Tři lebky (1. strana) | Galerie - Aragorn.czGalerie

Tři lebky

  • Tři lebky - obrázek
  • Autor: Sccion
  • Publikováno: 2. prosince 2016
  • Rozměry originálu: [800 px × 1271 px]
  • Popis:

    tuš; po letech jsem si vzpomněl, že existuje něco jako rýsovací pero

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 4 z celkem 4 příspěvků1

Sccion - 27. prosince 2016 04:06
Sccion

Vlastně částečně ano. :)

Přemýšlel jsem o tom a nakonec shledal méně důvodů pro to nezveřejňovat celou záležitost oproti zveřejnění, takže ucelená "hádanka" spočívá v následujícím:

Na obrázku je něco jiného, než o čem hovoří text. Takže aby bylo vůbec co hádat, je třeba už k obrázku přistupovat s tím, že obě části spolu nemusí korespondovat.

Už jen název - Tři lebky - naznačuje, že možná ne vše bude tak, jak se zdá být, protože plně zobrazené jsou pouze dvě. Třetí, pokud vůbec, můžeme nanejvýš předpokládat u klečící postavy. Nicméně legenda o třech lebkách velké moudrosti je pravdivá. Ovšem pouze v tom, že ta legenda koluje. Tři lebky skutečně mají značnou moc a v terminologii dračího doupěte by se daly přirovnat k moudré sově. Třem lebkám je možné předložit svou záležitost a ony dají jasnou odpověď, co dále učinit. Zároveň však, jak už to tak v nesčetně legendách a mýtech bývá, samozřejmě nic není zadarmo a tím spíš pokud jde o moudrost. Ten, kdo ji žádá, nemůže očekávat, že mu někdo jiný dá jasný návod. Proto toho, kdo se podřídí jejich radám, později čeká krutý osud. Vlastně právě tak, jak hovoří nápis u svatyně lebek: Přidá se k nim.

Věc se má tak, že lebky neklamou záměrně. Naopak. Všemu, co nápis vyjadřuje, bezmezně věří. Ostatně část nápisu, kde se píše "Ne, zde není nejasností" naznačuje, že lebky jsou nadneseny nad jakoukoliv pochybnost. Pokud to ale tak a vše vidí jasně, nelze jim tak zcela věřit.

Opět jsme u názvu. Lebky jsou tři a jsou tři již celé věky. Nápis přitom hlásá, že je možné mezi ně vstoupit a rozšířit jejich řady moudrých. Ale lebky přesto zůstávají pouze tři. Kde jsou tedy všichni ti další, o kterých hovoří, že měli tu možnost?

A především: Lebky sebevědomě hlásají, že jsou ti, kdo prohlédli a sami povstali, aniž by je kdo dokázal spoutat. Proč pak tedy každou z těch dvou lebek někdo musí v oné výšce držet a proč třetí, pokud vůbec existuje, se musí skrývat? A copak se lze dovolávat moudrosti někoho, kdo nevidí, v jaké pozici se nachází? Že jen bezvládně visí? Vidět vše pouze ve svém zorném poli není zcela tím, co by se dalo označovat jako moudrost.

Přes to přese všechno je skutečně možné ve svatyni Tří lebek najít skutečné odpovědi a je skutečně možné dostat je od Tří lebek. Jen jaksi od těch dalších tří lebek, co jsou na obrázku. Těch hadích. :)

Eiris - 22. prosince 2016 10:41
Eiris

Myslíš jak hádanka s instantní odpovědí, aneb: Třetí lebku dodá příchozí, třebas nedobrovolně?
***___Vymýšlím něco vtipného a inteligentního, co sem napíšu___***

Sccion - 6. prosince 2016 18:50
Sccion

Eiris 5. prosince 2016 20:48
Nojo, úplně jsem tu na to zapomněl. K obrázku existuje i text, který jsem zveřejňoval jinde. Takže pro úplnost:

Legenda vypráví o velké moudrosti Tří lebek. U vchodu do jejich svatyně je nápis:

Až jednoho dne vstoupíš mezi nás, zahodíš pochybnosti.
Jsme ti, kdo se pozvedli z prachu země.
Již nebudeme zašlapáni v zapomnění, již nebudeme drženi v okovech nechápavých.
Ne, zde není nejasností.
Tajemství nepřátel moudrosti totiž dnes leží zadusána do země.
A proto z moci, která je věčná, ti říkáme:
I ty můžeš přijít mezi nás.

A vlastně jsi to odhadla správně, je to, řekněme, tak trochu něco jako "hádanka", ale říkám to jen s velkou rezervou, protože bez kontextu na ní není moc co vyřešit. :)

Eiris - 5. prosince 2016 20:48
Eiris

Nevím proč, ale první co my ten obrázek připomněl bylo "Banánové překvapení stařenky Oggové" (Aneb, kde je ten banán? Žádný tam není, to je ale překvapení!) A asi stejně tak jsem hledala/Hledám tu třetí lebku :D
***___Vymýšlím něco vtipného a inteligentního, co sem napíšu___***

Vypisuje se 4 z celkem 4 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)