Armin (18+) (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Armin (18+)

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Děj této fantasy se odehrává kolem roku 1890. Takže se připravte na koloniální dobu, šlechtu, dělnictvo, parní stroje, začátek elektrifikace...
Dobu relativně velkých předsudků - ženy si na volební právo ještě musí počkat, ale otroctví už bylo ve většině světa před pár (desítkami) let zrušeno.
A do této doby neklidu, bojů a dobrodružných expedic se občas někde objeví tajemný a rozruch šířící císař Arminu se svou manželkou a doprovodem. Nikdo neví odkud se vzal, jaká (vojenská) síla za ním je a kde je vlastně ten jeho ostrov Armin. Někteří o něm říkají, že je to obyčejný pirát, hrdlořez a dobrodruh a jeho žena je coura, ale do obličeje mu to nikdo neřekne.
Je jedno, kdo jsi, odkud pocházíš, jakého jsi vyznání, ale setkání s nimi ti jistě život změní tak, že si to ani neumíš představit.
Určitě budeme bojovat a to jak proti nepřátelům, tak proti zkostnatělé a v podstatě falešné morálce, tak i proti nepřátelským organizacím a to otevřeně i za pomoci intrik a podrazů. Objevíme nějaká tajemství a potkáme s...

Klíčová slova:

dobrodružství, morálka, církev, intriky, boj

Jaké hráče:

Dospělé (budeme řešit nejrůznější věci), ty které by mohlo bavit si hrát s předsudky a podobnými věcmi.
Jestli si nejsi jistý/jistá jestli je to pro tebe napiš a pobavíme se ;)
Jo a ty, kterým nevadí, že budeme hrát 1:1, protože nemám dobré zkušenosti s hrou více lidí naráz.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Sem si budu odkládat různé informace o té době. Británie vládne Královna Viktorie. Britská východoindická společnost (1600-1874) už pár let není, její místo převzala vláda. V Indii vládne (v britské části) místokrál Henry Charles Petty-Fitzmaurice, 5. markýz z Lansdowne Prachy měli Britové luxusnější než Harry Potter. Měli libry(£), shilinky(S) a pence(d) £1 = 20S; 1S = 12d a tady jsou nějaké ceny {link}http://www.victorianweb.org/economics/wages4.html{/} V podstatě prý £1 tehdy = £129 teď = 3800 CZK 20 šilinků představovalo 1 libru Ovšem 1 šilink představoval 12 pencí (čili 1 libra -> 240 pencí) Čtvrtpence – 1/4 pence Půlpence – 1/2 pence Šestipence – 6 pencí Šilink – 12 pencí Florin – 2 šilinky Půlkoruna – 2 šilinky a 6 pencí (tohle je moje oblíbená mince :)) Koruna – 5 šilinků Sovereign (Guinea) – 21 šilinků – používaná bohatými jako libra (20 šilinků) ovšem s jedním šilinkem navíc, takže to byla vlastně taková mince s diškrecí. Když jste měli zaplatit 6 liber a zaplatili jste 6 guineí, dali jste vlastně obchodníkovi dýško. https://monovisions.com/calcutta-india-1890s-vintage-historic-bw-photos/
Hráči: (3/10) Elohir, Katara67, Lego

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 9 z celkem 9 příspěvků1

Eleonora Spencer - 21. července 2022 01:21
Eleonora Spencer

"To určitě nevyřeší, ale příjemná bude změna. Na posádku a jejich styl boje už jsem zvyklá" přizná klidně a pokrčí rameny.

"To bude asi trochu problém. Ne že bych nechtěla, ale už předtím jsem smýšlela jinak. A udělala jsem si nějaké úpravy v mysli a ten rozdíl se ještě prohloubil a je těžké to někomu vysvětlovat. Fakticky pokud máš v plánu mě úplně vystřídat, tak nemám jediný důvod tu zůstávat. Ale stejně tak ani jako záskok u Denise. Vlastně si pak v tu chvíli mužů jít úplně vlastní cestou a nevidím důvod v tom to neudělat. Výpomoc u Denise jsem brala spíše jako možnost a variantu jak poznat sama sebe a jak se pořádně naučit používat své schopnosti a ne připadat si blbě. Taky se dovzdělat a prostě víc chápat to všechno. Protože je hezké, ze umím kumulovat hromadu energie když jí pak neumím efektivně použít" vysvětlí a není si jistá zdali jim to vůbec bude dávat smysl. Asi to prostě brala jako důvod proč úzce spolupracovat a bez toho aby byla diplomat a zároveň nebyla ani Armin jí to smysl nedávalo.

Na tu její snahu jen kývne, ale je zjevné že z toho radost nemá. Prostě v tom neviděla smysl a nechtěla se opakovat.

Pán Jeskyně - 26. června 2022 21:43
Pán jeskyně Jindra

Rytíř se na Eleonoru podíval zvědavě a radostně a pro jistotu se ujišťuje, že ji správně pochopil: "Nabízíš Oheň?"

"Kolik máš času? Ona je to už nějaká doba, co tady naposledy Denis zapálil Oheň. Kdybys měla aspoň dvě hodiny, tak by se to mohlo udělat s tou správnou parádou..." prohlásil a je na něm vidět, že by byl rád, kdyby to pro ně Eleonora mohla udělat. Pokud ale ne, tak to samozřejmě taky pochopí.

---

Poslechl si ji a uklonil se jí.
Odpovídá zase ve svém jazyce: "Udělám všechno, co si budeš paní přát, ale jiný jazyk neumím. Pokud tě můj jazyk uráží, tak budu raději mlčet."

VonHoleczek - 1. ledna 2021 11:38
VonHoleczek

// Opožděně, ale taky přeji :-)

Lord Patrick Sebastian Seward - 1. ledna 2021 00:33
Lord Patrick Sebastian Seward

//Nápodobně :)

Šimon.Brugezsi - 1. ledna 2021 00:27
Šimon.Brugezsi

// tož taky tak. :)

Pán Jeskyně - 1. ledna 2021 00:25
Pán jeskyně Jindra

//Tož teda všechno nejlepší do nového roku a ať je lepší než ten minulý.

Pán Jeskyně - 4. listopadu 2020 23:01
Pán jeskyně Jindra

//Omlouvám se, teď to mám v práci trochu náročnější a dost nestíhám. Snad zvládnu odepsat do víkendu.

VonHoleczek - 18. října 2020 16:46
VonHoleczek

// Moc hezké

Pán Jeskyně - 18. října 2020 16:15
Pán jeskyně Jindra

//Něco málo z Kalkaty té doby:
https://monovisions.com/calcutta-india-1890s-vintage-historic-bw-photos/

Vypisuje se 9 z celkem 9 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)