Eerie (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Eerie

  • Eerie - obrázek
  • Autor: MemphisV
  • Publikováno: 1. srpna 2010
  • Rozměry originálu: [1000 px × 1300 px]
  • Popis:

    Moje druhá barevná práce s tabletem, děláno v Photoshopu. Hraje na guqin, tradiční čínský hudební nástroj. Zajímalo by mě, co z toho kdo z vás cítí.

Kdo hodnotil obrázek Eerie?
Bimbo sourek (3.80*), Blackmoore (3.80*), Dia (5.00*), eranior (5.00*), Eruano (3.80*), fablee (5.00*), Frili (5.00*), jenJen (5.00*), jkaculik (5.00*), John_x (5.00*), Kaveh (5.00*), LadyShade (5.00*), Lilith Apasionado (5.00*), Moskov (5.00*), Mr.Frost (5.00*), Nessis (5.00*), Planktonek (5.00*), Rimmer (5.00*), Sarianne (5.00*), Tartar (5.00*), vockoo (3.80*), Yakaman (5.00*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 31 příspěvků1 2

MemphisV - 22. října 2010 01:33
MemphisV

Nessis 20. října 2010 16:39
Páni, díky moc :-)
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

Nessis - 20. října 2010 16:39
Nessis

Dlouho jsem tu nebyla, takže hodnotím až ted.......Je to opravdu nádherný, jako by ze snu..............až na ty vlasy ty jsou takový moc konkrétní...................ale to je snad jediný, Rozhodně je to ale jeden z nejlepších obrázku, co jsem tu viděla. Opravdu moc hezký.
Myšlení není trestné

flegos - 23. srpna 2010 02:30
flegos

to je jasné... vždyť on je přece ten nejvzácnější pokemon :D copak to nevidíš v jeho avataru ? :D
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

jkaculik - 12. srpna 2010 20:07
jkaculik

MemphisV:to jsem ráda.Jak tak pozoruji,ty jsi podivuhodný člověk.Takových by na světě mělo být víc:-))Doufám,že nezůstaneš na dně naší společnosti a půjdeš výš:-))
Říká se,že nejvíce pravdy mluví blázni,děti a filozofové.Proto se blázní zavírají,děti bijí a filozofové nechápou. (Fr. Palacký)

MemphisV - 12. srpna 2010 01:29
MemphisV

Valeria 8. srpna 2010 22:34
jkaculik 9. srpna 2010 13:18
K andělům vám oběma a případně i dalším.
Ti andělé jsou z několika příběhů, které se postupně objevovaly uvnitř mě. Píšu delší dobu a rozlišuji příběhy vnitřní a vnější. Tyhle patří mezi ty nejhlubší, co mám. I proto jsem je neprezentoval samostatně, ale pouze takhle společně - a spolu s obrázkem Eerie.
První obrázek se jmenuje "Empty Gravity" (prázdná gravitace). Pozadí nemá, protože jsem nevěděl, jak ho udělat, a co jsem se bavil s lidmi, sedělo jim to takhle víc. A pak přišel název, který to doplnil. Byl to můj úplně první Photoshopí obrázek.
Druhý byl vlastně ten tady jako poslední, černobílý, jak tam anděl klečí ve vodě a je připoutaný. Jmenuje se "Awaiting Crucifixion" (when the blind lead) [čekání na ukřižování - když vedou slepí] a má příběh dosti jasný i silný, stejně jako ten první. Líbí se lidem více než ten poslední (zde prostřední) - Gethsemane (v zahradě Gethsemanské). Pro mě oba znamenají něco jiného a jsou asi na stejné úrovni co se týče zpracování.
To, že dva jsou červené a jeden pouze černobílý, pro mě nehraje moc roli. Měl jsem verzi, kde i ten poslední byl s červenou, a bylo jí tam mnohem víc než v těch předchozích, a přeci jsem to nechal nakonec takhle.
Nemám ICQ historii zatím (až mi ji pošle jedna přítelkyně, budu ji mít), tak nemohu napsat příběh k prvnímu a druhému. Ten třetí je ale pro mě stále ještě živý a jasný - i po těch týdnech, co nás dělí.
Každý kámen ve zdi něco znamená, každá kapka vody na zemi, každé zlomené pírko křídla a každý pramen zmoklých vlasů. Vlasy jsou vůbec zajímavá věc u mě, neboť dříve jsem kreslil své postavy s rovnými a mnohem kratšími. Až nedávno jsem přejal tyhle delší od jednoho člověka, který tak začal kreslit mě a mou postavu. A mě se to dotklo uvnitř.
Jen maličko ze mě - ti andělé jsou všichni muži, všichni dokonce jedna a ta samá postava, přestože občas má fousy a občas ne. V prvním je to obraz přímo z toho příběhu, ničím nepozměňovaný. I s tím jak má spoutaná křídla. V druhém (který byl poslední z andělů co se týče času) sem se zaměřil na pocit a neřešil tolik přímo příběhové umístění. To, že má vlasy zamotané do rostlin ho poutá k prvnímu obrázku, kde vlasy tvoří část pout - a Eerie má to samé svým způsobem. Ten poslední je nejpřesnější co se týče znázornění příběhového. Nevymýšlel jsem si tam nové věci a nějaké symboly. I tak v sobě nese moc.

Jkaculik:
Děkuji moc za názor a komentář. Říkáš, jak se neumíš otevřít, a přitom mi přijde, že ti to jde úplně v pohodě.
Mám rád, když lidé hledají v dílech sebe a své příběhy, přestože pro autora mohou znamenat něco úplně jiného. U každého je to něco jiného, co v nás jaké dílo rozeznívá, a já jsem vděčný za tvůj komentář, protože pro mě znamená neskutečně moc.
Při kreslení jsem poslouchal na začátku a u konce guqin, konkrétně toto: http://www.youtube.com/watch?v=K0qs8qj0UqA. Předtím jsem však měl v sobě stále obraz z filmu Hero (Hrdina), kdy tam hrál ten starý muž a oni v mysli bojovali (http://www.youtube.com/watch?v=eTsKEgUJyUQ, od 1:30).
Není to přesné, pokaždé na mě tahle hudba působí velmi zvláštně. A ten pocit můj z ní jsem dával do obrázku. Je tam hodně toho, co cítím. Je tam tolik vrstev, že ani nevím, kde začít. Snivý dojem a vzpomínky jsou začátek.
I tak jsem moc rád za každý dojem, který si mohu přečíst, protože mi dává neskutečně moc v cítění a do dalšího tvoření.

Děkuji.
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

jkaculik - 9. srpna 2010 13:18
jkaculik

Sice se neumím otevřít a rozepsat jako tady Valeria,ale zkusím se tomu aspon přiblížit:-)

Když jsem si napoprvé prohlížela výpis,vůbec mě ničím nezaujal.Až když jsem po jakémsi obrázku vrátila zpět a přemýšlela,na který se podívat dál.Zaujal mě svým pozadím,(ač se to nezdá)křiklavě červená,která se přelívá do černé,mě doslova donutilo otevřít a přečíst si popisek(protože,než já něco otevřu(tedy většinou)tak si nejdřív přečtu popisek a komentáře,podle toho a miniatury usoudím,zda bude,podle mě stát za to).Zde mě ještě víc donutila věta*Zajímalo by mě,co z toho kdo z vás cítí.*.Tak tedy otevřela jsem ho.První dojem byl strašně rozpolcený,nevěděla jsem vůbec,co si o tom mám myslet,ale čím víc jsem se na ten obrázek dívala.Tím víc se mi otevírala fantazie a já si v hlavě vytvořila"svůj obrázek" a zařazovala do něj každý detail,který jsem zde našla.(skoro vždy mívám nutkání,si obrázek přetransformovat(předělat)do mé reality a pak jen přemýšlet,číma očima se na určitou postavu dívám.)Pak mě napadlo,že bych si k tomu mohla pustit nějakou skladbu,kde hraje onen nástroj.Tedy našla jsem si něco na youtubku a pustila.Chvíly jsem jen tak na něj zírala(možná na zlomek sekundy se mi zdálo,že mužovi ruce klouzali po nástroji,spolu s hudbou)po asi pěti minutách se mi v hlavě utvořila vize muže ponořeného do hudby,která mi svými tony vyprávěla celý jeho život(Jen je škoda,že má fantazie nedosahuje tak daleko,aby si to mohla vybavit:-()mou představu dokreslila hudba,so..(tady je odkaz http://www.youtube.com/watch?v=bAyVDYgsh0A) tod k tomuto obrázku vše:-)

Co se týče andělů.Ten první mi připadá jako kdyby nějakou holčičku,zezadu vysávala obluda a ona tam(až moc klidně stála)a nechala se.Na druhém mě upoutala jeho hlava.Jakoby chtěl na někoho plivnout a já ho pozoruji očima,nějakého pomocníka,který ho lituje,ale bojí se ozvat.Třetího vidím očima tyrana.Snad trochu naštvaného,že neumřel(Když jsem se nad tím zamyslela,,jakoby ten anděl umíral pro někoho.Koho chtěl chránit.)

Tákže,totˇ vše.Na mě je to až moc vyčerpávající:-D:-D a předem se omlouvám za ty věci,které tam neměli co dělat.:-))...jinak hodnotím*božská dokonalost*protože jsem zatím neviděla nic lepšího:-)
Říká se,že nejvíce pravdy mluví blázni,děti a filozofové.Proto se blázní zavírají,děti bijí a filozofové nechápou. (Fr. Palacký)

Valeria - 8. srpna 2010 22:34
Valeria

MemphisV 7. srpna 2010 02:53

I ostatní tvé kresby (viz. odkazy) jsou hodně nabité pocity, a já trochu lituji těch, kteří je nedokáží vnímat - pokud nechtějí, žádný soucit jim samozřejmě nepatří, protože pak je to jejich vlastní rozhodnutí :D

První co asi každého praští do očí - všechny tři jsou obrazy andělů, a co víc trpících andělů. Jsou plné jejich vlastní krve a bolesti a zároveň jejich osobního smutku. A pak nastává opět má vrozená nerozhodnost vložená v otázku žádající odpovědi: Proč trpí?! Obětovali se pro někoho a proto je z nich cítit ono slastně bolestivé odevzdání? Spoutal je někdo ale v jejich duších stále dřímá plamen, který zažehává nenávist vůči vězniteli?

Všichni tři jsou spoutaní, dva krvácejí a třetí se vzpírá provazcům věznitele. Unikne alespoň on? Nebo bude další andělskou duší jehož přítomností se bude opájet? Zdá se to jako pohledy na tři odlišné bytosti. Dvě se již buď se svým osudem smířili nebo čekají na chybu a šanci, ale ta třetí se stále nevzdává a bojuje. Unikne či se podrobí?

Tvá díla jsou vskutku velmi dobrá. Mnozí by řekli, že jsou nedodělaná, či dělaná narychlo a od ruky, ale věř mi, že mnoho lidí dneska aplikuje metodu, kdy si třeba dá dvě hodiny na obraz a pak už na něj prostě ani nešáhne ;) A hurá je to odraz moderního umění, dvě hodiny i když vylejt ten kýbl na stěnu by trvalo jen pár vteřin. Je to bezduché a smutné, že právě tímto se dnešní umělci chlubí, tvé obrazy mají duši. Jsou plné pocitů a emocí, které na člověka doráží a útočí snažíce se jej vtáhnout do děje, což je dle mého názoru velmi působivé.

Cítíš, jak se ti provazce už skoro otírají o tvář? Natahují se po tvých křehkých křídlech? Utíkej! Nechceš nás opustit? Tak nám pomoz. Honem! Honem... Pomoz...

P.S. Napadlo mně to až nakonec - Co když je to on, hudebník, nástroj a melodie, ta jediná společně propletená bytost, která loví anděly?! :D Zajímavá představa, ale proč se tedy muzikant tak smutně tváří: Cítí skrze vlákna pocity svých vězňů? Souží ho svědomí? Kdo ví...
Štěstí se plíží ztichlým světem, jenva co noha nohu mine, jednou je vítáme a jindy smetem, a ono pokaždé je jiné. Lady Valeria Aragornská

Rainy - 8. srpna 2010 13:33
Rainy

Necítím z toho nic, pro mě je to neutrální :)
Chyby buzerovat nebudu, za poslední dva týdny se tenhle obrázek řadí mezi ty poveděnější.

MemphisV - 7. srpna 2010 02:53
MemphisV

Valeria 4. srpna 2010 15:00
Děkuji :-). Když se mohu dozvědět, jak to na lidi působí, co uvnitř sebe prožívají, jaké věci je napadají... je to pro mě nejlepší zpětná vazba. Jako pro každého. A ty se nebojíš to napsat :-)

murthags 5. srpna 2010 15:34
Wow, díky .-). Já jsem je sem nedával, protože jsem měl strach - byly (a jsou) mi hodně blízké a hodně zevnitř, tak by mě případné negativní komentáře rozhodily. Teď už je to oukej .-). A jsem moc rád, že se ti to líbí.
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

murthags - 5. srpna 2010 15:34
murthags

MemphisV 5. srpna 2010 15:09
kurva abych nebyl prostý tak tohle jsou naprosto geniální kresby, líbí se mi mnohem víc než ti "profesionální", zřejmě umíš hodně dobře vyjadřovat ty pocity, emoce a atmosféra...klobouk dolů ;))
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

MemphisV - 5. srpna 2010 15:09
MemphisV

Marcus Elánius 5. srpna 2010 14:09
:-) To je pravda... ono by tam tu hru kazilo víc věcí :-))

Plumm 5. srpna 2010 14:18
Pro mě to tak není, ty vlasy jsou pro mě hodně důležité, přestože asi nevysvětlím proč přesně. Znamenají tam pro mě ještě několik dalších pocitových vrstev. Kdyby to bylo opačně (ruce x vlasy), ten obrázek bych vnímal úplně jinak a nevyjadřovalo by to pro mě už to, co jsem při tom cítil.
Možná trochu pomůže k pochopení to, co jsem kreslil jako první v Photoshopu někdy před pár měsíci. Tam jsou vlasy taky hodně výraznou částí, a pro mě důležitou.
http://imb.lide.cz/big/4bdc18891c9e4b0403030200.jpg?year=2010&month=05&day=0112&a=1#90818109

http://imb.lide.cz/big/4bf1ededc6309103a0cc0200.jpg?year=2010&month=05&day=1801&a=1#91554878

http://imb.lide.cz/big/4be2031a3bb3ffbb85fa0100.jpg?year=2010&month=05&day=0523&a=1#91035632
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

Plumm - 5. srpna 2010 14:18
Plumm

Marcus Elánius 5. srpna 2010 14:09
těma vlasama hraje flažolety, to je jasná věc:D

A nelíbí se mi, že konkrétně ty vlasy jsou nejzaostřenější věc z celýho obrázku, nerozumim proč. Pro mě třeba jsou dlaně asi milionkrát důležitější než vlasy, který maj všichni na světě stejný skoro. Je tam snaha o nějakou snovost, to je fajn a dát tam nějakej akcent, zostřenej objekt, kde by se oko mohlo chytit, je taky fajn, akorát to teda neměly bejt ty vlasy:) Z kterej si navíc udělal celkem tlustý provázky, vlas nemusíš kreslit po celý jeho dýlce, stačí tenkej odlesk na nekolikacentimetrový dýlce a pak zas o kus dál a mozek diváka si to už domyslí.
http://plumm.cz/

Marcus Elánius - 5. srpna 2010 14:09
Marcus Elánius

Je to opravdu krásné, obdivuji to.. mám jenom jednu poznámku, která by možná nějakému hnidopichovi zkazila dojem (mně ne :-D)... Ty vlasy by tam asi trošku vadily kvůli rezonanci strun...
Každý je jiný a ne vždy znamená jiný-divný...

Valeria - 4. srpna 2010 15:00
Valeria

MemphisV 3. srpna 2010 22:12

Já...Jsem ráda, že se ti to líbilo...Opravdu...Jen mne vždycky zaskočí reakce lidí na to, co napíšu :)

Píšu to, co cítím, a pokud je to tak výstižné, že se vracíš zpět do svého obrazu odnášen mými slovy, těší mne to a tebe by mělo též, protože v tom případě je tvůj obraz dokonalým odrazem toho, co jsi chtěl ztvárnit. Je pohledem do tvé duše, protože jsi do něj bezesporu vložil její část.

Buď na sebe hrdý, ale ne pyšný, však to znáš - pýcha pádu předchází...
Štěstí se plíží ztichlým světem, jenva co noha nohu mine, jednou je vítáme a jindy smetem, a ono pokaždé je jiné. Lady Valeria Aragornská

MemphisV - 3. srpna 2010 22:12
MemphisV

Moc děkuji za všechny komentáře k obrázku. Jsem rád, že se líbí, a Plummovi jsem rád, že pomohl popis .-).

Valeria 2. srpna 2010 21:17
Tobě děkuji zvlášť, protože to, co píšeš, mě skoro rozbrečelo, jak přesné to je. Nikdy jsem sice neslyšel guqin naživo, ale viděl jsem to ve filmu, kde byla hodně silná scéna a ta mi zůstala v paměti. Navíc tohle zároveň obsahuje skladby, kdy jen sedíš, koukáš do prázdna a posloucháš a posloucháš. Guqin jako tradiční a pro nás zároveň netradiční nástroj v sobě a svém zvuku zároveň nese ještě takový nádech, který z kytary člověk moc nedostane... Děkuji.
Děkuji za to, že jsi to napsala, je to dost vnitřní věc - alespoň pro mě. Nemůžeš se rozhodnout .-). Pro mě je to vše, co píšeš, vzpomínka to vystihuje velmi dobře. A zároveň se to pro mě děje teď a já cítím, jak ten zvuk a pocit rozehrávají struny mého nitra. Spojení s nástrojem, spojení se sebou, nikde nic jiného. Bohužel to neznám přímo, protože jsem nikdy na nic nehrál. Ale přesně takhle se cítím poslední dobou, když kreslím.
Děkuji.
The best decision of mine: living to intensify - and to give it more than just one try

mikE II - 3. srpna 2010 06:07
mikE II

větvička 3. srpna 2010 00:36
spíš nepřímá úměra... :-)
www.mike.hys.cz

větvička - 3. srpna 2010 00:36
větvička

mikE II 2. srpna 2010 22:59
takže čím větší cena tím větší zájem ? :)
!! Homosexuals are GAY !! | Senior internet discussion expert user *****

mikE II - 2. srpna 2010 22:59
mikE II

murthags 2. srpna 2010 22:19
to záleží na tom, za jakou by to bylo cenu.. muj zájem roste a klesá společně s ní
www.mike.hys.cz

murthags - 2. srpna 2010 22:19
murthags

mikE II 2. srpna 2010 17:32
ale jestli máš opravdovej zájem, tak je to možný.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

murthags - 2. srpna 2010 22:10
murthags

Plumm 2. srpna 2010 22:06
já myslel ve smyslu že je to snadný.
http://4.bp.blogspot.com/-HrxSy0sjtFw/UYAKNLdvlwI/AAAAAAAAAeI/wIlghyI-IUs/s1600/double+fuck+off.gif

Vypisuje se 20 z celkem 31 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)