Záhady a Mýty (28 stran zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Záhady a Mýty

Správci:Sakutzik, Alfonzo, elaxon
Popis:Zažili jste něco podivného, co si nedokážete vysvětlit? Chcete se dozvědět o nějakých mýtech nebo znát názor ostatních? V tom případě vítejte v Záhadách a Mýtech. Pro všechny milovníky záhad od A po Z....
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Již dávno se začíná ve skupinkách šeptat o mýtech, proroctvích, spriritismu a ostatních duchovních věcech, které nikdy nebyli dokázáno.

Téma

Konec

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 676 příspěvků|⇐ 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 34 ⇒|

Sakutzik - 14. října 2009 16:40
Sakutzik

Astinas 14. října 2009 11:37

To by mě taky zajímalo co se ti stalo. A pokud jde o mě na záhadu jako takovou moc nevěřím, ale věřím, že je něco, čemu člověk naprosto nemůže rozumět a nikdy to nepochopí. Takže svým způsobem v hodně věcí věřím.

elaxon 14. října 2009 13:57

Mohl by sis představit jakoukoliv záhadu bez strašení? Většinou jsou záhady hlavně díky tomu, že lidi trochu zarazí. :-)
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

elaxon - 14. října 2009 13:57
elaxon

Sakutzik 13. října 2009 16:43
Sem lézt nebudu. Moc strašidelný. Ale jinak jsou ty články celkem zajímavý.

Najdu něco o vlkodlacích. ;-)

Astinas 14. října 2009 11:37
Povídej, co se ti stalo.
Tři tečky říkají strašně moc.

Astinas - 14. října 2009 11:37
Astinas

Sakutzik 13. října 2009 16:43

Hezké vysvětlení...

Ale když to tak vezmu, sice nevěřím na záhadno, ale již jsem byl svědkem záhadného jevu...
c'est la vie...

Sakutzik - 13. října 2009 16:44
Sakutzik

elaxon 12. října 2009 23:15

Pokud máš nějaké přání či návrh na téma, tak sem s tím... Klidně to proberem...

Jinak stejně je to ohledně upírů zvláštní, kde všechno se vzali tyhlety "výmysly"....
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Sakutzik - 13. října 2009 16:43
Sakutzik

No já jakožto příznivce Enigmy jsem narazil na jeden zajímavý článek, který se plně věnuje "Dětem noci".

Aste, to co říkáš je sice vše pravda, ale mnohé to nevysvětluje. Například proč se tedy upíři, jejich "zakladatel" je právě rumunský král Vlad Dracula, bojí krucifixů... ? Proč pijí krev? Navíc vždyť za upíra nepovažovali pouze krutého Draculu... A podobně a o vlkodlacích už vůbec nemluvě. :-)

Nyní tady sepíšu krátký úryvek z Enigmy...

Úryvek:

5 Nejznámějších údajných nemrtvých:


1)
Vlad III. Dracula
(1431-1476)


Valaššský kníže je prý spravedlivý a velice pobožný panovník. Se svými nepřáteli z Osmanské říše ovšem nemá slitování. Narážením na kůl údajně nechává popravit desetitisíce Turků. Tímto svým oblíbeným způsobem popravy si také vyslouží přezdívku Tepes (Narážeč). Jméno Dracula má být zdrobnělinou přezdívky jeho otce (Vlad II. Dracul, 1390 - 1447), kterou získal jako člen Dračího řádu císaře Zikmunda (1368-1437).
I když je dodnes v Rumunsku považován za dobrého vládce a ochránce valašské nezávislosti, do světových dějin se zapsal jako nevídaně krutý panovník. Chudobu své zemi například řešil tak, že všechny chudáky sezval na velikou hostinu a potom je nechal v jedné místnosti zamknout a upálit. Stále jsou živé spekulace, že Vlad III. Dracula se stal předlohou románového Draculy britského spisovatele Brama Stokera (1847 - 1912).
Legendy o upírech jsou ovšem mnohem starší a vyskytují se po celém světě. Inspiroval se britský spisovatel valašskou historii, nebo našel krvavý námět úplně jinde?

2)
Bela Lugosi
(1882-1956)

Původně celkem bezvýznamný rumunský herec, vlastním jménem Bela Ferenc Dezso Blasko.
Životní zlom přichází až když Lugosi odjíždí do Spojených států, kde v roce 1927 získává hlavní roli v divadelním zpracování Draculy, hraném na Brodwayi v New Yorku. S pozdějším přenesením Draculy na filmové plátno v roce 1931 se Lugosi stává známým v celém světě. Nezapomenutelná role se ovšem podepisuje i na hercově osobním životě. Opravdu se Lugosi cítí být upírem, nebo se jen snaží svým tajemným vystupováním vyhovět fanouškům, kteří ho za upíra považují?
Vždyť přece pochází z Rumunska, stejně jako údajně první nejznámější upír Vlad III. Dracula. Má hluboký, hypnotizující pohled, ostré špičáky, neodolatelné charisma, kterým může ovládat své oběti. Tyto znaky lidem stačí k tomu, aby Lugosiho označili za upíra. Dokonce ani po své smrti nenachází klid a jeho hrob je v Kalifornii (USA) musí být zalit betonem. Je to kvůli fanatickým upířím obdivovatelům, nebo má beton zadržet "nemrtvého" v hrobě?

3)
Peter Plogojowitz
(zemřel 1725)

Jde o úplně první případ upíra ve východní Evropě, který zaznamenala média. V srbské vesničce Kisiljevo (dříve Kisilova) je pohřben zdejší rolník. Jeho smrt ovšem provází několik dalších záhadných úmrtí. V průběhu pouhých osmi dní po pohřbu umírá devět osob. Jak tvrdí svědci, kteří byli přítomní jejich poslední hodince, umírající prý křičí, že je rdousí Peter Plogojowitz. Proti mrtvému Plogojowitzovi svědčí i jeho žena, kterou údajně v noci navštěvuje. Zděšení vesničané za přítomnosti místního kněze otevírají hrob zemřelého. Jeho tělo údajně nejen že nejeví známky rozkladu, ale Plogojowitzovi prý ještě dorostly vlasy, vousy i nehty. V ústech má navíc čerstvou krev... To mají být jasné důkazy, že jde o upíra! Když vesničané podle starých pověr probodnou srdce mrtvého dřevěným kůlem, má mu z úst a uší vytékat čerstvá krev. Nakonej je tělo spáleno. Zavinila nevysvětlitelná úmrtí jen nějaká neznámá epidemie, nebo opravdu ve vesnici Kisiljevo vraždil upír?

4)
Arnold Paole
(zemřel 1726)

Zbojník ze srbské vesnice Medwegya je po své smrti oficiálně úřady Rakouska-Uherska prohlášen za skutečného upíra. Zachovaly se i dobové záznamy rakouského lékaře Johana Fluckingera, který celý případ vyšetřoval. Paole se přistěhuje do vesnice z turecké části Srbska a několikrát se má zmínit, že důvodem k jeho odchodu bylo pronásledování upírem. On se prý ale vyléčil pojídáním země z upírova hrobu a také natíráním se jeho krví. Při pádu žebřiňáku si zlomí vaz a umírá. Jenomže v dalších 30 dnech po Paolově smrti si čtyři lidé z vesnice stěžují, že je mrtvý stále pronásleduje a jen krátce na to umírají. Opravdu zde může být nějaká souvistlost mezi podezřelými úmrtími? Po otevření Paolova Hrobu všichni vidí, že jeho tělo se nerozkládá, ale dorůstají mu vlasy i nehty. Celá rakev je prý navíc zevnitř potřísněna krví. Jak je u upírů zvykem, vesničané probodnou Paolovo srdce dřevěným kůlem, přičemž prý mrtvý skučí a krvácí. Jeho tělo je potom spáleno. Stejně musí vesničané naložit i s jeho domnělými čtyřmi oběťmi, aby zabránili jejich přeměně na upíry.

5)
Mercy Brown
(zemřel 1892)


Případ, který se stal na Rhode Islandu (USA), ukazuje, kam až mohl v dřívějších dobách zajít protiupíří fanatismus. Ještě před smrtí devatenáctileté Mercy umírá v roce 1888 její matka Mary Brown a sestra Mary Olive. Naživu zůstává jen její otec George Brown a bratr Edwin, kterého ovšem už dva roky sužuje jakási záhadná nemoc. V té době, pokaždé když v něčí rodině dojde k několika úmrtím v poměrně krátkém čase, je to podezdřelé. Řádí v rodině Brownových upír?
Sousedé požadují, aby mrtvé ženy byly vyňaty z hrobů a zkontrolovány. Všechna tři těla jsou exhumována 17. března 1892, pouhé dva měsíce po smrti Mercy. Zatímco těla matky i sestry jsou v rozkladu, tělo Mercy zůstává zcela neporušeno. Její srdce je údajně plné čerstvé krve, což postačí jako důkaz o tom, že dívka je "nemrtvá". Může "upírka" Mercy i za nemoc svého bratra? Edwin vypije vodu smíchanou s popelem jejího vyříznutého a spáleného srdce, což ho má podle pověr vyléčit ze záhadné nemoci. Lék ovšem nezabírá a chlapec po dvou měsících umírá, pravděpodobně na tuberkulózu, na níž zřejmě zemřely jeho matka a dvě sestry...

A ještě jeden úryvek...


Krvelačné řádění upírského klanu


Richard a Naomi Wendorf jsou 25. listopadu 1996 nalezeni ve svém domě na Floridě (USA) umláceni k smrti. Policie se zprvu domnívá, že jedna z jejich dvou dcer byla zřejmě unesena. O čtyři dny později je pohřešovaná patnáctiletá Heather Wendorf nalezena. Spolu s dalšími čtyřmi kamarády je přesvědčena o tom, že je upírem. Ti nejeví sebemenší známky strachu a s klidem se přiznávají k brutální vraždě. Tvrdí, že patří ke "klanu upírů" z Kentucky, který má čítat přibližně 30 podobně smýšlejících lidí. Policie tento klan již nějakou dobu sleduje kvůli rituálním vraždám zvířat.

Kdo vraždil a na čí příkaz?

Roderick Ferrel (narozen 1980)
o sobě tvrdí, že je mu již 500 let, je upír a jmenuje se Vassago. Na škole má problémy s drogami a alkoholem, jeho zálibou je sebezraňování, navštěvuje psychologa. Za dvojnásobnou vraždu prvního stupně je odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle, což je změněno na doživotí.

Scott Aderson (narozen 1979)
údajně neměl o Roderickových vražedných úmyslech ani ponětí a podle výpovědi celé události jen přhlížel. Přesto dostává doživotí.

Dana Cooper (narozena 1977)
je jako spoluviník vraždy odsouzena na 17,5 let. Z vězení mohla být propuštěna v roce 2014.

Charity Keesee (narozena 1980)
již nkolikrát utekla z domu. Při zatčení je ve druhém měsíci těhotenství s Roderickem Ferrelem. Byla odsouzena za spoluvinu na vraždě k 10 letům vězení.

Heather Wendorf (narozena 1981)
vystupuje ve škole jako bezproblémová studentka. Teprve když se v roce 1995 setkává s Roderickem, její chování se mění. Je zmlklá, nosí černé obločení, obojek okolo krku. Odsouzena není. Přesto se ale vyskytují názory, že k vraždění došlo na její popud. Objednala si snad vraždu svých rodičů?
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Astinas - 13. října 2009 09:15
Astinas

Když se to vezme všechno obecně tak víme, že Vlad byl jenom neskutečný krutý bartard, neboť narážení na kůly byl jeden z nejhorších způsobů popravy v té době, protože pokud byl dobrý kat, tak chudáci na kůlu mohli trpět i dva dny. Kůl se jim zarazil do řitního otvoru a pak následně vahou vlastního těla, klesal odsouzenec dolů, dobrý kat to je navedl tak, aby hrot minu všechny nejdůležitější orgány, takže mučený musel zažívat nesmírná muka. Také se ví, že Vlad neměl rád turky, takže nechal napíchnout na ků 20000 turků, kteří po bitvě s ním padli do zajetí. Od toho se odvíjí přezdívka Vlado napichovač(Narážeč), takže si asi dokážete představit jakej to je parchant. I když rumunové ho berou jako spravedlivého vůdce.

Vlad je znám především díky románu Drákula Brama Stokera, kde je popisován jako upír. Podle moderních výzkumů Stoker o skutečném knížeti Vladovi mnoho nevěděl a svůj příběh sestavil z jiných legend nemající s Vladem nic společného. V Rumunsku spojení knížete s upírskými legendami nechápou — když už, považovali by ho naopak za bojovníka proti upírům.

Nesmrtelnost, kterou mu Stoker připisoval, ovšem nakonec získal: mluví se o něm dodnes. Ještě v této době si na Vlada Drákulu vzpomene spousta lidí a každý si o něm myslí něco jiného. Pravdou je, že Drákula byl spravedlivým, sadistickým a krutým vládcem. Jeho činy a rozhodnutí dnes někteří lidé prostě nemohou pochopit a mluví o něm jako o sadistickém šílenci. Na druhou stranu byl velice inteligentním a dobrým vládcem a skvělým válečníkem.
c'est la vie...

elaxon - 12. října 2009 23:15
elaxon

Proč se vždy vybírá tak strašidelné téma? :-)

Ty hlavy třeba odřezávali jen kvůli tomu, že ve vedlejší vesnici babka něco špitla, kdo ví?
Tři tečky říkají strašně moc.

Sakutzik - 12. října 2009 22:05
Sakutzik

Tak a konečně máme nové téma na dobu neurčito a to dlouho ohlodávaný téma Vlkodlaci a Upíři. Nesčetně filmů a knížek na toto téma bylo sepsáno. Byl to pouhý výmysl nějakého originálního autora nebo to má v určitých směrech svou pravdu?

Vždyť existence Vlada Draculy bylo prokázáno, ačkoliv nikdy nebyla prokázána jeho "nadpřirozenost", ale proč tedy lidé už asi od 12 století odřezávali lidem hlavy, než je uložili do hrobu.
Vědci si myslí, že tak zabraňovali zmrtvému vstání zemřelého jedince a dělali to u lidí, kteří byli podle nich "zralý" na upíry.

Co si o tom myslíte vy? A co o tom víte? :-) Každá informace bude dobrá, dokonce je sem možno posílat různé články a kopírovat, kde co najdete. :-)
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Sakutzik - 12. října 2009 20:41
Sakutzik

Astinas 12. října 2009 20:10

No jo, arag je vždy něco extra... I kdyby se ti posral celej windows a ani se ti nezapnul počítač... Vsadím se, že kdyby si namátkově napsal Aragorn.cz, tak se ti ta stránka zapne sama. :-D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Astinas - 12. října 2009 20:10
Astinas

Sakutzik 12. října 2009 19:01

No jde spíše o to, že nic nefungovalo jenom arag:)
c'est la vie...

Sakutzik - 12. října 2009 19:01
Sakutzik

Astinas 12. října 2009 18:09

To to byla taková katastrofa, že to muselo jít na nástěnku? :-D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Astinas - 12. října 2009 18:09
Astinas

Sakutzik 12. října 2009 17:51

Já to mám na nástěnce, takže mi to připomínáno pořád:)
c'est la vie...

Sakutzik - 12. října 2009 17:51
Sakutzik

Astinas 12. října 2009 17:50

To si to tak dobře pamatuješ? :-D Si zrovna stahoval porno a ono ti to zrušilo ne? :-D Já bych si takovou kravinu v životě nepamatoval. :-D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Astinas - 12. října 2009 17:50
Astinas

Sakutzik 12. října 2009 16:47

No net spadl ne?:)
c'est la vie...

Sakutzik - 12. října 2009 16:47
Sakutzik

Astinas 12. října 2009 15:36

Tři roky dříve? Co se stalo? :-D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Astinas - 12. října 2009 15:36
Astinas

Sakutzik 11. října 2009 18:53

Už jsem myslel, že konec světa nastal o tři roky dříve:)
c'est la vie...

Sakutzik - 11. října 2009 18:53
Sakutzik

Arte-Zherth 9. října 2009 23:32

Buď rád, žes to prošvih... Jsi aragorňan, tak děkuj apovi, že žiješ... :-D
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Arte-Zherth - 9. října 2009 23:32
Arte-Zherth

Astinas 9. října 2009 22:17

nechápu to, asi jsem něco prošvih
Je sex nemravný? Jen dělá-li se pořádně.

Astinas - 9. října 2009 22:17
Astinas

http://90.179.38.78/vypadek.png
c'est la vie...

Sakutzik - 8. října 2009 20:56
Sakutzik

Arte-Zherth 8. října 2009 20:54

Nevím, ale spíš ne... Byl to příběh o nějakým maďarovi, který byl z budapeště a procházel těmi "pracovními" tábory...

Bylo to fakt hezky propracované. :-)
"Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl!"

Vypisuje se 20 z celkem 676 příspěvků|⇐ 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 ... 34 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)