Ankety | Animální podstata člověka | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Animální podstata člověka

Žádné starší ankety

Zavřít Ankety

Správci:0s1ris, Krow
Popis:Často se sami sebe ptáme, jak blízko máme ke zviřatům. Můžeme vraha nazvat člověkem? Nebo se v nás jednou za čas probouzí "zvíře"? Je to ospravedlnění pro některé naše činy? Otázky jsou položeny... zbytek je na Vás.
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Založení diskuze se datuje na 22. listopadu, léta páně 2007.

K diskuzi:
Existuje mnoho názorů na toto téma, jedním z nich je i tzv furry.
http://cs.furry.wikia.com/wiki/Furry

Přírodní náboženství:
http://www.jdubr.ic.cz/referaty/rlv/prehistorie.htm

Pozn.: To ovšem neznamená, že by ostaní názory byly považovány za méněcenné. Pridejte svůj názor a mozná ze bude zverejnen na nástěnce.

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 202 příspěvků1 2 3 4 ... 11 ⇒|

Luminar - 9. května 2011 17:21
Luminar

Každý z nás má v sobě svou Bestii, a ta nenávidí když je přehlížená. Musíme se naučit jí ovládnout dřív než ona ovládne nás.

Antonius - 17. března 2011 09:30
Antonius

Khajit 3. března 2011 15:55
To že k tomu nenajdeš důvod neznamená, že důvod nemůže být skryt, o tom mluvil např. Freud, o té agresivitě.
The Game

Krestar - 5. března 2011 08:46
Krestar

Khajit 4. března 2011 19:50
OK. Vzdávám svůj boj...
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Khajit - 4. března 2011 19:50
Khajit

Krestar 4. března 2011 18:17
Vždyť ano, metafora. Takový dementi zase nejsou....aby provokovali nacisty s nožema místo rukou :D
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Krestar - 4. března 2011 18:17
Krestar

Khajit 4. března 2011 11:28
Metafora. Momentálně tluču hlavou o stůl. To snad není ani možné...
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Khajit - 4. března 2011 11:28
Khajit

A od kdy má myš ruce? A kočka taky ?? :D:D Ale dobrá připomínka. Ale jsou i tací, kteří takové nacisty schválně provokují, aby je honili, protože je to baví. Potom utíkají a baví je to, a nacisti je honí, a taky se baví...
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Krestar - 4. března 2011 11:23
Krestar

Khajit 4. března 2011 07:45

Pravda :-) Taky rád hraji na babu když za mnou běží dvoumetrový vyholený nacista, jehož svalová hmota je asi tak 20x vyvinutější než má, s noži místo rukou :)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Khajit - 4. března 2011 07:45
Khajit

Krestar 3. března 2011 17:01
To není týrání...copak hra "na babu" nebo "na honěnou" je týrání?
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Khajit - 4. března 2011 07:45
Khajit

Krestar 3. března 2011 19:49
Jistě, netvrdím že první byli Husiti, ale první významnější, první křížový výpravy nebyli tak hrozný jako ty pozdější, po Husitech.
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Amthauer - 3. března 2011 23:29
Amthauer

"Bohů musí být víc, jeden by to nezmákl." Heh. :D
- What is a life devoid of strife?

Krestar - 3. března 2011 19:49
Krestar

A z historického hlediska tě opět musím opravit. Husity to opravdu nezačalo. První křížová výprava byla podniknuta již kolem roku 1000 :-) Konkrétně na přelomu 11. a 12. století :)
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Krestar - 3. března 2011 17:01
Krestar

Ani příklad úmyslného týrání je například kočka a myš. Chceme´-li něco exotičtějšího tak kosatka a tuleň a mohu pokračovat. Není to nic víc a nic míň než krutá zábava. Podobná jako akčňák s Árným :D
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Khajit - 3. března 2011 16:02
Khajit

A co se týče křesťanství...nejsem přímo satanista, ale křesťany vážně nemám ráda. Víte, které nábožensky podložené války byly nejkrutější? Samozdřejmě, že Husitské. Vlastně husity to jen začalo. Během Křížových výprav zemřelo tolik lidí....že ani nevím kolik přesně, stačí mi že to bylo vážně dost. A taky zákaz magie...protože může být i dobrá, ale vždy se nakonec stane zlou, jinak to nejde....no jasně. Jenomže když to nikdy nezkusili, neví jestli může nebo ne. A od toho je přátelství-přátelé se vzájemně udrží, zůstanou dobří. A Bůh je taky v podstatě mág...a aby byl jen jeden...když už, musí být víc bohů, jeden by nezvládnul vše.....Ale jsou to jen teorie, nemůžu nic dokázat....a navíc, tahle diskuze není o náboženství...
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Khajit - 3. března 2011 15:55
Khajit

Jsou i lidé kanibalé. Ano, správně, lidé se vyvynuli z lidoopů. Jenomže zvířata se sice navzájem zabíjejí-jenže k tomu VŽDY mají důvod. Ale nikdy se nestane, že by jen tak, pro LEGRACI zabíjeli, přinejleším hromadně a krutě. Lidé tohle dělají. A také jim nedělá dobře, když vidí umírat jiné jedince svého druhu. Lidem ano. Existuje spousta filmů, kde právě pro legraci umírají lidé (sice je to jen hra, ale stejně to spoustě lidem dělá dobře). Ani pohled na umírání jedince jiného druhu, pokud ovšem ten jedinec nic neudělal. Lidi týrají zvířata. Viděli jste někdy zvíře týrat jiné zvíře? Tomu se až musím smát, fantasii mám velkou, ale něco takového... A lidé dokonce šikanují jiné lidi...to zvířata nedělají.

A ještě k těm šimpanzům...ano správně...teoreticky by mohli stavět domy...právě proto se dál vyvíjeli v člověka...
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Dharmi - 3. března 2011 15:48
Dharmi

Osobně dávám šanci nejen evoluční teorii ale i kreacionismu, protože pokud máme respektovat křesťany a jiné věřící, tahle nevědecká možnost tu stále je. Vždyť vědci prozkoumali jen velmi nepatrnou část míst (plošně i do hloubky), která jim vydává důkazy podporující nejen evoluční teorii.
Jenže o tom tahle dikuze tak uplně není. Určitě - se zvířaty máme mnoho společného. A z filozofického hlediska jimi většinou i jsme. Což není nic ponižujícího. Naopak, je to sexy :).
Dharmí

Dharmi - 3. března 2011 15:27
Dharmi

Jistě těch příkladů, kdy zvířata stejného druhu se navzájem zabíjejí a ne omylem, což se může stát třeba pří souboji jelenů, antilop, atd, je mnohem více. Tak třeba lidem tak blízcí šimpanzi bojují o teritorium s jinou tlupou a jak jsem viděl, vše proběhlo velmi brutálním a promyšleným způsobem. V tom dokumentu v televizi, kde jsem to viděl, šla tlupa šimpanzů v řadě džunglí a plížila se opatrně a neslyšně ke stromu, který obývali nic netušící vetřelci, šimpanzi z jiné tlupy. Když byli u toho stromu, spustili válečný vřískot, vyšplhali po stromě a během pár vteřin roztrhali na kusy své nepřátele. Dokonce potom jejich maso jedli! Ačkoliv šimpanzi obvykle maso nejedí. Prý není ještě jasné, proč v takovém případě přistoupili ke kanibalismu, ale důvodů může být více, třeba doplnění nějakých látek, vitamínů, nebo jen rituální, symbolické důvody.
Dharmí

Krestar - 3. března 2011 13:48
Krestar

Tak teď bych to stopnul a přestal tady fantazírovat. Jistě. Zvířata jsou v lecčems chytrá, vynalézavá, podlá atd. Mám se zvířaty jisté zkušenosti takže vím jaké interakce s prostředím jsou schopny.
Khajit, to co si psal/a v příspěvku z 2. března bych nejraději zmačkal a vyhodil do koše, ale jsem línej to tisknout. Mohu se zeptat, kde jsi sebral/a, že zvíře nezabíjí zvířata svého druhu?! Kde?! Spíše je to idealistická myšlenka. Tak například "nevinné" vraždy mezi lvi, kdy dospělý samec zabíjí potomky samice se kterou se chce pářit(úchvatná inteligence:) Spíše pudy).Nebo "vraždy" mezi krokodýli, či jen směšné pošťuchování mezi různými sudokopytníky, které končí smrtí jednoho ze zůčastněných.
Co se týče vyvinutí ruky, šimpanzi mají palec v poměrně slušné opozici, která by jim teoreticky umožňovala slušnou úchopovou schopnost. Takže problém je spíše v mozku.
Jsem zastánce evoluční teorie a plně podporuji teorii, že se člověk vyvinul z lidoopů.

A k těm morčatům. Toho jednoho je mi vážně líto. Zřejmě nějaký teritoriální boj. Což by se dalo samozřejmě vyřešit právně platnou smlouvou, ale chytrá zvířata se raději pobila:D
Fakt nepřestanou existovat když je ignorujeme

Khajit - 3. března 2011 07:55
Khajit

Dharmi 2. března 2011 19:36
Zvíře je daleko citlivější a chytrejší než člověk. Možná že si nestaví města, domy, nevyrábí počítače, neumí používat mobil. Nemá prsty, nemůže. Neumí mluvit. Protože nemá k tomu vyspělé hlasivky. Jsou chytřejší. Jestli jedno morče zabilo druhé určitě mělo nějaký rozumný důvod.
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Dharmi - 2. března 2011 19:36
Dharmi

Khajit 2. března 2011 19:25
Měl jsem doma morčata a jedno morče zabilo to druhé.
Vlastně nevím, co jsi tím myslela.
Ale k diskuzi. Jsem si jist, že člověk, který není schopen vzít zodpovědnost za své činy, je buď zvíře, nebo velmi malé dítě, které ještě nechápe, co mnohdy dělá a jaký to má následek. Ovšem i zvíře má smysl pro zodpovědnost a to v rozmezí, které mu příroda umožňuje a diktuje.
Dharmí

Khajit - 2. března 2011 19:25
Khajit

Zdravím.
Tak nějak jsem se nudila, tak se tu brouzdám po aragornu a narazila jsem na tuhle diskuzi. Když jsem přečetla popis, něco se ve mě pohnulo.

Jistěže, každý z nás je z části zvíře. Někdo víc, někdo míň. Ale žádný člověk nemá právo tvrdit, že například šílený vrah je zvíře. Pitomost. Protože šílený vrah zabíjí lidi. Svůj vlastní druh. A viděli jste někdy aby nějaké zvíře zabilo jedince svého vlastního druhu(kromě člověka)? Asi ne.
Carpe diem?...Non!...Carpe noctem!!

Vypisuje se 20 z celkem 202 příspěvků1 2 3 4 ... 11 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)