme si ty naše avatary tunili takřka od plínky až po drsné drsoně :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

LinAris - 9. prosince 2010 21:01
LinAris

Ronkar 9. prosince 2010 16:00
Věcí pro podporu hry : brka, papírky, lsd =D ... né dělám si srandu =) ... takhle to má přesně být

my takhle jeli s bratranci dobrodružství asi 3 roky ale pak nás omrzelo a teď o prázdninách sme rozjeli další ... já samozřejmě jako vždy odsouzen k pjování =)
Lasombra nám opět fachčí !!! Yes !!! http://www.lasombra.cz/

Ronkar - 9. prosince 2010 16:00
Ronkar

ERIWN
Toť název světa, kde jsem se svými přáteli hrál, no řekněme, docela dlouho.
Začali jsme někdy v roce 2004 a v ten čas nám bylo okolo 17, 18 let. Roky hraní DrD ve stylu Dooma jsme měli už za sebou, a tak jsme se rozhodli pojmout naše hraní více "dospěle :)
Hlavní bylo umístit naše postavy do živého, promyšleného světa a především do světa NAŠEHO. Znáte to: vymýšleli jsme si země, geografii, proncipy a vztahy jednotlivých ras, stejně jako božstva a fungování magie.
Nejdůležitější ovšem byly naše postavy - živé, promyšlené, s minulostí, zápornými i špatnými vlastnostmi, nedělící se na nějaká povolání.
Alfou a omegou hry bylo utajování: Nikdo nevěděl o druhé postavě nic konkrétního - zjistit tak, že je kupříkladu spoluhráčka válečník a ne hraničář, bylo poměrně obtížné, protože oděním a vzezřením připomínala úplně hraničáře, užívala luk, zato žádnou zbraň pro boj tváří v tvář a dovednosti, které jsme do hry zakomponovali jí dávaly možnosti bylinkářství a výroby luků i šípů.
Nikdo neměl své životy na papíře - ty měl u sebe vždy a jenom PJ a byla jeho práce jak konkrétní počet životů dokázal svou mluvou barvitě popsat - DOPORUČUJI VŠEM! Tahle záležitost neuvěřitelně podpořila hratelnost a postavy se tak nestaly jen čísly na papíře, ale skutečnými "lidmi".
Poslední důležitou věcí bylo rozdělování hráčů, když nebyly jejich postavy spolu - významně to pomohlo zápletkám a rovněž hráčům, kteří nejsou tak progresivní jako jiní. Protože když dáte důležitou informaci právě takovému človíčkovi, stává se právě z něj důležitá součást celé party :)
Užívali jsme celou další řadu věcí pro podporu hry, která by nás všechny bavila, ale to bychom tu byli opravdu dlouho :)
Věř snům. Věř svému srdci a věř svému příběhu. (Neil Gaiman)

murthags - 5. ledna 2010 23:36
murthags

Darth jofry 23. prosince 2009 20:48
odkud jsi? :D
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Darth jofry - 23. prosince 2009 20:48
Darth jofry

Celkem dlouho jsem byl PJ ve 4 jeskyních a naprosto improvizuju. Zjistil jsem, že lidé jsou se mnou relativně spokojeni v DrD jeskyních. Pokoušel jsem se o ORP, ale v mém případě, když jsem improvizoval, tak se to moc nevedlo a jeskyně dříve či později skončila. Nyní jsem se rozhodl slevit a tak jsem ve 2 pj a ve 2 hráč, neboť když jsem byl 4x Pj, tak se často nehrálo a stálo a hráče to přestalo bavit.

Být Pj je pro mě těžké. Nikdy nejsem schopný vymyslet kloudný příběh, tak vymyslím nějaký zajímavý úkol, který zabere hodně času. Tak postavy protlačuju jedním úkolem za druhým...

Jako hráč teprve začínám a pokud se vyloženě nesnažím, tak nehraju moc dobře :)

Jinak v reálu jsem akorád hráč, je nás 6 a máme stálou Pjku. Nyní se k nám přidal šestý hráč, který zároveň plní funkci záložního Pje :D Zatím to jede dobře, ale obávám se, že od června 2010 to půjde všechno do háje :( 4 z nás budou mít po maturitě (včetně mě) a tak se to rozprchne všude možně... No nic, i tak si DrD zatím užívám :D
Útočná puška Kalašnikov se skládá ze čtyř částí. Jsou to tyto tři: pažba a hlaveň. Pažba nemusí být vždy přítomna.

Nefrete - 23. srpna 2009 00:59
Nefrete

Řekla bych, že jako hráč jsem nadprůměrná, jakožto PJ dle vlastních měřítek podprůměrná, dle slov jiných hráčů průměrná... pravidla ani v jednom z případů nerespektuji a neberu v potaz a pokud snad bych se ještě někdy dostala k hraní jako PJ, pak snad jedině s osvědčenými hráči, kteří jsou schopni kvalitního RP a nestaví si za prioritu jít proti svému osudu, tzn. pánu jeskyně, ale naopak ruku v ruce s příběhem, tak jak by to dle mého mínění být mělo:)
Odpusť jim, neboť nevědí, co činí.

Monoke - 10. července 2009 20:37
Monoke

Taky hraju většinou jako hráč :) Ale chci ci PJe zkusit xD
Jen se snažím vymyslet příběh xD
,,Milujeme ty, co nás odmítají, odmítáme ty, co nás milují."

hendur - 10. června 2009 15:26
hendur

Pje...hráče jsem hrál jednou v životě.A neba mě to...
Hrdina nebo zbabělec, s trochou harkolské omáčky chutnají oba stejně.

murthags - 17. května 2009 07:33
murthags

jednoznačně jako hráč, stát se pj vyřaduje hodně zkušenost a hlavně pravidla DnD musí umět absolutně :) tedy pokud nehrajete pokémona a naruta xD
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Vypisuje se 20 z celkem 35 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)