Stvořit déšť (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Stvořit déšť

  • Stvořit déšť - obrázek
  • Autor: Niki Shadow
  • Publikováno: 5. listopadu 2011
  • Rozměry originálu: [900 px × 635 px]
  • Popis:

    Commission pro Nigerfur(dA), její charakter Wufizu, kterého jsem si velice rychle oblíbila :) Obrázek dělán v trochu experimentálním módu, takže otázky typu: "proč není vybarvený?" mě zrovna moc netěší číst. Prvé, char je bílý, druhé, stínovaný není úmyslně a osobně si nemyslím, že by to vybarvené bylo lepší ^.- V tomto ohledu nechte, jak bylo dáno, děkuji :)

Kdo hodnotil obrázek Stvořit déšť?
EREBOS (3.80*), Saia (5.00*), Under (5.00*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 4 z celkem 4 příspěvků1

Plumm - 5. listopadu 2011 15:16
Plumm

A k tomu pozadí, tady je to pozadí supr, protože i samo o sobě vytváří nějakej děj, na kterej to zvíře reaguje. Neni to jak na předchozim podzimnim orázku, kde je to prostě jen samoúčelná dekorace.
http://plumm.cz/

Plumm - 5. listopadu 2011 15:07
Plumm

Tyvole boží. Ale vysvětli mi, jak můžeš jednou nakreslit tak zprasený nohy (jako na předchozim obrázku) a hned na dalšim je vyšvihnout takhle naprosto suveréně ještě k tomu v těhle pozicích.

Vadí mi jedna věc, že používáš silnější linku na místech, kde to vůbc neni potřeba a naopak tam, kde bych jí očekával, tak tam neni. Mluvim o hlavě. Hlava je důležitá, důležitější, než tvar nohy a chlupy na břiše. Jsou na ní oči, pusa, atd. prostě všechno, co tomu zvířeti dává život a nějakej charakter. A taky je ta hlava v místě, odkud ten obrázek pozorovatel začíná číst. Shora dolu, z leva do prava. Oko se tam musí chytit. Nemá smysl aby naše oči víc přitahovala silnější linka v dolní polovině jeho těla a hlavu tak uplně opomíjeli. Takže prostě to chce silnější linku někam do hlavy. Neříkam, že musíš vobtáhnout její obrys, to ne. Bohatě by stačilo zvýraznit oči (ty asi nejvíc), trochu pusu, pár těch chlupů kolem čelisti a dost.

Kompozičně to neni vychytaný, nahoře ho máš dost na těsno na to, že on sám se dívá nahoru, někam mimo obrázek.

Experimenty s pozadím se mi líbí, jen tak dál, je to příjemný.

Jestli to nad jeho zadní tlapou je podpis, tak ho dej do pryč. Akorát tam ruší a působí jak nějaká chyba v kresbě. S podpisem nemusíš vymejšlet žádný čachry a ještě ho nějak natáčet a prostě ho prdni někam, kde neruší. V případě týhle kompozice buď k jeho pravý zadní tlapě - vedle ní pohledově vpravo uplně dolu, prostě vedle drápů, normálně vodorovně a hlavně s patřičnou mezerou, (ne jak to máš teď) aby od toho zároveň byl jasně oddělitelnej, ale aby to při nepřímym pohledu zároveň byl takovej uzemňovací prvek, jakože: "Jo, milej diváku, to, co periferně vnímáš jako zem, na který ta tlapa stojí, tak to je ve skutečnosti podpis." Nebo – a to by bylo ještě lepší – ho pleskni klasicky vpravo dolu do spodního rohu papíru a nazdar.
http://plumm.cz/

Korian - 5. listopadu 2011 14:08
Korian

Korian 5. listopadu 2011 14:07
jo akorát ta přední levá je zakrněná, ne? :D

Korian - 5. listopadu 2011 14:07
Korian

oproti tvýmu předchozímu obrázku to má super anatomii, ty pacičky už jsou pacičky :D akorát bych to vybarvil :D :D

Vypisuje se 4 z celkem 4 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)