Bojová umění | Diskuze - Aragorn.czDiskuze

Bojová umění

Správci:Tremer, Emiel, Fistandantilus
Popis:diskuze o bojových umění a o všem čeho se to týká
registrovaní uživatelé mají právo číst i zapisovat
neregistrovaní mohou jen číst
diskuze je odemčená
Nástěnka:
Učíme se bojovat, abychom bojovat nemuseli!

Aikido

Zobrazit/Skrýt

Bujinkan

Zobrazit/Skrýt

Capoeira

Zobrazit/Skrýt

Kung Fu- Hung Gar Styl Pěti zvířat

Zobrazit/Skrýt

Diskuze ⇓

Pro přidávání diskuzních příspěvků je třeba se nejprve přihlásit.

Vypisuje se 20 z celkem 358 příspěvků1 2 3 4 ... 18 ⇒|

flegos - 21. července 2013 22:38
flegos

vidím, že dlouho se to tu nehlo, tak něco přidám nedávno jsem si koupil fighter magazin (ano přiznám se že po hodně dlohé době :)) a docela dobré číslo, hodně se tam probíralPetr macháček a české mma a co mě azujalo tak rpo ulici naprosto ideální urban combative, jedná se o směs technik určených pro sebeobranu na ulici, kdy tě může napadnout někdo s nožem tyčí, boxerem či třeba skupinka, dokonce měl i seminář se zakladatelem v u nás v čr a naši čeští zástupci tam také předvedli svoje ukázky a docela měli úspěch,, jen škoda že to není na zlínsku, myslím že pro někoho kde se věnuje BU by takové spestření programu bylo pro ulici užitečné, máte s tím někdo nějaké zkušenosti ? byly jste na jejich seminářích ? a co na ně říkáte ?
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

flegos - 11. února 2012 15:51
flegos

Fistandantilus 10. února 2012 00:36
to určitě jo ale zase bude záležet na tvojí vůli a kolik si z toho ty vezmeš :)
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

flegos - 11. února 2012 15:50
flegos

jste se tu nějak rozkecali :DD tak k tématu - s ninjutsu zkušenost žádnou nemám, je to jen teorie, mám knihu tajemství samurajů, je to v podstatě dějepisný vývoj japonského budžucu od počátku až po současnost, jinak já jsem fungoval asi 8 let v sk kung fu zlín kde se vyučuje styl chan shaolin si a dju su, stly je to relativně mladý ale velmi efektivní, kombinuje prvky shaolinského stylu společně s prvky japonských BU a když se zapletu do debaty ohledně efektivního zneškodnění protivníka.. pánové :)) sakra ... co si pod tímto pojmem představujete ? :DD zabití ? pokud člověk poctivě trénuje, stačí mu 5 technik a zneškodní kohokoliv, jen je musí mít velme dobře vžité, pokud se proti mě postaví dvoumetrová namyšlená hora masa, tak mu dám jeden rychlý direct na nos a paky gyaku tsuki na zuby a borec se zklátí k zemi a už se nezvedne... mě stačilo ještě když jsem trénoval a dělali jsme při rozcvičce slalom, dělali jsme při tim gym. prvky, borec o hlavu menší dělal hvězdici a nevyšlo mu to a trefil mě nohou na hlavu tak jsem se sesunul jak pytel brambor a měl z toho pořádného motáka :D a kdo někdy zažil zatmění a bolest při directu na nos ví o efektivitě svoje.. to jak člověk dokáže použít techniku a za jak dlouho záleží jenom na něm...
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

Fistandantilus - 10. února 2012 00:36
Fistandantilus

elvis 10. února 2012 00:31
tak je něco jiného, když není nic jiného než trénink, a když do toho máš ještě další věci.

Chtěl bych na týdení seminář krav magy, který vede izraelský velitel speciálních jenotek, tam i ti co dělají u armády, policajtů, bezpečnostních služeb, během první rozcvičky odpadávají, jak je to tvrdý. A na spánek je tak 6 hodin. Ale tam co jsem slyšel je to hodně náročný, ale chci tím projít. A hodně ti to určitě dá.

Fistandantilus - 10. února 2012 00:32
Fistandantilus

elvis 10. února 2012 00:26
No dříve jsem míval trénink 5 týdně, to bylo trénování dětí, pak náš třenink to dalo 3 hodiny 2 krát tádně, pak trénink zbraní, to bylo aikido. u nás se trénovalo ještě ninjutsu, tak to bylo 2krát týdně 2 hodiny, a ještě v neděli kondiční, na rychlost, kopy, údery, spíše taková ulice. a jednou dvakrát do měsíce seminář, většinou v německu, ale to bylo o zvyku:) ale možnos tréninků 3 krát denně nebyla, kuli dalším povinostem, když jsme se domluvili, tak si ráno na hodinku a půl zatrénovali. Nebo jindy, dle dohody, mít volný přístup do doja, je dobrá věc.

No je mi už skoro 22

elvis - 10. února 2012 00:26
elvis

měsíc intenzivního tréninku tě odstřelí, vím co povídám. potom jsem v kuse spal nějakých 23 hodin (pokud nepočítám dobu kdy jsem sednul do kamarádčina auta na letišti a když jsem si šel lehnout.) PS: kolik ti je?
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Fistandantilus - 10. února 2012 00:21
Fistandantilus

elvis 10. února 2012 00:17
Tak to japonsko ti závidím, rozhodně tam chci jet trénovat, ale s měsícem bych se nespokojil, to aspon půl roku.
a nějaké tu japonskou slovní zásobu mám, sice jen slovíčka, ale aspon něco:)

tak závěr tréninku je většinou stejný to jsem nepsal, že se poděkuji, pozdraví, odejde.

Dobré byly celovíkendové semináře, jedno jestli v německu aikido, nebo u nás podle tohok do se sehnal. Ale to se jelo celý víkend v kuse.

elvis - 10. února 2012 00:17
elvis

No já mám hodně skvělích vzpomínek z Japonska (i když z okolí jsem viděl asi tolik kolik žába v kapradí), Tam jsem zažil nejtvrdší a zároveň ten nejlepší trénink v životě a to nikdo nepřekoná. trenér na 6 lidí člověk v podstatě neměl čas na ulejvání (což tam ani nikoho nenapadlo) vše probíhalo v profesionálním a zároveň přátelském nádechu. A když si vspomenu na randori (neměj strach, nejsi jedinej kdo neví jak se co píše... :D), Japonci jsou jprvní nejhorší soupeři pak ještě nemám rád Maďary, bylo to tam prostě super 1 měsíc tréninku a když jsem přijel zpět do prahy rozsekal jsem každého kromě trenérky řeknu ti, jestli dostaneš možnost tam jet tak to určitě přijmi (ale doporučuji si našprtat nějaké základní vírazi z Japonštiny.) prběh byl: Pozdrav, rozcvik, běh, dechové cvičení v technikách, opakovéní technik z posledního tréninku/posilování, protáhnutí, drillování nových technik, Vydíchání, 10 minut pauza, protáhnutí, opětovné rozehřátí, randori po 5 minutách 4, další protáhnutí lehký míčový sport na závěr, pozdrav rozchod. To vše cca ve 3 a půl hodinách.
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Fistandantilus - 9. února 2012 23:56
Fistandantilus

elvis 9. února 2012 23:47
tak takoví trenéři jsou nejlepší:) mám taky pár vzpomínek na pár vyloženě skvělých trenérů, nebo lidí, kteří bývali členy speciálních jednotek, s těmi jsme měl pár seminářů:)

elvis 9. února 2012 23:48
No když vezmu náš trénink, tak byl klasický pozdrav, rozcvička, asi tak půl hodinky, série pádů rozpadání se, když se jelo dechově, tak se jeli pomalu techniky, aby byli technicky správně, a správně se u nich dýchalo. Nebo klasicky, trenér ukázal techniku a tu jsme procvičovali. Když se jelo trošku ostřeji, tak byla guvaza (snad to píši správně, já si nikdy nepamatoval názvy:D) tam se určil jeden typ útoku, nebo jakýkoli útok, a muselo se ubránit. Bud jsme to jeli jeden na jeden, nebo proti několika. Když se nevykrylo, většinou jsi dostal ránu. Takže tě to naučilo se bránit, a bylo jedno, jestli jsi provedl techniku, nebo mu jen uhnul a strčil ho někomu pod nohy. A kekonci bud něco na uvolnění, dechová cvičení, a nebo posilovačka na doražení. Nebo oblíbena vybika. Po zásahu 10 kliků, pak šli sklapovačk, dřepy, postupně. To bylo vedení naších tréninků.

Když to srovnám s německým vedením tréninků, kde byl pozdrav, dechová cvičení, rozcvička, ukázání technik, cvičení té techniky, vyloženě jako dechové cvičení, a pak zase dechová cvičení, jeli se katy, a pak konec tréninku, je to velký rozdíl. Ale němci oproti mému oddílu to jeli vyloženě dechově, technicky.

elvis - 9. února 2012 23:48
elvis

Jinak jak postupuje jeden klasický trénink aikida? zajímalo by mě jaký jsou rozdíly...
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

elvis - 9. února 2012 23:47
elvis

S tím nemám problém, ve skutečnosti jsem byl schopen to používat už po 4 letech (Díky bohu naší trenérce, přijela do česka a živila se tím že trenovala profíky. ale hlavně na nás byla tak tvrdá že sme tam na začátku ani neměli dost energie na mručení takže ná so naučila HODNĚ rychle. jinak její méno je Mo Hasai jestli ti to něco říká...) a u jiu-jutsu máme taky trenéra který kvůli špatnému postavení člověka prohodí stropen dojo... nemyslim doslova. takže předpokládám že jak se na mě někdo na ulici vrhne tak ho... nic mu neudělám, ještě by mě zažaloval...
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Fistandantilus - 9. února 2012 23:37
Fistandantilus

elvis 9. února 2012 23:17
Judo jsem dělal chvilku, jiu-jutsu taky chvilku, zabrousil jsem do spousty bojových umění, a ano je tam jistý potřebný čas, který je třeba, než dokážeš toho spoustu použít v reálu. Mám za sebou 13 let aikida, ale náš oddíl jel aikido pod vedením policajtů, takže jsme jeli trošku tvrději, a i tak trvalo dost let, než jsem cítil, že jisté techniky dokážu použít, a ani ne tak techniky, jako jen jisté prvky, než úplně celou techniku, kterou tě učí. A to jsem k tomu připojoval i prvky z jiných bojových umění. Ano chce to čas, ale dá ti to i jené věci, než jen že se dokážeš ubránit.

elvis - 9. února 2012 23:17
elvis

Fistandantilus 9. února 2012 22:32
Nemyslím si že to takhle plně je. nějakou dobu jsem dělal Judo a k technikám které jsem byl schopen později normálně použít v boji tak abych ji 100 vyřadil soupeře jsem se začal učit až po 6 letech. a podle toho jak to vipadá to tak bude stejné i na jiu-jutsu. Chodím tam 3 roky a zatím jsem nenašel něco co by stačilo na okamžité vyřazení...
PS: Aikide je namě takové pohrávání, je to samá páka a podobně...
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Fistandantilus - 9. února 2012 22:32
Fistandantilus

elvis 9. února 2012 22:20
jak říkáš ty kamarádské techniky, to je o tom, že abys tu techniku uměl použít v reálu chce čas, a techniky nejsou lepší nebo horší, jde o to, jak ti ty techniky sednou, a jakým typům technik dáváš přednost. A ano chce to spoustu času, když se věnuješ nějakým klasičtějším bojovým uměním, např. aikido.

Krav maga je zase o něčem jinačím, než klasické bojové umění, krav maga tě velmi rychle dokáže naučit jak se ubránit, a otázkou je k jaké jsi se dostal, ona je větvená na 3 části, civil, policejní a vojenská, tedy takto mi to bylo říkáno, na semináři, kde nám ukazovali nějaké věci z krav magy. Ale jinak ten základ všech 3 typů je stejný, jen tam je rozdíl, jakým způsobem eliminuješ protivníka.

Jestli tu někdo ví více o krav maze, uvítám jeho reakci, a když sepíše článek, hodím ho na nástěnku.

elvis - 9. února 2012 22:20
elvis

Fistandantilus 5. února 2012 23:34
(předem se ti omlouvám pokud se rozpovídám a zahnu plně jiným směrem, jsem už takovej.)
Ty tady mluvíš o jakési škole, jenže problém je že v dnešních "školách" bojových umění se učí ty né nejlepší techniky. Chci tím říct že tě tam naučej mít nějaké základy bude ti to držet fyzičku a naučej tě spoustu technik. Ale jaký to má význam když tě naučej jen ty "kamarádské" techniky...
Jednu z mála výjimak je Krav Maga. (né že bych byl nějakým specielním fandou, upřímně mě to moc neoslnilo ale má to tu bojovější esenci) Pokud se člověk chce naučit techniky které se dají dobře využít v reálu pak má 2 hlavní možnosti: odstěhovat na místo půvotu dotičného bojového umění, tam se spřátelit s opravdovým mistrem a požádat ho aby tě soustavně učil, nebo člověk to bojové umění musí dělat už tak dlouho že se nakonec dozví vše. To je můj názor na věc.
Leef zo dat​​ een man later verwijten.

Fistandantilus - 5. února 2012 23:34
Fistandantilus

Tak po dlouhé době se pokusím to tu oživit, téma bojových umění je dle mého věcné a možná i věčné:)

flegos 19. ledna 2012 01:05
Tak, znám od známého, se kterým jsem chodil na nijutsu, přesněji škola koga ryu, taky spoustu podobných příběhů, ale příběhy jsou pěkná věc, učit se techniky a způsoby ninjutsu jsou přeci jen lepší.

Ty osobně máš nějaké vlastní zkušenosti?

flegos - 19. ledna 2012 01:05
flegos

lapras 1. srpna 2009 21:31
jestli jen můžu dodat k tématu probíranému, nindžucu je hlavně umění zabíjet neviděn a v podstatě když už je odhalen a musí se bránit, tak se jedná o likvidační techniky, v podstatě krátké a rychlé aby mohl soupeře zabít dřív než mu příjdou na pomoc další... obvykle se najímali na likvidaci vysoce postavených hodnostářů kteří byly velmi dobře stráženi a hlídáni, dokonce se mluví o jednom, který dva dny ležel skovaný v žumpě na záchodě jen s trubičkou v ústech aby zabil nějakého maníka, když přišel ze spodu ho skrz řitní otvor probodl mečem a schoval se zase do té žumpy a tam byl další asi dva dny dokud neutichl rozruch okolo hledání vraha, pak se v noci sebral a zmizel pryč... byly to prostě zabijáci...
Jakákoliv akce vyvolává reakci, proto si musíme dobře rozmyslet co uděláme, může se stát že nás odezva nemile překvapí

AskadrinSidlong - 9. listopadu 2009 13:16
AskadrinSidlong

Hleďte...mocná síla shaolinu

http://www.youtube.com/watch?v=JRxhlJGYe1o&feature=related
Ten kdo dokáže žít život, s vědomím vlastní průměrností a faktem že není zvláštní, je Hrdina... (I'll Chuck you!)

Emiel - 16. října 2009 20:54
Emiel

Tak já teda nevím..Já na ulici nikdy neměl možnost a ani jiné prostořdky si stopovat čas :D
Muž bojuje za různé věci. Za vlast, přesvědčení, přátelé, pro slzu na tváři milovaného dítěte. Já osobně bych se rval s vlastní matkou za tunu peněz, fešný hodiny a francouzský porno.

Tremer - 15. října 2009 18:50
Tremer

Buri the Great 15. října 2009 18:48
pochopitelně...musíš to skončit co nejdřív a je jedno, jakým způsobem toho docílíš

Vypisuje se 20 z celkem 358 příspěvků1 2 3 4 ... 18 ⇒|


↑ navigace

Záložková navigace

Galéria (fantasy)
Resize (tmavý)
Light (světlý)