Eiris - "Provokuji ráda" (1 strana zpět) | Články - Aragorn.czČlánky

Eiris - "Provokuji ráda"

Autor : Nazir   17. prosince 2010   Rozhovory
Rozhovor s Eiris

Skočil jsem si ke zpovědi, naposledy políbil ženu, pohladil děti a sedl k počítači. Čekal jsem, že až otevřu ten chat, kde jsme měli s Eiris domluvený sraz, abychom si chvilku popovídali (říkejme tomu rozhovor), vyskočí na mne z monitoru něco s dlouhými ostrými zuby, chytne mne to za krk a ukousne hlavu. Nebo alespoň uši... Ano, až takovou pověst má Eiris, sestra Erinye.

Eiris: Jen si tedy ještě odskočím a přinesu čaj...

Nazir: V pohodě, udělej si pohodlí. Ostatně, tím můžeme začít: Jaký čaj?

Eiris: Čaj lesní směs, maliny a ostružiní.

Nazir: Aha, takže žádný orient?

Eiris: Ne, zcela obyčejný.

Nazir: Pochop, musím Tě trošku oťukávat, nic o Tobě nevím, vyjma toho, co Ti visí na profilu Aragornu a co jsem tak okrajově zaznamenal z Tvého působení tamtéž. Takže na druhé straně drátu sedí Irena, přes týden v Praze, a dál?

Eiris: Já to chápu, vlastně mi to s čajem přišlo jako dobrý začátek, jen asi nevím, jak začít a reagovat. Myslím, že by se to časem mohlo rozjet. Tedy k té otázce a dál? Doplním, že přes týden v Praze znamená práci, v době, kdy jsem to psala, to znamenalo pobyt na internátu, nyní tam pracuji. Proto jsem profil ani víc neměnila. Ohledně jména, Irena, pokud by někoho zajímalo příjmení, tak Dohnalová. Více asi na profilu nemám. Co přesně bys chtěl vědět jako návaznost na Prahu a jméno?

Nazir: A ta práce je?

Eiris: Řekla bych, že mizerně placená. :) Ale to jsi asi nechtěl vědět, že? Oficiálně mám titul prodavačka, ale mnohem častěji jsem zalezlá někde v regálech, kde doplňuji nebo uklízím. Ale občas dělám i administrativu. Takže bych se nazvala děvečka v obchodě na všechno.

Nazir: “Mizerně placená” bychom asi řekli všichni, ať děláme cokoli.
A mimo Prahu, tedy doma, pokud Praha není domov, je kde?

Eiris: Bydlím v Berouně, pro ty, kdo nevědí, je to kdysi okresní město asi na půlce cesty mezi Prahou a Plzní.

Nazir: Tedy do Prahy co by kamenem dohodil a zbytek došel. :) A teď tu máme další kolonku, koníčky a zájmy. Takhle suše to zní divně, ale nejenom prací živ je člověk, nepočítáme-li Aragorn.

Eiris: Kolonku, koukám, že sis mě rozškatulkoval. Dobře. Vezmu to jako dotazník. Ze současně nejaktivnějších zájmů, nebudu raději říkat koníčků, bych asi jmenovala akvaristiku, do které jsme se pustily se ségrou asi před měsícem. Jinak bych aktivity rozdělila asi na aktivní a pasivní, nebo spíše tedy tělu neprospívající. Občas totiž sednu za PC a vydržím i dvě či tři hodiny pařit nějakou onlinovku, aktuálně tedy Lineage2. Co se týče těch aktivních, tak hlavně na jaře jezdím na raftech a v zimě běžkařím. Dříve jsem i závodně tancovala, ale od maturity a pak práce to nešlo vůbec udržovat. Což je asi největší výčet, krom skautingu.

Nazir: Tanec? Latina, standard, moderna?
...A neboj, já si ty škatulky skládám v lidskou bytost. :)

Eiris: Tancovala jsem latinskoamerické tance a standardní. Moderna mě příliš nelákala, sice se ráda podívám, ale aktivně to pro mě nebylo nijak zajímavé.
...Uff. Už jsem se lekla, že v nelidskou a vystihne mě to. :)

Nazir: K tomu se dostaneme, neboj. :)

Eiris: :)

Nazir: A ještě ta akvaristika? Pustily jste se do toho... To znamená nějaké takové akvárko pro radost, v něm pár živorodek a děj se vůle přírody nebo jste se do toho vrhly nějak sofistikovaně na chov, výstavy a tak?

Eiris: No, podle současného stavu bych řekla, že to zahrnuje chov bambilionů šneků a dvou vrhů živorodek. Takže je to spíše taková trojice akvárií, kam se podíváš, a má to uklidňující efekt. Nic náročného. Živorodky, sumečci, neonky a ten bambilion šneků, co lezou všude.

Nazir: Prý existují i nějaký rybky, který žerou šneky a udržují tak stav v rovnováze, jinak se to musí vybírat a splachovat do záchodu. :) Uklidňující účinek jistě, ostatně, jak jsi na tom s temperamentem?

Eiris: Já si objednala nějaký druh šneka, co žere jiné šneky, ale svůj druh ne. Když dojdou šneci, žere trávu nebo tablety. Takže to snad ukočírujeme. Zatím je splachuji, chuděrky. Temperament? No upřímně, myslím, že na to si může každý udělat obrázek z dění zde na Aragornu a nemusím to popisovat? Nebo nesouhlasíš?

Nazir: Tak slyšel jsem o nějaké demolici nábytku, ale to prý byla sestra, Ty mi jako cholerik nepřijdeš.

Eiris: To bylo loni nebo předloni? Myslím právě také nějak kvůli AT, nebo v té době. Odneslo to křeslo a dveře skříně. Ale to sveďte na ségru, prosím. Ano, to byla Petra. Já jsem spíše melancholička.

Nazir: Vloni, předloni jsem na Aragornu ještě nebyl. Tak melancholička, já si to myslel, jak se s tím žije?

Eiris: Jako s obrnou. :) Ne, nemyslím si, že by mě to ovlivnilo nějak viditelně nebo mi to řídilo život. Jen je to asi rozdíl právě v zachování nábytku. Ségra ho rozfláká, když se něco semele, já se schoulím do klubíčka a dělám, že neexistuji, a probrečím to. Ale jinak bych asi nedělala nějaký závěr, jak se žije s čím.

Nazir: Tuhle nahrávku s demolicí nábytku nemůžu nevybrat. Jak to tedy vypadalo, když jste takhle jednoho říjnového dne zjistily, že na Aragornu na vás čeká ban?

Eiris: Za ségru, pokud to bereš na nás obě, nemůžu moc říci, protože jsem se s ní viděla asi až skoro týden po tom zjištění. Ale za mě to nebylo tak horké, byla jsem naprdlá asi půl hodiny. Pak napsala odvolání, které si, myslím, ani dotyčný nepřečetl na mailu, dodnes ho mám uvedeno jako nedoručené, a následně jsem to neřešila. Přišlo mi několik zpráv jakési podpory a mně se líbilo, že to tam nebylo přijato všeobecně s veselím. Takže jsem se k tomu ani nevyjádřila, když byla možnost po návratu. Takže bych řekla, že to bylo nekrvavé. De facto měsíční odpočinek.

Nazir: Čas na rybičky, žejo?

Eiris: Mimo jiné. Rybičky se tenkrát zřizovaly, takže to spolu s prací pár hodin vzalo a ostatní uteklo jako voda. Takže krom asi dvou pokusů o lognutí, zda to po odvolání zrušili, jsem se nevrátila dřív, než začalo toto kolo.

Nazir: Upřímně, já se v tom nechci nějak přehrabovat, opravdu mne spíš zajímá, kdo je Eiris, když není Eiris, ale když jsem dostal možnost, nebo tomu říkejme požádání, udělat tenhle rozhovor, říkal jsem si: Jako bych měl dělat rozhovor s Kajínkem. Na jednu stranu celebrita, některými hájen jako oběť vysoké nečisté hry. Na stranu druhou podle některých je to prostě špína chlap, co se snaží vykroutit ze spravedlnosti; nevadí Ti takovýto příměr?

Eiris: Ne, nevadí, já ho chápu. Asi je to otřepaná fráze, ale jak se říká, není člověk, co se zavděčí všem. Chápu, že někdo mě má, nyní tedy mluvím přímo a jen o Aragornu, za neřeknu-li póvl, tak nežádoucí živel, někdo naopak ani neví o mé existenci a někomu nevadí, nebo nehodnotí mé konání a řeší se mnou jen poměr PJ/Hráč. Já do toho šla vlastně právě a hlavně kvůli tomuto. Tedy tomu, že N. mě požádala o rozhovor jako kontroverzní osobnost. Rozhodně se nepřirovnám ke Kájínkovi, ale ano, asi jsem někdo, kdo když na Aragu něco plácne, zvedne to vlnu, nebo alespoň vlnku. :) Otázkou je, zda to brát tak, že jsem známá, nebo že mě neradi vidí. :D

Nazir: Těžko říct, možná to je ten handicap, Tvoje sestra do toho šla více tělem než Ty, zvedla, řekněme, větší vlnku, Ty jsi potom spadla do jednoho pytle. Jistě se k Tobě doneslo o familierním označení E*čka. Ale to už spekuluji, asi půjdeme od toho. :)

Eiris: Doneslo. Samozřejmě a příliš mě to nepotěšilo. Rozhodně nechci říci, že se od Petry distancuji, ale celkové dění, kde se dá říct. Erinye něco provede = můžou za to E*ka. (Přitom ani nevím, o čem je řeč.) Mě občas nepotěší. Ale asi měníme téma. Výborně, co na mě vybafne za otázku?

Nazir: Na druhou stranu, o jistou dávku kontroverze se postaráš sama. Začneme tím nejviditelnějším: ikonka, avatar - falický meč přes ňadro; potom se podíváme do profilu na jeskyně: DrD - Zvrhlosti temného Podsvěta; Hra: Siffeall - Sféra neřesti, no a nakonec:
..."Girael je zobrazena jako žena, ač nemá své pohlaví, jejíž tělo je zpola tvořeno kovovými údy a mechanismy, vytvarovanými v nejjemnějších detailech do svůdné podoby. Takto má utvořeny obě své ruce, jež v loktech spojuje maso kov a táhla šlachy. Dokončena jsou takto i její prsa s kovovými dvorci a bradavkami, stejně jakožto pláty a záhyby tvořící její ženství. "... konec citace :) Provokuješ ráda?

Eiris: Provokuji ráda, ale hlavně toho využívám, jde to totiž dobře prodat. Ono to je vlastně takové dvoustranné. Zaprvé to beru tak, co se postav týče, že svoji postavu skutečně prožívám, není to jen nějaký souhrn textu, ona pro mě existuje. A jestliže sex patří k reálnému životu, měl by patřit i do toho jejího. To je asi aspekt postav. Co se týče mě. Je to příjemné, proč to nezpestřit. Občas to dění okoření. Ale jak říkám, dobře se to prodává. Kdo na to koukne, krom pár puritánů, tak povětšinou získá nějaký názor, co přetrvá. Protože to je jiné a jakési napůl zakázané, napůl nedostupné, a přitom na dosah ruky. Tedy se to prodalo. Proto sexy ikonka. Proto sexuální postavy. Jeskyně je pak spíše asi jako bonus, je to vlastní svět, co se vymyslel.

Nazir: Promyšlené. :) Všeobecně, co si myslíš o takovýchto virtuálních spolcích, kde může být kdokoli čímkoli?

Eiris: Nu, to je těžké zevšeobecnit. Nemám proti nim nic, pokud člověk dokáže rozpoznat, kdy je dění směřované na postavu a kdy na člověka. Zde asi neuvedu dračák, ale třeba online hry. Mám elfí válečnici, nevadí mi, když někdo přijde a začne se mnou laškovat, ale ve chvíli, kdy chce můj kontakt nebo fotku a podobně, ho odpálkuji, že do hry chodím hrát, proto jsem ve hře, kdybych chtěla něco jiného, jsem na chatu v rubrice ona hledá jeho/ji. Takže virtuální spolek beru jako relaxaci, kde si odpočineš od sebe samotného, ale nesmí se propojit mez postava/hráči samotní. Tedy pokud to není oboustranně chtěné. Jen doufám, že jsem to podala nějak pochopitelně.

Nazir: Velmi pochopitelně. Takže otázka, jestli třebas na Aragorn chodíš kvůli lidem, není na místě, prostě si zahrát, chápu to správně?

Eiris: Teď asi otázce nerozumím já.

Nazir: Dobře, tedy jinak:
Existují různé akce, srazy, vztahy, tuhleten s tamtou chodí a naopak, a za dva týdny to není pravda a třetí mu ji přebere, a to všechno v rámci "komunity" Aragornu, existují tam i místa, která se málem podobají Facebooku a kámoši a kámošky a tak, pochopil jsem Tvoji odpověď tak, že o to nestojíš.

Eiris: Ano, nestojím, zde přímo třeba jmenovaný Facebook, nemám na něm účet a ani ho neplánuji, ti, co mě potřebují sehnat, vědí jak, kde a kdy. Ti, kdož to nepotřebují, to nemusí vědět, a Ti, co mě neznají, mě nemusejí znát a já nepotřebuji znát je. Nemám potřebu patřit někam do škatulky na FB proto, aby můj profil vidělo přes profil přátel a přátel jejich přátel za týden 500k lidí. Já mám raději své kamarády a známé kolem sebe, třebaže jich je deset. Než být členkou tamté skupiny, co se nikdy neviděli naživo, ale hrozně se lovískujou a jsou nejlepší kamarádi. Stejně tak asi hledím i na Aragorn. Dokud moje postava A bude v jeskyni s Tvojí postavou B. Mohou být manželé a být mezi nimi třeba virtuální vztah a sex, ale já, jakožto Eiris/Irena, nemám o jakýkoliv vztah s uživatelem XY zájem. Moje postava chce jeho postavu. Ale mezi lidmi mám své lidi u sebe, nepotřebuji nějakého imaginativního, kterého neznám.
Ono to je asi spojeno právě s tím, že jsem extrovertní a již zmíněná melancholička. Raději mám kolem sebe deset přátel, co znám léta, nežli sto přátel na seznamu, protože o sobě něco napsali a aktuálně mi to imponuje. Asi to je povahou. Stejně tak asi naopak nějaký extrovert nebude chápat, že se nenudím jen s deseti lidmi. Nenudím. V moři sta přátel bych si neporadila ani ke komu patřím.

Nazir: Berme virtualitu jako znamení doby. Pokud máš své lidi kolem sebe, je to ta lepší varianta. Řečeno s klasičkou české literatury: "Šťastná to žena." Jsi šťastná?

Eiris: To opravdu nevím, myslím, že to je soubor tolika aspektů, kde to může cokoliv rozvrátit, takže asi nebudu odpovídat. Protože to ani sama neumím definovat, zda jsem nebo nejsem.

Nazir: To je škoda, chtěl jsem z kladné odpovědi udělat nějaký hollywoodský happyend. :) Věříš na hollywoodské happyendy?

Eiris: Ne. Nevěřím. Možná se někomu může něco podobného přihodit, ale obecně si myslím, že víra v to, že to mohlo skončit happyendem, člověka jen zklame, když to tak neskončí. Osobně jsem raději za konec, kde se dá říci, že to mohlo být horší, nežli za konec, že si člověk řekne, že to mohlo být i lepší. Jen je pak otázka, zda jsem pesimista nebo optimista. :D

Nazir: Říká se, že "pesimista je poučený optimista", ale říkají to hlavně pesimisté. Na co tedy věříš?

Eiris: Dovolím si to trochu otočit. (Asi budu pesimista.) Vyjmenovala bych, na co nevěřím. Nevěřím například v boha, pokud by taková otázka zazněla, nevěřím ani v reinkarnaci a dokonce nevěřím ani v UFO. (Zde nechci spojovat s existencí života ve vesmíru, v to věřím, konečně my jsme důkazem.) Ale nevěřím v UFO v pojetí, jaké je nám podáváno. Vlastně jsem hodně nedůvěřivá vůči většině novodobých masově presentovaných nebo "uznávaných" skutečností.

Nazir: Tak to sedí, hollywoodský happyend je obecně masově prezentovaná skutečnost. A když ne masově prezentované skutečnosti, tak co? Namísto boha či Boha si spousta lidí dosazuje leccos, třebas přírodu, vztahy, děti, majetek, kariéru, vědu, metafyzično, ezoteriku... Našlas Ty nějakou alternativu?

Eiris: První odpověď, co mě napadla, by nás vrátila někam do půlky tohoto rozhovoru, někam ke škatulce sex. :) Ale dobře, jiná odpověď. Pokud je něco, co mě osobně hodně pomáhá jako víra, tak je to zcela obyčejná možnost volby udělat něco podle sebe. Možnost nejet podle zažitých konvencí. Je mi jedno, že letošní módní je oranžová, mně se líbí modrá a tak budu v modré, třebaže mi 99 % lidí řekne, že je již roky pasé. Ať si na mě ukážou, že jsem cvok. Mám na sobě modrou, protože se mi líbí, ne proto, že někdo řekl, že frčí oranžová. Nedívat se na to, co ostatní očekávají, ale udělat to, co chci. Mít vlastní cestu. Což asi vychází z bodu spodního. Toho, že neuznávám jakousi masovou kulturu dnešní doby. Proto mi asi nevadí stát proti davu, raději řeknu, že jsem proti, nežli se s nim vést a mlčet. Když stejně nesouhlasím.

Nazir: Tak to držím palce, aby to vydrželo... Spoustu lidí nakonec konformita semele.

Eiris: Doufám, že svojí výjimkou toto pravidlo potvrdím. :)

Další články v kategorii Rozhovory:

Kdo hodnotil článek Eiris - "Provokuji ráda"?
Abu (5.00*), Alfonzo (5.00*), Amunak (5.00*), Assassins (5.00*), Blackmoore (5.00*), Eiris (5.00*), Erinye (5.00*), John_x (5.00*), MARK (5.00*), Nefrete (5.00*), Nestor (5.00*), Urilis (4.50*), Ymir (5.00*)

Komentáře ⇓

Pro přidání komentářů je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 25 příspěvků1 2

Assassins - 17. prosince 2010 17:15
Assassins

Pekný rozhovor, nemôžem povedať, že by som sa pri ňom nudil. Mám istú otázku k ufu apod. Vravíš, že neveríš v reinkarnáciu, bohov ani UFO a Nazir sa ďalej pýtal podobným smerom, akurát to nejako zaniklo. Veríš v niečo nadprirodzené?
I´ll Chuck you!

Eiris - 17. prosince 2010 08:59
Eiris

Tedy, nějak popořádku:

HRA:

Na Aion nemám dostatečně silné PC, mám slabou grafickou kartu, takže něco tohoto formátu ani nespustím, takže ne, neuvažovala sem o něm déle jak minutu, neboť první úvaha byla, nespustím to...

Jinak jsem hrála na ofíku C4, ale ten již dnešní dny neexistuje, poté jsem hrála na dnes již téže neexistujících serverech LE 1x a WE 7x (Následovala asi tří roční pauza) A nyní hraji na DD 7x

Čímž se dostanu k tomu, že ta elfka s +7 Damascusem (Masterwork s earth) A Augmentem na Celestian schield. Je moje :D
(Swordsinger z aktuálního DD 7x serveru 62 level)

UFO:

To s UFO asi jo, ono to mělo spíš asi vyznít v nevíru takových těch konspiračních teorií jako R. V Novém Mexiku, unášení pidižvíků na zavádění studených sond do tělních otvorů a přelety barevných disků nad hlavními městy...
(Ještě přesněji asi tak, že nevěřím, že by inteligentní forma života zaznamenatelně navštívila zemi v naší novodobé historii - Pokud ano, tak by se ukázali, což se nestalo, nebo naopak, by je neprozradilo nějaké blikání, pokud by nechtěli být spatřeni)
Člověk s kterým by si pokecali, je tu sotva 40k let+- Vývojové stupně, pokud to vezmu celkem, je to tak 0,01% délky existenci země, po kterou mohli přiletět kdykoliv aniž by tu někoho našli. Kolikrát tu mohli být, ale nejsou o tom záznamy a oni neměli důvod zde setrvat. Takže představa, že tu za posledních 50 let, byly 100x 200x XYx je dle mě, silně na hlavu...

SRAZ:

Asi bych nepřišla, ne, že bych se bála, že by se událo to, že někdo na mě ukáže. "To je vona, to E. Co mi pije krev" A nebude příjemné ovzduší v okolí, ale na druhou stranu, mám ráda své soukromí a nerada si do něj někoho pouštím. Viz. FB a podobné nesmysly. Takže srazy nějakých skupin, mezi sebou propojených jen náhodným střetem na jednom místě, mě příliš neberou...(Upřímně, i na srazy ze školy, jenž jsou nevím proč pořádány cca. neustále, chodím tak jedno za 4-5 let)...
***___Vymýšlím něco vtipného a inteligentního, co sem napíšu___***

TweeTy - 17. prosince 2010 08:34
TweeTy

ts, teď přece frčí fialová :D

já bych si dovolil říct, že dneska je střední proud jít proti davu, takže jsi vlastně taky v takovém streamu ;)
Někdy si říkám, jestli bych jako PJ neměl ty příspěvky v jeskyni číst...

Amunak - 17. prosince 2010 01:01
Amunak

Jinak díky samozřejmě jak Nazirovi tak Eiris za rozhovor.
Ještě jeden dotaz - ta sexy elfka s BW tam na obrázku je tvoje postava nebo náhodný obrázek z netu?
🐺

Amunak - 17. prosince 2010 00:59
Amunak

Ona je člověk, no ne! :)

Perfektní rozhovor. Ještě bych se možná zeptal na něco jako "Jsou pořádány různé aragornské srazy, akce. Bála by ses třeba přijít na takový sraz, kde víš, že stáli někteří lidé proti tobě? A přišla bys tam, kdyby o to jevili zájem?" Budu samozřejmě rád když odpovíš.

Ještě drobnost. V UFO se nedá nevěřit, protože je to cokoliv, co letí, a ty nevíš, co to je :)

mimochodem tím, že hraješ L2, sis získala mé velké sympatie :-D Přemýšlela jsi někdy o jiném MMO, třeba o Aionu, který je taky od NCSoftu a bezpochby přesahuje kvality Lineage?
A hraješ na ofíku nebo někde jinde?
🐺

Vypisuje se 20 z celkem 25 příspěvků1 2


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)