Hraničářův učeň (1. strana) | Herna - Aragorn.czHerna

Hraničářův učeň

Pán Jeskyně:

Corosa

Systém:

ORP

Nové příhlášky:

Nepřijímáme

Popis jeskyně:

Vžijte se do mladého chlapce, či dívky v patnáctém roku života. Přišli jste o rodiče z onoho, či jiného důvodu a teď jste pod štítem barona Aralda v Redmontském léně.
Dostalo se vám náležitého vzdělání, díky tomu, že vaši rodiče pracovali přímo pro barona, nebo udělal výjimku a tebe jako sirotka vzal do opatrovnictví.
Blížil se však den Vybírání. Všechny děti, které dovrší toho roku patnáct let si budou muset vybrat své mistry a ti zase je.
Někteří by si vybrali na bojovou školu, na kuchaře, advokáta, kováře... občas se však stane, že se sirotkovi žádné místo nenajde a bude muset jít pracovat jako rolník na pole.
Otázka je, kdo si vybere tebe.
----------------------------
Předpoklady pro dobrého hraničáře, jsou následující: mrštnost, přirozená zvídavost, rychlé uvažování a smysl pro tiché pohyby.
----------------------------
23. 6. 2021 - Založení jeskyně
23. 6. 2022 - 6662 Příspěvků
23. 6. 2023 - 11050 příspěvků

Klíčová slova:

Hraničář, učeň, fantasy

Jaké hráče:

Svět jsem si přímo vzala ze stejnojmenného románu "Hraničářův učeň." Pokud ho znáte, je to jenom plus, ale ne podmínka.
Hledám pokročilé, kreativní a šikovné hráče, aktivní aspoň jednou týdně.
Upřednostňuju ty, kteří znají knihu Hraničářův učeň.

Nástěnka:Zobrazit/skrýt Nástěnku
Léna bit.ly/3zFwQNU Léna, mapa https://i.imgur.com/1kgCz7f.png
Mapy

Redmont https://i.imgur.com/7mXjMQE.png Přístav v Redmontu https://i.imgur.com/tN1JZxF.jpg Blízké okolí Macindawu https://i.imgur.com/2HmqiUk.png Araluen https://i.pinimg.com/originals/f5/3b/b9/f53bb9a7f1deec823b280b30500d5fa0.png Davien: Tábor Skotiů https://i.imgur.com/uLsQN6i.jpg Arian: Průsmyk https://i.imgur.com/xRdt0lP.jpg

Postavy
Hraničáři

Melvin Vysoký kolem sto sedmdesáti centimetrů. Měl špinavě blondaté vlasy, které vypadaly spíš jako sláma, ale měl je upravené a učesané. Rostly je krátké po krk. Jeho hnědé oči pro teď hrály vážností, ale jeho rysy v obličeji nepůsobily vůbec tvrdě, ani krutě. Na tváři se mu už objevilo strniště a věkově mu muselo být něco kolem třiceti pěti. Will Hraničář v Redmontu Gilan Hraničář ve Whitby Andrew Z Keramonského léna léna. Nebylo mu ještě třicet, ale pomalu mu na ten věk táhlo. Oči měl zelené, hluboké a tajemné. Na tváři strniště a hnědé vlasy, vzadu svázané v culíku. Vypadal jako milý, ale podivný pán. Vysoký těsně pod sto sedmdesát. Ivo Hraničář původně z Anselmovského léna. Po neschopnosti odvolán ze své pozice. Jeho nynější léno neznámé. Sto šedesát cm vysoký muž, s věkem kolem čtyřicítky s prorostlým obličejem. Hraničáři v důchodu James Brechett Učitel Melvina, nyní na hradě Araluen šedesátník, chodící o holi, shrbený a podmračený. Měl vzdáleně rysy hraničáře, i když už s bílými vlasy a vousy. Halt Hraničář v důchodu, momentálně na hradě Araluen


Šlechta

Baron Arald Urostlý muž, široký v ramenou i v pase s vypracovanými svaly. Všeobecně se však vědělo, že měl rád jídlo a pití, takže se jeho mohutnost nedala přičítat jen svalům. Měl krátké, pečlivě zastřižené vousy, které začaly vykazovat známky šedivění, stejně jako u vlasů, muselo mu být víc, jak čtyřicet let. Měl výrazné čelisti, hustý nos a pod obočím tmavé, pronikavé oči. Občas přišel do opatrovny, aby zjistil, jak se děti mají a zda jim nic nechybí. Sir Rodney hlava bojové školy. Byl vysoký se širokými rameny a na sobě válečnickou zbroj. Kroužkovou košili, na ní bílí kabátec se šarlatovou vlčí hlavou. Měl opasek a na něm i meč. Byl přibližně stejně starý jako baron. Pyšnil se mohutným knírem, ale narozdíl od barona neměl plnovous. Lord Orman Pán hradu Macindaw Eliot Kurýrka z léna Whitby Třicetiletá žena. Hnědé vlasy stáhnuté vzadu do copu, ale i když měla trochu více let, nic jí nevzalo její půvab a hrdě vztyčené tělo. Milie Učen Eliot Podobně mladá slečna, jako vaše postavy. Hnědé vlasy v copu a s bílými šaty a půvabem kurýrů. Vysoká kolem sto sedmdesáti Henry Plantagenet Baron hradu Whitby, dlouhodobě nemocen a připoután na lůžko. Padesátník. Jerry Plantagenet Syn barona Henryho, nyní jej zastupuje. Muž ve svých třiceti letech, hnedou bradkou a licousy.


Chráněnci

Leo- statný jedinec, který jistě požádá o přidělení do bojové školy Přišel do opatrovny, když mu bylo pět let. Otec byl seržant, zemřel při plněný povinností a matka krátce po porodu. Víc o jeho minulosti nevíš. Na svůj věk byl vysoký, měl celých sto osmdesát centimetrů. Široká ramena a měl od přírody sílu. Krátké hnědé vlasy a zelené oči. https://i.imgur.com/14YSz2J.png Povaha: Když se mu něco nelíbilo, rád se hádal a s kluky se nebál dostat do potyčky. Díky své postavě většinou vyhrál na sílu, ale nebyl moc rychlý v přemýšlení. Nora ho většinou slovy dokázala usměrnit. V jádru byl jistě moc dobrý kluk, pomáhal na pečovatelně a dospělé poslouchal bez reptání. Luca- lehce při těle kluk, rád vypomáhal v kuchyni a nejspíš půjde tam Přišel na opatrovnu těsně po Leovi. Byl slabí, nemocný a málem nepřežil. O své historii nic nechtěl říct. Prvních několik let se všem stranil a působil hodně smutně, až depresivně. Nejspíš díky lásce k jídlu si pomalu nacházel kamarádství u ostatních, hlavně u Nory, která se přirozeně kamarádila s každým. Vysoký sto sedmdesát centimetrů s tmavě hnědými vlasy. Lehce při těle. Moc rád teď všem vaří a byl na všechny hodný a obětavý. Někdy až moc, až se zdálo, že ho někdy Leo využíval ke svým potřebám. https://i.imgur.com/gvqEPXJ.png Nora- plavovlasá dívka, věčně usměvavá a vždy si volila ta správná slova. Prý se už domluvila s mistryní kurýrek (kurýr vyřizuje přímo královské poslání) Přišla o rodiče při narození, takže se objevila na prahu v prvním měsíci svého života. Matka přímo pracovala na hradě jako kuchařka společně se svým manželem. https://i.imgur.com/Y6wEog6.jpg Nora byla krásná světlovlasá dívka s jasnými zeleno modrýma očima. Se všemi se dokázala skamarádit. I s těmi, kteří o kamarádství nejevily zájem. Měla pevný hlas a nebála se na kohokoliv promluvit. Rose- černovlasá holka, která se hodně zabývá písmem a právem, právě tam taky chtěla jít po dni vybírání https://i.imgur.com/wVq8VXy.jpg Přišla nejpozději, ve svých osmi letech. Její rodiče se už před tím zabývaly právem a spisy, takže se už v tak mladém věku učila všemu, co uměli její rodiče. Když mluvila spíše táhla k mluvě, kterou by používali přímo advokáti, ráda hledala kličky a svými slovy většinou působila otravně, protože musela mít vždycky poslední slovo a taky pravdu.


Pracovníci na hradě

Tajemník Martin Hubený, vytažený muž. Horlivý ke své práci se zvučným hlasem. Lady Paulína Byla štíhlá a elegantní a ve vlasech se jí objevovali první šediny. Dosud si zachovávala půvab i šarm z mládí. Byla mistryní kurýrů. Nigel, mistr písař Chub, kuchař Poněkud kulatý muž, který měl baculatý snad všechno. Tvář měl přísnou s důrazem na přesnost. Na sobě stále nosil kuchařskou zástěru a v ruce vařečku. Sára, pomocnice v kuchyni černými vlasy spletené do copu a pronikavýma zelenýma očima. Znaly jste jí jako milou dívku, která vám občas přilepšila něčím sladkým při obědě. Emily, pomocnice v kuchyni menší, než Sára s hnědými vlasy. Moc jste jí nevídali a proto o ní moc nevíte Stájník Oscar Byl muž vysoké postavy a se širokými rameny. S velkým plnovousem. Ve vlasech už měl několik šedin. Byl moc milý a velkorysí. Xander Komorník Lorda Ormana na hradě Macindaw Adam Pacholek a budoucí rytíř na hrade Araluen,

Hráči: (2/2) Firetail, Torq

Příspěvky ⇓

Pro přidání příspěvku je třeba se nejprve přihlásit a být registrovaný v této jeskyni.

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1

Arie Easton - 24. prosince 2022 08:12
Arie Easton

// Taky, taky. Hlavně ať jsou svátky co nejvíc v klidu, v pohodě a hlavně ve zdraví ☃️

Pán Jeskyně - 24. prosince 2022 08:02
Pán jeskyně Corosa

// Všem přeji krásné a pohodové Vánoce🌲❄️☃️

Merthor - 20. prosince 2021 23:19
Merthor

Díky :D. I když do vašeho příběhu asi zatím nezasáhnu, taky přeju, aby se hra dařila.

Davien Bjarson - 20. prosince 2021 23:08
Davien Bjarson

Vítej a přeji hezkou hru ;)

Pán Jeskyně - 23. září 2021 21:30
Pán jeskyně Corosa

//Přidám vám do inventáře peníze, ať v tom nemáme pak bordel.

Davien Bjarson - 25. června 2021 16:54
Davien Bjarson

//Ahoj, taktéž vás zdravím a přeju přijemnou zábavu :)

Arie Easton - 25. června 2021 16:36
Arie Easton

// Ahoj všichni! Moc se těším :) ať se všem takédobře hraje!

VonViliam - 25. června 2021 15:06
VonViliam

//Taktiež zdravím všetkých a ďakujem panej jaskyne za prijatie. Teším sa hru.
Dnes mám nočnú, tak keď sa začne dnes aby sa to vedelo.

Pán Jeskyně - 25. června 2021 14:57
Pán jeskyně Corosa

// vítám všechny hráče do hry. Začneme nejspíš dnes večer, až si všichni dodělájí postavy:)

Pán Jeskyně - 24. června 2021 21:38
Pán jeskyně Corosa

// Tady je seznam dalších sirotků, kteří jsou s vámi:

Leo- statný jedinec, který jistě požádá o přidělení do bojové školy
Přišel do opatrovny, když mu bylo pět let. Otec byl seržant, zemřel při plněný povinností a matka krátce po porodu. Víc o jeho minulosti nevíš.
Na svůj věk byl vysoký, měl celých sto osmdesát centimetrů. Široká ramena a měl od přírody sílu. Krátké hnědé vlasy a zelené oči.
https://i.pinimg.com/564x/07/08/29/070829c0ebb8e5d7b0238e9188784979.jpg
Povaha: Když se mu něco nelíbilo, rád se hádal a s kluky se nebál dostat do potyčky. Díky své postavě většinou vyhrál na sílu, ale nebyl moc rychlý v přemýšlení. Nora ho většinou slovy dokázala usměrnit.
V jádru byl jistě moc dobrý kluk, pomáhal na pečovatelně a dospělé poslouchal bez reptání.

Luca- lehce při těle kluk, rád vypomáhal v kuchyni a nejspíš půjde tam
Přišel na opatrovnu těsně po Leovi. Byl slabí, nemocný a málem nepřežil. O své historii nic nechtěl říct.
Prvních několik let se všem stranil a působil hodně smutně, až depresivně. Nejspíš díky lásce k jídlu si pomalu nacházel kamarádství u ostatních, hlavně u Nory, která se přirozeně kamarádila s každým.
Vysoký sto sedmdesát centimetrů s tmavě hnědými vlasy. Lehce při těle.
Moc rád teď všem vaří a byl na všechny hodný a obětavý. Někdy až moc, až se zdálo, že ho někdy Leo využíval ke svým potřebám.

Nora- plavovlasá dívka, věčně usměvavá a vždy si volila ta správná slova. Prý se už domluvila s mistryní kurýrek (kurýr vyřizuje přímo královské poslání)
Přišla o rodiče při narození, takže se objevila na prahu v prvním měsíci svého života. Matka přímo pracovala na hradě jako kuchařka společně se svým manželem.
https://i.pinimg.com/236x/47/82/70/478270db95e86813241ef059796bd667.jpg
Nora byla krásná světlovlasá dívka s jasnými zeleno modrýma očima.
Se všemi se dokázala skamarádit. I s těmi, kteří o kamarádství nejevily zájem. Měla pevný hlas a nebála se na kohokoliv promluvit.

Rose- černovlasá holka, která se hodně zabývá písmem a právem, právě tam taky chtěla jít po dni vybírání
https://i.pinimg.com/236x/3b/d1/60/3bd160a83df75c95ee25182ef8a14536.jpg
Přišla nejpozději, ve svých osmi letech. Její rodiče se už před tím zabývaly právem a spisy, takže se už v tak mladém věku učila všemu, co uměli její rodiče.
Když mluvila spíše táhla k mluvě, kterou by používali přímo advokáti, ráda hledala kličky a svými slovy většinou působila otravně, protože musela mít vždycky poslední slovo a taky pravdu.

Pán Jeskyně - 24. června 2021 05:04
Pán jeskyně Corosa

Úvodní proslov

Království Araluen již několik let panovalo v míru. Poslední válka se udála před pěti lety se zlověstným Morgaratem, bývalým baronem, který se již před tím pokusil zradit krále a po patnácti letech znovu zkusil své štěstí.
Poprvé to byl právě hraničář, který našel příhodný brod přes řeku, převedl tam královská vojska a vpadli nepříteli přímo do týlu a rozdupali je. O patnáct let později mu plány opět zkazil hraničář, který prokoukl lest barona Morgarata a tentokrát nadobro zemřel v boji muže proti muži.

Od té doby uplynulo dalších pět let. V Redmontském léně a všude jinde po království panoval příjemný mír. Sem tam se něco vyskytlo, ale nikdy nic tak velkého, jako vypuknutí války, nebo povolávání vojáků přesunu k pomoci ostatním lénům.
Lén bylo dohromady padesát. Každému vládl jeden baron, který se zpovídal samotnému královy.
Každý věděl, že král se jmenoval Duncan. Byl všeobecně oblíbený mezi svými lidmi. Rádi mu sloužili, už jen díky dlouhodobému míru, který dokázal za ta dlouhá léta udržet.

Nakonec tu byli hraničáři. Podivní lidi, o kterých se nic moc nevědělo. Běžní lidi byli přesvědčení, že se vyznají v magii. Souviselo to se schopnostmi, kterým nerozuměli. Někde se objevili, jako z čista jasna a stejně tak dokázali zmizet. Jejich střílení z luků bylo pověstné tím, že nikdy neminou.
Ne jen tak pro zábavu se říkalo, že v toulci každého hraničáře se nachází životy dvou tuctu mužů. Byl tam i stejný počet šípů.
Běžní lidi se raději od nich drželi dál. Ale když šlo do tuhého, rádi je mezi sebou viděli, ale nemuseli se přímo dostávat do jejich blízkosti.

Vypisuje se 11 z celkem 11 příspěvků1


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)