Armin (18+) (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Armin (18+)

Pán Jeskyně:

Jindra

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Děj této fantasy se odehrává kolem roku 1890. Takže se připravte na koloniální dobu, šlechtu, dělnictvo, parní stroje, začátek elektrifikace...
Dobu relativně velkých předsudků - ženy si na volební právo ještě musí počkat, ale otroctví už bylo ve většině světa před pár (desítkami) let zrušeno.
A do této doby neklidu, bojů a dobrodružných expedic se občas někde objeví tajemný a rozruch šířící císař Arminu se svou manželkou a doprovodem. Nikdo neví odkud se vzal, jaká (vojenská) síla za ním je a kde je vlastně ten jeho ostrov Armin. Někteří o něm říkají, že je to obyčejný pirát, hrdlořez a dobrodruh a jeho žena je coura, ale do obličeje mu to nikdo neřekne.
Je jedno, kdo jsi, odkud pocházíš, jakého jsi vyznání, ale setkání s nimi ti jistě život změní tak, že si to ani neumíš představit.
Určitě budeme bojovat a to jak proti nepřátelům, tak proti zkostnatělé a v podstatě falešné morálce, tak i proti nepřátelským organizacím a to otevřeně i za pomoci intrik a podrazů. Objevíme nějaká tajemství a potkáme s...

Klíčová slova:

dobrodružství, morálka, církev, intriky, boj

Jaké hráče:

žádné

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Sem si budu odkládat různé informace o té době. Británie vládne Královna Viktorie. Britská východoindická společnost (1600-1874) už pár let není, její místo převzala vláda. V Indii vládne (v britské části) místokrál Henry Charles Petty-Fitzmaurice, 5. markýz z Lansdowne Prachy měli Britové luxusnější než Harry Potter. Měli libry(£), shilinky(S) a pence(d) £1 = 20S; 1S = 12d a tady jsou nějaké ceny {link}http://www.victorianweb.org/economics/wages4.html{/} V podstatě prý £1 tehdy = £129 teď = 3800 CZK 20 šilinků představovalo 1 libru Ovšem 1 šilink představoval 12 pencí (čili 1 libra -> 240 pencí) Čtvrtpence – 1/4 pence Půlpence – 1/2 pence Šestipence – 6 pencí Šilink – 12 pencí Florin – 2 šilinky Půlkoruna – 2 šilinky a 6 pencí (tohle je moje oblíbená mince :)) Koruna – 5 šilinků Sovereign (Guinea) – 21 šilinků – používaná bohatými jako libra (20 šilinků) ovšem s jedním šilinkem navíc, takže to byla vlastně taková mince s diškrecí. Když jste měli zaplatit 6 liber a zaplatili jste 6 guineí, dali jste vlastně obchodníkovi dýško. https://monovisions.com/calcutta-india-1890s-vintage-historic-bw-photos/
Hráči: (3/10) Elohir, Katara67, Lego

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1

Pán Jeskyně - 15. června 2024 13:11
Pán jeskyně Jindra

//prosím ještě nemazat.
//díky

Pán Jeskyně - 9. března 2023 22:16
Pán jeskyně Jindra

Když už je uvnitř domu, tak vnímá i myšlenky lidí vevnitř.

Vevnitř je pět lidí. Na rozdíl od těch venku jsou tito zajímavější. Čtyři jsou Evropané. A ten pátý je asiat. Všichni jsou magicky aktivní a jejich mysl je chráněná. Je chráněná o několik úrovní víc než co by odpovídalo jejich schopnostem. Navíc vnímá ze sklepa nějaký nechutný zdroj magie.

Když Denis přišel, tak začal kýchat, ale rychle se uklidnil.

"Je tu nějaký démon," hned oznamuje.

Eleonora Spencer - 21. července 2022 01:21
Eleonora Spencer

"To určitě nevyřeší, ale příjemná bude změna. Na posádku a jejich styl boje už jsem zvyklá" přizná klidně a pokrčí rameny.

"To bude asi trochu problém. Ne že bych nechtěla, ale už předtím jsem smýšlela jinak. A udělala jsem si nějaké úpravy v mysli a ten rozdíl se ještě prohloubil a je těžké to někomu vysvětlovat. Fakticky pokud máš v plánu mě úplně vystřídat, tak nemám jediný důvod tu zůstávat. Ale stejně tak ani jako záskok u Denise. Vlastně si pak v tu chvíli mužů jít úplně vlastní cestou a nevidím důvod v tom to neudělat. Výpomoc u Denise jsem brala spíše jako možnost a variantu jak poznat sama sebe a jak se pořádně naučit používat své schopnosti a ne připadat si blbě. Taky se dovzdělat a prostě víc chápat to všechno. Protože je hezké, ze umím kumulovat hromadu energie když jí pak neumím efektivně použít" vysvětlí a není si jistá zdali jim to vůbec bude dávat smysl. Asi to prostě brala jako důvod proč úzce spolupracovat a bez toho aby byla diplomat a zároveň nebyla ani Armin jí to smysl nedávalo.

Na tu její snahu jen kývne, ale je zjevné že z toho radost nemá. Prostě v tom neviděla smysl a nechtěla se opakovat.

Pán Jeskyně - 26. června 2022 21:43
Pán jeskyně Jindra

Rytíř se na Eleonoru podíval zvědavě a radostně a pro jistotu se ujišťuje, že ji správně pochopil: "Nabízíš Oheň?"

"Kolik máš času? Ona je to už nějaká doba, co tady naposledy Denis zapálil Oheň. Kdybys měla aspoň dvě hodiny, tak by se to mohlo udělat s tou správnou parádou..." prohlásil a je na něm vidět, že by byl rád, kdyby to pro ně Eleonora mohla udělat. Pokud ale ne, tak to samozřejmě taky pochopí.

---

Poslechl si ji a uklonil se jí.
Odpovídá zase ve svém jazyce: "Udělám všechno, co si budeš paní přát, ale jiný jazyk neumím. Pokud tě můj jazyk uráží, tak budu raději mlčet."

VonHoleczek - 1. ledna 2021 11:38
VonHoleczek

// Opožděně, ale taky přeji :-)

Lord Patrick Sebastian Seward - 1. ledna 2021 00:33
Lord Patrick Sebastian Seward

//Nápodobně :)

Šimon.Brugezsi - 1. ledna 2021 00:27
Šimon.Brugezsi

// tož taky tak. :)

Pán Jeskyně - 1. ledna 2021 00:25
Pán jeskyně Jindra

//Tož teda všechno nejlepší do nového roku a ať je lepší než ten minulý.

Pán Jeskyně - 4. listopadu 2020 23:01
Pán jeskyně Jindra

//Omlouvám se, teď to mám v práci trochu náročnější a dost nestíhám. Snad zvládnu odepsat do víkendu.

VonHoleczek - 18. října 2020 16:46
VonHoleczek

// Moc hezké

Pán Jeskyně - 18. října 2020 16:15
Pán jeskyně Jindra

//Něco málo z Kalkaty té doby:
https://monovisions.com/calcutta-india-1890s-vintage-historic-bw-photos/

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)