Admini pro vás (1 strana zpět) | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Admini pro vás

Správci:Systém, Amunak, apophis, ixiik
Popis:Máte dotaz na nějakého admina? Chcete s adminy něco pořešit? Chcete si postěžovat? Zde je pro vás to správné místo!
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
toto je systémová (oficiální) diskuze
Nástěnka:
Tato diskuze slouží ke komunikaci s administrátory serveru Aragorn.cz

Řešte s námi to, co se Vám líbí, nelíbí, co se Vám nelíbí na práci správců, adminů, nebo koho byste naopak pochválili za nějaký vhodný zásah či pomoc.

Berte to zde, prosím, jako otevřenou diskuzi, kde nic kolem adminů a správců není tabu. Nebojte se vyslovit svůj názor.

Jedinou podmínkou je, že vše bude v rámci slušnosti.Bug - pokud jste nalezli chybu, tak ji hlaste v této diskuzi.
Aragorn vývoj - máte-li návrh, co byste chtěli vylepšit, upravit nebo zrušit, tak k tomu slouží tato diskuze.
Aragorn.cz počtvrté - pokud se chcete zapojit do vývoje nové verze Aragornu dobrým nápadem či podobně, tak můžete v této diskuzi

• Jak na obrázky, formátovaný text a jiné "vychytávky" pro Nástěnku Jeskyně, Diskuzí a do Poznámek pro PJe?
Stačí se podívat na Jak psát web, třeba tam najdete nějaký ten zajímavý návod a pak už se jen trochu snažit. Učení hrou.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 3108 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 156 ⇒|

enca - 4. ledna 2023 12:14
enca

Slusnej masakr. A co nejakej fundraising?
"Použijeme-li k dobrému cíli špatných prostředků, přestává být cíl dobrý." - Karl Marx.

Python - 8. prosince 2022 22:44
Python

Amunak 6. prosince 2022 00:13
Jo, to je logická argumentace a je fakt, že fb skupina moc nejela, co si pamatuju. Udělat discord server je zdarma, ale naprosto souhlasím s tím, že lidi, kteří chodí sem jsou tady, protože jim vyhovuje nostalgický způsob. Ten sraz by nebylo naškodu alespoň nadhodit. Kdo ví, lidé jsou tady pořád online a mohla by být vlastně docela sranda dokopat tyhle vykopávky aby se sešly. Kromě toho to ale skutečně moc nevypadá. Je už i skoro problém sehnat lidi na živou hru, většina nějak začala preferovat discord. Což mě ale vede k myšlence, že v takovém světě by aragorn mohl být perefektní platformou pro hledání podobných homo habilis, jako jsem já co se týče hraní :D
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Amunak - 6. prosince 2022 00:13
Amunak

Python 4. prosince 2022 06:02
Tam je taky problém v tom, že kdybys chtěl nalákat cokoliv jiného než ty vykopávky jako jsme my, tak bys s těmi službami co jsou dneska všichni zvyklí používat musel mít nějakou integraci.

A pak nedává smysl si vymýšlet vlastní voice (nebo nedej bože video chat a screen share) když zájemci můžou prostě používat ten Discord a tady mít maximálně doplňující funkcionalitu.

Jediné co by mi teď přišlo zajímavé by byl třeba nějaký sraz, kdyby na to měl někdo chuť, ale je otázka jestli by se nás sešla alespoň hrstka.

A že nemáme komunikační kanál je možná trochu škoda, ale řekl bych že většina možností je buď příliš složitá (vymýšlet něco tady), otravná (třeba hromadný mail nebo tak něco), nebo by stejně musela využít nějakou z těch moderních technologií, aby to mělo smysl (a o to podle mě nikdo kdo schválně zůstává tady nemá zájem). Nejspíš všechno naráz.

Jako, já bych třeba založil Discord pro zájemce, že bychom občas pokecali nebo tak, měli bychom aspoň historii chatu a online komunikaci s notifikacemi prakticky kdykoliv (což bohužel Rozcestí neumí), ale nevidím v tom moc smysl... jako idk. Ostatně kdysi byl pokus třeba o FB skupinu, a ta se ani moc nerozjela a teď je vlastně úplně mrtvá.
🐺

Jindra - 5. prosince 2022 23:28
Jindra

Jsem tu sice jenom pár let, ale i tak cítím, že to tady má určité kouzlo.

Moc díky všem, že to tu udržujete.

Python - 4. prosince 2022 06:02
Python

jilm 3. prosince 2022 14:22

Řekl bych, že ty schopnosti budou klíčová položka. Vize není problém, každý ví, co dnes letí. Ale jak celkem správně řekl Amunak, dneska letí věci jako discord a přidat podobnou formu funkcionality vyžaduje rozhodně o dost víc než co může nabídnout sebenadšenější nadšenec amatér.

Nicméně proč věci měnít? Stačilo prohodit pár zpráv a podívejte se sami, z děr hned lezou mumie, vykopávky minulých tisíciletí. Takže aragorn určitě není mrtev.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Šimon.Brugezsi - 3. prosince 2022 14:31
Šimon.Brugezsi

Taky dík, že to tu funguje. Sice neposílám moc a často, ale doufám, že i to pomáhá udržet to tu v chodu. :)
Rozhodl jsem se žít věčně a zemřít, jen když to nevyjde.

Elohir - 3. prosince 2022 14:25
Elohir

Díky všem za vaší práci a za to, že se o to staráte ;)

jilm - 3. prosince 2022 14:22
jilm

Já jsem Amunakovi velmi vděčný, že to tu udržuje při životě. O doménu se netřeba bát, tu samozřejmě vždycky prodloužím. Dokud bude Amunak ochoten provádět základní údržbu, tak web poběží.

Vždycky jsem si myslel, že na novou verzi dojde, až se najde buď nová generace nadšených dobrovolníků, nebo našetřím peníze na polokomerční rozvoj. Nějaké peníze bych teď do Aragorna klidně dal, ale nemyslím, že by to něco řešilo. Udělat z toho skutečné podnikání, které by někho uživilo na plný úvazek, je nereálné. A cokoliv méně nic neřeší, stále by byl potřeba nějaký nadšenec se schopnosti, vizí i časem. Což bývali studenti, teď to asi není nikdo.

Podpořil bych kohokoliv jakkoliv, ale dokud se nikdo nenajde, bude to tu pokračovat takto.

Každopádně zdravím všechny staré známé! :-)
Shit happens.

Python - 2. prosince 2022 11:34
Python

Amunak 2. prosince 2022 01:45

No tak díky moc, teď se cítím ještě starší než před chvílí :D

Ale vážně, je uklidňující, že aragorn nemá v úmyslu hledat kde nechal tesař díru. Už jen proto že jak jsem řekl, musel bych si pro jeskyni napsat vlastní hernu. To by nedopadlo dobře, podle mě aragorn má pro staré věrné jisté kouzlo. Osobně váhám, zda by mí hráči pokračovali. Někteří asi ano, jiní možná ne. Ale přesunout tohle všechno na discord, to nejde. A nejen proto, že jsem na to už moc starý :D Jsem navíc xenofob vůči Discord botům.

Ta argumentace proti nové formě aragornu je myslím, bohům žel, veskrze objektivní a pravdivá. Komunita aragornu nežila totiž jen tady, scházela se na modré škole, byly srazy, byly aragorn larpy (myslím, rozhodně byly minimálně v plánu), byly lokální schůzky lidí, co díky aragornu zjistili, že jsou ze stejného města a mají tenhle psolečný zájem. Jo, to bylo tehdy, jak tady byvalo přes padesát lidí online každý den. nejlepší časy internetu, mimochodem :)

Nic z toho už dnes není, většina lidí sem už ani nechodí. Komunita tehda byla vázaná i na osobní setkání. Poslední, koho jsem z Aragornu potkal byla Chiisai a to byla jen shoda náhod, protože očividně máme oba oblinu ve falloutu :D Ale jinak? Takového Apophise už si nepamatuju a zbyl mi jen pocit, že byl nedefinovatelně děsivý :D

Jinými slovy, aragorn čerpal svoje kouzlo z něčeho, co vyšlo z mody. Novou komunitu by nalákal jen tím, že by znovu zapadl, jenže, paradoxně, pokud by zapadl, pak by pro něj nebyl obzvláštní důvod. Byl by jen jednou z mnoha možností. Podle mě důvod, proč aragorn ve své podobě žije ještě dnes je právě ta jeho jedinečnost. A samozřejmě nostalgie, protože jsme tady všichni zažili nějaké ty staré dobré časy.

Já bych aragorn přirovnal k Blaníku, kde všichni spí a kdo nespí, hraje kostky jen s pár kolegy od vedlejší matrace. Bílá hora minula, štíty rezaví v rohu, ale je tu teplo a je tu těch pár lidí, kterým nevadí že vlastně hrajou kostky vyrobené z lebečních kostí padlých spolubojovníků.

Tak si říkám, ne že by to mohlo nějak závažně pomoct, ale bylo by asi docela zábavné pokusit se zjistit, kdo se ještě aktivně přihlašuje a možná se pokusit vyrobit pro tyhle lidi nějakou formu komunikačního kanálu? Protože očividně někteří lidé, kteří sem chodí, možná ani neví, že se o nějaké budoucnosti aragornu vůbec mluví. Je fakt, že mnohé to možná ani nezajímá. Asi ne každý tu má aktivní jeskyně. Nicméně sem chodí, tak asi mají důvod. Plus na diskuzi o rozcestí jsou stále ještě lokální výboje aktivity. Ne dost velké aby zažehly požár, ale to by se možná dalo zlepšit.

Jinými slovy, aragorn je solný důl, ve kterém dochází sůl. Co z něj zkusit udělat podzemní laboratoř a zkusit z těch pár přežívajících subjektů vytlouct nějaké výsledky? :) Vůle tu myslím je, jen je roztroušená v moři nejistoty.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Amunak - 2. prosince 2022 01:45
Amunak

Python 29. listopadu 2022 10:00
Aragorn momentálně hostuji já a nemám v plánu v tom přestat. Měl jsem rozdělané nějaké větší upgrady, ale nebylo to asi nikdy úplně ve stavu kde bych s tím byl spokojený, a zároveň se bojím, že jen pouhá změna by mohla vyhnat těch pár posledních lidí, co tu ještě hrají a Aragorn rádi navštěvují. Takže Aragorn tak nějak existuje, dělal jsem jen nějakých pár nezbytně nutných úprav (obecně se týkajících spíš bezpečnosti a přihlašování).

Doménu má pod kontrolou ještě pořád Jilm, jen je to nasměrované ke mně. Ale nemyslím si, že by to chtěl zrušit. :) Je teda zaplacená už "jen" dva roky, ale to se kdyžtak vyřeší.

Celkově co se týče budoucnosti, ten hosting prakticky nic nežere, storage taky ne, problémy s provozem nejsou, takže nevidím důvod proč bychom takhle nemohli fungovat klidně dalších 5-10 let, až to přestane bavit úplně všechny. Ale budoucnost servery tohohle typu podle mě dnes bohužel nemají. Zrovna nedávno jsem se o tom bavil v poštolce s někým kdo má ambice vytvořit "new gen" server tohoto typu.

Prachsprostá kopie mých (nepříliš dobře sepsaných) myšlenek na tohle téma:

Naprostá většina hráčů si dnes vystačí s Discordem, který ve výsledku umí víceméně to co popisuješ, k tomu si tam hodí nějakého bota na kostky nebo tak, a jsou úplně šťastní. Kromě toho tam mají věci co my jim asi nikdy nedáme - sdílení obrazovky, kamery, VOIP. A nemusí se ani nikde registrovat, nic řešit, protože už Discord

Ti, co si nevystačí, potřebují někde trackovat deníky a tak, mají asi milion platforem kde to můžou dělat. Možná ne zrovna pro naše krásné české Dračí doupě, ale jsou i různé univerzální systémy - pro nejnáročnější třeba VTT jako Foundry (https://foundryvtt.com/).

Na jednu stranu je ta scéna větší a zdravější než kdy jindy, na druhou stranu tyhle naše staré, oblíbené portály těm moderním věcem nemůžou moc konkurovat.

To je dimenze VTT a webů pro deskovky/hry na hrdiny.

Pak je tu dimenze dračáku: Ten je prostě mrtvý. Altar místo aby zdigitalizoval a trochu zmodernizoval pravidla, tak se na to nejdříve deset let vykašlali, a pak vydali "DND Next" které je vlastně jiná hra, staré fanoušky nezajímá, a pokud to odhaduji správně, tak si nové nenašel.

Už to není jako dříve, že by mladí nezvládali angličtinu, takže většina lidí co chce něco takového hrát skončí u "originálního" DnD. Ostatně ony se dají najít i neoficiální, počeštěná pravidla. No a nebo skončí u jednoho z mnoha jiných systémů. Dnes už jsou super "pravidla" i pro věci, na které by lidi dříve museli použít "ORP" tady, a přitom si hlídat většinu věcí sami.

Prostě jinak řečeno si nemyslím, že takováhle iniciativa má šanci do té scény ještě něco přidat. Myslím si že portál typu Aragorn by fungovat mohl, ale stálo by to neskutečné úsilí. Muselo by se opravdu všechno napsat znovu a to nejen s moderními technologiemi a integracemi, ale taky by tam musela být podpora těch nových systémů - ideálně nějaká univerzální, rozšiřitelná, ale pak i konkrétní podpora toho co se dnes hraje.

A to je prostě enormní úsilí, které tomu podle mě nejde věnovat jen z nadšení. Tím nechci být úplný skeptik, ale byly tu pokusy i "jen" přepsat Aragorn, nebo ho dostat alespoň z těch temných dob ve kterých pořád existuje a dodat nějaké základní funkcionality co dnes každý očekává, a i to bylo víceméně marné (mě samotnému tu visí pár releasů které jsem se třeba jen bál nasadit že to naštve těch posledních 20 lidí co sem chodí). Nehledě na to že takový projekt by taky potřeboval nějakou formu propagace atd. A to si myslím, že česká scéna je relativně malá a nezajímavá na to, aby to mohlo mít větší úspěch. 99% lidí stejně zůstane na tom Discordu.
🐺

Python - 29. listopadu 2022 10:00
Python

Nedávný Amunakův příspěvek mě dovedl k zamyšlení. Jaká je vlastně budoucnost aragornu? A v čí rukou je tato budoucnost?

Víte, já jsem tady od roku 2006. Nebyl jsem ani zdaleka jedním z prvních aragorňanů, nezažil jsem aragorn 1 (i když jsem slyšel vyprávět mnoho děsivých příběhů). Ale být jedním z posledních? To by mě nedokázalo potěšit.

Chci říct, nejsem určitě jediný, kdo tady má rozjetých pár dlouhodobě fungujících her. Ale co když se z ničeho nic lidi, stojící za aragornem rozhodnou, že už je načase odejít?

Oné bezesné noci jsem si uvědomil děs nahánějící fakt. Že totiž klidně může přijít chvíle, kdy si někdo řekne, že stačilo. Co pak bude s jeskyní? Na internetu neexistuje srovnatelná platforma. Skype, jak jsem zaslechl, nesmí opustit muzeum zapomenutých technologií. A napsat si vlastní hernu, na to jsem líný.

Jaká tedy vlastně bude budoucnost aragornu? Je třeba se bát? Třást se strachy a s vyděšenými slzami v očích křečovitě objímat naše jeskyně, aby nám je nevytrhl nelítostný void internetové minulosti? A kdo je odpovědný za takového rozhodnutí? Kdo jsou ti tajemní lidé v pozadí, kteří mohou kdykoli vytrhnout šňůru srdečního bypassu těchto letitých stránek?

Jestli je odpověď 42, tak nehraju.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Elohir - 15. října 2021 20:42
Elohir

Amthauer 15. října 2021 16:45
Nechám si to ujít :D

Amunak - 15. října 2021 20:16
Amunak

Vymazal jsem to.
🐺

Amthauer - 15. října 2021 16:45
Amthauer

Elohir 14. října 2021 10:13
Nikdy nevíš, třeba z toho bude osudová láska.
- What is a life devoid of strife?

Python - 15. října 2021 16:15
Python

Kontaktujte rovnou uživatele Amunak nebo Amthauer, minule to řešili oni.
Člověk není nikdy dost chytrý, dost bohatý a dost ozbrojený. I´ll Chuck you!

Firetail - 14. října 2021 23:16
Firetail

Mě napsal taky dvakrát a pokaždé anglicky.

Elohir - 14. října 2021 23:13
Elohir

Corosa 14. října 2021 23:02
Jop, už mám taky druhou zprávu...

Corosa - 14. října 2021 23:02
Corosa

Taky mi napsal, už podruhé dneska. Jednou česky a pak anglicky. Nejsem jediná, komu píše.
Pokud by bylo možné, tak hned zablokovat ze stránky, aby dál nespamoval.

Elohir - 14. října 2021 10:13
Elohir

Ráda bych nahlásila uživatele: Michael73.

Očividně se jedná o nějaký spam viz zpráva co mi poslal/a.
Ahoj drahý, jak se dnes máš, jmenuji se Michael. Rád jsem tvůj přítel. Viděl jsem tvůj profil na wwwaragorn.cz, takže mě kontaktuj na (grimichael63@gmail.com) Díky.

Má smysl to nějak řešit?

Lucylle - 17. června 2021 19:04
Lucylle

Kolik kozlů je třeba obětovat Belzebubovi za fíčurku, co by nějak svolávala lidi na Rozcestí?
Představuju si to tak, že by na rozku bylo tlačítko a každý, kdo je online a má odkliknuto v profilu, že "je k mání" by dostal poštolku nebo tak?
Ne? Moc práce? Pitomost?
Ok...
Přicházíme na svět všichni stejně - kopající, křičící a celí od hoven. Až v průběhu života si z nějakýho důvodu vezmeme do hlavy, že je nám souzeno dělat velké věci.

Vypisuje se 20 z celkem 3108 příspěvků|⇐ 1 2 3 4 5 ... 156 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)