Expanze (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Expanze

Pán Jeskyně:

Devakar

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Přijímáme

Popis jeskyně:

Sluneční soustava domov lidstva. Jenže zdejší soustava je poněkud plnější než by bylo vhodné. Ať jde o zemi nebo Mars či různé habitáty v soustavě. Po dlouhých letech opatrných poků se podařilo vyvinout konečně Hyperpohon a dosáhnout hvězd a začít s nový život na navých světech. Budou se opakovat staré chyby nebo lidstvo změní.

Klíčová slova:

kolonie, sci-fi

Jaké hráče:

Lidi kteří jsou ochotni zahrat alespoń jeden přispěvek týdně.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Nástěnka jeskyně je prázdná.
Hráči: (2/3) Erinye, Kelzat

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 7 z celkem 7 příspěvků1

Pán Jeskyně - 5. listopadu 2023 18:10
Pán jeskyně Devakar

"Uvidíme možná za ni bude bonus." Pronesk klidně.
(% na bonus)

Vypadala stejně spokojeně jako ty. Po tvé otázce ohldně prace a toho jak to mádlouho dělat vypadala dost zmateně a nejistě. "Pane?" Zeptala jse jako by vůbec nechápala co říkáš.

Pán Jeskyně - 4. června 2022 20:20
Pán jeskyně Devakar

//% hledání vody

Pán Jeskyně - 6. května 2021 15:21
Pán jeskyně Devakar

Nakonec se ti podařilo uniknout i stěli aniž by se tě někdo všimnul což bylo více méně štěstí že jsi dokázal uniknout. Když jsi hledal vozidlo nebyl problém nějáké ukradnou otázkou bylo zda tak primitivní vozidlo dokážeš vůbec řídit.

Pán Jeskyně - 7. října 2020 20:10
Pán jeskyně Devakar

"ne tedy viděla jsem ozbrazky takových koťat na zemi ale nikdy nic takového tady." Pronesla nakonec po chilce zamyšleni. "no mohla bych projit archív zda tam něco nenajdu." pronesla nakonec.
"Jste v pořadku,?" Zeptala se tě šokovaně. "myslíte že budou problém?" Zeptala se tě opatrně.
"Ano před půl hodinou odjela." pronesla klidným hlasem. "myslíte že bylo rozumné jej brát?"

James Carter - 26. srpna 2020 14:29
James Carter

Proplížil jsem se do tábora. Zbraň jsem měl připravenou a maskování také. Rozhodl jsem se podle chování zaměřit se na budovu co byla nejlépe stržená a zároveň dost velká na sondu.

Pán Jeskyně - 13. června 2020 20:02
Pán jeskyně Devakar

Tvorba postavy

Jméno: Jasné
Atributy: Vaše povaha, co máte radi, čeho se bojíte
Schopnosti: Co vaše postava umí a všem vyniká
Popis: Jak vypadáte, zvlaštností rysy (Stačí obrázek)
Životopis: Postava musí být z Marsu nebo Země. Jestli máte ronidu co jste dělil předtím než jste se stali guvernérem kolonie. Nemusíte být jen politik ale třeba vědec nebo voják.
Inventář: Vaše vlastní věci krome šatů speciální věci které sebou přivezete do kolonie.
Důležití lidé: Sem patří důležití lidé které potkáte. Pokud sibou vezmete rodinu přitele, milenku patří sem.

Kolonie: Zde je na výběr ze tří kolonii pro začátek každá nabízí jiné úskali ale i výhody.

Oberon


Omeron je planeta podobná planeta zemi kdy planetu tvoří pouze 20% pevnini většinou ve velkých ostrovech. Ma tropické podondnébí. Bohužel většina vody na planetě je slaná a musí se odsolovat. Což znamená problémy s pitnou i užitkovou vodou. Na druhou stranu se zde nacházejí moře plné ryb. Které jsou podle všeho velmi chutné. A zdejší rostliny především dřeviny vpadá jako vhodná komunita pro vývoz.

Protože je prozkouman důkladně především ostrov na kterém je kolonie ukrývá mnoho tajemství.

Nová Francie

Nová Francie je mnohem větší planeta než Země a je dve větši gravitace než na zemi. Proto je potřeba důkladná připrava těla než se člověk vydá na porvrch. Kdejší svět je mírnější klimatem než na zemi. Je zde méně vody a více pevniny. Jsou zde velmi úrodné oblasti pro městovaní potravin. Bohužel se zde odehrávájí dlouhé a velmi chladné zimi.
Většina populace kolnie pochází z evropy především z francie. Používají jako úřední jazyk francouštinu.

Nový Úsvit


Nový úsvit je planeta nejvice podobná zemi. I když je na ni o něco chladnější než je zvykem. Planeta má vhodné podmínky k životu a dá se zde dobře chovat jak pozemská flora tak fauna. Tato kolonie je nejstarší a nejrozvinutější. I když byla založena jako vědecká kolonie kvůli nalezení primitivních nástrojů.

(Tyhle infromace jsou dostupné v zakladním průvodci pro lidi)

Vybavení kolonie


Každá kolonie začiná stímto zakladním vybavením. Tedy vybudvaným zázemím.

Kolonialní obytné bloky typ C 3x

- Jedná se o zakladni kolonialní ubytovaní kro kolonisty nenabízí skoro žadné pohodli ale zajišťuje bezpečí a zakladni potřeby pro život. Každý blok umožňuje ubytovaní tisícovku lidí plus socialni zařízení.

Nový úsvit má tři obytné bloky C. A jeden blok B který zajišťuje obyvatelům větší pohodlí a přistup k zábavě.

Kolonialní šerif

- Kolonialní šerif je zakladní policejní silou v kolonii. Kažká kolonie má jednoho šerifa a několik jeho pomocníků kteří se starají o zákon a pořádek v kolonii. Jsou lehce vyzbrojeni a maji se starat jen o pořádek ne o připadný boj.

Kosmodrom a ornítalní stanice

- Orbitelní stanice slouží jako přestupní stanice mezi vesmírem a planetou. Kde se nakladá a vykládá zboží a lidé. Tak slouží jako komunikační stanice. Kde je umístěno osm komunikačních dronů pro komunikaci se zemí.

Kosmordrom pak slouží jako zakladna pro raketoplány převážející zboží a lidi.

Sídlo guvernéra

Sídlo guvernára je váš domov zde sídli veškerá spravní moc kolonie. Krom vás zde je i zakladní infromační centrum a komunikační zařízení pro kolonii. Takže se odsud vysílají zpravy (nebo propaganda). Sídlo má samostatní zdroj energie.

Farmy, elektrárny

- Každá kolnie má vlastní farmy které zajišťuji potravu lidem. Jedná se o biorganické plantaže. A semtam válce pro rust masa.

Elektrarny jištují energii.

Oboji zajištujě zdroje prosoučasnou populaci.

Oberonu byl vybudován přistav na moři odkud vyrážejí rybářské čluny.

Nová Francie má mnohem úrodnější půdu a větší výnosy potravin.

Průmysl

-Souhrné označení pro továrný a dílny které vyráběji potřebné věci pro kolonii. KOnzervace potravin, nástroje, zpravovaní kovů,...

Doly


každá kolonie má vlastní důlní zařízení na těžbu kovů, minérálů.

(Co přesně se dozvíte až v kolonii)

Pán Jeskyně - 13. června 2020 19:05
Pán jeskyně Devakar

Svět

Nutnost najít řešení planety zalidněním, nedostatkem potravin a energetická krize nakonec vedlo ke spojení země v ednotnou vladu známou jako Spojená Země. Vladnoucím orgáme Spojené Země je Zemská Rada. Kde jsou zastoupeni Američané, Číňané, Rusové, Evropa jako nejdůležitější hrači planety ve snaze najít řešení a udržení pořadku. I když došlo k několika lokálním nepokojům které byly krvavě potlačený pro udržení pořádku.

Od roku 2045 lidé přestali závodit v dobývání v dobývání vesmíru a začali budovat ve vesmíru. Mezinárodní stanice nebyla najednou jedinou velkou vesmírnou instalaci. Na měsící se začali budovat první kolonie. Které zajišťovali ubytovní inženýrům a vědcům pracujících na nově vzniklích loděnicich na orbitě Země.
Do budování plavidel se mohl zapojit každý stat ať už financemi nebo nerostnými zdroji. Což nakonec do hry vtáhlo většinu států snažících alespoň něco vytěžit z možnosti opustit planetu.

Roku 2055 vzníká první kolonie na Marsu. A začal první větší exodus lidí ze země na Mars kde budovali kopule a teraformační zařízení na Marsu. Což byl první velký meziplanetarní projekt. Následovali další projekty jako Orbitalní města. Těžební základny v pasu asteroidů. POstipně se začal vytvářet blok zvaný Vinitřní planety. Zahrnující Zemi a Mars. A vnitřní světy spojující těžební základny a velké orbitalní města.
Mezi nimiž začal narůstat tlak který hrozil vybouchnout v prní meziplanetarní válku.

Naštěstí než se situace vyhrotila oznámila Pozemská korporace SpaceWin. Vytvoření prvního hyperpohonu a lodi schopné mezihvězdného letu. Najednou se stali lidé z vnitřních světů zvyhli na nizkou gravitaci nebo praci v nulové gravitaci velmi žádanimi a stali se piloty a posádkami mezihvězdných lodí. Po dlouhých průzkumech se lidstvo rozhodlo s kolonizací.
Vzníká jednotná vlada Solární soustavy známá jako SKS (Solární kolonialná správa) zabývající se kolonizaci světů. Bylo vytypováchc několik planet kde se začali budovat kolonie. Každé kolonii byl určen gůvernér s velkou pravomoci pro svou kolonii. Kvůli velkým časům mezi přelety mezi Solární soustavou a ostatními soustavami. Je komunikace s vladou spíše sporadická především je vedena díky nákladním lodím a rychlím automatickým kurýrním dronům.

Vypisuje se 7 z celkem 7 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)