Temný stín jeho duše (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Temný stín jeho duše

  • Temný stín jeho duše - obrázek
  • Autor: Katanga
  • Publikováno: 17. února 2015
  • Rozměry originálu: [630 px × 928 px]
  • Popis:

    Digitání malba na téma Dr. Jekylla a pana Hydea.

Kdo hodnotil obrázek Temný stín jeho duše?
Daenerys (3.80*), Fyren (3.80*), rafaela (3.80*), Ragalt (5.00*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 8 z celkem 8 příspěvků1

rafaela - 31. května 2015 22:43
rafaela

Ten druhej obrázek je asi technicky mnohem lepší, ale zdá se mi, že kryska ztratila ten krásný výraz a strukturu srsti, kterou jsem obdivovala u první verze... Ale to je jen názor úplného laika :)
Víš, cos vlastně chtěl, kdyžs žádal po bozích za ženu z jezera Paní...?

Plumm - 3. května 2015 02:54
Plumm

Katanga 26. dubna 2015 08:41
palec hore :)
http://plumm.cz/

Katanga - 26. dubna 2015 08:41
Katanga

Na základě vaší umělecké kritiky jsem na obrázek ještě sáhla a trochu ho předělala. Díky moc za vaše rady!

http://orig09.deviantart.net/22d0/f/2015/115/b/4/dark_shadow_of_his_soul_by_katangacz-d8idg5n.png

Plumm - 24. února 2015 18:14
Plumm

1) Perspektiva dlažby je přesně naopak, než by měla bejt.
2) Stín na zdi je moc ostrej.
3) zepředu na to zvíře svítí ostrý světlo, takže hází takovejhle stín, přesto je to zvíře přímo zepředu zastíněný a nejsvětlejší je studená kontura na zádech, která nevim odkud se bere, páč evidentně to neni světlo přicházející odněkud zezadu, páč to je teplý.
http://plumm.cz/

Plž - 21. února 2015 14:24
Plž

Docela by mě zajímalo jaký stín by asi vrhal ocásek krysy, když stín těla vypadá takhle.

Rozhodně pěkný nápad a takový krásný optimistický stín.

Plž

Daenerys - 21. února 2015 02:00
Daenerys

Přihodím konkurenční názor (nejsem žádný odborník, kreslit neumím, jsou to jen postřehy laika)... :)

Líbí se mi motiv, nápad, atmosféra a kupodivu i krysák! :D Pravda, má hodně otočenou hlavu, ale to myši umí. A po delším zkoumání mi pravá přední packa přijde trošku divná, asi moc dlouhá nebo nízko nasazená. Jinak se mi ale zdá moc pěkný, hlavně srst a uši jsou úplně super :D A má perfektně udivený výraz.
Souhlasím s tím, že se mu zadeček vznáší kousek nad zemí, což by asi neměl, ale všechny krysákovy problémy mi přijdou spíš podružné.

Více mě, jakožto člověka lehce postiženého matematikou, a tedy i geometrií, rozčiluje křivá podlaha :D (hlavně v pravé části je docela cik-cak, ale možná je to schválně ;)) a to písmo. Je sice hezky "prolomené" ve spárách, ale jelikož je to pohled trochu zprava a ta zeď je tedy lehce šikmo, i to písmo by mělo být zkreslené, mnohem víc "zdrcnuté", jestli má být na zdi. Teď vypadá skoro jako úplně zepředu.

Doufám, že se pod tou vlnou kritiky neprolamuješ, vždyť víš, že se mi tvoje tvorba celkově velmi líbí! :)

Katanga - 19. února 2015 09:39
Katanga

Megan 17. února 2015 21:59

Víš, jak jsem za tebe v galerii ráda? Že jsi schopna si najít čas k sepsání komentáře, navíc komentáře, který autorovi i něco dá? Neciť se hloupě. ;)

Krysáka jsem si předem črtala na papíry podle fotografií i podle živé předlohy (se kterou to bylo těžké, protože byla v klidu jen když byla zalezlá v domečku anebo zahrabaná v mých vlasech, takže toho z ní moc vidět nebylo), ale vždycky to vypadalo hrozně divně. Celé mi to připadalo pokroucené, pokřivené. Krysy holt nejsou zvířata, na kterých je snadné vidět hezky anatomii sval po svalu, jelikož mají - alespoň ty naše - volnější kůži a hustou srst. Takže jsem hodila skici do koše a zkusila na to jít spíše selským rozumem.
Popravdě ty různé úhly, které popisuješ, nevidím. Asi mám obrázek ještě příliš zafixovaný v oku a v ruce, abych viděla, co je tam pokroucené. Zkusím se mrknout za týden, za dva, až se mi obrázek trochu vytratí z paměti a až na něj budu moci koukat objektivněji.
Na stín pod tlapkami zkusím ještě sáhnout; Tam jsem hlavně zvolila špatný štětec, takže to jemné vytrácení stínu musí pocit levitace ještě umocnit.

Díky moc za komentář! :)

Megan - 17. února 2015 21:59
Megan

Už je mi takové hloupé posílat jenom kritiku, ale chvála tě asi nikam zvlášť neposune :))

Líbí se mi atmosféra, líbí se mi provedení písma na stěně a celkově struktury.

Nelíbí se mi krysák. Předpokládám, že si ho kreslila zpaměti (jestli ne, potěší mě, když pošleš předlohu, abych se taky poučila), ta anatomie je dost špatná :/ myška je jakoby ze dvou až tří různých úhlů, což je dobře vidět při zakrývání různých částí těla. Kreslit zvíře z hlavy je vážně těžké, ještě při tak pokroucené pozici, proto by jí mělo předcházet 20 skic zvířete ze všech stran, abys ho dobře pochopila. (Je to otrava, ale z vlastní zkušenosti- úplně nejužitečnější trénink)

Druhé co mi vadí, je ukotvení krysy k zemi. Nestojí, spíš částečně levituje, a tak působí dojmem, že by ji člověk přísnějším pohledem povalil. Myslím, že to především dělá špatný vržený stín pod zadníma nohama, který tam vytváří jakýsi zbytečný prostor.
Tlapičky samotné asi taky nejsou úplně dobře, krysy (potkani) stojí vždy celou plochou chodidla na zemi. Ale to už je jen rýpnutí, jestli nesouhlasíš, hádat se nebudu :))

Snad komentář alespoň v něčem pomohl
Sníst žížalu není důkaz odvahy. To je akorát důkaz, že jsi čuně! 🦐🦕

Vypisuje se 8 z celkem 8 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)